Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2021., 16:26   #3541
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
@Trekkie
Možeš probat još recapp. Originalni kondovi su 20+ godina sad. Na svojoj si mijenjao sve ? Čudno je da se problem manifestira samo kod specifičnog workloada, koji nije 3D.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2021., 19:15   #3542
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
@Trekkie
Možeš probat još recapp. Originalni kondovi su 20+ godina sad. Na svojoj si mijenjao sve ? Čudno je da se problem manifestira samo kod specifičnog workloada, koji nije 3D.
Znaš, možda i budem... Nitko čini se ne zna gdje nabaviti drugu 6BTM, riječ je o vrlo rijetkoj i teško nabavljivoj ploči, stoga budem recapp ostavio kao posljednji pokušaj očajnika.
  Reply With Quote
Staro 04.04.2021., 19:17   #3543
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Baš sam htio nešto slično napisati, jer bacio sam oko i ima ih par na ebayu ali... ko da ih nema (bar po mom mišljenju) s obzirom koliko ekipa traži za njih.

Recapaj, utopi u izopropilu i kontakt spreju i drzimo ti fige
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2021., 19:36   #3544
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Imam ih par komada, samo se javi ako nisi več riješio. Čak možda imam i jedan bijeli (ali nemoj me držati za rijec). U svakom slučaju imam sigurno bar jedan ispravni i možeš ga dobiti od sutra navecer pa nadalje. zapravo taman mi je hrpa drajvova prevelika za jedan koji mi stalno pokusava pasti na glavu sa ormara pa ces me usput i spasiti od potencijalnih ozljeda

Btw...



"Vuk" je živ, vrti si svoj mali ventilator i daje sliku Barem u toj mjeri da prikazuje sliku kod boota i u BIOS-u bez artifakata ili slicnih bedastoca. Imao sam samo pola cuke pa je ovo bio plafon za danas ali uskoro si moram uzeti jedan dan par sati cajta i iztestirati sve AGP kartice koje imam cisto da vidim kaj je u working condition a kaj je za "display case only".

Moraš provjeriti kako radi 2D i 3D.

Nešto me kopka u sjećanju da su neke od tih AGP grafa bacale artefakte kasnije u radu i da su zato škartirane...
I prebroji kondiće - ovakvog jednog zelenog Sanyo sam skinuo s jedne od tih grafa, ne sjećam se više s koje, a lijen sam ići kopati po fotkama
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2021., 19:40   #3545
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Moraš provjeriti kako radi 2D i 3D.

Nešto me kopka u sjećanju da su neke od tih AGP grafa bacale artefakte kasnije u radu i da su zato škartirane...
I prebroji kondiće - ovakvog jednog zelenog Sanyo sam skinuo s jedne od tih grafa, ne sjećam se više s koje, a lijen sam ići kopati po fotkama
Hehe sa one druge pci-e, to si harvestao jedan vidio sam di fali ima ih 2 od 3. Ali i za to dolaze vec novi kondici samo dok stignu bude potrajalo malo

A za ovo 2D/3D budem sve testirao u šusu, ima jos par kartica na putu pa budem napravio jedan pravi "testing" vikend i cjeli vikend vrtio 3d markove i slicno na par kartica. Cekam da se nabere konkretni pajl za testiranje
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2021., 21:35   #3546
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
eto nađoh i matrox dual head
99% da šljaka
sutra testiram
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	rsz_120210404_212105.jpg‎
Views:	168
Size:	196.8 kB
ID:	23654   Click image for larger version

Name:	rsz_20210404_212145.jpg‎
Views:	152
Size:	723.5 kB
ID:	23655  
__________________
electro je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2021., 21:59   #3547
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Problem sa Chaintech matičnom riješen ... barem privremeno.

