Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.03.2006., 08:30   #1
đo dalton
Mrzim Lucky Luke-a!!
Moj komp
 
đo dalton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Divlji Zapad,kaznionica
Postovi: 113
programiranje

znam da zvuci glupo,ali htio bih nauciti programirati,i to solo doma,ima kakve sanse da to meni uspije?s cim poceti?java,pearl.borlandov c++,ili nes trece?
imam volju,i vremena.u cemu se uopce razlikuju java,visual,c++,znam da gnjavim,ali dok ne upisem faks,bar da vidim kako to izgleda.radio sam malo u visual 6.joooj
__________________
...Postao sam Anđeo.....forever...
đo dalton je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2006., 11:48   #2
marioxp
Premium
 
marioxp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Croatia
Postovi: 36
Ja sam za razliku od tebe jedino znao sta zelim programirati a o progaramiranju nisam imao pojma. Zelio sam raditi neke algoritme koje se mogu izraziti matematicki, pa su me ljudi savjetovali da pocnem s C++. Prije toga sam malo brljao s pascalom ali moglo bi se reci da sam bio totalna tabula rasa. C++ nije lagan (malo prekasano sam to skuzio) ali je dobar za rijesavanje matemaickih algoritama(ali i puno kompleksinjih stvari) koliko se ja razumijem (a to ni je bas puno) C++ je jedan od bazicnijih programskih jezika u novije vrijeme postoje mnogo visi programski jezici koji olaksavaju rad ali se gubi na mogucnostima.
Ja sam poceo uciti C++ iz demistificiranoga c++, knijga je po mom sudu malo zakomplicirala osnovne stvari, puno bolje kocipirana knjiga je "c++ for 21 days" u kojoj su stvari obajsnjene na dovoljno jednostavan nacin s dobrim primjerima.
Jos u obzir mozes uzeti "c++ for dummies" i "thinking in c++"ovu zadnju mozes downloadati s pdfplanet a ostale moras traziti preko torrenta. C++ for 21 days mozes naci i u knjizari na srpskom, ako ti ne predstavlja problem(meni predstavlja).
__________________
mario
marioxp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2006., 20:31   #3
csx
Premium
Moj komp
 
csx's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: .
Postovi: 875
pa šta te točno zanima?
csx je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2006., 22:50   #4
ejSid
Lunatic
Moj komp
 
ejSid's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 213
Zavisi što točno želiš ali bi ti preporučio stranicu elektrostrojarske škole varaždin(http://www.ess.hr) i pod nastavni materijali iamš pod računalstvom za drugi odnosno treči ili četvrti razred objašnjenja i stvarno je super objašnjeno puno bolje nego u kojoj knjizi,govorim ti iz iskustva jer hodam u tu školu i knjigu nže kužim previše ali kad mi profa pokaže to u prezentaciji skužim u potunosti možda lakše nego drugi jer sam se več prije susreo sa programiranjem!!!
ejSid je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2006., 09:45   #5
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Možda da baciš pogled na Visual Basic. Nije to baš klasično programiranje, ali da se svašta napraviti s tim.
Evo i neki link: www.vbfan.com
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2006., 08:34   #6
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
vbasic je za wannabe programere
c i c++ je super
a ako te zanima programiranje i istovremeno web, preporucam ti da proguglas malo o pythonu
mat je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2006., 09:41   #7
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor mat
vbasic je za wannabe programere
c i c++ je super
Slažem se, ali svejedno se može i s tim nešto raditi.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na