Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2008., 11:27   #1
goran450
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 2
Question wireless upad na komp

Nisam neki ekspert,stoga vas molim za pomoc. Studiram u Zagrebu i idem preko wireless-a na internet preko laptopa. Tako da se spojim na Connectionpoint ili na ZyXel od nekoga(ne znam koga ) E sad me zanima da li me taj moze otkriti i kako? Da li on moze vidjeti sto ja trenutno radim na svom kompu? Npr. preko msn-a razgovaram preko web kamere. I ako me moze lako vidjeti kako da se zastitim od toga?? Firewall? Molim Vasu pomoc jer sam neupucen u taj dio priče!
goran450 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 11:36   #2
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Mislim da se u postavkama routera može vidjeti broj korisnika koji su spojeni na njega (barem je tako na mojem AP-u) i tako se zna ako netko neovlašteno krade vezu... Vlasnik te veze ne može ništa vidjeti što radiš na kompu, ali savjetujem ti da ne kradeš tuđi net. Nije moralno, a i znaš kako narod kaže: oteto - prokleto
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2008., 11:42   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,580
To što radiš nije fer i pošteno !
Može se otkriti ali . . .
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 16:05   #4
Filip7
Premium
Moj komp
 
Filip7's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 108
ali nije nezakonito ako nema zasticenu vezu!
Filip7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 16:10   #5
stopalo9
Premium
 
stopalo9's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 763
upravo to,koristi ako uspjevas
ako nema zastitu,ko mu kriv
stopalo9 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 16:20   #6
malcom
Premium
Moj komp
 
malcom's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 411
slobodno ti koristi ako te uhvati
__________________
Intel Quad Core 6600@Freezer 7 pro, Nvidia 8800GT, Abit IP35-E, Samsung 320GB, 4x 1GB DDR800, 5-5-5-18, OCZ 500W, @Sharkoon Rebel 9, Logitech G5, Surround 5.1 Logitech X-530
malcom je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 16:32   #7
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Filip7 Pregled postova
ali nije nezakonito ako nema zasticenu vezu!
Je. Radi se o neovlastenoj uporabi tudjeg prikljucka, isto kao da se u hodniku spojis na zice ili da ti netko udje u nezakljucan stan.
Druga stvar je sto naci i procesuirati nekoga po tom pitanju nema smisla.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 17:24   #8
goran450
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 2
Hvala Vam na odgovorima,samo idem na stranice od fax-a,pregledam index,24sata i slicno...
Meni je najbitnije da za to vrijeme dok si ne uzmem adsl nitko ne proganja sto kradem vezu i malo nabijam racun,ali ako ima flat onda OK! Jedino mi je bed kada sam na msn-u i kad sam na video call-u pa da mi ne upadne na komp i vidi moju sliku ili nesto sto trenutno radim na kompu. To se moze ili ne? Nitko mi nije dao kompletan odgovor za to. A sta se tice nekih drugih stvarčica ma brate samo gledaj! E i kad uzmem adsl kako da se ja zaštitim da mi netko ne krade GB-e?
Molim odgovor na ova dva pitanja
goran450 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 17:31   #9
Filip7
Premium
Moj komp
 
Filip7's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 108
ako planiras uzimat wlan modem za adsl sam sifriraj bezicnu vezu.
Filip7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 17:36   #10
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Filip7 Pregled postova
ali nije nezakonito ako nema zasticenu vezu!
Ma, bjavo, eto pravi hrvatski pravnik. Po istoj logici, ako ne zakljućaš auto, tko god da ga ukrade, njegov je. Štoviše dužan si mu dat sve papire od auta i eventualnu garanciju ako imaš...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2008., 17:45   #11
Filip7
Premium
Moj komp
 
