Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2018., 15:11   #10591
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
de da vas pitam opet.. problemi stalno s tvom, ne krivim grundiga, krivim svoju lošu sreću

znači dva hdmi ulaza (ostali me ne zanimaju, skroz su iza) i različiti problemi na oba..
kad ukopčam prvi hdmi na komp, komp zablokira, ugase se monitori i čuje se onaj zvuk kad zapne ako je slučajno neka pjesma bila puštena.. kao kad je bsod u pitanju.. nakon restarta kompa je sve ok, ali i dalje nekad zna slika trznit.

kad koristim drugi hdmi, ne nestane slike kad ga spojim ali se pojavljuju sive linije na ekranu, skroz nasumično.. nekad bude 5min u redu i odjednom tanke sive linije onako bljesnu i onda opet bude ok..

i još jedna stvar, ne znam jel to do online materijala kojeg gledam, ali zvuk zna biti distorziran u nekim situacijama, kad su visoki tonovi u pitanju, baš onako probija uši.. s time se moram još malo pozabavit..

ugl da ga šaljem na reklamaciju? kupljen je u elipsu, tj preko webshopa njihovog, moram vidit jel tv mogu u poslovnicu odnijet u sl. brodu ili ga moram slati kurirskom službom
Prijatelju to ti reklamiraj cim prije,jer nista od tog nije normalno da se desava na tv-u koristenom,pogotovo novom.
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 15:14   #10592
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor hrka11 Pregled postova
Prijatelju to ti reklamiraj cim prije,jer nista od tog nije normalno da se desava na tv-u koristenom,pogotovo novom.
ma hoću, samo sjebano mi je trenutno odvest toliku mrcinu s 3. kata i onda još do elipsa .. snimit ću situaciju i priložit snimku ako slučajno ovi u servisu krenu da je sve ok.. probao sam dva kabela.. do grafe nije, rušio sam windowse nedavno reko možda driveri zajebavaju a i imao sam spojen 24" monitor prije tva na hdmi i nikad problema..

inače model Grundig 55vlx7710bp.. skroz zadovoljan za prosječnog korisnika i 4200 koliko je bio osim ovih "problemčića"
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 17:16   #10593
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Jel ko dobio od vas update na 55XE9005?

Veli mi da je: "You software is up to date"
A security patch je iz, 1.8.2017 (7.0)

Software version: PKG6.2671.0070EUA
Ja sam rucno skinuo fw na stick i updateao. Cim sam spojio stick, odmah je ponudio upgrade. Isti tv...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 17:43   #10594
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Ja sam rucno skinuo fw na stick i updateao. Cim sam spojio stick, odmah je ponudio upgrade. Isti tv...
Meni ista stvar kao zvoncu. Na Sony stranici vidim update od 28.3.2018. Idem ručno, valjda se neće ništa zbrickati...


Hrka11, 55" XE8096 mi je bio odličan tv u svemu osim u crnoj u mraku. No, ako je izbor između 55" 7005 i 49" 8005, ja bi išao na veću, a nedostatak smarta nadoknadio na drugi način. Provjeri na rtings.com karakteristike displaya i koje su točno razlike ta dva modela. Baci oko i na 9005 zbog koje sam iskeširao puno više nego što sam namjeravao. Možda i ti odeš tim putem
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 18:54   #10595
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Meni ista stvar kao zvoncu. Na Sony stranici vidim update od 28.3.2018. Idem ručno, valjda se neće ništa zbrickati...


