Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2014., 15:04   #2251
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor StBobi Pregled postova
Pozdrav ekipa imam Samsunga S3 i9300,koristim trenutno yagi kernel i zaboravih ime ROM-a stariji je neki,koji je trenutno najbolji i najstabilniji rom za njega i kernel
Koristio NEAT ROM 6.2 (sad je izašao i 6.3) , u kombinaciji s Boeffla kernelom 5b12, stvarno je brz i baterija izdrži dugo..

Od stock koje sam gledao,čuo sam dobre stvari i za Archidroid, a koristi ga i kolega s foruma pa pretpostavljam da je ok..

Inače trenutno koristim AOSP Neat 4.4.2 i to leti..Jedini minus je nešto kraće trajanje baterije u odnosu na gornju stock kombinaciju..
schetz je online   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 13:37   #2252
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Pozdrav ljudi,

frend me upeglo da mu rootam sgs4 i nabacim neki rom. nasao sam neke upute za root na youtubeu ali vidim da romova ima ko kenje pa vas molim za preporuku nekog kežual roma

TIA
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 13:55   #2253
hrki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: ZG - VŽ - KR
Postovi: 279
Nek si sam izabere jer bude te opet peglo
hrki je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 16:51   #2254
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Molio bi pomoc/savjet oko rijesavanja problema sa Samsung Galaxy SIII (i9300)

Na mobitel je instaliran 4.3 update i nakon toga mobitel se sam od sebe random restarta.

Baterija nakon punjenja izdrzi jedva pola sata.

Napravljen je i factory reset ( VOL UP + HOME + POWER BUTTON) ali se mobitel i dalje isto ponaša.

Mobitel je jos pod garancijom pa me zanima da li ima nacina da sam rijesim problem bez krsenja uvjeta garancije ili najbolje poslati na servis?

Trenutno je gore 4.3 I9300XXUGMK6
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 17:04   #2255
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor RS_BuRnOuT Pregled postova
Molio bi pomoc/savjet oko rijesavanja problema sa Samsung Galaxy SIII (i9300)

Na mobitel je instaliran 4.3 update i nakon toga mobitel se sam od sebe random restarta.

Baterija nakon punjenja izdrzi jedva pola sata.

Napravljen je i factory reset ( VOL UP + HOME + POWER BUTTON) ali se mobitel i dalje isto ponaša.

Mobitel je jos pod garancijom pa me zanima da li ima nacina da sam rijesim problem bez krsenja uvjeta garancije ili najbolje poslati na servis?

Trenutno je gore 4.3 I9300XXUGMK6
Probaj još jednom tvornički reflešati software. ako se isto nastavi, šalji na servis.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 17:07   #2256
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor RS_BuRnOuT Pregled postova
Molio bi pomoc/savjet oko rijesavanja problema sa Samsung Galaxy SIII (i9300)

Na mobitel je instaliran 4.3 update i nakon toga mobitel se sam od sebe random restarta.

Baterija nakon punjenja izdrzi jedva pola sata.

Napravljen je i factory reset ( VOL UP + HOME + POWER BUTTON) ali se mobitel i dalje isto ponaša.

Mobitel je jos pod garancijom pa me zanima da li ima nacina da sam rijesim problem bez krsenja uvjeta garancije ili najbolje poslati na servis?

Trenutno je gore 4.3 I9300XXUGMK6
Ti ni nisi napravio factory reset. To nije kombo s kojim radis factory reset. Ne radi se on preko tipki.
Udji u postavke i tamo imas factory reset.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 22:42   #2257
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Koristio NEAT ROM 6.2 (sad je izašao i 6.3) , u kombinaciji s Boeffla kernelom 5b12, stvarno je brz i baterija izdrži dugo..

Od stock koje sam gledao,čuo sam dobre stvari i za Archidroid, a koristi ga i kolega s foruma pa pretpostavljam da je ok..

