Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2007., 22:14   #1
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Problem: BENQ DVD LS DW1655

Problem je u tome da, od kad sam kupio pržu nikada nisam pržio puni DVD oko 6 (na16x) minuta već nekih 11min. što je po meni puno s obzirom da sam negdje čitao da bih puni DVD trebao pržiti manje od 6 minuta.
U čemu je kvaka, u Nero-i mi piše fino 6 min. remaining time i onda kad dođe do pola samo produlji vrijeme????
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 22:47   #2
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Razloga može biti više...
Možda podaci s harda ne stižu dovoljno brzo, možda medij nije dovoljno kvalitetan pa snimač sam spusti brzinu na recimo 6x, možda je uključen SB (SmartBurn) pa se dogodi isto to (spuštanje brzine). Koje medije obično koristiš (MID kod), jesi uključio u Neri opciju da ti pokazuje stvarnu brzinu snimanja (File -> Options -> Misc...) i koju ti brzinu tad pokazuje?
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2007., 00:52   #3
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Kako isključim tu opciju smart burn, koristim Verbatim medije.
Sada sam uključio stvarnu brzinu pa ću javiti kad budem pržio nešt!!

Hvala!





MID je MCC 004

Zadnje izmijenjeno od: B-Link. 28.10.2007. u 11:48.
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 00:32   #4
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
nemoj brinuti jer je i takva situacija bila kod mene. tj. još uvijek je.
moj benq nikada ili vrlo rijetko prelazi 12-13-14x kod snimanja. dok samsung uredno dođe i do 16x. i h62n/h66n koji sam ima je snimao i preko 16x. dakle, to ti je do prže.
kod mene su uvijeti uvijek isti, ili se nešto skidau pozadini, ili winamp svira, ili gledam film...
ako je baš mu smetalo i bilo je zahtjevno to što sam radio kod snimanja, onda se brzina smanji na 6-7-8x
ako baš želim isprobati onda pogasim sve ali se ne mogu sjetiti koliko je najkraće bilo vrijeme snimanja.
usput, izbjegavaj mcc04 medije. te je medije moj benq uredno pržio na 4x, ni trunke više. radije uzmi dvd-ir verbatim jer su meni svi dvd+r verbatimi bili mcc04 kod

ne brini zašto je tako spor benq, ja se tješim da sporo snima jer on to voli radit kvalitetno

poz
jollyb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na