Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2018., 20:31   #3121
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Bitno da si ti išao plakat šefu odmah... Gle, nisi imao račun, nema reklamacije. Sve čisto ko suza.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 20:35   #3122
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Bitno da si ti išao plakat šefu odmah... Gle, nisi imao račun, nema reklamacije. Sve čisto ko suza.
Je ako si stiffassed prick. Da ima malo razumjevanja i fleksibilnosti, unutar 27 sekundi bi se našao račun u sustavu jer je kreiran vrlo nedavno, a ne 2016.

Da da, mala plaća, potlačenosti i sva ostala opravdanja koja radnici tamo trpe... no svejedno, mogo se trgovac podmetnut malo da mu je stalo. A pošto ga zbog ovih gore razloga nije briga, fino se spušio kupac koji ostavlja pol milje kuna. Ma ko ih jebe, budu išle podloge za miševe i svetleće taststure

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2018., 20:54   #3123
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Pupo.. ko radi pol godine tamo vjeruj mi u 10 sec izvuče račun

Partneri : ( naziv partnera ) - F5 - maloprodaja / veleprodaja i evo mu račun

End of story
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 21:20   #3124
Bokygs
Premium
Moj komp
 
Bokygs's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb/Gospic
Postovi: 105
Pravilo Linksa je da potpisujes racun kojim si pregledao robu prije preuzimanja i slazes se s jamstvenim uvjetima (koje po P.S.-u dobijes zaklamane za racun).

Sve lijepo pise i treba procitati. Na samome dnu velikim podebljanim slovima da jamstvo vrijedi iskljucivo uz predočen račun.

Ne targetiram tebe osobno niti tvoju firmu,ali dozivio sam puno situacija gdje firme dodju s stvarima bez racuna na reklamaciju.
Hoce vratit nesto koristeno bez ambalaze ili osteceno,reklamirati stvari koje nemaju vise jamstvo,traze pare nazad ili drugu artikl na licu mjesta za nesto kupljeno prije godinu i pol ili slicno jer eto trose velike pare u ducanu...i UVIJEK je hitno.

Pravila su ista potrosio ti 50kn ili 500 000kn.

Druga je stvar sto prodavac nije htio/znao pronaci racun kroz sustav,za sto postoji vise nacina i nijedan ne traje duze od par sekundi.

Moja osobna praska je bila da sam firmama uvijek ucinio uslugu potrazeci racun bez obzira bila reklamacija ili im trebala za knjigovodju, dok su fizicke osobe uvijek dobivale kratak i brz odjeb.

"jooj gospon,ma mi smo kupili laptop mislimo proslo ljeto,maaa bio je lenovoooo,ma nece se upaliti visee,maa kostao je oko 3-4 tisuce kunaaa,crni je biooo,ajde nam nadjite racun,mi bi to reklamirali"
Bokygs je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 21:30   #3125
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Bokygs Pregled postova
Sve lijepo pise i treba procitati. Na samome dnu velikim podebljanim slovima da jamstvo vrijedi iskljucivo uz predočen račun.
Pa ako ćemo se držati striktno propisa, ta odredba da jamstvo vrijedi samo uz račun je interno pravilo trgovca koje nema uporište u zakonu.
Prilikom reklamacije, dovoljan je samo jamstveni list koji treba biti ovjeren od strane trgovca, zakon uopće ne poznaje pojam "račun" niti ti netko može osporiti reklamaciju ako ga nemaš.
To je jedini dokument koji je bitan, pa ako će već trgovci krojiti svoje propise, onda nek i podilaze ljudima.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 21:54   #3126
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
Pupo.. ko radi pol godine tamo vjeruj mi u 10 sec izvuče račun

Partneri : ( naziv partnera ) - F5 - maloprodaja / veleprodaja i evo mu račun

End of story
Ima i brži način



@Brko

Gle, ja sam bio u toj situaciji 100 puta i 95 puta sam izvukao račun. 5 puta nisam, iz 5 razlicitih razloga.
Došao mi je tak jednom lik, odma s vrata mi je prakticki bacio disk na stol s rječima: mali daj mi izvuci račun. Nemoram ti ni pisat kak ga nije dobio Sve ovisi odakle se gleda.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 21:58   #3127
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ako ti dođe lokalni birtaški teletekst gledač koji je kupio neki HDD od 300 kuna i nikad više niš, onda buš mu tak jasno rekal da ima da donese račun ili da dođe sutra po novi.

