Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2019., 22:26   #91
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Ikea daljinski već imam i funkcionira parcijalno. Gore imam klasično prekidač i gore upalim i dolje ugasim, i kad idem gore, dolje upalim i gore ugasim.

Al ako gore ugasim fizički na prekidač, onda nemogu dolje upalit, jer nema struje u žarulji. A nedaje mi se još 100kn za daljinski još jedan.

Stiže par Sonoffa, prekidač i par modula, neki random smart prekidač, google home mini i broadlink RM pro. Nisam pametan dal da uzimam ikea pristupnik il ne. Bar da mogu raditi žarulje bar neke bez jedinice za upravljanje.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 20:08   #92
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Citiraj:
Autor orke Pregled postova
Jel ima nešto za Valiant bojler a da se mogu na daljinu paliti i gasiti
http://www.mall.hr/regulacija-temper...tat-s-wi-fijem

Opet netatmo na akciji ako nisi nabavio...
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 22:05   #93
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ikea daljinski već imam i funkcionira parcijalno. Gore imam klasično prekidač i gore upalim i dolje ugasim, i kad idem gore, dolje upalim i gore ugasim.

Al ako gore ugasim fizički na prekidač, onda nemogu dolje upalit, jer nema struje u žarulji. A nedaje mi se još 100kn za daljinski još jedan.

Stiže par Sonoffa, prekidač i par modula, neki random smart prekidač, google home mini i broadlink RM pro. Nisam pametan dal da uzimam ikea pristupnik il ne. Bar da mogu raditi žarulje bar neke bez jedinice za upravljanje.

Mislim da je Philips hue bridge bolja opcija od Ikea bridge-a, ako nista drugo radi aplikacije koja je bolja,a Ikea zarulje rade sa Philips hue-om
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 20:27   #94
orke
Premium
Moj komp
 
orke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 94
Došao RM mini 3, radi bez greške
orke je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 21:33   #95
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Citiraj:
Autor orke Pregled postova
Došao RM mini 3, radi bez greške
Ja čekam isto svoj, nadam se da će stići s Banggoda ko i ostalo za par dana. Baš sam iznenađen koliko brzo su mi stigle stvari koje sam naručio zadnje.

A neke stvari od prošle godine još čekam.


Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	google home.jpg‎
Views:	1020
Size:	247.4 kB
ID:	20761  
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 22:13   #96
orke
Premium
Moj komp
 
orke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 94
Moj je sa aliexpressa naručen 15.01 poslan 17 a stigao danas, stvarno brzo
orke je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 00:43   #97
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Sta pogonis s njim, tv, klimu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 01:40   #98
orke
Premium
Moj komp
 
orke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 94
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Sta pogonis s njim, tv, klimu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

TV, pojačako, maxtv, klimu
orke je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 10:15   #99
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,139
Citiraj:
Autor orke Pregled postova
Došao RM mini 3, radi bez greške
Opa, zakon. I meni ce ove dane, vidim po trackingu da je tu negdje. Bas me interesira kako ce se integrirati u moju okolinu i z-wave gateway. Osjetno je jeftiniji od zwave extendera pa bi mi fakat mogao i jos koji uletiti ako se pokaze ok.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 10:21   #100
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Zakon, veselim se dolasku svog.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2019., 02:07   #101
gregory
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 24
Citiraj:
Autor orke Pregled postova
Moj je sa aliexpressa naručen 15.01 poslan 17 a stigao danas, stvarno brzo
Može link ...?

Sent from my KFSUWI using Tapatalk
gregory je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2019., 16:14   #102
orke
Premium
Moj komp
 
orke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 94
orke je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2019., 13:24   #103
gregory
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 24
Super, hvala ti...
Cijene na Aliu su manje više iste, ali znati koji prodavač brze dostavlja je vrijedna informacija.

