Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2019., 21:21   #2671
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Jedna prigodna za Brajana.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:21   #2672
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
I tak, zaposlili su Raju.
I Kellera.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2019., 21:22   #2673
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Je, samo kaj ne znamo kaj točno radi u Intelu i kad to urodi plodom, kolko bude prošlo?
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:22   #2674
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Igra tetris
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:24   #2675
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Zajebanciju na stranu, Intel je ovaj put sam sebi kriv, AMD je samo cijelu stvar pogural za koju godinu.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:31   #2676
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
To štima ali isto tak štima i ono izvješće o ogromnim profitima zadnjih par godina.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:31   #2677
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
2016. na 30 a danas na 48. di je problem? Poklapa se sa par postava iznad o odličnih zadnjih par godina od kakao je izašao Ryzen.
Intel je kao leader u tech sektoru underpreformao na trzistu koje je u bull runu odnosno manji gain ima naspram nasdaq i s&p500 indexa, i niti jedan njihov dionicar s tim nije i ne moze biti zdovoljan
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:33   #2678
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
To štima ali isto tak štima i ono izvješće o ogromnim profitima zadnjih par godina.
Ma štima, kak ne bi, jer se balon još nije ispuhal. Zato sam i linkal ono izvješće za 2019. kvartal, jer tu više nema kućica u cvijeću, a tak bi moglo biti i dalje.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:33   #2679
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Intel je kao leader u tech sektoru underpreformao na trzistu koje je u bull runu odnosno manji gain ima naspram nasdaq i s&p500 indexa, i niti jedan njihov dionicar s tim nije i ne moze biti zdovoljan
Zašto se onda masovno ne rješavaju dionica?
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:35   #2680
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ma štima, kak ne bi, jer se balon još nije ispuhal. Zato sam i linkal ono izvješće za 2019. kvartal, jer tu više nema kućica u cvijeću, a tak bi moglo biti i dalje.
O tom potom, ali i dalje štima da je Intel ostvario ogromne profite zadnje dvije godine od izlaska Ryzena. Kaj bu bilo, bumo vidli tko poživi. To su kak bi rekli špekulacije, a zarađene pare su zarađene pare.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2019., 21:36   #2681
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Zašto se onda masovno ne rješavaju dionica?
Možda ih nitko ne želi, ali zato je Brian napravil posel i pol.
Citiraj:
Last but not the least we have the Spectre and Meltdown situation where he notified the Chinese long before he notified the U.S. about the major security problem with Intel parts.
He sold every Intel share he could legally sell while still remaining CEO after he knew of the problem but before it was disclosed.
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
O tom potom, ali i dalje štima da je Intel ostvario ogromne profite zadnje dvije godine od izlaska Ryzena. Kaj bu bilo, bumo vidli tko poživi. To su kak bi rekli špekulacije, a zarađene pare su zarađene pare.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:36   #2682
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Zašto se onda masovno ne rješavaju dionica?
Ne, bolje je pitanje zasto ih se masovno ne kupuje.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:40   #2683
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Ne, bolje je pitanje zasto ih se masovno ne kupuje.
Kako ne? Od kuda onda onakav rast zadnjih par godina?
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:43   #2684
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ne citas sto sam napisao ili nisi upoznat kako trzista disu kad su u bull runu.

Cisto za usporedbu, intc zadnjih 5god +90%, nvda +850%, amd +630%,
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:44   #2685
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Zašto se onda masovno ne rješavaju dionica?
Blago onima koji vjeruju.......

Intel’s CEO reportedly sold shares after the company already knew about massive security flaws

Nagla prodaja izaziva efekt lavine, koji naravno nije poželjan, osnove ekonomije.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:50   #2686
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Lijepo sve to zvuči na papiru, skoro ko i njihov 10nm proizvodni proces, ali bojim se da ih realnost (1 - 2) iz dana u dan sve više sustiže.
Nije to baš tako loše (čak naprotiv) kao što stoji u naslovu.

Druga je stvar što investitori očekuju da svake godine i svaki kvartal bude dvoznamenkasti rast, pa ako ispadne jednoznamenkasti, onda je to razočaravajuće.

Čak i u tom zadnjem kvartalu 2018. rezultati su bolji u odnosu na zadnji kvartal 2017. (koja je bila rekordna godina) i ostvaren je rast od 9%.

Znači, ako zanemarimo to što je intel u Q4 2018 rastao za 9% umjesto za planiranih 11% (kako su investitori očekivali), taj zadnji kvartal vrlo dobro izgleda.

