Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2017., 11:57   #91
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Zatraži novi mob ili povrat para - 4. servis je malo previše.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 12:12   #92
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zatraži novi mob ili povrat para - 4. servis je malo previše.
Jesam, ali eto oni tvrde mobitel ispravan,testiran od njihove strane.
I upitam ovoga iz servisa kad sam uspio doci do rijeci, sta da uradim ako opet nebudem moga razgovarati.
Znate mobitel je ispravan i nema tu sta, vi saljite a mi naplatimo dijagnostiku.
Ma katastrofa, rijesavam dalje slucaj s poslovnicom jer je voditelj izgleda neki normalni covik, za sada.
Ali brate mili sidim na kaucu i pokusavam se nazvati na kucni telefon i nista, pokusam s kucnoga na mobitel, osoba koju ste nazvali ne nedostupna, a 3G i dvi crtice signala. Kartica radi s drugim mobitelima normalno, a druge kartice imaju isti problem u tom mobitelu.
Ako nista ide prijava, pogledam malo po forumu da vidim kako prijaviti.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 12:59   #93
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Ovi u Vukovarskoj ko Zombiji... katastrofa od iskustva a pomoći nikakve.
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 13:03   #94
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor m&n Pregled postova
Ovi u Vukovarskoj ko Zombiji... katastrofa od iskustva a pomoći nikakve.
Chipoteka bi mogla obaciti poneki psihotest nad potencijalnim kandidatima za buduće poslove. Druga strana medalje je da li normalni ljudi uopće žele raditi s takvim idiotima. Nakon mojih iskustava jednostavno nemam volje približiti se na manje od 20 metara toj zgradi i trudim se ni ne gledati ju dok izlazim iz Konzuma u Radničkoj..
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 13:42   #95
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Osobno imam loše iskustvo. Naručio sam MHL kabel na webu, nisam dobio podatke za uplatu. Mailom sam ih zamolio 2x puta preko službenog maila da mi pošalju podatke za plaćanje, nisam dobio odgovor. Mislim ništa zato, uzeo sam preko Ebaya, sad znam barem gdje da ne kupujem ubuduće.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 13:55   #96
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
@čiko
Ako taj iz servisa tvrdi da je mob ispravan, neka ti to dokaže. Odi u servis pa neka ti na licu mjesta pokaže kako ispravno radi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 13:57   #97
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pošto gledam na njih i posjećujem ih od osnovne škole dok su bili na kenedijevom trgu, mogu ih recenzirati u 3 riječi - nemamo na lageru

reklamacije, bar tu u radničkoj, su takav lol... orginalno su mi upisali krivo ime i prezime, onda kad sam došao preuzeti item smo trebali utvrditi moj pravi identitet, onda su mi ponovo izdali papire sa drugim krivim prezimenom, onda je opet došlo do neke zavrzlame, pa smo kod iduće prijave došli do pravog prezimena, ali ne i imena... suma sumarum to je bio toliki lol da sam na skorašnjoj momačkoj od kolege dobio majicu sa (namjerno) krivim imenom koliko su me ispilili u mozak oko takve trivijalnosti

on the bright side sam na kraju za 100kn dobio novi adapter i popravljeni utor za punjač na tabletu van garancije
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 14:21   #98
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@čiko
Ako taj iz servisa tvrdi da je mob ispravan, neka ti to dokaže. Odi u servis pa neka ti na licu mjesta pokaže kako ispravno radi.
Bi ja drage volje ali nas dijeli nekih 300km.
Probam problem rijesiti u poslovnici u Sibeniku, eto taj voditelj mi je djelovao razuman covik.
A i problem se ponovio u poslovnici dok sam bio predavao mobitel da posalju na servis. Mobitel zvoni a ne mozes se javiti, onda dolazi poruka o propustenom pozivu, onda opet dolazni pozivi javim se ali cujes samo sumove.
I treci put zvoni i javim se normalno i pricam normalno s malo prekida.
Nema uvik problema, radi kad je signal u full ali cim ga je manje problem.
Ostavim ga ja njima u poslovnici drage volje par dana pa neka daju caci, materi, sestri ili dici pa da vidimo kako ce razgovarati.