Inače trenutno koristim AOSP Neat 4.4.2 i to leti..Jedini minus je nešto kraće trajanje baterije u odnosu na gornju stock kombinaciju..
Ja dajem glas za Archidroid, koristim ga i sam, i uzasno je stabilan i brz, a trajanje baterije je odlicno. Jedina zamjerka mu je da otkad je presao na OmniROM bazu ne radi wise wifi tethering... Al bude se i to rijesilo jedbom valjda...
aloalo je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 07:18   #2258
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor aloalo Pregled postova
Ja dajem glas za Archidroid, koristim ga i sam, i uzasno je stabilan i brz, a trajanje baterije je odlicno. Jedina zamjerka mu je da otkad je presao na OmniROM bazu ne radi wise wifi tethering... Al bude se i to rijesilo jedbom valjda...
To onda govoriš o archidroid 2.x.. Taj nisam probao, eventualno ako me aospneat počne zezati a još nije pa i sumnjam da hoće..
schetz je online   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 22:44   #2259
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
Da, sad je vec stigao do 2.4, ima ipdater koji radi :-D
Doduse, i verziju 1x hvale ali nisam probao.
Jedno vrijeme sam imao stock CM, nije me se dojmio
aloalo je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 10:48   #2260
Tulio
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 49
Pozdrav.

Imam problem sa svojim Galaxy S2. Naime, zadnjih par dana mi se pojavljivao problem s otvaranjem galerije fotografija, fotkama na tapatalku, nisam mogao prebaciti kontakte na sd karticu i sl. Npr kad želim otvoriti galeriju, izbaci mi obavijest kako je memorija zauzeta i da izbrišem nešto od fotografija, muzike i sl. Ja na mobu nemam ništa nego 150 slika i 2 pjesme. Ugl, na internoj memoriji mobitela slobodno oko 6GB, SD kartica slobodna do pola...RAM memorija slobodno oko 200-300MB.

Zatim sam htio mobitel rootati i staviti neki custom rom, međutim zapeo sam na tome. Rootanje mi uspije, ali custom rom ne, na svakome mi izbacuje isti error.

Uglavnom, ono što je najiteresantnije da mi i sada izbacuje istu grešku, da moram osloboditi memoriju, a mobitel sam resetirao na tvorničke postave.

Uglavnom, ima li negdje neki tutorial kako napraviti root i staviti neki custom rom, ali doslovno da je za tutleke...jer sam jučer isprobavao sa xda developers foruma nekoliko romova, ali nikako mi to ne uspijeva.

I ono što sam zamjetio, da broj verzije moba završava na XWLSD, što rijetko di nalazim, uglavnom je riječ o nekim drugim verzijama.

Ako je bitno, napisat ću i ostale podatke:

Osvnovna verzija: I9100BULS1
Kernel: 3.0.31-889555
Tulio je online   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 11:39   #2261
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor aloalo Pregled postova
Da, sad je vec stigao do 2.4, ima ipdater koji radi :-D
Doduse, i verziju 1x hvale ali nisam probao.
Jedno vrijeme sam imao stock CM, nije me se dojmio
ArchiDroid 1.x je zvijer od roma, trenutno je aktualan 1.7.6 a uskoro ce i 1.7.7.
Performanse, stabilnost i trajanje baterije uz Boeffla kernel su nenadmasni..
Mislim da neces pozaliti ako probas
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 12:57   #2262
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
A da? Bas bih mogao za vikend se malo igrati :-)
aloalo je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 18:40   #2263
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Note 2 i S3 će dobiti Kitkat........mmmmmmm

http://www.bug.hr/vijesti/kitkat-gal...-2/129875.aspx
denied je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 19:33   #2264
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Note 2 i S3 će dobiti Kitkat........mmmmmmm

http://www.bug.hr/vijesti/kitkat-gal...-2/129875.aspx
Zato je Note ll danas ma tekomovoj stranici koštao 2500kn za XXL tarifu
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 16:23   #2265
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Ne znam jel sam fulao temu ili ne pa ako jesam molim moderatore da premjeste.

Sestra ima Huawei Ascend y300. Radio je kao vurica za te pare ali od prije par dana se javlja problem da mobitel javlja da nema dovoljno interne memorije. Znači radi sve 5, ali kada hoće pogledati nešto na WhatsAppu ili Viberu, kada hoće opaliti slike i sl javlja grešku.

Naravno da je SD kartica poluprazna, da na internoj memoriji mobitela ima 400ak MB prostora. Probao sam prebaciti da sprema s interne na SD i obrnuto i ništa ne pali.