Hrka11, 55" XE8096 mi je bio odličan tv u svemu osim u crnoj u mraku. No, ako je izbor između 55" 7005 i 49" 8005, ja bi išao na veću, a nedostatak smarta nadoknadio na drugi način. Provjeri na rtings.com karakteristike displaya i koje su točno razlike ta dva modela. Baci oko i na 9005 zbog koje sam iskeširao puno više nego što sam namjeravao. Možda i ti odeš tim putem
Ma necu sigurno 6000kn je max,nije ni to malo za nebitnu stvar nego eto...
To s crnom je radi ips panela,to mi je poznato,a ovaj 7005 je VA panel i ne bi trebao imati tih problema.Mada ja osobno nisam skuzio takve stvari.Mozda bi morao jednu kraj druge stavit da vidim o cem se tocno radi.Vjerovatno i ocu ici na veci,ne moram ni ici na sony mozda lg ili samsung....vidit cu jos.
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 19:16   #10596
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Ja sam rucno skinuo fw na stick i updateao. Cim sam spojio stick, odmah je ponudio upgrade. Isti tv...
Takodjer, isto odradio..
Sad cemo vidit poboljsanja, ak uopce postoje.
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 20:38   #10597
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Meni je moj 65xd7505 i dalje spor ko puz al ko ga jebe, koristim maxtv koji je brz, a za ostalo imam spojen pc, pa ne osjetim tu sporost

Vjerojatno vi sto imate android mobitele navikli na to da 5 sekundi otvara sve
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 20:41   #10598
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Radi update kako treba, ali ne primjećujem neku razliku... doduše, nisam nikad osjetio neka trzakanja osim u prvih 10s, ni onda ni sada.

Nego, vlc je definitivno neupotrebljiv, trza s 2160p materijalom. Probao sam Archos, štima sve, ali ne čita titlove iz videa. Ima li načina da to proradi? Tako da sam opet nazad na Kodi koji radi sve kako treba, osim HDR. Iskreno, nisam siguran da osjetim razliku...
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 20:57   #10599
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Meni je moj 65xd7505 i dalje spor ko puz al ko ga jebe, koristim maxtv koji je brz, a za ostalo imam spojen pc, pa ne osjetim tu sporost

Vjerojatno vi sto imate android mobitele navikli na to da 5 sekundi otvara sve
Ma to je ovaj šit Soc MTK sa 2gb rama..
Malo sam tvikal prema tutorialu sa yt, pa bumo vidli..
Imam osjecaj da ni baterije u daljinskom ne drze vise bogzna kaj, pa i tu su nas zakinuli
Kaj nisu nekaj rekli da bumo 8.0 dobili?
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 21:05   #10600
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Nadam se da nebumo, pa onda ce jos gore bit kaj ne
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 12:57   #10601
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
Koji model mi je najpametnije uzeti sada do nekih 4000-5000kn.Racunao sam da bude 55",VA panel.Inace filmovi i serije gledanje,pc spojen preko steam linka i to je to.
Isao bi i do 6000kn (sony sto sam vec spominjao onaj xe7005) ali to bih napravio sam ako ima neka znacajna razlika ako ne onda stvanro nebi nadoplacivao nista. preko 4 -5k.
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 14:15   #10602
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Pojavio mi se stuck pixel na LG Oled 55EG9A7V i to najgora moguća varijanta. Intenzivno bijelo blješteće govno što bode u oko što got gledao a posebno navečer u mraku.

Na slikama nije ni upola jasno koliko zo zapravo blješti. Poslao sam mail u sancta domenicu da aktiviram jamstvo pa sad čekam odgovor.



Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Da updateam stanje...

Nakon par dana mi iz Sancta Domenica odgovorili na mail preusmjerivši me na LG podršku. Dakle nije bilo koristi od slanja maila njima.

LG podršku sam nazvao i telefonski im opisao problem. Čovjek pita jesam resetirao na tvorničke postavke kao da zaglavljen piksel ima veze s time... reko dobro ne trudim se više tim likovima išta objašnjavati nego kažem da jesam i da je problem tu i dalje.
Nakon toga je otvorio radni nalog za MR servis i kaže kako će mi se u roku 24h javiti serviser.
Vidjeti ćemo što me čeka ali strah me da umjesto novog uređaja idu ovaj popravljati... naravno i da kako mi je to jedini tv ne želim biti bez tva dok čekam pa ću vidjeti jeli postoji kakva opcija za zamjenski dok se čeka...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 15:06   #10603
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Neće ti sigurno dati novi TV bez da probaju riješit prvo problem na bilo koji način. Davanje novog uređaja je zadnja opcija kod njih.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 20:00   #10604
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Radi update kako treba, ali ne primjećujem neku razliku... doduše, nisam nikad osjetio neka trzakanja osim u prvih 10s, ni onda ni sada.

