Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2020., 19:05   #7351
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Prema https://www.eurogamer.net/

CPU - 8x Zen 2 Cores at 3.5GHz (variable frequency)
GPU - 10.28 TFLOPs, 36 CUs at 2.23GHz (variable frequency)
GPU Architecture - Custom RDNA 2
Memory/Interface - 16GB GDDR6/256-bit
Memory Bandwidth - 448GB/s
Internal Storage - 825GB SSD
IO Throughput - 5.5GB/s (Raw), Typical 8-9GB/s (Compressed)
Expandable Storage - NVMe SSD Slot
External Storage - USB HDD Support
Optical Drive - 4K UHD Blu-ray Drive

Još ako ostanu na onom glupom dizajnu.. M$ će biti No 1 konzola ove generacije...
Da, imaju duplo brži SSD na papiru, koliko će to biti u stvarnosti, tek ćemo vidjeti. Pričaju o tome kao da smo zaboravili kako je izgledalo na starim konzoloma i cartdridge-ima koje nisu imale loading screen. Ali da, zbog ovoga bi mogli profitirati i mi PC-ijaši.
Sviđa mi se što su dali zapravo iskoristivi kapacitet SSD-a (valjda ), a ne kao MS 1tb (gdje se odmah u startu zna da je stvarni kapacitet 930gb minus OS).
Ima i nativnu podršku za PS4 (backward compatibilty), zovu ga PS4 i PS4 PRO legacy mode (XsX će podignut rezu i FPS u X1 igrama, ovdje nije bilo priče o tome). Mislim da na sličnu foru radi Nintendo DS sa GBA, ima isti proc kao GBA samo je spuštao takt u slučaju GBA igara.

I za kraj, vrlo VRLO bitna će biti cijena, a MS se junački isprsio sa speckama, tako da bi moglo biti opasno skupo ili su spremni dobrano dodat novčića na svoj račun kod prodaje konzola.
Evo ja prvi nemam što tražit kod MS, ako odmah prvi dan imam instant pristup svojim PS4 igrama na novoj konzoli.

EDIT: Eh da, devovi će se vj ravnat prema PS5 jer je slabiji, obično bude tako pa ako se i ne bude prodavao u većim količinama, XsX možda baš i ne pokaže svoj puni potencijal (osim naravno na ekskluzivama).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 18.03.2020. u 19:16.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2020., 19:17   #7352
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
meni se vise cini da nece biti portanja s konzola na PC, nego ce to biti vise manje isti code. jer HW iako je custom, nije baziran na nekoj opskurnoj arhitekturi tako da proizvodjaci konzola iliti barem microsoft zeli neku bazu za unificiran razvoj igara.

