Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2017., 13:09   #211
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jel tko uopće zaprimio do sada taj 31" monitor po onoj cijeni?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 16:23   #212
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Jel tko uopće zaprimio do sada taj 31" monitor po onoj cijeni?
Naručen 19tog, i stigao jučer točno kako su najavili. Dostavljeno preko kooperanata od Oversees, i kaže mi dostavljač da je Zg problem, u ostala mjesta dostavljaju normalno.
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 20:45   #213
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Ja poslao upit da vidim gdje je zapelo i - opa - napravili mi refund troškova dostave! Nije čeh hrvat...
Kažu da paket kasni i da će stići za nekoliko dana. Čitaj: nisu ga ni poslali do maloprije
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 11:49   #214
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 215
Za info tog monitora ima ovdje na skladistu u Bratislavi pise više od 5 komada i po cjeni od 204 EUR.
Jos jednom ponavljam iz osobnog iskustva bez straha kupujte kod njih. Kupujem od njih vec 5 godina i nikad negativno iskustvo naprotiv samo pozitivno i sve bolje.
Inace imaju vec nekoliko godina Alzadrive, nesto poput McDonaldsovog.
Napravis narudzbu preko weba, i dojdes autom na pult tamo platis i onda 20 metara dalje ti je pult gdje te ceka paket kojeg ubacis u auto i ides. Ako je paket mali cjelu kupnju je moguce obaviti da ni ne izadjes iz svog auta
Uopce nemoras ni uci u salon koji je kao sto je ovdje netko pisao za Prag vrlo bogat i odlicno organiziran. Isto tako na webu tocno ti pise koji proizvod je izlozen u salonu da ga mozes pogledati.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 09:12   #215
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
molim tocne odgovore ? https://www.alzashop.com/Contest.aspx

dobro bi doslo 5%
  Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 09:33   #216
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
trpi pa samo klikaj, ako fulaš ti ispravi odgovor.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 09:48   #217
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Gdje ste to iskopali, kad poklikam piše mi da je isteklo.
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 12:23   #218
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
joj jest isteklo, a nisam niti probao klikati

googlao alza discount
  Reply With Quote
Staro 06.01.2018., 20:05   #219
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Može li mi netko objasniti proceduru za vraćanje proizvoda unutar 14 dana? Napravio sam zahtjev na njihovom webu i odabrao da želim da oni dođu po proizvod. Međutim, kasnije su mi na mail došle upute za slanje na njihovu adresu u Češku...
Tko to treba poslati/pokupiti? Tko plaća troškove?
Radi se o monitoru, ukupna težina paketa je cca 10 kg.
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2018., 20:08   #220
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Prije koji mjesec je DPD došao po paket kod mene.
Čini mi se da su zvali prije, ako se dobro sjećam

Edit: Oni su sve platili..
Hm.. Iako tek sam sad skuzio da bi ti vratio monitor, dok sam ja imao reklamaciju.. A ne znam onda
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2018., 22:42   #221
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Lourdin Pregled postova
Hm.. Iako tek sam sad skuzio da bi ti vratio monitor, dok sam ja imao reklamaciju.. A ne znam onda
Da, to je potpuno drugačija situacija...
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2018., 22:54   #222
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Ti plaćaš poštarinu, piše sve na odjeljku broj 4:
https://www.alzashop.com/terms--conditions-art10097.htm

Ja sam im prošle godine vraćao neke stvari, išlo je na moj trošak, i još se to dosta razvuklo pa kad sam ih pitao kad ću dobiti novce, rekli su mi da im moram poslati svoj IBAN, Swift, adresu banke i ime vlasnika računa.
Tako da im obavezno moraš te podatke dati inače će oni čekati na tebe.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2018., 23:13   #223
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
gledam jedan monitor sa stanjem raspolozivosti Ordered on request within 4 days, moze se addat to basket i kupiti, sto im to znaci? kad se kupi narucuju od proizvodaca unutar 4 dana, dok njima dode i onda tek salju krajnjem kupcu?
  Reply With Quote
Staro 07.01.2018., 01:08   #224
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Ti plaćaš poštarinu, piše sve na odjeljku broj 4:
https://www.alzashop.com/terms--conditions-art10097.htm