Nego, vlc je definitivno neupotrebljiv, trza s 2160p materijalom. Probao sam Archos, štima sve, ali ne čita titlove iz videa. Ima li načina da to proradi? Tako da sam opet nazad na Kodi koji radi sve kako treba, osim HDR. Iskreno, nisam siguran da osjetim razliku...

MKV toolnix program koristi ako ti ne vuce titlove iz filma. Drag & dropas film i ubacis titlove koji rade i kliknes multiplexing i trebao bi prepoznati onda titlove
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 08:06   #10605
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Neće ti sigurno dati novi TV bez da probaju riješit prvo problem na bilo koji način. Davanje novog uređaja je zadnja opcija kod njih.
Nisam siguran da postoji način popraviti ekran ali vidit ćemo što ce serviser reći.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 09:01   #10606
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Staviti će novi ekran i dobiti ćeš novu garanciju samo na ekran.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 14:02   #10607
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Imam i Kasko. Možda bi mi trebao slučajno popustiti zidni nosač 😁

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 20:27   #10608
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Preporuka za tv do 4000kn za cash?
49-50"
UHD
Vidim izbor je svakakav..pa vise ni sam ne znam
  Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 20:30   #10609
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 22:36   #10610
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Isto pitanje, oko 3500-4000kn, ne mora bit uhd, može i fhd, smart obavezan.
Buraz uzima, tak da ono, nisam 'pametan' što (uvijek je sebi lakše naći nego drugom), on biser više gleda kak izgleda tv, nego tehnikalije... A tv ide na zid svakako.
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...tra-hd-led-tv/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...tra-hd-led-tv/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...tra-hd-led-tv/
https://www.mall.hr/ultra-hd-prijemn...ik-50pus626212

Ili tog gore mamutarkinog sammya? Ja imam 5572 i prezadovoljan sam, dakle taj 6172 može samo biti bolji
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 16:16   #10611
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
Citiraj:
Autor hrka11 Pregled postova
Koji model mi je najpametnije uzeti sada do nekih 4000-5000kn.Racunao sam da bude 55",VA panel.Inace filmovi i serije gledanje,pc spojen preko steam linka i to je to.
Isao bi i do 6000kn (sony sto sam vec spominjao onaj xe7005) ali to bih napravio sam ako ima neka znacajna razlika ako ne onda stvanro nebi nadoplacivao nista. preko 4 -5k.
bump!
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 19:24   #10612
Majti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Imao sam sličnu dilemu i na kraju sam se odlučio na XE7005.
https://www.makspro.hr/led-tv-sony-k...m_medium=click
Majti je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 22:19   #10613
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Isto pitanje, oko 3500-4000kn, ne mora bit uhd, može i fhd, smart obavezan.
Buraz uzima, tak da ono, nisam 'pametan' što (uvijek je sebi lakše naći nego drugom), on biser više gleda kak izgleda tv, nego tehnikalije... A tv ide na zid svakako.
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...tra-hd-led-tv/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...tra-hd-led-tv/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...tra-hd-led-tv/
https://www.mall.hr/ultra-hd-prijemn...ik-50pus626212