sad da li ce to biti brze od babe mile ili dede kite, boli me dupe. AMD ima jebene adute za masovni raspon industrija i to me veseli. PC ce uvijek biti master race, ali konzole ce biti ono sta kupujes djeci da bi se igrala unutar 3minute bez pol mozga i da tata zaigra neki kvalitetan naslov dok dete ne odraste jer naravno nema smisla imati PC zbog manjka vremena a treba prckati da bi se sve upogonilo kako treba.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Psycho. 18.03.2020. u 19:32.
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2020., 19:32   #7353
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Brijem da bi AMD u ovom trenutku najradije odhebao Microsoft i Sony samo da može i da nije vezan ranijim ugovorima. Toliki chip je skup za proizvoditi valjda uz minimalnu maržu. Trenutno AMD puno bolje zarađuje bez konzola, ali konzole su im osiguran dugogodišnji prihod...brijem 200 miliona primjeraka u sljedećih 5-6 godina.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2020., 19:44   #7354
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Da, brijem da bi te waffere puno rađe trošili na epyce ili gpu, no što je tu je. Imaju i konzole svoju važnost (marketing za AMD, optimizacija za njihov hardver i sl.)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2020., 19:57   #7355
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Zanima me kad je Sony točno znao finalni clock svog GPUa. I jesu to odredili doslovno preko noći? (s jučer na danas)
Cijela preza im je ispala amaterski, zbrzano/nepripremljeno. Uglavnom, sad znamo što će MS ciljati u Lite verziji svoje konzole.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2020., 20:14   #7356
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
IMHO, dobili su kaj su inicijalno tražili prije nekoliko godina, ali su se preračunali, a Microsoft je očito u startu pojačal na 11, pa ko (Sony) ih jebe.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2020., 20:33   #7357
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Zanima me kad je Sony točno znao finalni clock svog GPUa. I jesu to odredili doslovno preko noći? (s jučer na danas)
Cijela preza im je ispala amaterski, zbrzano/nepripremljeno. Uglavnom, sad znamo što će MS ciljati u Lite verziji svoje konzole.
Poprilično su stare te specke iz glasina. Tj. glasine su ispale točne (36CU preko 2ghz). Znam da ih je škot obrađivao u nekom Navi videu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2020., 00:07   #7358
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Misliš God of War 4? 1080p/30FPS AVG? Pa na 1440p High RX460 ima AVG 33FPS (to su vjerojatno postavke više od onih za konzole). I to preko emulatora, ali ajd proc je značajno jači. Vjerujem da bi i HD7870/R9 270/270X sa nekim FX8320/8350 to vrtili sasvim OK na 1080p.
https://pcsx4.com/god-of-war-4-2018-...ator-download/
Ljudi molim vas nemojte lupetat, bar malo koristite Google. Doduše, teško je na PC-u nać nešto sa Jaguar jezgrama. I to još 8 komada na 1.6GHz
Jedino sto sam nasao vezano uz taj emulator je da je fake/scam . Dakle svi ti brojevi ne znace nista. Ali eto, treba malo koristiti Google...
https://www.youtube.com/watch?v=k3ocqJ6_Nqw
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2020., 06:22   #7359
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Zanima me kad je Sony točno znao finalni clock svog GPUa. I jesu to odredili doslovno preko noći? (s jučer na danas)
Cijela preza im je ispala amaterski, zbrzano/nepripremljeno. Uglavnom, sad znamo što će MS ciljati u Lite verziji svoje konzole.
OK, leakovi upućuju na ranije, ali takvi potezi u zadnjoj sekundi su normalni u tom biznisu.

Kolko se sjećam kad se prvi put predstavljala cijena PS1...legendarna scena u kojoj dolazi tadašnji CEO, kaže u mikrofon 199 i ode ća (Saturn je netom prije predstavljen sa početnom cijenom od 299$). a rulja podivlja.
Japanci su poi*dili na taj potez jer mislim da im je to bila prodaja sa gubitkom, ali upravo to je bio vj jedan od glavnih poteza što su tada razvalili sa prodajom. Dobro da, HW je nešto što treba ozbiljno razmotrit, ali mislim da vj imaju 2-3-4 verzije prije nego odluče.

BTW, po svemu izgleda da je MS ovaj put opet metnuo Sony-u, mislim da ima ga je prošli put metnuo sa X360.Kako? Pa tako da na sve načine pokušaju saznat koji HW sprema konkurencija i da ih probaju preteć. Kod X360 je mislim bila spika da je Sony platio praktički cijeli R&D za Cell CPU, došao MS kod IBM-a i reko daj i meni jedan (nisu isti, ali su vrlo slični i Sony je svog morao platit masno više).

Ovo je nešto po sjećanju...