Naravno, ako se pruži prilika da nabavim drugu ploču i netko je želi dati, mijenjati ili prodati po razumnoj cijeni, slobodno me kontaktirajte
  Reply With Quote
Staro 04.04.2021., 22:19   #3548
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Priznaj koji vudu egzorcizam si joj priredio da je jadna odlučila raditi 😀
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2021., 22:37   #3549
becarsb
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 33
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Ima li netko sluuucajno ovakav uredjaj ili bilo kakvu kombinaciju adaptera kojom bi se floppy mogao spojiti na noviji komp?


https://www.ebay.com/itm/USB-Externa...AAAOSw~HBgRKSp
Imam, javi se na pm može u utorak na tisak pa na put
becarsb je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 00:22   #3550
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Priznaj koji vudu egzorcizam si joj priredio da je jadna odlučila raditi ��
Hehe, neka ostane tajna

Nego, prenosim dvije fotke sa drugog (TPU) foruma... Ovaj tip je ili genijalac ili psihopat


Zanimljivo da koristi plastične (cable) tie vezice ... isti pristup kakvog sam koristio osobno jedno vrijeme, ali sam na kraju odustao iz razloga što je znao oštetiti izolaciju, ali i zgnječiti sam kabel. Danas koristim bijelu izolir traku od vinila. Puno urednije, a i drži kabele čvrsto zajedno pa ne klize.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 05.04.2021. u 00:32.
  Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 11:27   #3551
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Pa kažu da je "granica" blizu

Lijepo je vidjeti sve složeno pic- pic,
problem i nervoza nastaje ako povremeno trebaš žonglirati sa hdd - ovima ...
U ona doba je bilo "lakše" i brže uvalit hdd i tako kopirati nego npr. pržiti cd ili na usb stick koji je bio mali i spori (a i došli su u mainstream x god. kasnije).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 12:32   #3552
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Lijepo kad mobo ima connectore na desnom rubu. Ja upravo nesto preslagujem na svom pentiumu i svi kablovi idu iz suprotne strane, nemoguce je ne zapetljat sve :S
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 12:44   #3553
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Lijepo kad mobo ima connectore na desnom rubu. Ja upravo nesto preslagujem na svom pentiumu i svi kablovi idu iz suprotne strane, nemoguce je ne zapetljat sve :S
Sve "AT" ploče su imale IDE/ATA & Floppy konektore sa lijeve strane, to je tako bilo u početku. Nije problem, samo ga spustiš dolje (ili digneš gore) i povučeš ga tamo gdje ti treba. Višak kabela namotaj ili zakvači sa vezicom

Pokušavam se sjetiti gdje sam stavio sliku svoje MMX mašine koju sam baš nedavno uredio, napravio "generalku", ali ne mogu to nigdje naći. Možda stavim sliku naknadno ako je pronađem

Edit
Pronašao... Malo sam to još kasnije dotjerao, ali bolje od ovog teško može biti, upravo iz razloga kojeg si i sam rekao.
  Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 13:31   #3554
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Citiraj:
Autor Lynnfield Pregled postova
Lijep primjerak. Koliko je glasna s tim hlađenjem?
stef je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 19:08   #3555
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,425
Gledam sada taj problem koji Trekkie ima sa tom Chaintech pločom...relativno nedavno sam na YT gledao neki video sa navodnim BIOS rot-om (vidim da si nešto skarabuđio, ali čisto reda radi, probaj i ovo). Da li u tome ima istine?
Frajer je to kao pokazivao sa dosta novijim pločama, čini mi se starima čak manje od 10g.
Ugl shema je da se BIOS zbugira (''istruli'') sam od sebe, od stajanja na ploči koja dugo nije paljena/bila pod naponom i da se to riješi jednostavno reflashom.

Neka vaša iskustva tu?
Meni se nekako čini da frajer fantazira.

EDIT: Evo i video (bit Rot, ne BIOS, ali je reflashao BIOS ):

__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 19:19   #3556
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Reflash je napravljen.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 05.04.2021. u 19:35.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 19:56   #3557
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Reflash je napravljen.
Jel to bila Voodoo magija sa kojom se riješio problem ili je nekaj drugo bilo u pitanju ? Osobno nisam nikad doživio ovo gore sa bios rotom, ali sam čitao o tome pa me čisto iz znatiželje zanima koliko ta teorija drži vodu ili ne...

Edit: Zaboravio komentirati OCD cable management, mislim da je ovo ipak malo previše. Kod desktop kucista recimo je super stvar kaj skoro uvjek ima mjesta ispod hdd-a i optike pa se "prljavi veš" može tamo zgurat sa nogom i ne vidi se

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 05.04.2021. u 20:01.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 20:32   #3558
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Imam ih par komada, samo se javi ako nisi več riješio. Čak možda imam i jedan bijeli (ali nemoj me držati za rijec). U svakom slučaju imam sigurno bar jedan ispravni i možeš ga dobiti od sutra navecer pa nadalje. zapravo taman mi je hrpa drajvova prevelika za jedan koji mi stalno pokusava pasti na glavu sa ormara pa ces me usput i spasiti od potencijalnih ozljeda

Btw...