Filip7's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 108
jel pise di u zakonu o tome ne pise. nije lijepo to raditi no svatko ko zna da netko ima wlan nezasticen to radi jer zna da ne bi smio nahebat po zakonu. jedino ak ta osoba skuzi i jos nema flat ne pise ti se dobro
Filip7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 19:12   #12
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Filip7 Pregled postova
jel pise di u zakonu o tome ne pise. nije lijepo to raditi no svatko ko zna da netko ima wlan nezasticen to radi jer zna da ne bi smio nahebat po zakonu. jedino ak ta osoba skuzi i jos nema flat ne pise ti se dobro
Radi se o stjecanju protupravne imovinske koristi, kaznjivo po vise zakona, s tim da nakon odredjene cifre, uz prijavu ostecenog, moze biti jako velikih problema.
Kolicina prometa koju generiras sumnjam da je jako problematicna, no svejedno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 13:22   #13
zarac
Registered User
 
zarac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 9
ja bih se malko nadovezao na ovu temu.

ovako, nije nužno da je onaj koji "krade" tuđi connection uopće svjestan toga.
npr. moja mama je uzela wireless doma i mjesec dana se bez svog znanja spajala na susjedovu mrežu. ne zato što je htjela već zato što se laptop sam spajao na prvu nezaštićenu mrežu, a ona nije niti lopov niti geek već najobičniji korisnik interneta.
pričao sam o tome s nekim ljudima koji žive u švedskoj, engleskoj i njemačkoj i nisu mi vjerovali kad sam im rekao da kod nas ISP-ovi ne postavljaju enkripciju po defaultu.
kad sam nazvao korisničku službu t-coma, to su mi i potvrdili - oni naime niti ne ponude tu uslugu i mojoj mami su rekli "da pozove nekog ko će joj to složit jer oni to ne rade".

dakle, usporedba sa krađom auta je u najmanju ruku smiješna, jer to ne možeš napravit slučajno.

sumnjam da je više od 5% korisnika wirelessa u nas dovoljno informatički pismeno da bi uspjeli sami sebi podesiti enkripciju.

epilog priče s mojom mamom je da sam ja morao doći postaviti zaštitu njoj i svim susjedima jer oni uopće nisu znali o čemu se govori.

i ko bi tu koga onda trebao tužiti?
zarac je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 14:01   #14
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zarac Pregled postova
ovako, nije nužno da je onaj koji "krade" tuđi connection uopće svjestan toga.
npr. moja mama je uzela wireless doma i mjesec dana se bez svog znanja spajala na susjedovu mrežu. ne zato što je htjela već zato što se laptop sam spajao na prvu nezaštićenu mrežu, a ona nije niti lopov niti geek već najobičniji korisnik interneta.
To je gotovo svakodnevna stvar.

Citiraj:
Autor zarac Pregled postova
epilog priče s mojom mamom je da sam ja morao doći postaviti zaštitu njoj i svim susjedima jer oni uopće nisu znali o čemu se govori.

i ko bi tu koga onda trebao tužiti?
Kad kupis automobil, da li te prodavac pita za vozacku? Ne.

Ono sto je u cijeloj prici problem je neznanje korisnika, koje ne moze biti opravdanje jer ima bar RTFM mogucnost. S druge strane, neiskoristavanje tudjeg neznanja u svrhu dobivanja protupravne koristi je isto zabranjeno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 14:03   #15
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 547
Citiraj:
Autor zarac Pregled postova
ja bih se malko nadovezao na ovu temu.

ovako, nije nužno da je onaj koji "krade" tuđi connection uopće svjestan toga.
npr. moja mama je uzela wireless doma i mjesec dana se bez svog znanja spajala na susjedovu mrežu. ne zato što je htjela već zato što se laptop sam spajao na prvu nezaštićenu mrežu, a ona nije niti lopov niti geek već najobičniji korisnik interneta.
pričao sam o tome s nekim ljudima koji žive u švedskoj, engleskoj i njemačkoj i nisu mi vjerovali kad sam im rekao da kod nas ISP-ovi ne postavljaju enkripciju po defaultu.
kad sam nazvao korisničku službu t-coma, to su mi i potvrdili - oni naime niti ne ponude tu uslugu i mojoj mami su rekli "da pozove nekog ko će joj to složit jer oni to ne rade".

