Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.09.2016., 20:16   #3841
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ricoh Theta si pogledaj.

DJI Osmo isto ima 360 mode, ali je istovremeno i gimbal s kamerom, pa ako se baviš videom, definitivno ti vrijedi te novce.

@jed2i

Jel to na Sony prelaziš?
Tnx na odgovoru. Bome ima i cijene ova Ricoh Theta.

A sto kazete na npr. Canon EOS 100D DSLR? Da li bi se s njim dale napravit dobre 360 slike?

Npr. gledam ovu sliku, s cim je ovo napravljeno? Izgleda brutalno!

https://goo.gl/maps/zAjChUTfPSA2

Tnx.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 23:15   #3842
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
@jed2i

Jel to na Sony prelaziš?


No no.
Samo prodajem kaj se ne koristi, glupo je da stoji.
jed2i je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2016., 01:28   #3843
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Kaj onda koristiš, ako ne koristiš 24-70 i 70-200? To su dva objektiva uz koje mi ne bi trebalo ništa drugo. Eventualno 16-35 umjesto 24-70

Da se u prodaji prije mjesec dana našao 70-200 IS, kupio bih ga bez razmišljanja i prešao na Canon. Do danas, najbolji kratki teleobjektiv koji sam probao
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 01:50   #3844
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
16-35 nije bas nekaj spesl, jedino ovaj noviji f4 IS...
Koristim primeove uglavnom.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 02:14   #3845
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Za odraditi bilo kakav posao u interijeru, uz flash, je idealan. Primeove nećeš sigurno nositi za svadbu, osim za portrete.

Eto, ja radim s 35 i 80-200 i točno mi fali širine do 35mm.

Nego...evo malo Praga od prekjučer. Sony A6000 i Sigma Art 19mm f/2.8


__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 15:35   #3846
zalosnasova
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: bvk
Postovi: 226
Može preporuka nekog objektiva za Canon 1100d? Nabavio sam ga povoljno
i uz njega dobio EF 18-55. Isplati li se uzeti ovaj Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM za 1000 kn(njuskalo)? Hvala.
zalosnasova je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 19:31   #3847
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Društvo - vidim da tu ima ljudi koji se razumiju u tematiku.

Planiram si kupiti pošteni fotić (ok jasno mi je da ovo što ja gledam je entry level poštenih fotića) i gledam d3200 u kitu sa objektivom. Cca 2700 novaca. Jel ima što pametnije za te novce? Kvaliteta fotografije u odnosu na budget mirrorless fotoaparata (sub 3000kn)?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 20:21   #3848
Boobo-oobo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Igrišće
Postovi: 166
Kak mi se lepo duga poklopila veceras . . .


IMG_5100 by Marko Hreščan, on Flickr


IMG_5103 by Marko Hreščan, on Flickr
__________________
flickr
Boobo-oobo je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 22:02   #3849
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Društvo - vidim da tu ima ljudi koji se razumiju u tematiku.

Planiram si kupiti pošteni fotić (ok jasno mi je da ovo što ja gledam je entry level poštenih fotića) i gledam d3200 u kitu sa objektivom. Cca 2700 novaca. Jel ima što pametnije za te novce? Kvaliteta fotografije u odnosu na budget mirrorless fotoaparata (sub 3000kn)?
Mislim da ti je sad najbolje kupit Canon 100d sa 18-55 STMom, kosta tu negdje, mozda stotku vise. Nikon ima bolji senzor ali i losiji kit objektiv koji je dosta iritantan za koristit, STM je necujan i brz i dobijes puno bolji AF za LW slikanje i video. Sad imas akciju, dobis godinu dana CC pretplatu i neki tecaj...
Neces fulat ni ak kupis Nikon ali za Nikona nemas tak dobru ponudu jeftinih objektiva. Ima i kod njih par dobrih ali ak ces trazit nesto sire neces nac za malu lovu za taj fotic. Ima i Nikon odlicnih jeftinih objektiva ali za njih trba imat barem nesto iz d7x00 serije..

Ja kupio danas 10-18 STM, isto CC godinu dana i neki tecaj.. Sad imam sve pokriveno od 16 do 130 mm..