EDIT: Našao nešto o tome: https://www.theguardian.com/technolo.../sony-xbox-ibm
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2020., 09:11   #7360
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Još je jedna stvar zanimljiva .. clockovi. MS praktički garantira na kolko će CPU/GPU raditi, što i developerima vjerojatno olakšava. Kod Sonya to ovisi. S obzirom da je clock varijabilan, kako su uopće izračunali teraflops-e? Jel su uzeli base clock, "game clock", max boost?
S druge strane, Sony tvrdi da im je SSD dvostruko brži nego kod MS i vjerojatno su radili još više customizacija po tom pitanju.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2020., 09:16   #7361
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Vjerojantno xbox ima jebenije hlađenje. Baš me zanima kako će funkcionirati u praksi tj. dali će se grijati, jer jeben je to hardver (visoki density na 7nm ), pogotovo gpu koja je hefty masnjak sa gro jezgri odnosno compute unitsa. Ovako na prvu mi to izgleda genijalno poslagano u tom toweru, samo je pitanje dali je dovoljno.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2020., 09:18   #7362
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Max-boost su uzimali za izračun TFLOPS-a. Cerny je rekao da navodno za 10% smanjenje potrosnje trebaju samo par % smanjiti clockove.
Valjda su računali na to da clockovi ne smiju previše varirati. Rekli su da temperatura nema utjecaja na clock, samo potrošnja.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2020., 09:21   #7363
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Rekli su da temperatura nema utjecaja na clock, samo potrošnja.

Ovo me sjetilo na Fury Nano, ona je throttlala zbog limitirane potrošnje, a ne temperature kao što su mnogi mislili. Taj mali single fan cooler je radio zvjerski posao s obzirom kakav je čip hladio
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2020., 09:50   #7364
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Meni je ovdje najzanimljivije od svega RayTracing i vracamo se na pitanje zasto su kod nVidie RT jezgre posebne, a na RDN-a se ne spominju kao poseban komad na chip-u.
Microsoft je za DXR jos davno rekao da je to cisti compute workload, a znamo cije graficke su super za to. Zato vjerovatno toliki broj CU-a u XBSeX-u (bemti retardirane kratice haha).

To bi znacilo da ako su i kod nVidije RT jezgre u biti compute jezgre, taj dio chipa je ogranicen samo na ray tracing tako da se pro ekipa kojoj treba veliki computing power i dalje baca na pro graficke (a znamo koliko kostaju) a gameri dobiju prakticki istu stvar samo ogranicena na jedan posao

Isprike sto na glas razmisljam, fascinira me sta su natrpali u tako "mali" SoC, a vidim da se ekipa ne dotice problematike RayTracing-a koji je confirmed za ove konzole, a o RT hardware-u na SoC-u ni rijec.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2020., 10:30   #7365
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Jedino sto sam nasao vezano uz taj emulator je da je fake/scam . Dakle svi ti brojevi ne znace nista. Ali eto, treba malo koristiti Google...
https://www.youtube.com/watch?v=k3ocqJ6_Nqw

Touché!



No i dalje cu ostat pri tome da ce PC uvijek ostat mocnija platforma. Izjavit da nema High End PC-a koji može nadmašit HW specke konzole je žešća debilana. Možda možemo reć da su najavljene specke bliže HighEnd PC-u današnjice nego ikada kada je nova konzola najavljivana. Ali to je to.



Samo jbg, nije PC za svakoga. Tko hoce samo igrat igre, sta ga briga sto je PC bolji kad treba cekat ekskluzive, instalirat drivere, gasit pozadinske siervise jer je čuo da je tako brži i slicno? Kužim ja poantu konzola. Ali jbg, ne mo'š šerafit ispod haube onda


I, budimo iskreni, današnje razlike između postavki Medium, High i Ultra su manje nego ikada. Iskreno, ja najviše vidim kad su teksture i shadow resolution maxani, većina ostalog je manje primjetno.


Apropo konzola, Microsofta, AMD CPU i GPU dijela... msm da je to sve i jako dobro i za PC. Pogotovo za ekipu sa AMD hardverom. Jer biti će puno "dodirnih točaka" u arhitekturi konzolaškog hardvera i PC-a te će samim time profitirati i PC gameri. A vjerojatno i AMD u reviewima


EDIT: Mod, nije li cijela ova rasprava za prebacit na konzole na podforum "ostalo"? Pokušavam skrenut na AMD CPU i APU, ali ne ide!