"Vuk" je živ, vrti si svoj mali ventilator i daje sliku Barem u toj mjeri da prikazuje sliku kod boota i u BIOS-u bez artifakata ili slicnih bedastoca. Imao sam samo pola cuke pa je ovo bio plafon za danas ali uskoro si moram uzeti jedan dan par sati cajta i iztestirati sve AGP kartice koje imam cisto da vidim kaj je u working condition a kaj je za "display case only".
Kladio bih se da su te kartice sa manjim "zakašljutcima" u problemu sa osušenim kondenzatorima, sigurno bi našao kojega koji se sporo prazni..
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 20:57   #3559
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Tbh ja cak imam neki cudni filing da bu kartica radila normalno na kraju. Tj. bar da bu prošla moje testiranje od sat-dva gejminga na 1024x768 u w98 i par rundi 3d marka Ali ako bude štucala možda je i zadesi recap u nekom trenutku u buducnosti. U svakom slučaju spasila se od najgore moguce e-otpad varijante
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 23:40   #3560
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Gledam sada taj problem koji Trekkie ima sa tom Chaintech pločom...relativno nedavno sam na YT gledao neki video sa navodnim BIOS rot-om (vidim da si nešto skarabuđio, ali čisto reda radi, probaj i ovo). Da li u tome ima istine?
Frajer je to kao pokazivao sa dosta novijim pločama, čini mi se starima čak manje od 10g.
Ugl shema je da se BIOS zbugira (''istruli'') sam od sebe, od stajanja na ploči koja dugo nije paljena/bila pod naponom i da se to riješi jednostavno reflashom.

Neka vaša iskustva tu?
Meni se nekako čini da frajer fantazira.

EDIT: Evo i video (bit Rot, ne BIOS, ali je reflashao BIOS ):

Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Reflash je napravljen.
Ovo što je Stef napisao, Re-flash je napravljen. To mi je bila jedna od prvih stvari koje sam napravio. Tim više što sam degradirao BIOS sa 1999/2000 na 1998/1999 verziju. Pa sam išao vratiti noviju, misleći da ipak je do BIOSa. Ali nije, problem je tehničke prirode (budem nastavio ispod)

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Jel to bila Voodoo magija sa kojom se riješio problem ili je nekaj drugo bilo u pitanju ? Osobno nisam nikad doživio ovo gore sa bios rotom, ali sam čitao o tome pa me čisto iz znatiželje zanima koliko ta teorija drži vodu ili ne...
Volio bih reći da je bila neka Voodoo magija koja je vratila ploču u život, ali da budem iskren nisam je popravio ... kvar (problem) je i dalje ovdje, samo nije više toliko izražen kao prije, pa je u prihatljivijim granicama.

Naime, problem (ili dio problema) se pokazao RAM. Probao sam više pločica, niti jedna nije radila OK. Ni u jednom utoru, a ni nakon natapanja matične sa kontakt-otopinom. Na kraju se najstabilnijom pokazala PC133 pločica (64MB), što je apsurdno jer ploča uopće ni NE PODRŽAVA 133 način rada. Naravno, druga 6BTM (koja je možda druge revizije, ali inače potpuno ista) NEMA takvih problema, stoga, i dalje ostajem kod napisanog da matična nije OK. Pa je solucija takva kakva je ... da ploča ostane unutra sve dok ne nabavim drugu. Nažalost, obzirom na cijene ali i tešku nabavljivost uopće, rekao bih da možda bude potrajalo...
  Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 00:00   #3561
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Hm zanimljivo, tak šta još nisam čuo. Da staviš npr. 133 pa ga ploča skine na 100 to bi razumio ali da pa prihvaca i vrti na nepodržanih 133... Zanimljivo.