Možda je neka glupost ali u Androidu (a pretpostavljam da je on problem a ne sam telefon) sam rookie pa... Ako tko zna

EDIT: Sad vidim da je tema Samsung pa molim transfer u odgovarajuću temu
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 23:37   #2266
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
Jel ovaj update na 4.3 riješen za s3? Imam uređaj iz tele2. Ili su oni bugovi zbog kojih je update stopiran jos prisutni?
__________________
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 23:44   #2267
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 275
Imam uredjaj kupljen u TELE2 i dosao mi je update za 4.3 prije 3 tjedna. Update prosao bez problema i nema nikakvih bugova ili neceg slicnog.
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 17:18   #2268
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Stvarno ne znam u koju temu ovo pitat, pa ću tu uglavnom idem se ulovit popravka Samsunga Galaxy S plus, pa ću ga dati curi..trebam promijeniti ekran koji je u dolasku skupa sa komplet novim kućištem..ono što me muči je što sam vidio na jutubu da ekipa koristi obostrano ljepljivu traku da se novi ekran drži za kućište..e mene zanima gdje pronaći kod nas tako nešto? Sve što sam ja uspio naći je dosta deblje od onoga što mi treba..širina bi bila optimalna 2-3mm (to je manji problem jer lako ja izrežem i širu traku na tanje) ali debljina ne bi smjela biti prevelika jer će onda ekran viriti van kućišta a to nikako ne želim.jel itko vidio nešto slično a da se može brzo nabaviti? Govorim o nečemu OVAKVOM
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2014., 10:50   #2269
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
@hedgehog na par mobova di sam mjenjao touchscreen i koristio doubleside 3M traku nisam imao problema s debljinom trake... mislim da te ne kosta probati s malo boljom trakom, izrezes 4 tockice i zalijepis u kuteve, vidis ako strsi van ili ne. Ako ne strsi, skines sve, nabacis trakicu u ful profilu,dvije zdravomarije i lijepi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2014., 13:31   #2270
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Flshanje 2.3.6 na Galaxy S Dobra stara vremena ....
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 21:02   #2271
sandrinjo
Premium
Moj komp
 
sandrinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Opatija
Postovi: 29
Molim vas za pomoć, da znam barem da li se isplati trudit oko ovog problema.

Imam Samsung Galaxy Nexus. Rootan je, sve je uredno radilo do sad. Odlučio sam isprobat neki drugi rom a naravno, pri instalaciji je nešto pošlo po zlu, a backup nisam napravio. Sada je mob zaglavljen na google početnom ekranu, doduše mogu uć u recovery i bootloader. Ono u čemu je problem je to da ovaj mob nema sd karticu, već ima 16 gb interne memorije pa bih trebao novi rom prebacit u tu memoriju da bih ga mogao instalirat preko recoveryja. A ne mogu to napravit jer moj komp odbija prepoznati mob kao fastboot device. Pokušao sam instalirati drivere, ali da bih ih instalirao morao bih uključiti usb debugging mode, a pošto ne mogu ući u mobitel ne mogu to napraviti.

Na nekom "normalnom" android uređaju stvar bi bila riješena za 3 sekunde jer bih flashao novi rom sa kartice, ali ovako nemam načina za prebaciti rom na mob. Da li ima spasa? :/
__________________
Caramba i carambita!

Zadnje izmijenjeno od: sandrinjo. 24.02.2014. u 21:20.
sandrinjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 23:24   #2272
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor sandrinjo Pregled postova
Molim vas za pomoć, da znam barem da li se isplati trudit oko ovog problema.

Imam Samsung Galaxy Nexus. Rootan je, sve je uredno radilo do sad. Odlučio sam isprobat neki drugi rom a naravno, pri instalaciji je nešto pošlo po zlu, a backup nisam napravio. Sada je mob zaglavljen na google početnom ekranu, doduše mogu uć u recovery i bootloader. Ono u čemu je problem je to da ovaj mob nema sd karticu, već ima 16 gb interne memorije pa bih trebao novi rom prebacit u tu memoriju da bih ga mogao instalirat preko recoveryja. A ne mogu to napravit jer moj komp odbija prepoznati mob kao fastboot device. Pokušao sam instalirati drivere, ali da bih ih instalirao morao bih uključiti usb debugging mode, a pošto ne mogu ući u mobitel ne mogu to napraviti.