Što se 2019. tiče, u Q1 ostvareni su rezultati na razini Q1 2018 (rekordna godina) uz blagi pad profitabilnosti te pad u serverima koji je nadoknađen rastom u PC dijelu.

Najveći pad (12%) je u segmentu memorija koji ionako u ukupnim prihodima sudjeluje sa manje od 10% što i nije nešto značajno.

Rast (makar i jednoznamenkasti) ili zadržavanje razine prihoda na onoj iz rekordne godine uopće nisu loši.

Problem je kada na razini prvog kvartala 2019. imaš pad prihoda 23% (odnosno 26% u ključnom segmentu) u odnosu na prethodnu uspješnu godinu, a upravo se to dogodilo AMD-u.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:52   #2687
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Kako ne? Od kuda onda onakav rast zadnjih par godina?
Malo kasnim.

Usporedi njihov rast i kretanje u sektoru/branši.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:55   #2688
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Ne citas sto sam napisao ili nisi upoznat kako trzista disu kad su u bull runu.
Nemam pojma kaj je to bull run (pretpostavljam ali nisam guglao) niti me zanima.

Ono kaj vidim kao laik, da se ogromni profit i rast dionica u zadnjih par godina slaže sa postom kolege o Intel financijama. 2.1 milijardi dolara profita za prošlu godinu, dok je konkurent ostvario 337 miliona.

Kaj bu bilo dalje bumo vidjeli i koliko će se crne prognoze ostvariti...možda i budu, meni niti u džep niti iz njega i tak su ovo sve prepucavanja čiji je duži.

Jednostavno ne vidim zašto osporavati da su nešto ostvarili, a očito da jesu. Opet, bumo vidjeli kaj bu dalje.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:57   #2689
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Nije to baš tako loše (čak naprotiv) kao što stoji u naslovu.

Druga je stvar što investitori očekuju da svake godine i svaki kvartal bude dvoznamenkasti rast, pa ako ispadne jednoznamenkasti, onda je to razočaravajuće.

Čak i u tom zadnjem kvartalu 2018. rezultati su bolji u odnosu na zadnji kvartal 2017. (koja je bila rekordna godina) i ostvaren je rast od 9%.

Znači, ako zanemarimo to što je intel u Q4 2018 rastao za 9% umjesto za planiranih 11% (kako su investitori očekivali), taj zadnji kvartal vrlo dobro izgleda.

Što se 2019. tiče, u Q1 ostvareni su rezultati na razini Q1 2018 (rekordna godina) uz blagi pad profitabilnosti te pad u serverima koji je nadoknađen rastom u PC dijelu.

Najveći pad (12%) je u segmentu memorija koji ionako u ukupnim prihodima sudjeluje sa manje od 10% što i nije nešto značajno.

Rast (makar i jednoznamenkasti) ili zadržavanje razine prihoda na onoj iz rekordne godine uopće nisu loši.

Problem je kada na razini prvog kvartala 2019. imaš pad prihoda 23% (odnosno 26% u ključnom segmentu) u odnosu na prethodnu uspješnu godinu, a upravo se to dogodilo AMD-u.
Još jedan kupac Intelovih dionica ?
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 22:04   #2690
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Jednostavno ne vidim zašto osporavati da su nešto ostvarili, a očito da jesu.
Ma nitko to ne osporava, samo stvari nisu baš tak ružičaste kakvim ih nastoje prikazati. Tema je puna materijala o Intelovim nedaćama unatrag dvije godine, ali i dalje super posluju, jer su svo ovo vrijeme bili nedodirljivi.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 22:08   #2691
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ma nitko to ne osporava, samo stvari nisu baš tak ružičaste kakvim ih nastoje prikazati. Tema je puna materijala o Intelovim nedaćama unatrag dvije godine, ali i dalje super posluju, jer su svo ovo vrijeme bili nedodirljivi.
Odličan sažetak.
Inercija čini svoje.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 22:13   #2692
Omega 3
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 119
Intel uopće nije u teškoj situaciji, imaju para na pretek, procesori im se i dalje prodaju dobro, godinama su prodavali jednu te istu arhitekturu i uz to postepeno povećavali cijene pa onda znaš koliko rezervi u novcima imaju. Ovo što im se sad događa je kao da ih je komarac bocnuo, ne sumnjam da će se uz ovakve resurse i inženjere oporaviti, no neka ostane tako još par godina da AMD stane na noge i da nikad više ne bude apsolutne dominacije bilo kojeg proizvođača procesora.
Omega 3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 22:17   #2693
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ma nitko to ne osporava, samo stvari nisu baš tak ružičaste kakvim ih nastoje prikazati. Tema je puna materijala o Intelovim nedaćama unatrag dvije godine, ali i dalje super posluju, jer su svo ovo vrijeme bili nedodirljivi.
Ogromni su pa su i tromi. Klasika.Ne kažem da će se dogoditi novi core 2 duo ali ne bi me ni čudilo...one najave tj. glasine o novim mobilcima djeluju monstruozno
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 22:18   #2694
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ono kaj vidim kao laik, da se ogromni profit i rast dionica u zadnjih par godina slaže sa postom kolege o Intel financijama. 2.1 milijardi dolara profita za prošlu godinu, dok je konkurent ostvario 337 miliona.
Moram te ispraviti.