Ali brate ovo me odbija od svake kupnje u njih, i jos sam gledao da uzmem sad na akciji Onkyo TX-NR656 ali necu.
No dosta spama od mene, javim kako se situacija bude razvijala.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 16:40   #99
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
ja sa njima nit nekim drugim nemam tih problema, kad vidim da me "jebu" brzo reagiraju kad promijenim stav, valjda glasno i zajebano pričam pa se svi uzjebu da mi pomognu
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 22:26   #100
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Citiraj:
Autor chika7ilo Pregled postova
Jesam, ali eto oni tvrde mobitel ispravan,testiran od njihove strane.
I upitam ovoga iz servisa kad sam uspio doci do rijeci, sta da uradim ako opet nebudem moga razgovarati.
Znate mobitel je ispravan i nema tu sta, vi saljite a mi naplatimo dijagnostiku.
Ma katastrofa, rijesavam dalje slucaj s poslovnicom jer je voditelj izgleda neki normalni covik, za sada.
Ali brate mili sidim na kaucu i pokusavam se nazvati na kucni telefon i nista, pokusam s kucnoga na mobitel, osoba koju ste nazvali ne nedostupna, a 3G i dvi crtice signala. Kartica radi s drugim mobitelima normalno, a druge kartice imaju isti problem u tom mobitelu.
Ako nista ide prijava, pogledam malo po forumu da vidim kako prijaviti.
Trzisna inspekcija pomaze tu.


Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 23:26   #101
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor chika7ilo Pregled postova
A sta reci kad ti kreten iz servisa poklopi slusalicu i neda da dodes do rijeci.
Mobitel (Ulefon Power)poslan po cetvrti put na servisu, prvi put otisla kamera, drugi put baterija i pregrijavanje mobitela.
Treci put mobitel ima signal ali me se s druge strane cuje isprekidano, radi ok samo kad je pun signal, cim je signal na pola sranje.
I sad opet po cetvrti puta radi iste stvari i oni opet tvrde mobitel ispravan.
Sta je jos gore covik u Chipoteka poslovnici je uocio problem odmah, a oni u servisu ne.
Evo meni nije jasno zašto ljudi ikada pomisle kupiti Ulefone, Noe, Doogeeje... to je takav RMA postotak na takvim uređajima. Radije bi VIVAX-a uzeo.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 23:31   #102
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Evo meni nije jasno zašto ljudi ikada pomisle kupiti Ulefone, Noe, Doogeeje... to je takav RMA postotak na takvim uređajima. Radije bi VIVAX-a uzeo.
Upravo to, što je najgore, puni su softverskih bugova pa ne znaš jel nešto crklo hardverski i kakav je uopće problem.
Ajd barem da mobitel totalno crkne, nego eto on tu ima slučaj da kad je pun signal je sve ok, a kad nije pun onda je zvuk isprekidan, lol.
Teško je onda takvom drlogu od telefona i dijagnosticirat kvar u servisu kad nekad radi, a nekad ne.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 08:00   #103
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Evo meni nije jasno zašto ljudi ikada pomisle kupiti Ulefone, Noe, Doogeeje... to je takav RMA postotak na takvim uređajima. Radije bi VIVAX-a uzeo.
E jbg... uzet jer kolegica od zene ga ima godinu dana i sve ok s mobitelom, i radi te baterije od 6000mAh.

Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Upravo to, što je najgore, puni su softverskih bugova pa ne znaš jel nešto crklo hardverski i kakav je uopće problem.
Ajd barem da mobitel totalno crkne, nego eto on tu ima slučaj da kad je pun signal je sve ok, a kad nije pun onda je zvuk isprekidan, lol.
Teško je onda takvom drlogu od telefona i dijagnosticirat kvar u servisu kad nekad radi, a nekad ne.
Pa jednostavno, kad je slabiji signal (recimo dvije od pet crtica) osoba na drugoj strani linije me cuje isprekidano, gube se rijeci, lagam, ne znam kako drugacije opisati.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 08:09   #104
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
svaki kvar se može dijagnosticirati, samo treba imati znanje i opremu za to. najvjerojatnije ovaj servis nema jedno od toga. mada se ja najviše bojim da je problem u tome što taj servis nemao osigurane rezevne dijelove.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 19:55   #105
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Evo meni nije jasno zašto ljudi ikada pomisle kupiti Ulefone, Noe, Doogeeje... to je takav RMA postotak na takvim uređajima. Radije bi VIVAX-a uzeo.
To je istina, ali zadnja odgovornost je na trgovcu. Ako je spreman uvest govno, na njemu dic marzu, ima odgovornost nudit i garanciju na njega. Ako mu se ne zajebaje s garancijom, neka ne uvozi i nudi govna, easy as that.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 00:36   #106
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
To je istina, ali zadnja odgovornost je na trgovcu. Ako je spreman uvest govno, na njemu dic marzu, ima odgovornost nudit i garanciju na njega. Ako mu se ne zajebaje s garancijom, neka ne uvozi i nudi govna, easy as that.
S tim kolko sam shvatio problem ovdje je sa servisom, ne sa chipotekom. Nemam pojma ko je ovlašten za njih.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 15:22   #107
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Evo za mene stvar rijesena pozitivno, sve pohvale poslovnici u Sibeniku i voditelju.
Odobrena zamjena iako kreteni u servisu i dalje tvrde da je mobitel ispravan.
Nadoplatio za pojacalo koje sam se dvoumio uzeti u njih na akciji.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 22:39   #108
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Citiraj:
Autor m&n Pregled postova
Ovi u Vukovarskoj ko Zombiji... katastrofa od iskustva a pomoći nikakve.
U areni nije ništa bolje. Ovaj za kasom stoji ko posran, a debeljko ponosno i bahato šeta po dućanu. Na moje pitanje "ima li to i to" kaže ne, okrene mi leđa i ode. Hmm
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 13:03   #109
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Šta im se događa sa telefonima? Kao da zovem Kolindu, a ne njih... Moram provjeriti da li imaju filament na stanju da pokupim, ali nitko se nigdje ne javlja
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 20:06   #110
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor explorer 4 Pregled postova
U areni nije ništa bolje. Ovaj za kasom stoji ko posran, a debeljko ponosno i bahato šeta po dućanu. Na moje pitanje "ima li to i to" kaže ne, okrene mi leđa i ode. Hmm