Ili tog gore mamutarkinog sammya? Ja imam 5572 i prezadovoljan sam, dakle taj 6172 može samo biti bolji
Ako cilja na VA panel onda taj sammy (link), ako moze IPS sa vecom dijagonalom onda Philips 55PUS6162/12 (link)
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 23:58   #10614
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ako cilja na VA panel onda taj sammy (link), ako moze IPS sa vecom dijagonalom onda Philips 55PUS6162/12 (link)
Tnx na savjetu, al dogodilo se s.anje
Htio je uzet sammy-a, i trgovac ga nagovori na lg 43uj701v, kao to je koplje iznad, bolji tv, ips, ovo ono . I buraz kupi, doveze kući (100+km), upali tv, spoji max, spoji se na net, gore na vrhu ekrana burn in ( ips je).
Upali internet browser, slika ode u negativ doslovno. I čim je neka jako svijetla scena ili video s jutjuba, momentalno se ekran komplet 'pretvori' u negativ. Ugasiš tv (jedini 'fix' za dobit natrag normalnu sliku), upališ, jedno vrijeme sve radi ok, i onda odjednom opet sve pop.zdi i prebaci se u taj negativ look. Burn in ostaje od browsera cijeli gornji red na ekranu, te desno od postavki, tj od meni-a. Tv je novi zapakiran, 31.3.2018. datum na kutiji.
Katastrofa
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2018., 01:06   #10615
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
a sranje, očito neispravan primjerak. Neka nazove odmah trgovinu ujutro, upakira ga nazad i u dućan na zamjenu. I u dućanu spojiti i malo po njemu pikati. KAd sam radio u Pevecu, prodao sam ih na stotine i niti jedan se nije vratio, ali evo očito kontrola kvalitete pada ili u transportu nahebu...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2018., 21:43   #10616
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
Je probao odvrtiti kakav software update (ako ga ima)? I kakav to burn in ima?

Ako ide na zamjenu, obavezno otvoriti tv u trgovini i isprobati, pa onda nek ga nosi doma...
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 00:18   #10617
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Zvao sam danas trgovinu di je kupio, u ponedjeljak ujutro će bit voditelj tamo i ako je tako kako smo opisali kad izvadimo tv iz kutije i upalimo ga u trgovini, dat će odmah drugi tv bez ikakvih natezanja jer kod njih je takva politika unutar 7 dana za kupnju u trgovini stvar se može zamijeniti bez maltretitarnja sa slanjem u servis, samo oni moraju isprobati.
Sad se tu javlja problem vozanja za Zg, što košta 300injak kuna, ali bolje i bacit tih 300kn u vjetar i dobit odmah novi tv nego slat u servis pa čekat ko zna koliko a kvar je preočit i tv očigledno neispravan.
Softv.updejt je pokrenut, nije ga bilo, tv je doslovce nov sa nedavnim datumom proizvodnje, factory reset je isto isproban, ništa, nula bodova, s.anje s ekranom je uvijek isto i isto se manifestira, nakon bijele scene/bijele stranice u browseru/bijelog videa na jubitou.
Kakvo je to pitanje kakav burn in ima? Znači doslovno ko nekad na plazmama kad ostane gore hrt ili slično nešto što je bilo prikazivano na ekranu dugo vremena, tako ovdje, upališ browser, imaš gornji red di su ti ikone od izbornika, search bar, adress bar i ostalo, ukucaš neku adresu i stisneš enter, televizor ode u taj negativ mod i bez obzira na što prebacio dalje, bilo tv, bilo vanjski source (maxtv), youtube, nebitno što, taj gornji red od browsera ostaje blijedo vidljiv cijelo vrijeme -.-
Još se danas lik čudom čudi kako je moguće da je lg pa neispravan , javio se isti taj koji je buraza i nagovorio na kupnju tog tv-a a ne sammya ili philipsa. Kao, otkad on radi, godinama, nikad mu se nijedan lg nije vratio...

Da, ovaj put će isprobat tv odmah u trgovini, to svakako
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 16:06   #10618
Tulio
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 49
Kakav je odnos value for money za ovaj LG sa ekupi?

https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-43UJ6...T-1134737.aspx

Daju popust pa na rate ispadne isto kao i za keš, te 5 godina garancije.
Za nekog prosječnog korisnika koji uglavnom igra Gran Turismo na PS4, može li se naći nešto slično za još manje love ili je ovo sasvim OK?
Tulio je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 13:07   #10619
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Kolege, ima li ista bolje uzeti za cca 4500kn od ovog TCL-a? Prvenstveno mislim na velicinu (55"), VA panel i android tv...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 16:55   #10620
oliol
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Ovo je isto novi full hd sony za 2018.god.Šta reći za ovo? Bi li ovo bila dobra kupovina?Ako neko nešto zna neka napiše.
https://www.sancta-domenica.hr/led-t...l-50wf665.aspx
oliol je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na