Predložio bih ti možda i da probas swapnut proc (ako vec nisi) radi testiranja mem kontrolera, znam da sam citao nekaj slicnoga vezano za OC, da je ekipa kod previse forsanja voltaža znala degradirati mem kontroler jer je on osjetljiviji od core-ova. S tim da to je bilo vezano za Sandy i Ivy Bridge tako da upitno koliko se moze povuci paralela sa tvojim slucaje... I obicno su simptomi da ram ne radi na deklariranoj brzini nego ga se mora skinuti na sporiju (ili najcesce ne radi uopce kak treba više). Dok je kod tebe obrnuto, ti si postigao na neki nacin OC memorije
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 00:02   #3562
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Hm zanimljivo, tak šta još nisam čuo. Da staviš npr. 133 pa ga ploča skine na 100 to bi razumio ali da pa prihvaca i vrti na nepodržanih 133... Zanimljivo.

Predložio bih ti možda i da probas swapnut proc (ako vec nisi) radi testiranja mem kontrolera, znam da sam citao nekaj slicnoga vezano za OC, da je ekipa kod previse forsanja voltaža znala degradirati mem kontroler jer je on osjetljiviji od core-ova. S tim da to je bilo vezano za Sandy i Ivy Bridge tako da upitno koliko se moze povuci paralela sa tvojim slucaje... I obicno su simptomi da ram ne radi na deklariranoj brzini nego ga se mora skinuti na sporiju (ili najcesce ne radi uopce kak treba više). Dok je kod tebe obrnuto, ti si postigao na neki nacin OC memorije
Ma ne, samo sam mislio da radi isključivo sa "133" modulima, ne sa PC100 ... sa kojima bi TREBALA raditi. A ovaj od 133 očito onda radi u PC100 modu, iz tko zna kojeg razloga.

Da, procesor sam zamijenio ... sve sam komponente zamijenio u stvari, tako da je jedina preostala karika sama matična i RAM modul(i)
  Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 05:49   #3563
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,425
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Hm zanimljivo, tak šta još nisam čuo. Da staviš npr. 133 pa ga ploča skine na 100 to bi razumio ali da pa prihvaca i vrti na nepodržanih 133... Zanimljivo.

Predložio bih ti možda i da probas swapnut proc (ako vec nisi) radi testiranja mem kontrolera, znam da sam citao nekaj slicnoga vezano za OC, da je ekipa kod previse forsanja voltaža znala degradirati mem kontroler jer je on osjetljiviji od core-ova. S tim da to je bilo vezano za Sandy i Ivy Bridge tako da upitno koliko se moze povuci paralela sa tvojim slucaje... I obicno su simptomi da ram ne radi na deklariranoj brzini nego ga se mora skinuti na sporiju (ili najcesce ne radi uopce kak treba više). Dok je kod tebe obrnuto, ti si postigao na neki nacin OC memorije
Pa nebi baš rekao da su ti procesori imali MEM kontroler u sebi (IMC).
Ne sjećam se baš dobro, ali mislim da je to A64 (S754) prvi uveo na desktop tržište.
Intel je mislim debelo kasnio, uveli su IMC tek 2008-e. Neka me netko ispravi ako sam što fulao.
Prije je MEM kontroler bio na mislim NB-u....ugl u chipsetu.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 06.04.2021. u 05:55.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 08:29   #3564
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Lijep primjerak. Koliko je glasna s tim hlađenjem?
Pa gledaj tiša je od recimo one slot 8800 GT hladnjaka.

PS: Da li slucajno ima tko za prodaju GF 3 TI 500/Ti 200 ?

Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)

Zadnje izmijenjeno od: Lynnfield. 06.04.2021. u 10:59.
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 08:32   #3565
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Pa nebi baš rekao da su ti procesori imali MEM kontroler u sebi.
Vrlo lako moguce, zato sam i napisao da je upitno koliko se da povuci paralela sa Sandy/Ivy-em

@Trekkie : Da vrlo cudno. Mislim ako radi bez errora i ludorija sa 133 modulom neka stoji tako, kaj te briga. Ali ako je prije radilo sa 100tkama onda definitivno nekaj zajebava i odlazi... Kako god bilo, ti bi definitivno trebao vrebati backup maticnu s obzirom da ti je uz specke konfe bitno i koji model ploče je unutra.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 08:40   #3566
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536




