Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2012., 21:33   #1
Gnjurac
i dida mi je bija Torcida
Moj komp
 
Gnjurac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: na škoju
Postovi: 129
Wi-Fi povezivanje kompova

Trebao bih napraviti Wi-Fi konekciju dva kompa udaljena 2000 m. Postoji optička vidljivost. Preferiram Wi-Fi na 5,7 Ghz. Pristup internetu mi nije bitan, jer bi veza služila za prijenos podataka i glasa.
Što mi sve od skalamerije treba da bi veza bila brza i stabilna? Ukoliko vam nije tlaka molio bih i linkove gdje je to dostupno.
Znam da će te kao i uvijek dati sve od sebe pa vam unaprijed kažem
__________________
Lijepi pozdrav !

Again member of PC Ekspert 100+kg demolition squad

Započni dan s osmijehom - mukte je.
Gnjurac je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2012., 22:10   #2
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Ako se ima para, iako nisu sad to neki veliki novci, dva ova i vozi:

http://www.protis.hr/products/detail...-mips-4k/46514

Ta 2 km bi trebao ko iz ****e, oprostite na izrazu
skyman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2012., 23:20   #3
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Kaj se ne placa neka p.......a za 5.7GHz? Ako je cista opticka vidljivost bez dalokovoda i slicnih ometala, s parom usmjerenih antena na prosjecnim routerima bi trebao biti dovoljan signal.

Ak je vjerovati google map mjerilu, ja sa usmjerenom 24db antenom i nekim prosjecnim micronetovim routerom lovim signal udaljen 2200m, a snaga signala je ~37%. (izmedju su autoput i dalekovod koji mogu ometati signal). Mreza je zasticena pa se nemrem spojiti da vidim stabilnost veze.

EDIT: (antena nije direktno usmjerena prema tom izvoru vec nekih 5-10° pokraj, na ap s kojim se spajam)
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2012., 15:41   #4
Gnjurac
i dida mi je bija Torcida
Moj komp
 
Gnjurac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: na škoju
Postovi: 129
Ptičica mi je šapnula kako bi neki Mikrotik setup bio idealan za takve stvari.
Radi se o konekciji sa nivoa mora na vrh brda 572 m, kao što sam rekao točno 2100 m udaljenosti.
Kako neki kažu 5 giga link mi je bitan radi latencije.
Pošto sam totalni jungfer tj, newbie u Wi-Fi mrežama, vrlo mi je važan vaš savjet jer znam da među vama ima pravih "mačora".
Ajmo curice, ajmo dječaci...............
__________________
Lijepi pozdrav !

Again member of PC Ekspert 100+kg demolition squad

Započni dan s osmijehom - mukte je.
Gnjurac je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2012., 02:07   #5
Saljy
Premium
Moj komp
 
Saljy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: somewhere
Postovi: 109
Evo ja ti se bavim vec duze vrijeme wirelessom i ne treba ti 5.7 ghz antena odakle ti to?
Uzmi 2 komada 2.4ghz gridica za to i nemas problema i nac ces ih svaku za cca 300 kn i garantiram ti da ces se spojiti bez problema.. sad ne znam na koju si ti kolicinu podataka mislio tj na koju brzinu ciljas al ovako wireless N mogu ti rec da ce te kostat poprilicno puno ... na 54mbit vezama ti je 2mb/s cisti transfer "real world" istestirano i govorim iz iskustva! 108mbit ti je 3.5 mb/s a wireless N jos nisam imo prilike probat! mislim da je 2MB u sekundi sasvim ok prijenos za sta god da ti treba... a to sta si reko 5ghz, 5.7 itd su samo puno gusce mreze koje mogu prenositi vecu kolicinu podataka odjenom pod uvjetom da imas opremu koja to moze slat i primat! mozes ti imat antenu koja moze poslat 200gb u sekundi a na drugoj strani 54mbit wlan karticu i teski bottleneck.. skupa stvar ako trazis nesto ekstremno brze! Pozz..

EDIT: Vidio sam da ti sluzi za prijenos glasa imas jedan linux serverski program ako imas neki komp kao server da bude i mozes si namjestiti QOS (Quality of service) za glas da paketi imaju prioritet i imati ces cisci glas kakav jos nisi upoznao na mobitelima ili skype-u! Program se zove ClearOS , open source je pa skidaj !
__________________
Tartuf
Saljy je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2012., 14:19   #6
Dr.Gonzo
Premium
Moj komp
 
Dr.Gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 228
Poanta rada na 5Ghz-a je izbjegavanje zagusenja koje je na 2.4Ghz ogromno zato sto gomila uredjaja, od Wi-Fi, Bluetootha, bezicnih telefona, mikrovalnih pecnica itd. radi na 2.4Ghz... 5 Ghz spektar je puno "cisci". Jedina mana 5ghz je u tome sto ima slabiju penetraciju pa ne prolazi tako lako kroz zidove, krosnje drveca i ostale prepreke. Za 5GHz definitivno treba dobra opticka vidljivost izmedju antena.
Dr.Gonzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na