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 19.03.2020. u 10:35.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2020., 10:54   #7366
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Uvijek je moguce sloziti PC koji je jaci od bilo koje konzole ali ako uzmemo PC istih specifikacija kao konzola, konzola ce uvijek biti jeftinija i bolje pokretati igre.
A fascinantno je koliko su arhitekture slicne na next-gen konzolama a imaju skroz drugaciji pristup. PS5 GPU ima direktan pristup SSD-u, bez potrebe da podaci idu preko CPU-a i sve to uz istovremenu dekompresiju podataka. Moguce je popuniti cijeli RAM od 16 GB za 2 sekunde.
Zanimljivo je hoce li ista od toga dospjeti na Zen3 desktop procesore. Sad vec imaju odvojene PCIe staze za SSD, ali ocito je da to moze bolje i brze, pa da napokon ima koristi od tih silnih GB/s i na PC-u.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2020., 12:32   #7367
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Meni je ovdje najzanimljivije od svega RayTracing i vracamo se na pitanje zasto su kod nVidie RT jezgre posebne, a na RDN-a se ne spominju kao poseban komad na chip-u.
Microsoft je za DXR jos davno rekao da je to cisti compute workload, a znamo cije graficke su super za to. Zato vjerovatno toliki broj CU-a u XBSeX-u (bemti retardirane kratice haha).

To bi znacilo da ako su i kod nVidije RT jezgre u biti compute jezgre, taj dio chipa je ogranicen samo na ray tracing tako da se pro ekipa kojoj treba veliki computing power i dalje baca na pro graficke (a znamo koliko kostaju) a gameri dobiju prakticki istu stvar samo ogranicena na jedan posao

Isprike sto na glas razmisljam, fascinira me sta su natrpali u tako "mali" SoC, a vidim da se ekipa ne dotice problematike RayTracing-a koji je confirmed za ove konzole, a o RT hardware-u na SoC-u ni rijec.

Pa ne mora biti zaseban čip da bi ga imali hardverski. Očito je pod istom kapom kao ostatak gpu i cpu-a. Na kraju krajeva ipak je SoC, "RT jezgre" su nekom svom ćošku gpu dijela...
I kod nvidije je sve na istom die:


Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2020., 12:40   #7368
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa ne mora biti zaseban čip da bi ga imali hardverski. Očito je pod istom kapom kao ostatak gpu i cpu-a. Na kraju krajeva ipak je SoC, "RT jezgre" su nekom svom ćošku gpu dijela...
Pa o tome pricam, jedva cekam dye-shot kad ispadne da nema coska sa "RT jezgrama", vec su sve compute jezgre koje se koriste za sve, ukljucujuci RayTracing.

Sjetimo se samo kako je nVidia implementirala support za DXR u 10xx seriji koja ima samo CUDA cores. Zamisli sta bi radio sa 2080 koja je prostor na chipu koji zauzimaju "RT jezgre" popunila sa CUDA jezgrama.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2020., 12:58   #7369
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova

Sjetimo se samo kako je nVidia implementirala support za DXR u 10xx seriji koja ima samo CUDA cores. Zamisli sta bi radio sa 2080 koja je prostor na chipu koji zauzimaju "RT jezgre" popunila sa CUDA jezgrama.

Mislim da ipak nebi to "bruteforcanje" dalo bolje rezultate od dedicated hw RT:


Citiraj:
NVIDIA opened Ray Tracing support on their GeForce GTX cards through a driver earlier last month which allowed users to run titles with ray tracing effects on non-RTX hardware. This allowed users to not only compare their performance to RTX hardware but showed the benefits that dedicated hardware such as the RTX lineup can bring to the PC gaming market.