Sent from my KFSUWI using Tapatalk
gregory je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 20:12   #104
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Meni danas dosao Zigbee2mqtt sniffer. Uspijesno spojio na njega Ikea & Philips zarulje, sve radi bez Philips bridge-a sto je super

Brzina ista, domet ne znam da li ima razlike, meni pokriva ono sto mi treba. Sada idem naruciti neke Xiaomi senzore pa da mi to proradi bez slanja podataka u Kinu
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 10:52   #105
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,139
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Meni danas dosao Zigbee2mqtt sniffer. Uspijesno spojio na njega Ikea & Philips zarulje, sve radi bez Philips bridge-a sto je super

Brzina ista, domet ne znam da li ima razlike, meni pokriva ono sto mi treba. Sada idem naruciti neke Xiaomi senzore pa da mi to proradi bez slanja podataka u Kinu
Ja koristim njihove window senzore. Aquara. Cijena je smijesna naspram ostalih a rade posao. Generalno nisam za kombinaciju kina + struja ali senzori koji nije da mi bas mjere zasicenost zraka kiskom koji disem na marsu why not. Xiaomi ima neku svoju verziju zigbee protokola pa neke stvari kao status baterije zna biti problematican. To je naravno najcesci problem zigbee-a jer je dosta ovoren ali zato jeftin dok je z-wave zatvoren (sve po standardnu) ali zato i skuplji.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 20:20   #106
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
senzore za prozore i ja narucio, ako se oni pokazu OK onda cu naruciti jos dva senzora za vodu da to ubacim kod ves masine i sudjerice
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 00:33   #107
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Stigli mi sonofi neki, zasad preko clouda sve. Danas sam malo istrazivao šta i kako. Uglavnom, naletio sam na youtubeu video gdje lik objašnjava da je sonoff uređaje s novim firmwareom moguće flashati s tasmotom preko wifia.
Imam RPi negdje po ladicama al mislim da ću dići dokker na kompu koji mi radi 24/7 pa tamo home assistanta.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 10:15   #108
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Ovo za dizanje firmwarea preko wifia znam da je radilo pa su to ukinuli.

Javi ako uspijes, bas me zanima kakva je sada situacija


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 12:51   #109
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Da, navodno su sada opet omogucili s novim fw.

Moram prvo srediti doker il vm.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 18:47   #110
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Zezam se malo sa RF zidnim uticnicama tipa bauhaus...
Da bi dodali probajte ovako
Aplikacija broadlink ihc, dodajte lamp i dodajte funkcije on off ostalo preskocite, preimenujte lamp u recimo speakers
preskenirat u alexi scenes i bude radilo

Uglavnom, ja nisam nist hepi s tim smart stvarima, jel su prelijeno napravljene, i trosim previse vremena na neke jebene osnove Rf on off a da ne pricam ostalo tipa otvorit netflix na tv ili youtube, tu bi trebao imat debelih zivaca za isprogramirat osnovne naredbe jedan po jedan klik. Klima Vivax, kao radi preko midea aplikacije, tu je cirkus.. to nikak dobit kak spada da nije samo on off

Sad krecem na garazna vrata pomoz bog i roling code, vjerujem da remote nema roling, nego samo senzor primatelj
Edit: broadlink apk uredno otvara i zatvara, al ova krmaca alexa se cudi ko pile glisti scene naredbama

Zadnje izmijenjeno od: Tihomir111. 14.02.2019. u 19:18.
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 19:48   #111
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Komanda tv-a je suluda putem voice commanda. Podrucje na kojem se mora jos puno raditi.
Najbolje za sada je koristenje amazon fire cube. Ostalo se moze koristiti samo za osnove, on/off, pause/play, volume up/down/mute.

Van toga previse muke za nesto sto se odradi daljincem u 2 sec

Sto se rf-a tice, broadlink je jeftino rijesenje koje zahtjeva ulaganje vremena i zivaca ponekad. Hoces out of the box no hassle rijesenje platis ga vise od 35$


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 21:30   #112
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Ja imam Samsung telku i imam voice command direktno na njoj i to radi super. Kad bi to mogao preslikat direktno na google home, to bi radilo ko metak. A ovako kroz 3 proxija, nije ni čudo što je koma za podesit.

