Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2010., 14:21   #1
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
kvalitetan mikrofon do 600kn

Bok
Treba mi 2-3 modela kvalitetnih mikrofona za kompjuter, sluzio bi se njima za skype, poneki mix za youtube ( pjevanje,spika,vlog ) i po mogucnosti za snimanje video zapisa unutar kuce,zvukove sviranja itd. Nista profiesionalno, al ono da je full kompatibilno sa wind xp i wind 7 , da se lako prikljuci, i da ne zahtjeva 1000kn skupu audio karticu.
Znaci nesto ono kvalitetno do 120$ , vjerojatno kupujem online pa moze i nesto sto nema kod nas.

hvala.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 14:50   #2
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Ja bi okrenio ploču pa rekao da tebi treba poštena zvučna kartica/mikrofonsko predpojačalo a ne skupi mikrofon.
Nasnimavao sam kod kuće čeprkanje po akustari sa "sve po 20 kn" mikrofonom i integriranim zvučnim karticama. I uvijek mislio da je stvar do mikrofona.
Pa kupio Audigy 2 NX usb zvučnu i malo se šum smanjio ali i dalje je sve bilo mutno, tiho, tako da sam i dalje bio siguran da je stvar do mikrofona.
Sada imam EMU 0202 usb i više nisam siguran da je stvar do mikrofona.
Ovaj "sve po 20 kn" mikrofon je jednostavno tek s njom proradio.
Stvar je do mikrofonskih predpojačala u zvučnim karticama koje u integriranim rješenjima i gamer 5.1 zvučnim karticama valjda naprave reda radi, samo da se čuje.
BTW kupio sam i Behringerov dinamički mic MX8500 (200 i nešto sitno kuna), sa xlr konektorom (btw ovaj mikrofon je možda jeftin ali svi koji su probali snimati s semipro opremom kažu da je razlika naspram npr. SM57/58 (nekakvog standarda u snimanju) s obzirom na razliku u cijeni mizerna.
I da je razlika naspram njega i ovog sve po 20 kn nebo i zemlja; vjeruj mi nije.
Barem sa ovom zvučnom. Manje šuma, nešto bolji zvuk, ali ništa ekstra bolje.
Tako da je moja preporuka bolje ulaganje u bolju zvučnu, ili odvojeno mikrofonsko predpojačalo i kupnja jeftinijeg mikrofona.
Koje modele? Ne znam. Google je pametniji od mene, probaj njega pitati...
Evo iskopao snimke koje sam već kačio na forum:
1. Sve po 20 kn mic i Audigy2 NX
http://www.box.net/shared/1rquj2t0co
2. Sve po 20 kn mic i Emu 0202 sa pojačanim predpojačalom na 60-tak %.
http://www.box.net/shared/zptbmx4sgs
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"

Zadnje izmijenjeno od: newalss. 10.03.2010. u 17:34.
newalss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2010., 14:57   #3
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Gle. Da bi dobil kak spada kvalitetu treba ti kvalitetna oprema od početka (mikrofona) do krajnjeg dijela kaj radi analogno digitalnu pretvorbu. A to će koštati. Ako uštediš na ovom kasnije, zvuk će biti nekvalitetan. A ako na ovom prvom ima ona stara. "smeće in, smeće out" :P
  Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 15:05   #4
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
A kaže da nije ništa profesionalno tako da sam gotovo siguran da će biti zadovoljan i s jeftinijim mikrofonom.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 17:33   #5
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Dupli post
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 18:31   #6
Slash555
Premium
Moj komp
 
Slash555's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Usa
Postovi: 357
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Ja bi okrenio ploču pa rekao da tebi treba poštena zvučna kartica/mikrofonsko predpojačalo a ne skupi mikrofon.
Nasnimavao sam kod kuće čeprkanje po akustari sa "sve po 20 kn" mikrofonom i integriranim zvučnim karticama. I uvijek mislio da je stvar do mikrofona.
Pa kupio Audigy 2 NX usb zvučnu i malo se šum smanjio ali i dalje je sve bilo mutno, tiho, tako da sam i dalje bio siguran da je stvar do mikrofona.
Sada imam EMU 0202 usb i više nisam siguran da je stvar do mikrofona.
Ovaj "sve po 20 kn" mikrofon je jednostavno tek s njom proradio.
Stvar je do mikrofonskih predpojačala u zvučnim karticama koje u integriranim rješenjima i gamer 5.1 zvučnim karticama valjda naprave reda radi, samo da se čuje.
BTW kupio sam i Behringerov dinamički mic MX8500 (200 i nešto sitno kuna), sa xlr konektorom (btw ovaj mikrofon je možda jeftin ali svi koji su probali snimati s semipro opremom kažu da je razlika naspram npr. SM57/58 (nekakvog standarda u snimanju) s obzirom na razliku u cijeni mizerna.
I da je razlika naspram njega i ovog sve po 20 kn nebo i zemlja; vjeruj mi nije.
Barem sa ovom zvučnom. Manje šuma, nešto bolji zvuk, ali ništa ekstra bolje.
Tako da je moja preporuka bolje ulaganje u bolju zvučnu, ili odvojeno mikrofonsko predpojačalo i kupnja jeftinijeg mikrofona.
Koje modele? Ne znam. Google je pametniji od mene, probaj njega pitati...
Evo iskopao snimke koje sam već kačio na forum:
1. Sve po 20 kn mic i Audigy2 NX
http://www.box.net/shared/1rquj2t0co
2. Sve po 20 kn mic i Emu 0202 sa pojačanim predpojačalom na 60-tak %.
http://www.box.net/shared/zptbmx4sgs
štos je u SNR-u koji je u prvoj snimci vrlo loš. razlika u pretpojačalima je ogromna i nemože se uspoređivat uopće jedno s drugim. emu je napravljen baš za tako nešto dok je audigi "obična" zvučna.

u čem si snimao?
__________________
Real-life Females
Slash555 je online   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 19:40   #7
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor Slash555 Pregled postova
štos je u SNR-u koji je u prvoj snimci vrlo loš. razlika u pretpojačalima je ogromna i nemože se uspoređivat uopće jedno s drugim. emu je napravljen baš za tako nešto dok je audigi "obična" zvučna.
Nisam uhvatio nit posta; potvrđuješ moje ili mi predbacuješ nešto?
Citiraj:
Autor Slash555 Pregled postova
u čem si snimao?
Audacity i jedna i druga snimka.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na