However, RTX will allow the effects to run at a higher resolution. At the moment on GTX 1080, we usually compute reflections and refractions at half-screen resolution. RTX will probably allow full-screen 4k resolution. It will also help us to have more dynamic elements in the scene, whereas currently, we have some limitations. Broadly speaking, RTX will not allow new features in CRYENGINE, but it will enable better performance and more details.
https://wccftech.com/crytek-neon-noi...dia-rtx-boost/
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2020., 15:35   #7370
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Mislim da ipak nebi to "bruteforcanje" dalo bolje rezultate od dedicated hw RT:



https://wccftech.com/crytek-neon-noi...dia-rtx-boost/
Evo ti quote sa MS-ovog announcement-a za DXR:
Citiraj:
You may have noticed that DXR does not introduce a new GPU engine to go alongside DX12’s existing Graphics and Compute engines. This is intentional – DXR workloads can be run on either of DX12’s existing engines. The primary reason for this is that, fundamentally, DXR is a compute-like workload. It does not require complex state such as output merger blend modes or input assembler vertex layouts. A secondary reason, however, is that representing DXR as a compute-like workload is aligned to what we see as the future of graphics, namely that hardware will be increasingly general-purpose, and eventually most fixed-function units will be replaced by HLSL code.
A mislim da i AMD na to cilja, general purpose compute unit pa mu daj da radi sta hoces i koliko hoces.

Takodjer, odakle na onoj tvojoj slici 13 TFLOPS compute power za Pascal? Titan X je imao 11, 1080 oko 9 ako se dobro sjecam.
A pogledaj na Turingu koliko RT jezgre zauzimaju prostora. Da su na taj komad stavili compute jezgre, imao bi 23-24 TFLOPS-a compute power-a. Mislis da to ne bi vrtilo DXR demo kako spada?

Sve u svemu, veselim se vidit kako su MS i AMD to izveli, ja se kladim na cisti compute power.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2020., 15:40   #7371
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Vulkan Ray Tracing is now available ...
Citiraj:
The Khronos Group behind graphics API Vulkan has announced the ratification and public release of Vulkan Ray Tracing. Delivered via a handful of open-source extensions, Vulkan is now able to offer cross-vendor real-time ray tracing support as an open standard for the first time, and a genuine alternative to the sole implementor so far, DX12. The move will be widely supported by AMD, Nvidia, and Intel, and serves to benefit the entire lineup of graphics products – or at least once all three offer accelerated product.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2020., 14:08   #7372
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
https://wccftech.com/amd-ryzen-4000-...-october-2020/

Taman na vrijeme.. kad ovo Corona sranje prođe..(nadam se) ))
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2020., 14:32   #7373
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Šta Škot kaže tj njegovi leakeri? 5.1 ili 5.3GHz?

Valjda bude malo pametniji ovog puta sa clockovima.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2020., 14:43   #7374
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Ma dobar je Škot, a po svemu sudeći TSMC je sa svojih 5nm već u finom zaletu za ono kaj slijedi kasnije.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2020., 18:47   #7375
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nije to info od Škota, nego se reciklira ona glasina od Red Gaming Techa što sam stavio u Nvidia temi mislim - RDNA2 i zen3 u 10 mjesecu, a nvidia u "Q4" ali poslije AMD-a jer čekaju da prvo vide njih
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2020., 16:18   #7376
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kreću lagano recenzije mobilnih zen2 apu (ryzen 4000)

https://youtu.be/Y9JcW_LtXH8

Jedan od najvećih gen to gen skokova ikad na laptopima, na watt per watt osnovi:

- 33%+ bolji singlecore
- od cca 120-180% bolji multicore ovisno o programu (uspoređujemo 4c8t u prošloj generaciji vs 8c16t)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2020., 18:03   #7377
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Pomelo ih sve po spisku ...i domaće i goste.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2020., 19:30   #7378
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2020., 20:43   #7379
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Intel za par dana sprema 14nm Core i9-10980HK i hvale se boost taktom od 5.3GHz, ali teško da bude im to pomoglo u borbi s mobilnim Ryzen 4000 APU-ima.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2020., 21:07   #7380
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Osim što su jako zapaprili Intelu moguće da su zabili dodatni čavel u desktop lijes.. .8/16 mobilac na tom tdpu i tih performansi
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na