A da vidiš još veselja kad imaš daljinski s doslovno 7 tipki Za to bi mi super došao Harmony al otom potom.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 22:30   #113
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Konacno zanimljiva tema o IoT/smart home stvarima

Skillovi koje koristim za Alexu:
- Hue - 5 zarulja
- Broadlink - Samsung TV, Marantz pojacalo, Marantz receiver
- Kodi - radi dosta dobro, nema ga unutar sluzbenih Amazon skillova nego se mora rucno dodati na account kao "dev" skill, ovo su primjeri kontrola, ovdje su upute za podesavanje
- HEOS - Marantz receiver, super stvar je sto mogu kontrolirati jacinu zvuka sa "set volume to 40 on receiver"
- Deezer - bluetooth konekcija na Marantz receiver i sviranje pjesme/albuma/izvodjaca po zelji, problem je sto ne mogu svirati playliste ili natjerati da svira neke izvodjace kojima se na engleskom ime malo teze cita, npr hrvatska imena izvodjaca
- AutoVoice - plugin za Taskera, koji kroz MPdroid plugin kontrolira MPD (RuneAudio+Boss DAC+RPi3), trenutno mi je na mobitelu, ali planiram preseliti na Android virtualku unutar lokalnog servera zbog stednje baterije
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 23:11   #114
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Svi na Alexi, a ja kupio google home
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 23:52   #115
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja imam Samsung telku i imam voice command direktno na njoj i to radi super. Kad bi to mogao preslikat direktno na google home, to bi radilo ko metak. A ovako kroz 3 proxija, nije ni čudo što je koma za podesit.

A da vidiš još veselja kad imaš daljinski s doslovno 7 tipki Za to bi mi super došao Harmony al otom potom.

Imam i ja samsung sa voice controlom, ali ne koristim to, zivcira me sto moram primiti daljnski i stisnut gumb za voice kontrol, ubi me to u pojam.

Hoces kupit harmony doduse stariji model harmony 900, top of the line prije par godina
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 00:53   #116
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Trenutno ne, nekidan mi je stigao BroadLink, tako da se prvo s tim moram poigrati. Kolega isto prodaje elite i hub u kompletu al čekam da smanji još malo cijenu, pa me možda slomi xD

Baš instaliram Docker
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 08:46   #117
LuckyTNT
Registered User
Moj komp
 
LuckyTNT's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Split
Postovi: 8
Evo slucajno naletio na ovu temu nisam baš aktivan na forumu ali morao sam ostaviti post.
@RainZG vidim da smo istim ili slicnim putem se zabavili. I ja koristim HomeAssistant sa Mqtt, Sonoff itd od samih pocetaka sustava. Alexa i Kodi povezani, ambilight rucne izrade, home server sa brdom softwera...

Lijepo je vidjeti da širiš znanje, tako sam i ja navukao prijatelje. Šteta što si u Zg mogli smo na kavu podjeliti ideje uvijek ima nešto na što nisam naletio sam nego iskopiram tuđe ideje sa neta.
Htio bi na temu dodati ovako na prvu da sonoff nije jedini dobar hardware. Sve tuya uređaje se može od ne toliko davno OTA (preko zraka, bez programatora) prebaciti na firmware po želji a ima tih uređaja na stotine od brda kineskih proizvođača.
Ili npr. Shelly su super uređaji kojima tvornički firmware podrzava lokalni mqtt. To obicno preporucam prijateljima koji nisu zainteresirani za paliti lemilicu.

I npr. osim Tasmota firmwera ESPhome je super za integrirati u Home Assistant. I tocnije ne koristim cisto Home Assistant nego Hassio verziju. Hassio pluginovi su super stvar i beginner friendly. A jos ima npr skripta za instalirsti ga sa dockerom i svim potrebnim dodacima na ubuntu server gdje ce raditi znatno brze nego na rpi koji sam prije koristio. Resetiras ga u 5 sec bio na hardweru ili u nekoj virtualci.

Zadnje izmijenjeno od: LuckyTNT. 15.02.2019. u 08:54.
LuckyTNT je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 09:45   #118
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor LuckyTNT Pregled postova
Evo slucajno naletio na ovu temu nisam baš aktivan na forumu ali morao sam ostaviti post.
@RainZG vidim da smo istim ili slicnim putem se zabavili. I ja koristim HomeAssistant sa Mqtt, Sonoff itd od samih pocetaka sustava. Alexa i Kodi povezani, ambilight rucne izrade, home server sa brdom softwera...

