Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.08.2005., 22:11   #31
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
mogu se kladit da je bio neki shitpower 400w
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2005., 23:07   #32
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Originally posted by Crash009
mogu se kladit da je bio neki shitpower 400w
Ma da ! Chieftec 410w sa 12 fanom , pa to nije vrhunsko napajanje ali nije ni loše !
Ma čim sam kupio ploču odmah sam zamjenio tu žvaku sa pravom pastom , kuler je ok- ko kuća velik
Kažem vam , 3 mjeseca je ploča sasvim normalno i fino radila i onda se AGP slot počeo nenormalno grijati kao i čipset. Pa voltaže poblesavile...
Kad sam kupio ploču i voltažu stavio na "auto" bila je 1.51-1.52 , kad je sve to počelo zaj... minimalna voltaža je konstantno stajala na 1.54-1.56 i šta god ja radio niže nije moglo.
Mjenjo bios pa vraćao stari itd,itd...
Grafa nakon sat vremena igranja vruća ko pas , odnesem kod komše - hladna ko led (bivša 9200)
Njegova grafa se isto jako grijala na mojoj ploči. Jednostavno ploča ošla u k...
Bem ti Asus... Prije sam imao P4S800 i bila je kao grom no nije dual chanel pa reko da se moderniziram malo
Još nešto što sam zanimljivo primjetio kod Asusovih ploča u zadnje vrijeme - naime , nisu više čvrste, jake, robusne kao nekad. Kad uzmete ploču za njene krajeve vibrira vam u ruci kao sulc u zdjelici Stara Asusova P4S800 kad si uhvatio za krajeve nije se toliko tresla , vibrirala. Ja sve mislim da se na mojoj ploči nešto odlemilo ali se to jednostavno ne vidi ili kad se ploča zagrije pa pošto je ko žvaka to neko mjesto izgubi kontakt te naponi poblesave ili jednostavno taj dio što filtrira , stabilizira napone na ploči ne radi kako spada jer se odlemio. Neznam kako bih to drugo objasnio jer komp moze biti upaljen i 10 dana te enkodirati divx ploča radi ko zmaj. Čim se uleti u kakve testove tipa Mark itd... te igrice ploča se počne nenormalno grijati i PAF
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2005., 23:53   #33
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
pa jel imaš garanciju na ploču?
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2005., 00:50   #34
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Originally posted by Crash009
pa jel imaš garanciju na ploču?
To je ono što me najviše sekira, negdje u prvim danima kad sam kupio ploču još sav ozarena lica i sretan u duši jer sam se konačno domogao prave ploče uhvati ja malo enkodirati koji DVD ( sigurnosna kopija :burn: ) i negdje pred kraj , nekih 10-tak min ugleda ja u Aidi temp procesora od 70c ?!? Skoči na 73 pa u sekundi pade na 70... :confused:
A ništ rekoh sebi, tih 10min će valjda proc izdržat kao što i je. Otvori ja kućište i upali komp , sve izgleda ok ! Temp u mirovanju 55 ! Kuler se vrti ko blesav , probam ja rukom i maltene ga izčupa iz kompa.! Zamislite ljudi , puče mi ono jedno oko od plastike gdje se kače zakačke od kulera. To je puklo dok je enkodirao i malo se kuler nakrivio , odvoio od proca i zato je toliko grijao Pošto je ploča kupljena u Karlovcu (tam radim) a ja bio na debelom godišnjem i taman dobio ADSL nije bilo šanse da ja sad to šaljem poštom i čekam kojih mjesec dana a flat rate da propada
Auto-Osijek- prva trg. i kupi ja Data Cooler vodeno koje ne treba tu plastiku. Doduše morao sam lemilicom otopit plastiku odozdola jer Asusove nove ploče nemaju šarafčiće kao stare da moš skinit tu glupu plastiku. Vodeno fino bućka , proc koda je u sibiru , ploča je radila ko cager i tko je onda razmišljao o nekakvoj garanciji zbog plastike !?
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2005., 11:28   #35
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
@ Stublina
Vjerojatno si naletio na loš primjerak. Istina je da se I875 grije, ali nije ga problem ohladiti (promijeniš pastu, i staviš neki vent da puše po njem i ujedno po grafi ili kao što je kod mene-po njem puše Zalmana 7000)...