Ovo iskopah doma. Napravili ste mi gušt ovdje pa rekoh idem složiti ovu P4 mašinu, ali nema slike na ekranu... Onda sam krenuo na ovog Athlona ali primjetih 5 napuhanih 1500uF kondića na MBO pa sam odustao od zezancije, barem za sada Gore je AXDA2600, a na P4 je ako me sjećanje dobro služi neki Northwood koji je svojevremno plaćen preko 3000kn.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 16:38   #3567
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
Kad ste već sa grafama krenuli, evo par primjeraka koji se po kutijama smucaju. Asus 9800GT i Saphire HD4870 nažalost pokojne, al se 7900 Golden Sample još okej drži. Vent se skroz zapeko u nekom trenu života tako da je neka pizdarija gore ovog trena tek tolko da nije pasivka samo
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ASUS 9800GT.jpg‎
Views:	161
Size:	1.17 MB
ID:	23662   Click image for larger version

Name:	Saphire HD4870.jpg‎
Views:	142
Size:	1.15 MB
ID:	23663   Click image for larger version

Name:	Gainward 7900 Golden Sample.jpg‎
Views:	148
Size:	852.7 kB
ID:	23664  
__________________


CPU: i7 4790 @4.3 GHz + Scythe Ninja 3
MBO: ROG Maximus VII Ranger
RAM: 2x8GB Hyperx Fury 1866MHz
GPU: 2x XFX R9 280 3G BOOST
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Fury 240GB
HDD: WD Purple 1TB
PSU: FSP Hyper 700W
CASE: Antec 1200
OS: Windows 10 Pro



CPU: i5 4690k @4.5 GHz + Raijintek Themis
MBO: ASRock Z87 Pro3
RAM: 4x4GB Corsair Vengeance 1600MHz
GPU: Intel HD Graphics 4600
SND: Creative X-Fi Xtreme Music + 5.25 Front panel
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
PSU: Corsair TX 650W
CASE: Zalman Z3 Plus
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon X5675 lapped + Arctic Freezer A30
MBO: Gigabyte GA-X58A-UD7
RAM: 3x2GB Corsair XMS3 1600MHz
GPU: Gigabyte HD 5450 1024MB
SSD: Corsair Force GT 120GB
HDD1: Toshiba P300 2TB
HDD2: Hitachi DeskStar 2TB
HDD3: Hitachi DeskStar 2TB
HDD4: WD Green 2TB
HDD5: WD Red 2TB
HDD6: WD Purple 4TB
PSU: Corsair CX 600M
CASE: Chieftec Bravo
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon E5450 @3.0 GHz + Xigmatek Achilles
MBO: Asus P5Q SE/R
RAM: 2x2GB G.Skill 1000MHz + 2x2GB KingMax 800MHz
GPU: PoV Geforce GTX 550Ti 1024MB
FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD: LITEON iHAS124
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB
HDD1: Maxtor DiamondMax 21 250GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.8 250GB
HDD3: Maxtor DiamondMax 20 80GB PATA
PSU: Fortron Blue Storm II 500W
CASE: Antec Sonata
OS: Windows 10 Pro + Windows Server 2012

LINK



CPU: Athlon 64 X2 6000+ @3.3 GHz + Zalman CNPS7000C-Cu
MBO: Epox EP-AF550 Pro/G
RAM: 2x1GB OCZ Platinum 800 + 2x1GB OCZ Gold 800MHz
GPU: Sapphire HD 4850 1024MB
FDD: Alps DF354H 3.5"
ODD: LG GH22LP20
HDD: Maxtor DiamondMax 21 250GB
PSU: Levicom VP450B.BL
CASE: Xilence X1
OS: Windows 7 Pro

LINK



CPU: Pentium 4 3.00E @3.3 GHz + Zalman CNPS7000B-Cu
MBO: ASRock P4V88
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz + 2x512MB Kingmax 400
GPU: Gainward 7600GT 256MB AGP
SND: Sound Blaster Live! 5.1 SB0100
FDD1: TEAC FD-235HF 3.5"
FDD2: TEAC FD-55GFR 5.25"
ODD1: Pioneer DVD-106S Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-112DBK
HDD1: Seagate Barracuda 7200.9 160GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.7 80GB
HDD3: Hitachi DeskStar 80GB SATA
PSU: Enlight 400W
CASE: Chieftec Dragon
OS: Windows XP SP3