Lijepo je vidjeti da širiš znanje, tako sam i ja navukao prijatelje. Šteta što si u Zg mogli smo na kavu podjeliti ideje uvijek ima nešto na što nisam naletio sam nego iskopiram tuđe ideje sa neta.
Htio bi na temu dodati ovako na prvu da sonoff nije jedini dobar hardware. Sve tuya uređaje se može od ne toliko davno OTA (preko zraka, bez programatora) prebaciti na firmware po želji a ima tih uređaja na stotine od brda kineskih proizvođača.
Ili npr. Shelly su super uređaji kojima tvornički firmware podrzava lokalni mqtt. To obicno preporucam prijateljima koji nisu zainteresirani za paliti lemilicu.

I npr. osim Tasmota firmwera ESPhome je super za integrirati u Home Assistant. I tocnije ne koristim cisto Home Assistant nego Hassio verziju. Hassio pluginovi su super stvar i beginner friendly. A jos ima npr skripta za instalirsti ga sa dockerom i svim potrebnim dodacima na ubuntu server gdje ce raditi znatno brze nego na rpi koji sam prije koristio. Resetiras ga u 5 sec bio na hardweru ili u nekoj virtualci.

Shelly je super Ja isao na Sonoff jer je jeftiniji i imam mjesta iza prekidaca za njega i jako sam si dobar s lemilicom. Da nije takva situacija isao bi na shelly.
Prednost Shellya je sto out of the box radi preko MQTT protokola sa novim firmwareom sto si i napisao.

Hassio i ja koristim na Rpi3. Plan je prebacit ga na FreeNAS server koji imam, ali nemam vremena igrat se s tim iskreno, bude doslo na red vec.


Tuya je novost za OTA od prije 2 tjedna, prije je lemilica morala raditi te u nekim slucajevima je bilo dodatnih pizdraija za rijesavati, ovo sada je super dok se ne zakrpa firmware doduse. Danas ili sutra bas idem isprobati to OTA rijesenje
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 11:52   #119
LuckyTNT
Registered User
Moj komp
 
LuckyTNT's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Split
Postovi: 8
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Shelly je super Ja isao na Sonoff jer je jeftiniji i imam mjesta iza prekidaca za njega i jako sam si dobar s lemilicom. Da nije takva situacija isao bi na shelly.
Prednost Shellya je sto out of the box radi preko MQTT protokola sa novim firmwareom sto si i napisao.

Hassio i ja koristim na Rpi3. Plan je prebacit ga na FreeNAS server koji imam, ali nemam vremena igrat se s tim iskreno, bude doslo na red vec.


Tuya je novost za OTA od prije 2 tjedna, prije je lemilica morala raditi te u nekim slucajevima je bilo dodatnih pizdraija za rijesavati, ovo sada je super dok se ne zakrpa firmware doduse. Danas ili sutra bas idem isprobati to OTA rijesenje
Ma ajde odma veceras hassio na FreeNAS. Bezbolno je prebacivanje (manje više ).
A za Rpi3 uvijek ima alternativnih namjena.

Zavidim opako na knaufu. U mene su sve polu rješenja jer je beton i podsanar sam pa ne mogu bas raditi preinake sve koje bi htio.
Ali ono produbiti rupu u beton iza razvodnih kutija i prekidaca je neprimjetno.
Jel koristis i tasmoadmin ako je sve na tasmota? Ima fin uvid i update proces.
Ja sam nekako u procesu odluke između toga da prebacim sve sa Tasmote na ESPhome. Oboje mi ima neke stvari draže.

A valjda nece zakrpati tuya firmware skoro, nek se ljudi opskrbe.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
LuckyTNT je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 12:27   #120
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Da, dignut je tasmoadmin, ima u hassio addon za to pa se instalira bez problema
U planu je isprobati i ESPhome, tasmota mi malo steka po pitanju RGBW led traka.
RGB radi super, ali W kanal zeza pa cu to isprobavati na ESPhome.
RainZG je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na