10(16)mm



Boobo od kud je to slikano? Uslikal sam je i ja danas ali je bila iznad Dubrave kad sam je gledal sa balkona..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 04.10.2016. u 22:25.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 22:28   #3850
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Mislim da ti je sad najbolje kupit Canon 100d sa 18-55 STMom, kosta tu negdje, mozda stotku vise. Nikon ima bolji senzor ali i losiji kit objektiv koji je dosta iritantan za koristit, STM je necujan i brz i dobijes puno bolji AF za LW slikanje i video. Sad imas akciju, dobis godinu dana CC pretplatu i neki tecaj...
Neces fulat ni ak kupis Nikon ali za Nikona nemas tak dobru ponudu jeftinih objektiva. Ima i kod njih par dobrih ali ak ces trazit nesto sire neces nac za malu lovu za taj fotic. Ima i Nikon odlicnih jeftinih objektiva ali za njih trba imat barem nesto iz d7x00 serije..

Ja kupio danas 10-18 STM, isto CC godinu dana i neki tecaj.. Sad imam sve pokriveno od 16 do 130 mm..

10(16)mm



Boobo od kud je to slikano? Uslikal sam je i ja danas ali je bila iznad Dubrave kad sam je gledal sa balkona..
i mene vuce taj canon, ali svugdje gdje gledam, kunu se u nikona.

Nekako sumnjam da cu tako brzo doci do stadija da cu kupovati objektive. Realno se moze dogoditi da cu taj fotic iskoristiti 10 puta godisnje kad negdje idem putovat, a ostatk vremena ce cubiti na polici kraj dremela, drona, miracasta, poklon bona iz zare....

Idem sutra impulzivno kupiti, pa ako itko ima sto pametnog za predlozit - neka kaze sada ili zauvijek šuti
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2016., 22:38   #3851
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Zato bas ti je Canon bolji jer ces bit zadovoljniji sa STM. Starije kombinacije sa IS II ili III su jednako lose kao i Nikonov kit. Svugdje imas u izlozima oba pa ih isprobaj. Obrati paznju na buku koju proizvde i kako rad u live view.
Nikonov kit je po meni preslab za tak dobar senzor i steta je ne imat nesto bolji objektiv. Imas 35mm f/2 za Nikon kaj mozes jeftino kupit i idealan je prime za setnje..

Godinu dana CC gratis LR, PS i svasta je dosta vrijedna stavka i jos dobis tecaj kaj ti je zgodno za pogledat. Pa iskoristi to ak kupujes novo.. Nisam nikad kupio nista novo od Canona a da nisam iskoristio ili cashback ili ovakvu akciju. Ne znam dal je Nikon tak aktivan ko Canon u prodaji..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 04.10.2016. u 22:45.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 22:50   #3852
Boobo-oobo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Igrišće
Postovi: 166
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Boobo od kud je to slikano? Uslikal sam je i ja danas ali je bila iznad Dubrave kad sam je gledal sa balkona..
Suprotna stran brega, zagorska magistrala. TU
__________________
flickr
Boobo-oobo je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 22:51   #3853
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Skuzio sam da je zagorska po stazi sa te strane, trebalo mi je. Idem po autoputu sa posla pa gledam, jedino kaj nikad nemrem stat na autoputu...
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 22:56   #3854
Boobo-oobo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Igrišće
Postovi: 166
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Skuzio sam da je zagorska po stazi sa te strane, trebalo mi je. Idem po autoputu sa posla pa gledam, jedino kaj nikad nemrem stat na autoputu...
To kaj nemres

Ja stalno po magistrali vozim pa lovim ujutro i popodne scene. ima dost mjesta za stat al uvijek trazim neki novi kut.
__________________
flickr
Boobo-oobo je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 23:12   #3855
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Zato bas ti je Canon bolji jer ces bit zadovoljniji sa STM. Starije kombinacije sa IS II ili III su jednako lose kao i Nikonov kit. Svugdje imas u izlozima oba pa ih isprobaj. Obrati paznju na buku koju proizvde i kako rad u live view.
Nikonov kit je po meni preslab za tak dobar senzor i steta je ne imat nesto bolji objektiv. Imas 35mm f/2 za Nikon kaj mozes jeftino kupit i idealan je prime za setnje..

