Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.11.2014., 16:41   #5611
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2014., 19:19   #5612
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Eto mene opet, promjena plana, gornja granica vise nije 100 eura nego nebo.
Dakle sto tise modularno napajanje da jednog dana moze gurati u SLI-ju 2 970-tke.

Ovo: Dark Power 10 - 750W ili ima neka druga preporuka za tu cijenu?
Pogledaj Corsair AX760i :
https://www.uzishop.hr/napajanja/165...ir-ax760i.html
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2014., 19:35   #5613
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Eto mene opet, promjena plana, gornja granica vise nije 100 eura nego nebo.
Dakle sto tise modularno napajanje da jednog dana moze gurati u SLI-ju 2 970-tke.

Ovo: Dark Power 10 - 750W ili ima neka druga preporuka za tu cijenu?
Ne može se garantirati da ti napajanje neće cvrćati (koje god da uzeo), ali generalna preporuka je gledati napajanja koja imaju polupasivno hlađenje (gase vent pri nižem opterećenju).

Npr. AX1200i ima određenu dozu cvrkuta elektronike koja se ne primjećuje sa udaljenosti veće od 0,5 metra.

Ali zato ima jedna druga pozitivna stavka - ostaje pasivan sa dvije kloknute GTX680 u 3D loadu

Btw AX760i dosta rano pali vent ... i to sa relativno agresivnim brojem okretaja.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2014., 19:44   #5614
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova

Btw AX760i dosta rano pali vent ... i to sa relativno agresivnim brojem okretaja.
To čitam nažalost za dosta polupasivnih napajanja, ne samo Corsairovih, da je vent dosta glasan kad se jednom upali.


Inače, Superflower napajanja i njihova braća i sestre su IN trenutno. Corsair i Seasonic su totalno lanjska sezona
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2014., 21:14   #5615
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Cvijeće i leptirići su majka sada
Makar moram priznati da me ni ovo nije ostavilo ravnodušnim, ali je skuplje pa nema smisla, čak je i kod nas Super Flower 750W jeftiniji od toga a napajanje isto VRH.
__________________
Moje trgovine:

Zadnje izmijenjeno od: virus1. 07.11.2014. u 21:20.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2014., 22:20   #5616
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
To čitam nažalost za dosta polupasivnih napajanja, ne samo Corsairovih, da je vent dosta glasan kad se jednom upali.
To je uglavnom ovisno o ugrađenom ventu i startnoj voltaži istog. U većinu današnjih napajanja idu ventovi od 2k+ RPM-a pa i nije čudno da su ljudima glasni kada se prebace iz pasivnog u aktivni mod.
Citiraj:
Inače, Superflower napajanja i njihova braća i sestre su IN trenutno. Corsair i Seasonic su totalno lanjska sezona
Oće to tako ... svake godine neki novi igrači sa nekim novim forama

Iskreno, SF mi je odavno stvorio dojam hardcore kineza. Koriste oni relativno kvalitetne dijelove i imaju razne fićure, ali nije to onaj Seasonic, Enermax ili haj-end Delta old-school look

Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
Cvijeće i leptirići su majka sada
Makar moram priznati da me ni ovo nije ostavilo ravnodušnim, ali je skuplje pa nema smisla, čak je i kod nas Super Flower 750W jeftiniji od toga a napajanje isto VRH.
Prije nego nastavimo sa preporukama Corsair napajanja temeljenih na JG recenzijama, moram istaknuti jednu stvar ... Jon Gerow a.k.a. Jonny Guru je već cca 1-2g zaposlen u Corsairovom marketinškom odjelu, tako da te recenzije ipak treba uzeti sa malo ... rezerve
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2014., 22:48   #5617
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Ako želite tišinu , onda moja preporuka ide za be quiet! Dark Power Pro 10 .
http://www.youtube.com/watch?v=FEvs4OyMzDM
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2014., 23:11   #5618
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Pa naravno da treba uzeti recenzije sa rezervom , ja nisam jedan od onih koji će se zapaliti na prvu, sve je to marketning i netko je plaćen da radi i piše o tome, ima puno review-a na netu i svatko će na temelju toga i osobnog iskustva izabrati nešto što mu odgovara i mi smo tu da dijelimo iskustva i naučimo nešto.
Ovdje su samo preporuke pa nema smisla ići u dubinu stvari, za Corsair sam isto rekao da za moj ukus nema "trenutno" smisla jer je skuplje a ništa bolje od konkurencije, u smislu napajanja su odlična, ali za taj novac su se mogli npr. potruditi oko nekih sitnica i da to bude ispoliranije, Super Flower je uletio sa odličnim i provjerenim PCB-om (Leadex) što pokazuje činjenica da je dosta vendora počelo stavljati upravo to u svoje iznutrice pa da malo zapapre ovim velikim igračima koji su malo bezobrazno digli cijene a srozali kvalitetu ili imaju neku falingu + bitno je što je stavljeno od elemenata na to.
Ono što mene i većinu consumera zanima je price/performance, tražio sam novo napajanje i odlučio sam se za EVGA 750 G2, unutra je isto Super Flower Leadex, za sada sam turbo zadovoljan sa svime, pogotovo oko onih stvari što masu ljudi ovdje spominje da im smeta u drugim napajanjima.
Kupio sam ga vani za 106€ sa poštarinom gdje su Seasonic Gold, Corsair AX/HX i drugi isto skuplji, a ispunilo je sva moja očekivanja i ono što sam pročitao po review-ima, ne samo zato što je J.G. rekao da je super, a opet nije Corsair.

Sve je na kraju made in China, makar i kinez ako mu daš s čime može napraviti izvrstan proizvod.
__________________
Moje trgovine:
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2014., 23:41   #5619
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
...Prije nego nastavimo sa preporukama Corsair napajanja temeljenih na JG recenzijama, moram istaknuti jednu stvar ... Jon Gerow a.k.a. Jonny Guru je već cca 1-2g zaposlen u Corsairovom marketinškom odjelu, tako da te recenzije ipak treba uzeti sa malo ... rezerve
Razbojnik!!!!

Više nije moj guru
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 18:53   #5620
2 die 4
Premium