dakle, usporedba sa krađom auta je u najmanju ruku smiješna, jer to ne možeš napravit slučajno.

sumnjam da je više od 5% korisnika wirelessa u nas dovoljno informatički pismeno da bi uspjeli sami sebi podesiti enkripciju.

epilog priče s mojom mamom je da sam ja morao doći postaviti zaštitu njoj i svim susjedima jer oni uopće nisu znali o čemu se govori.

i ko bi tu koga onda trebao tužiti?
t-com sa razlogom ne postavlja enkripciju po defaultu.

stvar je u tome sto ako oni postave wep (ili wpa) enkripciju pa dodje neko i razbije je, bilo bi t-com nije ovo ili ono i ispalo bi da su oni za to odgovorni.

ako si dovoljno iskusan da koristis wireless trebao bi i biti da znas sto je enkripcija i kako se postavlja.
Dule je online   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 14:06   #16
Odojak
Premium
 
Odojak's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
T-Com je toliko dobar majstor sa zastitiom da su uspjeli onesposobit WPA2 na D-Link G684T routeru kad stave "svoj" firmware...
Odojak je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 14:13   #17
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Odojak Pregled postova
T-Com je toliko dobar majstor sa zastitiom da su uspjeli onesposobit WPA2 na D-Link G684T routeru kad stave "svoj" firmware...
Nekako sumnjam da su ga sami pisali.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 14:15   #18
zarac
Registered User
 
zarac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Dule Pregled postova
t-com sa razlogom ne postavlja enkripciju po defaultu.

stvar je u tome sto ako oni postave wep (ili wpa) enkripciju pa dodje neko i razbije je, bilo bi t-com nije ovo ili ono i ispalo bi da su oni za to odgovorni.
hoćeš reći da ovako oni nisu odgovorni ako ti neko upadne na POTPUNO NEZAŠTIĆEN wireless?????
trebo bi t-com onda educirat ISP-ove na zapadu kako se to radi.
Citiraj:
Autor Dule Pregled postova
ako si dovoljno iskusan da koristis wireless trebao bi i biti da znas sto je enkripcija i kako se postavlja.
hahahahaha, neznam šta bih drugo rekao.
zanima me koliko je wireless korisnika uopće čulo za izraz "enkripcija". znam da moja mama nije, a nitko (čitaj: t-com) joj nije niti rekao za to prilikom prodaje wirelessa.
stvarno čudna logika: znači li to da moram znati točno kako funkcionira mobitel da bih ga koristio (naime, i tu postoji masu security problema)?

internet i wireless tehnologija nije povlastica privilegiranih 1% niti ju t-com tako reklamira. oni kažu: "wireless za sve" (koji plate), a ne "wireless za one koji znaju što je enkripcija i kako ju postaviti."
zarac je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 14:21   #19
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zarac Pregled postova
hoćeš reći da ovako oni nisu odgovorni ako ti neko upadne na POTPUNO NEZAŠTIĆEN wireless?????
Nisu.

Citiraj:
Autor zarac Pregled postova
hahahahaha, neznam šta bih drugo rekao.
zanima me koliko je wireless korisnika uopće čulo za izraz "enkripcija". znam da moja mama nije, a nitko (čitaj: t-com) joj nije niti rekao za to prilikom prodaje wirelessa.
stvarno čudna logika: znači li to da moram znati točno kako funkcionira mobitel da bih ga koristio (naime, i tu postoji masu security problema)?
Koliko je vozaca procitalo ZSPC? Dobra paralela s mobitelom: da, ne moras znati nista o njemu da bi ga koristio, kao i kod wirelessa. Da, svatko ga moze koristiti ako ga ne zastitis, kao i kod wirelessa.