Godinu dana CC gratis LR, PS i svasta je dosta vrijedna stavka i jos dobis tecaj kaj ti je zgodno za pogledat. Pa iskoristi to ak kupujes novo.. Nisam nikad kupio nista novo od Canona a da nisam iskoristio ili cashback ili ovakvu akciju. Ne znam dal je Nikon tak aktivan ko Canon u prodaji..
Ok - sad jedno glupo. Da kupim samo body 3200, koji je koliko vidim oko 2200. Koliko me košta pošteni objektiv? Sad sam mozda malo blesav, ali body vidim kao bazu. Nikon je ocito bolji, pa mozda taj pristup? Pliz note da objektive ne želim ni poceti istrazivati
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 23:14   #3856
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
i mene vuce taj canon, ali svugdje gdje gledam, kunu se u nikona.

Nekako sumnjam da cu tako brzo doci do stadija da cu kupovati objektive. Realno se moze dogoditi da cu taj fotic iskoristiti 10 puta godisnje kad negdje idem putovat, a ostatk vremena ce cubiti na polici kraj dremela, drona, miracasta, poklon bona iz zare....

Idem sutra impulzivno kupiti, pa ako itko ima sto pametnog za predlozit - neka kaze sada ili zauvijek šuti
Gle stvar je jednostavna.
Nikon radi bolje slike (uvjetno rečeno) i lošiji je za video i akcije općenito.
Canon je bolji za video te imaš te razno razne akcije i malo bolje skalirane objektive sa cijenom.

Ako nećeš tako brzo doći do stadija za kupjnu objektiva nemoj ni kupovat SLR - jednostavno.

Nek ti tu preporuče nekog malo boljeg "idiota" koji po mogućnosti ima RAW i eksternu bljeskalicu i na konju si.

I 18-55 je kratak objektiv, meni paše 18-135 .

ps.s i za kraj: "kad negdje idem putovat" - vjeruj mi osim ako to nije autom SLR ti se neće dat teglit neovisno Nikon ili Canon koji god uzeo.
A sa SLR-om ti mjenjanje objektiva ne gine , ili će ti uvijek nešto "falit", bar je tak meni.
Recimo ja sam na moru šalto između 10-18 i 18-135 .

Zadnje izmijenjeno od: Forace. 04.10.2016. u 23:26.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 23:28   #3857
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Ok - sad jedno glupo. Da kupim samo body 3200, koji je koliko vidim oko 2200. Koliko me košta pošteni objektiv? Sad sam mozda malo blesav, ali body vidim kao bazu. Nikon je ocito bolji, pa mozda taj pristup? Pliz note da objektive ne želim ni poceti istrazivati
Nije nis glupo jer nebus kupovao objektive. Da citas kaj pisem skuzio bi da pricam o objektivima koji dolaze sa foticima. Za nekog ko ti je to jednako bitno kao i fotic ak ne i bitnije. Jos ima i akciju. Kaj bi uopce kupio nakon 3200 za 600 kn? Nisam skuzio uopce kaj si napisao iz prve jer sam ubijen umoran

Ak si vec hoces kupit DSLR 100d je trenutno najbolji izbor jer dolazi sa dobrim kit objektivom i sasvim je sposoban koristit STM kaj nekom ko ti olaksava stvar jer mozes slikat ko sa mobitelom ak hoces, ne nuzno stalno gledat kroz mali FW i prckat po gumbicima. Odi probaj pa odluci kaj hoces ak uopce hoces dslr. CC 12mj ti vrijedi oko 1000 kuna i dobro ce ti doc makar slikal na auto i jpg..

Boobo imam jos 3 u autu kojima se svima uvijek zuri. Vidiam i ja svasta i nije mi bilo lako ali sad sam se vec naviknul da jednostavno nemrem...