LINK



*work in progress*
CPU: Athlon XP 3200+
MBO: Matsonic MS8177C
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz
GPU: Ati 9800 Pro 128MB
>FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD1: Aopen DVD-9632 Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-107D
>HDD1: HDD 150GB
>PSU: Powermax 450W
>CASE: vulgaris kanta
OS: Windows XP SP3



CPU: Pemtium MMX 233
MBO: Vtech VIB804DS
RAM: 2x32MB SDRAM
GPU: ATi AIW 3D Rage Pro
SND: Sound Blaster 16
FDD1: Mitsumi D359T5 3.5"
FDD2: Mitsumi D509V2 5.25"
ZIP: Iomega Z100ATAPI
ODD: Mitsumi CRMC-FX400
HDD: Seagate U4 6.4GB
PSU: DTK PTP-2008 200W
CASE: ES-COM AT case
OS: Windows 98SE + Dos 6.22

LINK



Dell Inspiron 5370
13.3" 1920x1080
CPU: i5 8250U
RAM: 2x8gb Hynix 3200MHz
NVME: KingDian 256GB
OS: Windows 10



Lenovo ThinkPad x250 + Pro Dock
12.5" 1366x786
CPU: i5 5300U
RAM: 1x8gb DDR3
SSD: Xishuo XS870-128GB
HDD: Seagate 500GB
OS: Windows 10 Pro


Dobri trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Živi bili pa umrli!
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 17:30   #3568
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Odličan mi je ovaj "industrial" look na ovim Gainwardicama. Šteta za ostatak što su pokojne ali nisu loše ni za "tapetu"...

Btw neces vjerovati ali konačno sam jučer uspio isprobati onu Tnt2 koji si mi dao prije pola godine skoro. Sve me sram koliko mi je trebalo Ali mogu ti reci da dela super, jedino vent rokce malo pa cu ga morati raskopati i vidjeti dali samo traži podmazivanje ili bude potrebna full zamjena i možda neka franken-metoda. But it lives !
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 17:52   #3569
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Šteta za ostatak što su pokojne ali nisu loše ni za "tapetu"...
9800 se nagledala svačega bome, spekel sam ju u jedno 2 navrata da ju još malo extendam, al kad je 3. put riknula sam odusto bome. Već tak nije bila za niš drugo osim za gledat u nju Tak će i završit, na tapeti vjerojatno sa još par takvih i ovom strvinom od ploče (Lan Party UT P35-T2R). Sa time sam imo velike planove napravit 771 Xeon mod build, al je ispustila dušu nažalost tak da sam za tu kantu drugačiji board iskoristio na kraju. Mada to nije tolki retro više , možda dobije 5 min slave u topicu na koju godnu

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Btw neces vjerovati ali konačno sam jučer uspio isprobati onu Tnt2 koji si mi dao prije pola godine skoro. Sve me sram koliko mi je trebalo Ali mogu ti reci da dela super, jedino vent rokce malo pa cu ga morati raskopati i vidjeti dali samo traži podmazivanje ili bude potrebna full zamjena i možda neka franken-metoda. But it lives !
Najs, ziher sam bio da radi jer ju jesam pospremio ispravnu prije dost godina. A kak sam u nestašici AGP ploča već neko vrijeme ju nisam baš imo načina dodatno testirat. Nek te posluži, ta mi je ujedno bila i zadnja, TNT2 kartica sam se razdijelio jedno 5-6 komada tokom godina
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DFi Lan Party UT P35-T2R.jpg‎
Views:	178
Size:	1.03 MB
ID:	23665  
__________________


CPU: i7 4790 @4.3 GHz + Scythe Ninja 3
MBO: ROG Maximus VII Ranger
RAM: 2x8GB Hyperx Fury 1866MHz
GPU: 2x XFX R9 280 3G BOOST
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Fury 240GB
HDD: WD Purple 1TB
PSU: FSP Hyper 700W
CASE: Antec 1200
OS: Windows 10 Pro