Intel nije ostvario 2,1 milijardi dolara profita u 2018. što bi bilo smiješnih 6 puta više od AMD-a.

Intel je ostvario 21 milijardu dolara profita u 2018...e sad koliko je to puta više od konkurenta
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 22:33   #2695
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Opet smo na tetkama *uck
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 23:16   #2696
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Uz svu tu zaradu, dobit, profit i praktički neograničen R&D budžet, veliki Intel uz svu silu inženjera jednostavno trenutno nema odgovor na ovo kaj mali do jučer skoro bankrotirani AMD u posljednje dvije godine plasira na tržište. Krajnji korisnici su zahvaljujući tome dobili šestero i osmerojezgrene Intel i AMD procesore koje srednji tržišni segment još koju godinu ne bi vidjel, barem ne po ovakvim cijenama. I to je poanta svega, jer kolko imamo prilike vidjeti - Intel je itekak svjestan činjenice da AMD ni u najluđim snovima ne raspolaže takvim financijama, a opet su u stanju ne samo konkurirati, već i nametati tempo daljnjeg razvoja. AMD vrlo vjerojatno nikad ne bude ni blizu Intelovim financijama ili ljudskim resursima, ali po svemu sudeći - i ne trebaju biti.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 04:36   #2697
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ogromni su pa su i tromi. Klasika.Ne kažem da će se dogoditi novi core 2 duo ali ne bi me ni čudilo...one najave tj. glasine o novim mobilcima djeluju monstruozno
Zato sto ne pratis o kojim se mobilcima radi i u odnosu na sta
Sunny Cove je usmjeren na konkurenciju sa LP arm,a 18% je u odnosu na Atom.
Jednostavno,Intel nema odgobor na Zen i nece ga imati bar jos dvije godine.

A veliki ekonomist @lister je prognozirao bankrot AMDa 2018. god
Jos tamo Anno Domini 2016.

Zadnje izmijenjeno od: Amd_Shill. 27.06.2019. u 05:10.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 06:10   #2698
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Uz te silne milijarde profita nešto ipak rade kako treba
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 07:19   #2699
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Dok imaš monopol i poprilično lihvarsko ponašanje na koje se naslanjaju ugovori i targeti koji praktički tjeraju vendore da 100% opreme prodaju samo s tvojim procesorima, nije teško biti na vrhu.

Iole ozbiljnije povećanje AMD portfolija u ponudi (pogotovo u enterprise segmentu) najvećih vendora - Lenovo, HP, Dell, donjelo bi ili pogađanje Intelovih targeta uz jedvite jade ili nedostizanje istih, a nitko od njih se u ovoj situaciji ne želi kockati sa svojim bonusima/porabatima/rabatim.

Tih 8 AMD servera koja bi i prodali preko leđa nekih sistem integratora, na ukupnu prodaju, ne djeluju niti najmanje interesantno i nisu vrijedni niti pretjeranog filozofiranja, a niti riskiranja dokle god im pola posto rabata, koji ak izgube, ker nisu lupili nekaka target, može izazvati smanjenje prihoda u stotinama milijuna.

Kaj se prihoda i proboja na tržište tiče, oko mene rade 23 sistemaša koji su skeptični prema Ryzenima i dat će pare Intelu sa i bez istraživanja tržišta i trenutačne ponude Baš neki dan sam bio uvjeravan da je nemoguće da se AMD 8 core manje grije od Intelovog 8 cora, a da je svega 10% sporiji uz duplo manju cijenu. Takvi ljudi savjetuju nekakvu nabavu bilo za piceke/workstatione ili servere i prije Intela, AMD mora pobjediti njihovu skepsu ako žele počet mlatiti ozbilniji lovu ući u nekskav enterprise segment.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 07:25   #2700
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na