Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2018., 18:46   #1
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
(riješeno) Povremeno trzanje u igricama

Dakle nedavno sam složio novi pc, memorije sam stavio na profil 1 to ih stavlja da rade na 3000Mhz znači OCane su. E sad nisam probao sa profil-om 2 da li se ista stvar dešava jer predpostavljam da bi trebalo sve radit normalno na profilu 1. A ono šta se dešava je sljedeće, znači u igricama tipa Rise of Tomb Raider, Call Of Duty WWII mi nakon recimo random u sat vremena ili dva sata nebitno zna zalegat igrica na sekundu ili tako nešto i to baš frame-ovi padnu sa recimo 40 na 15 i onda opet skoče i sve bude oke, to se desi možda jednom u sat vremena ili čak znam odigrat sat vremena bez da zalega uopće. Skužio sam da se obično to desi kad skoči dosta load memorije sa recimo 5-6GB na 8-9GB u igrici ili možda to nema nikakve veze s tim. Temp. su uredne oko 40ak stupnjeva CPU i GPU oko 60C. Igrice sve max-am sa postavkama i idu stvarno glatko nema nikakvih konstantnih lagova osim ovog povremenog kojeg sam naveo. Mene zanima šta da još pokušam ako netko ima ideju da li da posumnjam u memoriju i stavim ju na memtest cijeli dan, šta bi mi preporučili od kud da počnem.

Ono šta sam probao i ništa od tog nije uspjelo je

- zadnji driveri, predzadnji i predpredzadnji od nvidie
- mislio sam da možda nije do HDD pa sam stavio igricu na ssd


Spec kompa su:
CPU: i7 6700k
Hladnjak: FSP Windale 6
MBO: Asrock Z170 Extreme 4
GPU: GTX 1070 MSI Gaming X 8 GB
MEM: 2x8GB 3000Mhz DDR4 Kingston Predator
PSU: Corsair HX750i

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 21.01.2018. u 23:39.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2018., 19:31   #2
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Dakle nedavno sam složio novi pc, memorije sam stavio na profil 1 to ih stavlja da rade na 3000Mhz znači OCane su. E sad nisam probao sa profil-om 2 da li se ista stvar dešava jer predpostavljam da bi trebalo sve radit normalno na profilu 1. A ono šta se dešava je sljedeće, znači u igricama tipa Rise of Tomb Raider, Call Of Duty WWII mi nakon recimo random u sat vremena ili dva sata nebitno zna zalegat igrica na sekundu ili tako nešto i to baš frame-ovi padnu sa recimo 40 na 15 i onda opet skoče i sve bude oke, to se desi možda jednom u sat vremena ili čak znam odigrat sat vremena bez da zalega uopće. Skužio sam da se obično to desi kad skoči dosta load memorije sa recimo 5-6GB na 8-9GB u igrici ili možda to nema nikakve veze s tim. Temp. su uredne oko 40ak stupnjeva CPU i GPU oko 60C. Igrice sve max-am sa postavkama i idu stvarno glatko nema nikakvih konstantnih lagova osim ovog povremenog kojeg sam naveo. Mene zanima šta da još pokušam ako netko ima ideju da li da posumnjam u memoriju i stavim ju na memtest cijeli dan, šta bi mi preporučili od kud da počnem.

Ono šta sam probao i ništa od tog nije uspjelo je

- zadnji driveri, predzadnji i predpredzadnji od nvidie
- mislio sam da možda nije do HDD pa sam stavio igricu na ssd


Spec kompa su:
CPU: i7 6700k
Hladnjak: FSP Windale 6
MBO: Asrock Z170 Extreme 4
GPU: GTX 1070 MSI Gaming X 8 GB
MEM: 2x8GB 3000Mhz DDR4 Kingston Predator
PSU: Corsair HX750i
Baci pogled u Event Viewer, možda tamo imaš zabilježeno što se desilo. Možda ti neki program provjerava ima li neki update ili nešto slično.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2018., 21:57   #3
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Baci pogled u Event Viewer, možda tamo imaš zabilježeno što se desilo. Možda ti neki program provjerava ima li neki update ili nešto slično.
Upravo sam igrao jedno sat vremena clearao event prije da vidim hoće kakvu grešku izbacit, trznulo je jednom u toku igranja, ali jako malo, puno kraće nego inače kako zna, ali nikakvih errora nema u eventu.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2018., 22:06   #4
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Provjeri power opcije i one Advanced power settings. Vidi da li imaš podešen kakav sleep koji bi se poklopio s lagom.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2018., 23:07   #5
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
hajde ne sekiraj se zbog sekunde u sat vremena a ponekad i ne vjerojatno je neko ucitavanje tekstura
  Reply With Quote
Staro 05.01.2018., 23:40   #6
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Provjeri power opcije i one Advanced power settings. Vidi da li imaš podešen kakav sleep koji bi se poklopio s lagom.
Nema sve je podešeno kako treba, nema sleepa na ničemu sleep.


Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
hajde ne sekiraj se zbog sekunde u sat vremena a ponekad i ne vjerojatno je neko ucitavanje tekstura
To sam i ja pomislio, no nekako mi je čudno malo tako da radi, nebi smio tako uletit sa legom, ovo da je multiplayer bi opasno zasmetalo baš te trzne fino, taman bi dobio metak
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2018., 00:00   #7
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Probaj još jednom deinstalirati drivere, ali ovaj put prilikom ponovne instalacije, odaberi custom opciju i instaliraj samo driver + PhysX. GeForce Experience i ostalo slobodno zanemari.

Također, nakon reinstalacije pokreni Task Scheduler i isključi sljedeće:
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 06.01.2018., 10:46   #8
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Probaj još jednom deinstalirati drivere, ali ovaj put prilikom ponovne instalacije, odaberi custom opciju i instaliraj samo driver + PhysX. GeForce Experience i ostalo slobodno zanemari.

Također, nakon reinstalacije pokreni Task Scheduler i isključi sljedeće:
Uvijek i instaliram bez onih 3D stvari i experiencea jer mi ne trebaju, samo phsyx i drivere instaliram, i uninstaliram ih prvo u add remove pa jos sa driver uinstallerom pocistim u safe mode-u da makne iz registrya i ostalih mjesta junk.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2018., 16:39   #9
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
OK, jesi u Task Scheduleru deaktiviral ovo kaj sam spomenul? Čak i kad instaliraš samo drivere + PhysX, u pozadini se još uvijek vrti nekolicina nVidia Telemetry procesa.

Provjeri za svaki slučaj kaj sve od pozadinskih procesa se vrti, jer nažalost danas skoro svaki komad softvera automatski u pozadini pokreće hrpu nepotrebnih stvari.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.01.2018., 15:39   #10
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
OK, jesi u Task Scheduleru deaktiviral ovo kaj sam spomenul? Čak i kad instaliraš samo drivere + PhysX, u pozadini se još uvijek vrti nekolicina nVidia Telemetry procesa.

Provjeri za svaki slučaj kaj sve od pozadinskih procesa se vrti, jer nažalost danas skoro svaki komad softvera automatski u pozadini pokreće hrpu nepotrebnih stvari.
Sad jesam, testiram bez tog još, makar sumnjam da će imat kakve veze, ali isprobam pa javim povratno.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2018., 16:35   #11
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Čekaj, jel to single play ili multi??
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2018., 19:51   #12
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Čekaj, jel to single play ili multi??
Single.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 23:38   #13
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Problem otkriven, jedan keks memorije je neispravan, očito danas više ni novim stvarima ne možeš vjerovat, nisam se nadao da ću baš neispravan kit kupit, no evo desilo se. Sinoć mi se počelo malo žešće manifestirat od krešanja firefox-a, tabova u njemu, ne otvaranja stvari itd. pa i bsod-a u win. svako malo. Reko idem zavrtit memtest i imao sam šta vidit, jedan keks u startu počne brdo errora bacat, dok drugi keks radi normalno pustio sam ga 4 faze da napravi, shit je šta moram kit reklamirat, a pošto vidim da ih nema na lageru malo ću se načekat i bit bez kompa.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2018., 23:58   #14
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Imaš dvije opcije, možeš nabaviti neki RAM čisto da možeš koristiti komp dok ti je RAM na servisu.
Druga opcija ti je Advance Replacement preko Kingstona.
Vjerojatno gubiš mogućnost kasnije reklamacije preko trgovine, ali smatram da to nije neki minus.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2018., 21:28   #15
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Dobio novi kit isti dan, zasad komp ide ko raketa i sve ostalo šta je stvaralo od početka probleme i šta mi je bilo sumnjivo sad radi super.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na