Ali jebemu ako se radi o firmi koja kod tebe ostavi 500kkn, nije baš da u toj situaciji možeš reći "kupac je kupac i svi su isti i isto nam važni". Jer nisu

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 22:03   #3128
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Mozda je bila guzva, mozda neko nekog nije prepoznao, mozda je kupac bio kurčevit, možda su obojica imali loš dan. Mislim da nećemo saznat nikad.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 22:13   #3129
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, samo je ishod da nema više prodaje laptopa od 10+ kkn

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2018., 00:16   #3130
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
@Pupo je a što ako nema SN-a ?
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2018., 00:49   #3131
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Dobra volja trgovca.... Zato i kupujem kod takvih trgovca i njima "izađem u susret" kad nemaju hebeni identični primjerak do boje naljepnice na reklamiranom proizvodu pa ,supski, ne tražim povrat svih sredstava nazad zbog toga. Kod njih prihvatim nesto bolji proizvod iako po ps-u mogu tražiti povrat sredstava i kupiti obično znatno bolji proizvod negdje gdje je i jeftiniji u tom trenu.
Dobra volja trgovca - zato im ne odbijem paket iako sam nakon narudžbe vidio drugdje nešto jeftiniji pa ih ne idem zajebati za pojesti ćevape i pivu djabe...

Postoji i dobra volja kupca ako ćemo striktno po ps-u.

No ocito problem linksa su ustrašeni i potplaceni djelatnici pa ponekad idu sve po ps-u da ne najebu.

Tu naravno ne branim bahate kupce koji bacaju reklamacije po pultu, nego one koje pristojno zamole djelatnika da im izađe u susret....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 22:17   #3132
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Imam pitanje.

Kupio sam dijelove za novo računalo u linksu i odmah sam sve sklopio isti dan.
Jedan prijatelj koji je stručnjak za te komponente potvrdio je da je sve ispravno spojeno i da nije problem u tome. Ja i on smo odmah nakon grafičke pretpostavili da je problem s BIOS-om zato što je procesor Ryzen 5 druge generacije (Ryzen 5 2600) i da treba flashati BIOS.

Moj prijatelj je prvo sumnjao na grafičku, ali grafička je dan prije radila u mom starom računalu tako da je grafička 100% ispravna.

Mi nismo uspjeli flashati BIOS zato što nemamo slike na ekranu, a to je ujedno bio i razlog zašto treba flashati BIOS - da procesor bude kompatibilan sa matičnom koja je izašla prije procesora.

I ništa, ja sam odmah sljedeći dan odnio sklopljenu konfiguraciju u links poslovnicu i oni su preuzeli to i rekli da šalju na servis i rekli da će na servisu biti tjedan a najviše dva tjedna i rekli da će mi javit kada dođe kod njih u poslovnicu i da moram platit 200 KN za otkrivanje problema na servisu iako sam im ja rekao što je kvar uposlenik je samo govorio "da, da ,da mi to šaljemo na servis a to će vas koštati 200 KN!" I ja sam rekao da je u redu i da ću platit i tad sam izašao iz poslovnice.

Prošlo je već pet dana od predaje konfiguracije kod njih u poslovnici i danas sam ih zvao da provjerim jel nešto znaju i samo su mi rekli "Da da gospodine to vam je još u servisu"
I ja ne mogu nikako provjerit stanje reklamacije iako na links stranici ima za provjerit servisni nalog ali to mora biti ručno uređeno od strane radnika iz te poslovnice da je riješeno što sumnjam da će oni isti čas kad dođe.