CPU: i5 4690k @4.5 GHz + Raijintek Themis
MBO: ASRock Z87 Pro3
RAM: 4x4GB Corsair Vengeance 1600MHz
GPU: Intel HD Graphics 4600
SND: Creative X-Fi Xtreme Music + 5.25 Front panel
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
PSU: Corsair TX 650W
CASE: Zalman Z3 Plus
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon X5675 lapped + Arctic Freezer A30
MBO: Gigabyte GA-X58A-UD7
RAM: 3x2GB Corsair XMS3 1600MHz
GPU: Gigabyte HD 5450 1024MB
SSD: Corsair Force GT 120GB
HDD1: Toshiba P300 2TB
HDD2: Hitachi DeskStar 2TB
HDD3: Hitachi DeskStar 2TB
HDD4: WD Green 2TB
HDD5: WD Red 2TB
HDD6: WD Purple 4TB
PSU: Corsair CX 600M
CASE: Chieftec Bravo
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon E5450 @3.0 GHz + Xigmatek Achilles
MBO: Asus P5Q SE/R
RAM: 2x2GB G.Skill 1000MHz + 2x2GB KingMax 800MHz
GPU: PoV Geforce GTX 550Ti 1024MB
FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD: LITEON iHAS124
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB
HDD1: Maxtor DiamondMax 21 250GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.8 250GB
HDD3: Maxtor DiamondMax 20 80GB PATA
PSU: Fortron Blue Storm II 500W
CASE: Antec Sonata
OS: Windows 10 Pro + Windows Server 2012

LINK



CPU: Athlon 64 X2 6000+ @3.3 GHz + Zalman CNPS7000C-Cu
MBO: Epox EP-AF550 Pro/G
RAM: 2x1GB OCZ Platinum 800 + 2x1GB OCZ Gold 800MHz
GPU: Sapphire HD 4850 1024MB
FDD: Alps DF354H 3.5"
ODD: LG GH22LP20
HDD: Maxtor DiamondMax 21 250GB
PSU: Levicom VP450B.BL
CASE: Xilence X1
OS: Windows 7 Pro

LINK



CPU: Pentium 4 3.00E @3.3 GHz + Zalman CNPS7000B-Cu
MBO: ASRock P4V88
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz + 2x512MB Kingmax 400
GPU: Gainward 7600GT 256MB AGP
SND: Sound Blaster Live! 5.1 SB0100
FDD1: TEAC FD-235HF 3.5"
FDD2: TEAC FD-55GFR 5.25"
ODD1: Pioneer DVD-106S Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-112DBK
HDD1: Seagate Barracuda 7200.9 160GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.7 80GB
HDD3: Hitachi DeskStar 80GB SATA
PSU: Enlight 400W
CASE: Chieftec Dragon
OS: Windows XP SP3

LINK



*work in progress*
CPU: Athlon XP 3200+
MBO: Matsonic MS8177C
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz
GPU: Ati 9800 Pro 128MB
>FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD1: Aopen DVD-9632 Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-107D
>HDD1: HDD 150GB
>PSU: Powermax 450W
>CASE: vulgaris kanta
OS: Windows XP SP3



CPU: Pemtium MMX 233
MBO: Vtech VIB804DS
RAM: 2x32MB SDRAM
GPU: ATi AIW 3D Rage Pro
SND: Sound Blaster 16
FDD1: Mitsumi D359T5 3.5"
FDD2: Mitsumi D509V2 5.25"
ZIP: Iomega Z100ATAPI
ODD: Mitsumi CRMC-FX400
HDD: Seagate U4 6.4GB
PSU: DTK PTP-2008 200W
CASE: ES-COM AT case
OS: Windows 98SE + Dos 6.22

LINK



Dell Inspiron 5370
13.3" 1920x1080
CPU: i5 8250U
RAM: 2x8gb Hynix 3200MHz
NVME: KingDian 256GB
OS: Windows 10



Lenovo ThinkPad x250 + Pro Dock
12.5" 1366x786
CPU: i5 5300U
RAM: 1x8gb DDR3
SSD: Xishuo XS870-128GB
HDD: Seagate 500GB
OS: Windows 10 Pro


Dobri trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Živi bili pa umrli!
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 18:22   #3570
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ma DFI "strvina" je zakon

Zamisli uzeti 4 razlicita LANParty modela tako da je svaka ploča u razlicitoj color shemi, pa ih sloziti u stilu Andy Warhol-a i uokviriti na zid. To bi bilo "do jaja"
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na