ja jučer liku dodjem s papirićem i šifrom artikl frajer mi dođe a šta je to a ja mu pokazujem šifra, a on uzme i veli daa i šta sad ? šta ću ja s tim lik nadrkan do bola ja uzme papirić i odem van kad sam se okreno on meni dođite šta vas zanima, ja mrtvo hladno što prije van, izgleda da ova korona razjebava ljude..
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 20:52   #111
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Ma meni i frendu frajer nije htio primiti karticu,jer mu glasila na ženu ...

A hitno smo trebali neke stvari za porješavati mu ledice po stepenicama u kući ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 22:01   #112
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
I gdje je tu problem od strane trgovca?
Šta nisi ti platio sa svojom karticom pa nek ti on vrati pare? Šta niste otišli na bakomat?
Trgovac treba kršiti propis jer ste vas dvojica došli tamo bez keša i bez svojih kartica...
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 23:44   #113
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Ma meni i frendu frajer nije htio primiti karticu,jer mu glasila na ženu ...

A hitno smo trebali neke stvari za porješavati mu ledice po stepenicama u kući ...
Po zakonu ne smije prihvatiti karticu koja očigledno nije njegova. Jbg
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 07:21   #114
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Samo kod nas trgovci jos uvijek imaju praksu uzimati karticu i samostalno je provuci kroz POS. Jednom kada se taj obicaj iskorijeni, ne znam kako ce provjeravati da je kartica zbilja tvoja, bilo fizicka ili ona iza google paya.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 07:37   #115
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Trgovac nema šta uzimat iz tvoje ruke karticu ako kartica podržava beskontaktno plaćanje, čak i banka to napominje.
Druga je stvar ako je to neka starija koja to nema.

I normalno da se onda ne može provjerit identitet kad ne daješ trgovcu karticu, ne može se provjerit ni da je u njegovom slučaju bilo tuđe muško ime na njoj.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 08:10   #116
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
E ben, ako mi je ne moze uzeti iz ruku (a u praksi im to niti ne dam), nisam ni ja glup da mu pokazujem ime na kartici gdje pisu i podaci kartice. Hocu samo reci da taj dio zakona dosta labavo stoji kada znamo da se kartice ne predaju niti pokazuju trgovcima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 08:13   #117
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Korisnik kartice dužan je na zahtjev prodavatelja robe ili usluga pokazati dokument kojim se osoba čije je ime

otisnuto na kartici može identificirat

Ja sam to doživio jednom u emezzeti
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 13:00   #118
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,161
Dosad je na slipu iz posa pisalo ime vlasnika kartice vazda. Ne znam jel se to mjenjalo s vremenom...

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 13:07   #119
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Korisnik kartice dužan je na zahtjev prodavatelja robe ili usluga pokazati dokument kojim se osoba čije je ime
Trgovac je zadnja osoba na svijetu kojem si išta dužan pokazivati, jedino policiji moraš dati osobnu na uvid, sve ostalo je tvoja dobra volja.

Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Dosad je na slipu iz posa pisalo ime vlasnika kartice vazda. Ne znam jel se to mjenjalo s vremenom..
Ne znam kakve to veze ima jel piše ili ne piše...
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 14:42   #120
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Istina i ja sam rekao da me nema pravo tražiti osobnu ali je rekla da mi onda ne smije prodati Tv. Nije mi se dalo natezati i trebao mi je Tv pa sam dao osobnu na uvid

U opcijm uvjetima moje banke piše da trgovac ima pravo tražiti osobnu na uvid, i da ima pravo odbiti transakciju ako se to ne ispostuje.
buljaka je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na