Mene bi zanimalo jel netko zna koji servis koristi links i jel se može nekako provjerit stanje a da nije na njihovoj stranici samo?
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 22:25   #3133
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ako si naručio i platio preko neta možda možeš ubrzati tako da im zaprijetis otkazom kupnje u roku od 14 dana pa se potrude malo brže to napraviti..
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 22:30   #3134
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ako si naručio i platio preko neta možda možeš ubrzati tako da im zaprijetis otkazom kupnje u roku od 14 dana pa se potrude malo brže to napraviti..
Nisam kupovao preko interneta zbog rizika da bi nešto moglo doći neispravno , a ja stvarno nemam vremena, sljedeći tjedan idem na godišnji odmor a računalo mi još nije tu koje uvijek nosim sa sobom.
Svi dijelovi su kupljeni u poslovnici osim grafičke koju sam kupio online a grafička je ispravna 100%
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 22:38   #3135
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ako si naručio i platio preko neta možda možeš ubrzati tako da im zaprijetis otkazom kupnje u roku od 14 dana pa se potrude malo brže to napraviti..
Jel možda ti znaš koji servis koristi links ako bih mogao provjeriti nekako imam taj broj servisnog naloga i zasad samo na links stranici sam mogao provjeriti ali to mora urediti onaj radnik iz poslovnice što sumnjam da će isti čas kad dođe uredit, a servis će čim riješe to uredit.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 23:08   #3136
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Nemamo pojma. Mislio sam da imaju svoj u ZG.

Meni je nekako sigurnije kupiti online jer sam extra zaštićen. Tiap ne moram se naknadno natezati da li ventilator vibrora/zuji ili je po njim to normalno...

Edit - inače links ti ima kupi online pa pokupi u poslovnici.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 23:10   #3137
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Citiraj:
Autor WhiteNinjaHRV Pregled postova
Jel možda ti znaš koji servis koristi links ako bih mogao provjeriti nekako imam taj broj servisnog naloga i zasad samo na links stranici sam mogao provjeriti ali to mora urediti onaj radnik iz poslovnice što sumnjam da će isti čas kad dođe uredit, a servis će čim riješe to uredit.
To njihovi serviseri odraduju, ne salju nigdje, ako je neka komponenta neispravna onda ce te nazvat da te obavijeste i da se dogovorite o daljnjim koracima
Lud76 je online   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 23:25   #3138
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Lud76 Pregled postova
To njihovi serviseri odraduju, ne salju nigdje, ako je neka komponenta neispravna onda ce te nazvat da te obavijeste i da se dogovorite o daljnjim koracima
Ma nije ništa neispravno nismo dobili čak ni onaj beep što bi reklo da je nešto neispravno čak je i jedan prijatelj koji je stručnjak za to potvrdio da je sve ispravno spojeno. Ja najviše sumnjam na tu ne-kompatibilnost zato što je procesor noviji od matične a matična dolazi sa biosom koji je izašao na dan kad je matična napravljena što znači da podržava samo 1. generaciju ryzena tj ryzen 5 tisuću nešto umjesto dvije tisuće nešto koji ja imam. Oni su rekli da su poslali na servis i da će tamo bit tjedan a najviše dva tjedna, a najveći je problem što ja sljedeći tjedan pa nadalje nisam dostupan pa onda neću moći ni pokupiti računalo.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 23:28   #3139
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
200kn, bome lijepo... neke trgovine bi ti to sredile za 60kn a i besplatno ako si kupio kod njih.

Ovako, kupio u linksu i još te oderu sa 200kn i još čekaš 2 tjedna...neopisivo

Bilo bi brže i bolje da si samo ploču i procesor odnio da ti flešaju...ovako samo si usporio sve.

Inače, servis ti je u Svetoj Nedelji kraj zagreba
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 23:30   #3140
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
200kn, bome lijepo... neke trgovine bi ti to sredile za 60kn a i besplatno ako si kupio kod njih.