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 04.10.2016. u 23:59.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2016., 08:20   #3858
Boobo-oobo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Igrišće
Postovi: 166
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Boobo imam jos 3 u autu kojima se svima uvijek zuri. Vidiam i ja svasta i nije mi bilo lako ali sad sam se vec naviknul da jednostavno nemrem...
Eh, ja sam solo pa nemam tih problema.
__________________
flickr
Boobo-oobo je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2016., 09:18   #3859
zalosnasova
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: bvk
Postovi: 226
Aj dajte ljudi neki prijedlog,lakše mi je kune izbrojit kad mi netko tu nešto predloži.Znači,nabavljen EOS 1100D i s njim je onaj EF 18-55. Isplati li se uzeti ovaj Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM za 1000 kn? Nije sad da se nema kuna ali pošto sam početnik i ne mislim se bavit s ničim specijalno ne troši mi se lova bezveze. Znači uglavnom slikavanje djece,škola,izleti i slike za lokalni DVD i par apartmana.Pročitao sam cijelu temu i kužim da za nešto bolje treba malo više potrošit,kužim otprilike osnovne pojmove,otvor blende,F 2.8, 3.5 itd,zoom,macro,prime... Još jedno pitanje. Vidim da je dosta ovih aktualnih objektiva(po njuškalo što nađem pa guglam) proizvedeno još 2008,2009,ima li to kakve veze? Eto hvala .
zalosnasova je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2016., 11:48   #3860
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor zalosnasova Pregled postova
Aj dajte ljudi neki prijedlog,lakše mi je kune izbrojit kad mi netko tu nešto predloži.Znači,nabavljen EOS 1100D i s njim je onaj EF 18-55. Isplati li se uzeti ovaj Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM za 1000 kn? Nije sad da se nema kuna ali pošto sam početnik i ne mislim se bavit s ničim specijalno ne troši mi se lova bezveze. Znači uglavnom slikavanje djece,škola,izleti i slike za lokalni DVD i par apartmana.Pročitao sam cijelu temu i kužim da za nešto bolje treba malo više potrošit,kužim otprilike osnovne pojmove,otvor blende,F 2.8, 3.5 itd,zoom,macro,prime... Još jedno pitanje. Vidim da je dosta ovih aktualnih objektiva(po njuškalo što nađem pa guglam) proizvedeno još 2008,2009,ima li to kakve veze? Eto hvala .
Pisao sam o tome malo duže ovdje.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2016., 14:03   #3861
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
ja imam bas taj 28-135, ja sam prvi vlasnik kupljen je vani i ja prezadovoljan s njime...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2016., 14:04   #3862
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Nije nis glupo jer nebus kupovao objektive. Da citas kaj pisem skuzio bi da pricam o objektivima koji dolaze sa foticima. Za nekog ko ti je to jednako bitno kao i fotic ak ne i bitnije. Jos ima i akciju. Kaj bi uopce kupio nakon 3200 za 600 kn? Nisam skuzio uopce kaj si napisao iz prve jer sam ubijen umoran

Ak si vec hoces kupit DSLR 100d je trenutno najbolji izbor jer dolazi sa dobrim kit objektivom i sasvim je sposoban koristit STM kaj nekom ko ti olaksava stvar jer mozes slikat ko sa mobitelom ak hoces, ne nuzno stalno gledat kroz mali FW i prckat po gumbicima. Odi probaj pa odluci kaj hoces ak uopce hoces dslr. CC 12mj ti vrijedi oko 1000 kuna i dobro ce ti doc makar slikal na auto i jpg..

Boobo imam jos 3 u autu kojima se svima uvijek zuri. Vidiam i ja svasta i nije mi bilo lako ali sad sam se vec naviknul da jednostavno nemrem...
Skuzio sam ja kaj pricas, o objektivu koji dolazi sa foticem. To mi je sve jasno. Idem danas vidjeti kak mi to izgleda. Imam nesto iskustva sa dslrom, nije da ga prvi put drzim u ruci. Jos me i najvise veseli taj period igranja.

Kad si se vec potrudio - aj jos malo da te ugnjavim. Ono čisto razmisljam, najvise zbog toga sto je Forace rekao - da mi se nece dat teglit. Što moze i ne mora biti slučaj. Nateglio sam se fotica i po avionima, autima, vlakovima. Tutnem ga u ruksak i ne razmisljam previse. Nije mi to neki problem.

No dobro - Neki od mirrorless fotica sub 3k kn - tipa ovih: http://www.m-computers.hr/mirrrless-ftaparati-51/

Koliko je realno kvaliteta fotografije losija u odnosu na eosa i d3200? Ono real life situacija. pitam o odnosu dok dslr ima kit objektiv? Znam da je pitanje malo blesavo i moglo bi se zakljucit iz citanja nekog rivjua, ali pitam te iz jer ocito imas neko iskustvo iz prakse.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2016., 14:19   #3863
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Skuzio sam ja kaj pricas, o objektivu koji dolazi sa foticem. To mi je sve jasno. Idem danas vidjeti kak mi to izgleda. Imam nesto iskustva sa dslrom, nije da ga prvi put drzim u ruci. Jos me i najvise veseli taj period igranja.