Citiraj:
Autor zarac Pregled postova
internet i wireless tehnologija nije povlastica privilegiranih 1% niti ju t-com tako reklamira. oni kažu: "wireless za sve" (koji plate), a ne "wireless za one koji znaju što je enkripcija i kako ju postaviti."
Isto kao i vozacka.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 14:30   #20
zarac
Registered User
 
zarac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 9
razlika je što za vozački moraš proći sitnicu tipa vozački ispit (znači barem otprilike znaš što je dobro, a što ne - učili su te).

sa ovim ti ništa ne kažu - znači nisi svjestan implikacija korištenja nezaštićenog wirelessa. dovoljno bi bilo samo: "znate, bilo bi mudro da zaštitite mrežu jer ju može koristiti netko osim vas"

čak bih se usudio reći da to njima i odgovara ako si uzeo neki tarifni model osim flat rate-a jer njima plaćaš promet koji ti netko drugi nabije.

edit: i ne znam što kažete na činjenicu da NIGDJE u razvijenom svijetu ISP-ovi ne ostavljaju mrežu nezaštićenu po defaultu.
i nije njihova odgovornost ako netko probije wep2 enkripciju jer ju nije ISP izmislio, već ju samo provodi, a trenutno je najjača zaštita wirelessa.
__________________
It's not the fall that kills you - it's the sudden stop at the end.

Zadnje izmijenjeno od: zarac. 18.01.2008. u 14:45.
zarac je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 14:33   #21
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zarac Pregled postova
razlika je što za vozački moraš proći sitnicu tipa vozački ispit (znači barem otprilike znaš što je dobro, a što ne - učili su te).

sa ovim ti ništa ne kažu - znači nisi svjestan implikacija korištenja nezaštićenog wirelessa.
Prodavacu automobila to ne znaci nista, kao ni T-comu u ovom slucaju.
A na vozacku te tjera zakon, ne prodavac. Kao sto mu je nebitno i koliko godina imas.

Citiraj:
Autor zarac Pregled postova
čak bih se usudio reći da to njima i odgovara ako si uzeo neki tarifni model osim flat rate-a jer njima plaćaš promet koji ti netko drugi nabije.
Njima puno vise odgovara da se ne gnjave s raznim prituzbama vec da onaj tko surfa preko tudjih routera nabavi svoj.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 14:42   #22
zarac
Registered User
 
zarac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Prodavacu automobila to ne znaci nista, kao ni T-comu u ovom slucaju.
A na vozacku te tjera zakon, ne prodavac. Kao sto mu je nebitno i koliko godina imas.
o tome i ja govorim.
milsim da bi trebalo isp-ovima zakonom ili nekim aktom narediti zaštitu mreže po defaultu, pa ti radi što hoćeš s njom poslije. nerealno je očekivati da će SVAKI wireless user znati za to.
__________________
It's not the fall that kills you - it's the sudden stop at the end.
zarac je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 14:45   #23
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
štoviše auto možeš kupiti bez vozačke i prepisat ga na sebe bez vozačke... ako ćemo već takvu (prilično glupu) paralelu povlačiti.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 14:58   #24
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zarac Pregled postova
o tome i ja govorim.
milsim da bi trebalo isp-ovima zakonom ili nekim aktom narediti zaštitu mreže po defaultu, pa ti radi što hoćeš s njom poslije. nerealno je očekivati da će SVAKI wireless user znati za to.
Ne mozes to napraviti, jer bi tad ISP bio i odgovoram za to. Ono sto bi ja napravio je dodatni A4 list papira koji potpisuju monter i korisnik u kojem lijepo pise da korisnik prihvaca da je router instaliran tako i tako i da je upozoren od strane montera da je mreza nezasticena.

Koristenje opreme je odgovornost korisnika, neznanje korisnika nije isprika ni za sto, nazalost kombinacija neupucenosti, koristenja modernih tehnologija i potencijalno visokih troskova nije problem ISP-a. Kao sto to nisu bili ni dialeri, recimo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 15:29   #25
SpyRo
The Dragoon
Moj komp
 
SpyRo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 139
Neznam dečki zašto se prepirete... i nisam vidio da je netko nešto citirao... ali evo vam izvadak iz zakona:

Citiraj:
Zakonom o izmjenama i dopunama KZ-a u potpunosti je promijenjen naslov
i tekst čl. 223. KZ-a koji je regulirao oštećenje i uporabu tuñih podataka.