Na nekom "normalnom" android uređaju stvar bi bila riješena za 3 sekunde jer bih flashao novi rom sa kartice, ali ovako nemam načina za prebaciti rom na mob. Da li ima spasa? :/
Ne treba ti fastboot device nego u recoveryu mountaj sd storage dok si spojen kablom na komp i prikazat će ti mob kao ext device i moći ćeš prebacit rom na memoriju moba.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 23:33   #2273
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Teško da krepa Galaxy Nexus. Ako to ne upali sa Jopisom, još stigneš flashati preko Odina sa početnim Jelly Bean 4.0.2
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 00:14   #2274
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
4.0.2 Jelly? Kaj nebi to trebao biti ICS?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 01:05   #2275
sandrinjo
Premium
Moj komp
 
sandrinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Opatija
Postovi: 29
Pokušao sam oba savjeta ali bez uspjeha. Kada u recoveryju odem na mount /sdcard ne desi se apsolutno ništa. Kod odina je problem u driverima, tj odin ne može vidjeti moj galaxy jer driveri nisu instalirani. U tome i je najveći problem. Skinuo sam nove drivere i instalirao ih na clean windowse, međutim kada spojim kabelom nexusa windowsi mi jave da driveri nisu uspješno instalirani. Samim time ne mogu koristiti ni odina, ni adb ni ništa šta mi padne na pamet... :/
__________________
Caramba i carambita!
sandrinjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 03:09   #2276
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Samsung Android mobiteli - root,custom romovi,fleshanje,original romovi etc.

Probaj skinut Gnex toolkitvt s ovog linka:

http://forum.xda-developers.com/gala...ackup-t1392310

Stavi mob u download mode i updateaj drivere pa pokreni odin
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 11:04   #2277
sandrinjo
Premium
Moj komp
 
sandrinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Opatija
Postovi: 29
Riješio sam problem!

I naravno, nakon šta sam se jučer cijeli dan mučio sa driverima, različitim toolkitovima, odinom, a čak sam napravio i clean install windowsa a kasnije i ubuntua, na kraju je problem bio najbanalniji. Fizički se pomaknuo kontakt u utoru za usb kabel na mobitelu. Malo sam ga pogurnuo čačkalicom, spojio i sve je odjednom proradilo. Za upucat se!
__________________
Caramba i carambita!
sandrinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2014., 14:38   #2278
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Evo igram se s Galaxy mini S5570 mobom i uspio sam pokvariti wifi

Ugl, išao sam rootat mob da ga mogu otključat, i otključao sam ga, ali sam pokvario wifi. Problem je taj da se mob spoji na mrežu, ali ne propušta promet.
SW je bio početni froyo, updateo sam preko KIESa na gingerbread, ništa, probao nekako staviti CyanogenMod9.3 ICS-PLUS rom(nisam našao CWM recovery pa sam išao preko običnog ), pa sam zbrickao mob Onda sam preko odina s prve stranice ove teme vratio def froyo SW, mob je proradio, ali i dalje wifi neradi.

Sad neznam što da dalje probam.. Može neki savjet i ideje?

EDIT:
Evo sad sam instalirao i ovaj rom, ali od wirelessa i dalje ništa..
I da, mobilni hotspot radi. Mogu se spojit na hotspot od mobitela s drugim uređajima i oni normalno mogu na internet

Zadnje izmijenjeno od: Campeonato. 06.03.2014. u 18:25.
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2014., 21:30   #2279
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Da li Samsung Galaxy S2 vrijedi 1200-1400kn? Doslovno je nov, sa svom opremom i čini mi se godinu dana jamstva, ima i pečat.
Što očekivati od njegove baterije, ako je nova, koliko dugo bi trebala izdržati s upaljenim ekranom i wifi?

  Reply With Quote
Staro 09.03.2014., 23:07   #2280
JohnnyBoy
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Da li Samsung Galaxy S2 vrijedi 1200-1400kn? Doslovno je nov, sa svom opremom i čini mi se godinu dana jamstva, ima i pečat.
Što očekivati od njegove baterije, ako je nova, koliko dugo bi trebala izdržati s upaljenim ekranom i wifi?

Ja mislim da vrijedi, ima ga frend igrice lete na njemu nije ni cudo stim da je dvojezgreni procesor, po meni i dan danas odlican mobitel. Sto se tice baterije u normalnim uvjetima znaci ukoliko samo razgovaras, gledas video zapise i tu i tamo surfas baterija bi trebala izdrzati do nekih 40 sati max.
  Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na