Ovako, kupio u linksu i još te oderu sa 200kn i joše čekaš 2 tjedna...neopisivo

Pa to sam i ja mislio kad mi je radnik rekao
"Gospodine mi ćemo to poslati na servis i to će vas koštati 200 KN!"
Sa nekom facom kao da mu je žao što mi naplaćuje dodatan novac al' zapravo u sebi sigurno misli "PAREEEEEEEEEE"
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 23:32   #3141
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Pa kaj nemaš neki drugi servis tamo gdje si? Odakle si uopće?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 23:34   #3142
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Pa kaj nemaš neki drugi servis tamo gdje si? Odakle si uopće?

Ma i da imam neki servis tamo ne bi bilo vrijedno poslat zato što je prošao skoro već peti dan otkako sam ga odnio u links poslovnicu i sad čekam i nadam se da će me nazvat sutra ili preksutra ili barem početkom sljedećeg tjedna...
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 23:37   #3143
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ako nisi iz Zagreba, teško da te budu tako brzo nazvali. Samo 2-3 dana im treba da to stigne do njih, pa dok riješe pa još 2-3 dana da stigne do tebe...

Uglavnom, bilo bi dobro da si se prije javio tu pa onda dalje...sada je kasno za išta napraviti
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 23:42   #3144
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Ako nisi iz Zagreba, teško da te budu tako brzo nazvali. Samo 2-3 dana im treba da to stigne do njih, pa dok riješe pa još 2-3 dana da stigne do tebe...

Uglavnom, bilo bi dobro da si se prije javio tu pa onda dalje...sada je kasno za išta napraviti

Ma nije meni problem čekat sad već je prošlo 5 dana ,a prije 5 dana su mi rekli da će biti tjedan dana a najviše dva tjedna. Sigurno je došlo nekidan u servis i sad čeka svoj red da se sredi. Piše na links stranici da flashanje biosa treba 0,5 H, tako da to ne bi trebao biti neki veliki problem. Još ću čekat tjedan dana i to je to. Ako ne dođe reći ću da pošalju u drugu poslovnicu, tamo gdje ću ja biti imaju isto links poslovnicu.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 12:41   #3145
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
bok bok, samo jedno brzo pitanje, mislim da se to već spominjalo ali ne mogu sad pronaći.. ako sam uzeo mob tu u linksu preko webshopa, ali preuzeo u poslovnici i tamo platio na rate, jel isto vrijedi rok od 14 dana za vraćanje?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 12:54   #3146
Doc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Ne vrijedi.
Doc je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 12:56   #3147
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Teoretski ne jer si ga mogao vidjeti prije prije nego što si odlučio kupiti. Ali probaj....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 14:48   #3148
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
@John

Raspakirali ste mobitel ili je u celofanu? Ak je zapakiran, vjerujem da ti nece pravit probleme oko povrata.


Citiraj:
Autor WhiteNinjaHRV Pregled postova
Pa to sam i ja mislio kad mi je radnik rekao
"Gospodine mi ćemo to poslati na servis i to će vas koštati 200 KN!"
Sa nekom facom kao da mu je žao što mi naplaćuje dodatan novac al' zapravo u sebi sigurno misli "PAREEEEEEEEEE"
Da da, pa tih 200kn od servisa idu direktno u njegov dzep, normalno da to viče u sebi.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 14:52   #3149
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
@John

Raspakirali ste mobitel ili je u celofanu? Ak je zapakiran, vjerujem da ti nece pravit probleme oko povrata.

jebi ga, raspakiran je i korišten.. htio sam zamijenit za drugi, nešto skuplji.. ništa onda, bit će dobar i ovaj
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 16:05   #3150
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Evo šesti dan otkako sam predao računalo na servis.
Jučer sam zvao links i rekli su mi da je računalo u servisu i da treba proći tjedan(dva najviše) od predaje računala na reklamaciju. Otkako sam predao računalo pregledavao sam servisni nalog na links.hr/hr/article/servisni-nalozi svakodnevno. Cijeli tjedan osim danas je pisalo "Reklamacija zaprimljena" , a danas sam isto provjerio i piše "Stiglo u centralni servis"

Javim se kada stigne računalo kod njih u poslovnicu i ako nešto fali iz računala napisati ću ovdje.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na