Kad si se vec potrudio - aj jos malo da te ugnjavim. Ono čisto razmisljam, najvise zbog toga sto je Forace rekao - da mi se nece dat teglit. Što moze i ne mora biti slučaj. Nateglio sam se fotica i po avionima, autima, vlakovima. Tutnem ga u ruksak i ne razmisljam previse. Nije mi to neki problem.

No dobro - Neki od mirrorless fotica sub 3k kn - tipa ovih: http://www.m-computers.hr/mirrrless-ftaparati-51/

Koliko je realno kvaliteta fotografije losija u odnosu na eosa i d3200? Ono real life situacija. pitam o odnosu dok dslr ima kit objektiv? Znam da je pitanje malo blesavo i moglo bi se zakljucit iz citanja nekog rivjua, ali pitam te iz jer ocito imas neko iskustvo iz prakse.
Ne žuri s dslrom, ak imaš prilike, odi u dućan po pogle kak ti u ruci sjeda mirroless, a nije niš lošiji neg dslr..
Izgleda da je u zadnje vrijeme pomodno imat dslr, nek se niko ne uvrijedi, ovo govorim generalno; pošto je dost povoljan, pa masu ekipe skače na dslr, s vremenom vide da nije to to, pa idu na manje sisteme, naravno iz samo jednog razlika, a s kojom bumo se svi složili oko toga..

Inače većina je kit objektiva solidna, za nekaj bolje, onda se gleda njuškalo i drugi oglasi
Mada zna i na akciji bit neki objektivi..

Od mirrorlessa, Fuji je odličan, čak i kit objektivi zadovoljavju neke kriterije, opet naravno ak si zahtjevniji tj iskusniji korisnik gledal buš i dodatno objektive, u suprotnom, kit objetiv će zadovoljavat tvoje zahtjeve..
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 05.10.2016., 14:20   #3864
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Zaboravi DSLR ak misliš putovati okolo, to je jedini razlog zašto sam prešao na mirrorless (opet).

Prvih par puta će ti DSL Rbiti super, a onda će postati napor. Em ga ne možeš samo tak tutnuti u torbu kad treba, pa kad se sjedneš nekam nemaš ga kamo odložiti, dok hodaš neugodno visi i lupa, pa ćeš prije ili kasnije opaliti njime po nekakvom stupiću...

APS-C mirrorlesse nude Sony (A5100, A6000) i Canon (EOS M2). Sve ostalo su m4/3 (Olympus, Panasonic) i manji senzori... Što god da uzmeš, razliku u fotografiji napravljenu APS-C DSLR-om/mirrorlessom ili m4/3 mirrorlessom nećeš sigurno primijetiti za to što ti treba.
Prednost mirrorlessa je da prije okidanja vidiš kako će ti fotke ispasti. Nema skidanja bogova s neba kad dođeš doma pa biraš koja je skurena, koja je pretamna i tak...

Ako ti neće trebati vanjska bljeskalica, uzmi si Sony A5100 sa 16-50 objektivom (koliko vidim, to košta oko 560€ na amazon.de + 10-15€ dostave)

Imaš wifi i ostale gluposti, aplikacije za okidanje preko mobitela, timelapse i sl. điđe koje vesele čovjeka. Nema viewfinder, ali onda imaš A6000 koji je nešto skuplji, ima viewfinder i na njega može i vanjski blic.

Ono što mi je ogromna prednost kod Sonya (ne znam mogu li to i drugi) je da ga mogu napuniti s power bankom kad god zatreba. Puni se kao mobitel, preko micro USB-a.

Ako će ti trebati veći doseg, uzmeš si sa strane i 55-210 objektiv.

EDIT: Čak imaš dostupan smeđi za samo 467€ (crni i bijeli su 50-ak € skuplji)

https://www.amazon.de/gp/offer-listi...&condition=new
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 05.10.2016. u 14:35.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2016., 14:52   #3865
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Panasonic G7, odnosno novi G85 je najkompletniji aparat za nekog prosjecnog/naprednijeg korisnika.

Imao sam A6000 no G7 je bogatiji featurima, daleko boljeg softwarea, sa touch ekranom i touch focusom, itd itd.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2016., 15:01   #3866
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Panasonic G7, odnosno novi G85 je najkompletniji aparat za nekog prosjecnog/naprednijeg korisnika.