Ja sam im prošle godine vraćao neke stvari, išlo je na moj trošak, i još se to dosta razvuklo pa kad sam ih pitao kad ću dobiti novce, rekli su mi da im moram poslati svoj IBAN, Swift, adresu banke i ime vlasnika računa.
Tako da im obavezno moraš te podatke dati inače će oni čekati na tebe.
Gledam cijenu dostave - za monitor vrijednosti 1550kn ispada da bi moje slanje koštalo 200kn (DPD, Overseas)! Dostavu monitora sam platio alzi 67kn... Jel to ono pravo povrata kojeg nam je EU omogućila?
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2018., 01:13   #225
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Povrat sredstava je jedno, postarina je drugo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 07.01.2018., 01:22   #226
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Povrat sredstava je jedno, postarina je drugo.
Istina... moja greška što sam olako pretpostavio da ću proći bezbolno
Pretpostavljam da većina ljudi oglasi stvari na njuškalu umjesto korištenja prava povrata...
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 23:43   #227
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Evo samo da pohvalim Alzu, bili skroz korektni oko mog povrata monitora, na kraju sam ipak prošao bezbolno
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 14:34   #228
manletkingio
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Naručio monitor u subotu 6.1, u ponedjeljak tek odobrili plaćanje i navodno poslali u ponedjeljak posljepodne. Stoji u onom tracking linku da je paket u Bratislavi "initialization" i stoji tako već 5 dana.

Nadam se da je sve u redu i da sam kasno par dana zato jer sam platio karticom, ne paypalom (paypal je bio 200kn skuplji zbog nekog razloga) i u slučaju da kasni tjednima ne mogu dobit novce nazad.

Jeli netko imao slično iskustvo? Radi li taj tracking broj uopće jer ne mogu vjerovat da stoji u Bratislavi od ponedjeljka. Razumijem da kasni il da je zapeo negdje kod recimo Maribora ili kod Overseasa zbog gužvi u zadnje vrijeme, ali ovo me brine.
manletkingio je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 18:12   #229
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor manletkingio Pregled postova
Naručio monitor u subotu 6.1, u ponedjeljak tek odobrili plaćanje i navodno poslali u ponedjeljak posljepodne. Stoji u onom tracking linku da je paket u Bratislavi "initialization" i stoji tako već 5 dana.
Žali im se preko web forme ili na mail, meni refundirali troškove dostave i riješili tracking. Ne čitaš prethodne postove?
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 01:41   #230
manletkingio
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Pitao sam ih prek maila što se događa s trackingom. Odgovorila osoba odmah da će provjerit sa dostavnom službom što se točno događa i da će mi se javit čim dobiju odgovor. To je bilo jučer u podne i nisam još dobio odgovor. Valjda će se do ponedjeljka to sredit.

Meni sve ovo smrdi na izgubljenu pošiljku ili je možda nisu ni poslali još.

Ali dobro, nije problem sad toliki i nije mi hitno. U Hrvatskoj taj monitor je 350kn skuplji. Glavno da dođe.
manletkingio je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 13:52   #231
manletkingio
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Ignoriraju me, tracking idalje zapeo na Bratislavi, zovem ih preko telefona i ne mogu ih dobit. Konkretan odgovor nisam dobio, a sutra će proći 10 dana od narudžbe. Jedino mi preostaje kontaktirat Slovačku poštu osobno i nadat se da pričaju engleski ako mi se uopće i jave.
manletkingio je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 14:21   #232
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor manletkingio Pregled postova
Naručio monitor u subotu 6.1, u ponedjeljak tek odobrili plaćanje i navodno poslali u ponedjeljak posljepodne. Stoji u onom tracking linku da je paket u Bratislavi "initialization" i stoji tako već 5 dana.
Kako mislis "navodno" ? Ili su poslali ili nisu... ili si dobio mail sa ovakvim podatcima ili nisi ?

Citiraj:
Dear customer,

Your order No. xxxxxxx (or in part) was dispatched today.
Parcel No. : xxxxxxxxx
Carrier (delivery company): ??

Dakle jesi dobio mail sa trackingom, koja dostavna sluzba i daj taj ss trackinga da vidimo sta pise...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 15:12   #233
manletkingio
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Kažem valjda zato jer sam tu 10 dana poslje i nema nikakvih pomaka. Netko je sa sličnim problemom bio spomenuo da možda nisu ni poslali paket dok ih se nije kontaktiralo.