Ja sam sa svojom P4C800-E DLX osiguran što se tiče nadogradnje... Za jedno godinu dana uzmem Pentiuma M, nabrijem i imam opet bombu... Možete mislit kako će mi bit čudno imati hladan komp pod jajcima umjesto Preskija...
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2005., 19:28   #36
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Originally posted by tihomir
@ Stublina
Vjerojatno si naletio na loš primjerak. Istina je da se I875 grije, ali nije ga problem ohladiti (promijeniš pastu, i staviš neki vent da puše po njem i ujedno po grafi ili kao što je kod mene-po njem puše Zalmana 7000)...

Ja sam sa svojom P4C800-E DLX osiguran što se tiče nadogradnje... Za jedno godinu dana uzmem Pentiuma M, nabrijem i imam opet bombu... Možete mislit kako će mi bit čudno imati hladan komp pod jajcima umjesto Preskija...
Pa sad na ovoj ploči sa I875 čipsetom uopće nema nekog velikog grijanja , mlak je pasivac , topal nakon igrica. Ta o kojoj sam ja pričao je sa I865 čipsetom , P4P800 E Deluxe ! Ta je rikula...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2005., 20:08   #37
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
imam epox 4pda5+ i865 i foxconn 875A02 sa i875 i jednako se griju, cca 33c max
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2005., 21:09   #38
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Originally posted by Crash009
imam epox 4pda5+ i865 i foxconn 875A02 sa i875 i jednako se griju, cca 33c max
Da, tako je i kod mene no bila je i 36 onih par dana kad je bila žega.

Šta tebi još nisu zamjenili ploču ?
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2005., 21:10   #39
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Citiraj:
Originally posted by Crash009
cca 33c max
Cini ti se
Meni je u idleu temp 35 a loadu 42
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2005., 21:23   #40
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
tak senzori kažu...
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2005., 21:27   #41
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Citiraj:
Originally posted by Crash009
tak senzori kažu...
Koji?
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2005., 22:45   #42
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Kod mene je senzor mal ljevo od Southbrigea , a naša sam ga tako što sam malim ventilatorom pirio po matičnoj. Pade temp 5-6 stupnjeva kad sam bio iznad njega Imam ja i 2 dodatna senzora na elektronici od vodenog , ubacio ga pod Northbridbrige - u onaj prazni prostor uokviren spužvicom. Temp je 55 u full oterećenju a inače 30-40
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2005., 23:00   #43
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
evo malo sam testirao i zed je bio u pravu...

stavio sam sondu od kučišta na nb(ispod hladnjaka) i temp. u idleu mi je 37... load 41:burn:
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2005., 23:09   #44
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Citiraj:
Originally posted by Crash009
evo malo sam testirao i zed je bio u pravu...

stavio sam sondu od kučišta na nb(ispod hladnjaka) i temp. u idleu mi je 37... load 41:burn:
A ti to sa sondom od kucista mjeris
Ja sa aerogateom
Al ove temp koje ima stublina su prevelike
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2005., 00:00   #45
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Pa senzor od matične zapravo mjeri temperaturu unutrašnjosti kučišta na matičnoj što u suštini nema veze sa temperaturom Northbrigea. Ovaj senzor što ja imam ispod Northbrigea više sluzi kao neka orijentacija a njegove temp. ne treba shvaćati doslovno takve jer on nije ni namjenjen za to. Pitaj boga dali je pnp npn te je zapravo namjenjen da mjeri temp. vode u slučaju da ugradim dodatni rezeorvar. Pasivac je mlak na dodir što znači je je sve ok a to sam stavio onak - iz štosa
stuc je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na