Imao sam A6000 no G7 je bogatiji featurima, daleko boljeg softwarea, sa touch ekranom i touch focusom, itd itd.
Zaboravio si napomenuti da je G7 veličinom sličniji entry level DSLR-u, nego mirrorlessima. Dosta bitna stvar, ako su dimenzije važne.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2016., 15:17   #3867
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Posto na njega ide puno manja leca stock nego na A6000, ispadne i manji u globalu. I jako je lagan naspram A6000 u ruci i puno je bolji grip i ergonomija. Puuno. Od rasporeda tipki, ekrana koji ude u svim smjerovima, 4k snimanja, built in flash, ma hrpa toga. Focus radi brutalno brzo, vrhunski jednostavan timelapase feature..

Osobno A6000 ima jedino prednost malo u senzoru, no G7 je "zabavniji" i bolje poslozen aparat.

A6300 je vec malo bolje svakako, ali je i duplo skuplji

Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 05.10.2016. u 15:25.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2016., 17:42   #3868
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
A6300 je vec malo bolje svakako, ali je i duplo skuplji
Želim upoznati onog tko će prijeći s A6000 na A6300 i uručiti mu nagradu za budalu godine...

Nekoliko razlika ima samo...

1. Nešto noviji (i navodno bolji) senzor s nešto manje šuma...
2. Autofokus brži za 0.01s (0.05 vs 0.06s)
3. Bolja kompatibilnost s LA-EA3 adapterom za A-mount objektive
4. 4k i 120 fps slow motion
5. Bešumno okidanje, čak i burst do 3 FPS-a
6. Nešto sitno bolji EVF

Ako netko tu nađe stvari koje mu vrijede kao 2 komada A6000, svaka mu dala...

Netko tko kupuje novi aparat i treba vrhunski APS-C aparat koji snima 4k video, možda i nema nekog izbora. Za bilo kakvo fotkanje, ovaj aparat nema smisla.

Priča se nešto o high-end APS-C mirrorlessu, A6500 pretpostavljaju, koje će imati stabilizaciju u tijelu i svašta još nešto, ali nema puno detalja kad.

A5300 se isto spominje, kao i flagship, A9.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 05.10.2016. u 17:49.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2016., 20:12   #3869
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Par usputnih slika sa 10-18. Tek na F/7.1 je ostra kak spada i da vinjeting nije problem.. Kolko para, tolko muzike ali meni je bitniji fun faktor kod tog objektiva i video mgucnosti..



Fleks kupi kaj ti se svida, bitno je da gustas u svemu tome. Manje bitno sa cime.

Pokusao sam ulovit dugu jucer al je bila predaleko i medu oblacima. Odustao sam od pokusaja da nes napravim od tih slika, samo profili i jedna, dve stvari..Fora mi je breg po svjetlom. 85tica ko britva



10-18 na 18mm, nije lose


10-18 mm raspon

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 06.10.2016. u 18:47.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2016., 08:35   #3870
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Želim upoznati onog tko će prijeći s A6000 na A6300 i uručiti mu nagradu za budalu godine...

Nekoliko razlika ima samo...

1. Nešto noviji (i navodno bolji) senzor s nešto manje šuma...
2. Autofokus brži za 0.01s (0.05 vs 0.06s)
3. Bolja kompatibilnost s LA-EA3 adapterom za A-mount objektive
4. 4k i 120 fps slow motion
5. Bešumno okidanje, čak i burst do 3 FPS-a
6. Nešto sitno bolji EVF

Ako netko tu nađe stvari koje mu vrijede kao 2 komada A6000, svaka mu dala...

Netko tko kupuje novi aparat i treba vrhunski APS-C aparat koji snima 4k video, možda i nema nekog izbora. Za bilo kakvo fotkanje, ovaj aparat nema smisla.

Priča se nešto o high-end APS-C mirrorlessu, A6500 pretpostavljaju, koje će imati stabilizaciju u tijelu i svašta još nešto, ali nema puno detalja kad.

A5300 se isto spominje, kao i flagship, A9.
Čim ljudi počnu nešto kupovat, razlike postanu jako male, a cijene duplo veće.


Iso 8 000, 1/50, 400mm f5.6, iz ruke (kroz zamazano staklo, zoološki)





Citiraj:
Autor zalosnasova Pregled postova
Isplati li se uzeti ovaj Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM za 1000 kn?
Isplati se, obavezno ga isprobaj.
Imao sam ga, dosta dobar objektiv sa dobrim rasponom.

Zadnje izmijenjeno od: jed2i. 06.10.2016. u 11:27.
jed2i je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na