Dobio sam taj mail, kaže da je Overseas Express courier. Evo tracking: https://i.imgur.com/WTBHsLn.jpg

U međuvremenu dobio odgovor nakon što sam im dva maila danas poslao ujutro. Kažu da courier nema nove podatke o praćenju i da Alzashop "logistics team" misli da ću paket dobit do kraja tjedna. Vjerojatno je izgubljen jer ni pošta ne zna di je paket.

Zadnje izmijenjeno od: manletkingio. 15.01.2018. u 15:18.
manletkingio je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 19:23   #234
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor manletkingio Pregled postova
Vjerojatno je izgubljen jer ni pošta ne zna di je paket.
I dobro... nije do Shopa nego do ptt sluzbe. Ti si siguran, ako se ustanovi da se paket zagubio dobit ces drugi ili lovu nazad...

Shop se odradio svoje, tracking si dobio a sta ce sa paketom biti ni jedan shop ne moze utjecati. Evo ti primjera za GLS, za 3 dana je stigao u Hrvatsku i
onda "domacem" GLS-u je trebalo 3 dana da ga dostavi do mene. Jel to normalno ? Pa nije bas... za 3 dana je iz Ceske prosao Madajrsku i dosao kod nas a onda boze pomozi...

__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 19:34   #235
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Imam identicnu situaciju kao i kolega, od proslog tjedna mi stoji isti tracking kao i na prethodno prilozenom screenshotu. Isto stoji u Bratislavi, isto je rijec o onom jeftinom monitoru.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 22:24   #236
manletkingio
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Ma kužim ja da nije Alza kriv, ali nije mi jasno da tracking ne radi, vidio sam već nekoliko postova drugih ljudi da se žale na to pa evo i kolega iznad mene. Znači do Slovačke pošte je i izgleda da se često događa.

Isto im je trebalo 4 dana da mi se jave da tracking updatea nema i to tek danas kad sam ih stisao i danas su tek poslali upit pošti, a ne u četvrtak kad sam ih prvi put zamolio.

Ja sam gotovo siguran da je paket izgubljen ili ukraden jer ne vidim što tu ima bit zastoj 10 dana iz Slovačke koja nam je 300km udaljena. Čekat ću sljedeči tjedan kada će valjda poslat opet monitor.

Što se tiče GLS-a sa ovog trackinga iz par postova prije, paket im je došao u petak kasno navečer i normalno da će ti ga dostavit u ponedjeljak ujutro. To je jedan radni dan, sasvim prihvatljivo jer ne znam koji courier dostavlja vikendom osim možda Amazon ako imaš Amazon prime.

Roso, govoriš li o Dell S2417DG, 500 eura?

Zadnje izmijenjeno od: manletkingio. 15.01.2018. u 22:35. Razlog: stalno zaboravljam nadopisat
manletkingio je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 22:43   #237
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Ne, ja sam narucio onaj AOC 31.5 inča. Ali ne sekiram se, jedino sta je trebao stić do rođendana za svastiku, očito ništa od toga.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 22:48   #238
manletkingio
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Koji ti je courier? Meni je overseas express, ali do Hrvatske šalje Slovačka pošta i onu se sjebali čini se.

Možda imaju problema sa monitorima ili većim paketima. Koliko dođe taj aoc? Preko 300 eura je dostava besplatna i mogu mislit kakva je to dostava. Ja mislim da Alza na velike i teške pakete koristi najsporiji shipping kad pređeš 300 eura i onih 3 dana za Hrvatsku vrijedi samo za manje pakete i ispod 300 eura.

edit: sad vidio da je taj AOC 200 eura. Dobro, svejedno mislim da dostava ako je samo 8 eura na paket od 10kg i te veličine, to jednostavno ne može bit 3 radna dana nikako, jedino da ga avionom šalju.
manletkingio je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 10:37   #239
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Evo update situacije. Dobio email od overseasa da je pošiljka utovarena i da će se danas isporučit. Ipak će izać kako su i napisali, danas je bio predviđen dan isporuke. Zasad sve 5 sa strane Alze, izgleda da je taj početni tracking malo mutav.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 12:06   #240
manletkingio
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Što ti piše u onom početnom treackingu? Je li idalje stoji Bratislava?
manletkingio je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na