Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2013., 20:18   #1
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
HTPC Tipkovnica+mis

Trazim neko rješenje za HTPC, znači neku manju tipkovnicu sa mišem. Nasao sam Logitech K400, jako solidna tipkovnica sa touchom, kod nas kosta cca 250 kn.
Iako mi touch nije bas najsretnije rješenje, za htpc ce biti ok. Mozda nebi bilo lose da ima poneku multimedijalnu tipku viska, ali sta je tu je.
Pogledao sam par reviewa, svi ju hvale, s obzirom na cijenu i uglavnom misljenja su pozitivna. Tu je jos i unifying, znači baterija ce dugo trajat, plus sto ima prekidač, tak da se moze ugasit kad se ne koristi. Od softwarea tu je setpoint koji radi ok.


E sad, jel postoji sta bolje ili jeftinije?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 14:08   #2
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Bas nitko nema HTPC i na njemu neku (ili k400) bezičnu tipkovnicu?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2013., 14:17   #3
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Nije baš miš i tipkovnica, ali odlična je stvarčica

http://www.trustedreviews.com/lenovo...ipheral_review

Dobio sam je neki dan i korisnija je nego što sam očekivao. Ima svoj neki reciever i radi na svakom OS-u bez ikakvih posebnih drivera (čak i OSX). Odlično odgovara u jednu ruku za korištenje miša, a kod tipkanja s dvije ruke me podsjeća na Nokijine QWERTY tipkovnice, samo veće. Ima i backlight.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 20:32   #4
dubravkol
Premium
Moj komp
 
dubravkol's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
Ja imam na HTPC-u Logitech K400 i moram priznat da mi je to za HTPC najpametnija stvar koju sam kupio.
Toliko mi se dopala da sam naknadno kupio još jednu koju koristim na malom itx kompu u sobi

Lovi bez problema na 6 metara udaljenosti, za iz kreveta šaltati po telki i pustati si filmove bolje nisam vidio i probao. Mala je, ne zauzima puno prostora
dubravkol je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 21:10   #5
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
imam ja na HTPC Logitech K400r (nova revizija K400) radi solidno za ono sto je zamisljena... no blago sam osto razocaran kvalitetom izrade (ako je usporedimo s ostalom Logitech periferijom), sva se savija i skripi dok je drzim u krilu.. kad je stavis na tvrdu podlogu onda je ok... al posto je spojena na HTPC, obicno je koristim s krila... odlicno je sto je gornji rub tipkovnice ravan pa je mozes okomito odlozit dok je ne koristis.. zauzima minimalno mjesta

imam i Lenovo N5901 (starija verzija ovog sto je Ivan linko)... kvaliteta izrade vrhunska... jedina je mana sto su slova presitna.. nije bas za tipkanje i trackball zahtjeva dozu navikavanja... prvenstveno me smetalo sto su slova presitna i zbog toga sam je zamjenio za K400...

ako ces HTPC koristit samo za multimediu... onda Lenovo N5902, ali ako ces ga koristit za "generalni rad".. tj surfanje/chat itd.. bolje Logitech K400 jer sa Lenovo mini ces izgubit zivce trazeci slova, simbole i tipfelere

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 26.11.2013. u 21:20.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 21:56   #6
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Vidio sam taj Lenovo, pogledao par reviewa, definitivno nije losa stvar, ali trazi određeni period navikavanja, a kako ce taj HTPC koristit i draga, mislim da to nece funkcionirat

Tek sam jucer vidio da k400 ima dvije verije, iskreno sam mislio da je razlika samo u "windows" tipki, ali sad vidim da ima razlike i to poprilično

U većini reviewa se kaze da k400 ne očarava svojom čvrstoćom i robusnošću i da je poprilično savitljiva/neuvjerljiva, tak da sam se lagano pomirio s tim i svakako ću otići u hgspot da ju vidim kako se ponaša "pod prstima". prije nego ju kupim.


EDIT: Sad bas gledam razliku izmedju obične i "R" verzije i razlika je poprilično velika, ali svda se ta tipkovnica zove "K400", pogotovo kod naših trgovaca i sad jednostavno ne znam o kojoj se verziji radi. Tim vise jer je raspon cijena na nabavi od 256 - 439 kn
Mogli su ju jednostavno nazvat k410 i bok
__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 26.11.2013. u 22:08.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 22:37   #7
jura_19
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 64
http://www.google.hr/search?q=sumvis...iw=360&bih=482
Evo ja sam uzeo ovu tipkovnicu,ima track ball,odlična je,150 kn na uk ebayu...
jura_19 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 11:22   #8
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Vidio sam taj Lenovo, pogledao par reviewa, definitivno nije losa stvar, ali trazi određeni period navikavanja, a kako ce taj HTPC koristit i draga, mislim da to nece funkcionirat

Tek sam jucer vidio da k400 ima dvije verije, iskreno sam mislio da je razlika samo u "windows" tipki, ali sad vidim da ima razlike i to poprilično

U većini reviewa se kaze da k400 ne očarava svojom čvrstoćom i robusnošću i da je poprilično savitljiva/neuvjerljiva, tak da sam se lagano pomirio s tim i svakako ću otići u hgspot da ju vidim kako se ponaša "pod prstima". prije nego ju kupim.


EDIT: Sad bas gledam razliku izmedju obične i "R" verzije i razlika je poprilično velika, ali svda se ta tipkovnica zove "K400", pogotovo kod naših trgovaca i sad jednostavno ne znam o kojoj se verziji radi. Tim vise jer je raspon cijena na nabavi od 256 - 439 kn
Mogli su ju jednostavno nazvat k410 i bok
sve nove K400 su ti K400r K400r je izaso lane (tako da sumljam da na lageru jos ima K400), kad i Win8 za koji je i optimiziran..

najveca razlika izmedju K400 i K400r je sto nova podrzava multi-touch/swipe geste na touchpadu za Win8 (charms bar, app switch, pinch to zoom) i ima jos neke hotkey za win8...

isprobaj svakako prije kupnje da vidis jel ti pase... izrada nije katastrofa, ali nije na nivou kojeg ocekujem od Logitecha
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2013., 15:44   #9
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Danas uzeo K400r(281 kn) i mogu reci da sam poprilično zadovoljan tipkovnicom i touchem. Kvaliteta bi mogla biti na visem nivou, ali vjerujem da bi to onda znatnije povećalo i cijenu. Tipkovnica ne djeluje rock solid, ali uz malo pažnje vjerujem da ce dugo potrajat. Tipkanje je ugodno, touch fore rade ok. Sve u svemu, ocjnena 8,8/10 i ja prezadovoljan
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na