Tko unatoč zaštitnim mjerama neovlašteno pristupi računalnom sustavu,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine [čl. 223. st. l.J.
Ovim stavkom inkriminirano je ponašanje iz čl. 2. Konvencije - nezakoniti
pristup. Ono što je za primjenu ovog članka u praksi veoma bitno jest formulacija
"tko unatoč zaštitnim mjerama neovlašteno pristupi...", a kojom se odreñuje kako
zakon štiti samo onaj sustav koji ima zaštitne mjere! Ukoliko se sustav ostavi
potpuno otvorenim i nezaštićenim, dakle računalo potpuno dostupno ili npr.
bežična računalna mreža na koju je moguće spajanje bez ikakve provjere, neće se
ispuniti elementi za postojanje kaznenog djela.

A ovdje vam je cijeli zakon...

http://www.pravst.hr/dokumenti/zborn...01_123-136.pdf
__________________
Nemam sig jer ne poštujem pravila.
SpyRo je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 15:46   #26
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor SpyRo Pregled postova
Neznam dečki zašto se prepirete... i nisam vidio da je netko nešto citirao... ali evo vam izvadak iz zakona:




A ovdje vam je cijeli zakon...

http://www.pravst.hr/dokumenti/zborn...01_123-136.pdf
Potpuno legalno!
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 15:57   #27
daigu
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 143
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Radi se o stjecanju protupravne imovinske koristi, kaznjivo po vise zakona, s tim da nakon odredjene cifre, uz prijavu ostecenog, moze biti jako velikih problema.
Kolicina prometa koju generiras sumnjam da je jako problematicna, no svejedno.
Hvala bogu da je netko ovo demantirao...
daigu je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 16:14   #28
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
upravo je takav netko nabio legici 2500kn racuna. (mozda se samo sprdas i surfas,ali ovaj leek je bio neki teski torrentas) i vjerojatno ce zbog toga propustiti ex u london.
dosao joj je covjek iz t scuma staviti max tv i skinuo je neku zastitu,upozorio,ali ona nije bila doma,a majka na to zaboravila i eto.
sad zamisli feeling
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 17:18   #29
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor SpyRo Pregled postova
Neznam dečki zašto se prepirete... i nisam vidio da je netko nešto citirao... ali evo vam izvadak iz zakona:




A ovdje vam je cijeli zakon...

http://www.pravst.hr/dokumenti/zborn...01_123-136.pdf


Konačno je netko dao argumente , tj izvadak iz zakona

Nadasve krajnje je bedasto, da se tak izrazim,... uspoređivati slučajno spajanje laptopa od neinformiranog korisnika na nezaštićenu mrežu, s krađom automobila, ili otuđivanjem telke iz otključanog stana.

Sad, krajnji vlasnici ovise o samoj svijesti građana koji se spajaju na te mreže, može biti neka budala koja nabija promet samo da napakosti ljudima, a ima i obuzdanijih ljudi.

Imam vezu koju plaćam, dakle dijelim sa susjedom na pola račun, ali je caka što se ruter svako malo zna zblesirati. A meni je net svaki dan potreban, što zbog općih informacija, što zbog nekih važnih podataka koji se mijenjaju i čije stanje trebam pratiti.... I dok se ruter zblesira spojim se na nezaštićeni ConnectionPoint i sl,....... ne u svrhu nabijanja prometa, nego da javim susjedu mailom kako je potreban restart rutera... i to je sve... Dok je ruter online prebacujem se na našu zajedničku vezu natrag. )

On topic... Može te naći tj , dostupiti ti kompu, ako je pro, odnosno ako ima višegodišnje iskustvo. Ako mu je otključan AP, sve ti dovoljno govori o iskustvu osobe.
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 18:13   #30
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor daigu Pregled postova
Hvala bogu da je netko ovo demantirao...
Demantirao sto?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na