Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2016., 10:23   #1
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
(riješeno) Asus R9 280 Direct CU 2 zamrzavanje ekrana

Pozdrav. Imam cudan problem koji nemogu riješiti pa sa mislio podijeliti na forumu da vidim ako ima netko soluciju. Kupio sam neki dan preko kolegice s foruma graficku karticu iz naslova. Do sada sam imao 6770 vapor-X i sve je radilo normalno. Od kada sam promjenio graficku dolazim do problema zamrzivanja ekrana u igrama.

Znaci sve normalno radi u windowsima a dolazi do sljedeceg problema kad pokrenem igru neku ( testirano na Overwatch, Path of exile, Dota 2, Heroes od the storm ), u rasponu od 1 min do 10 se zamrzne ekran ( a nekad nakon 1 sat ) , zvuk nestaje i jedino sto mogu napraviti je prisilno iskljucivanje racunala.

Isprobao sve moguce sta mi palo na pamet i nista nije uspjelo. Evo lista bezuspjesnih pokusaja i cinjenica :

- Windowsi rade bez problema
- Furmark odvrti testove bez problema ( max stress, max res , bilo koji )
- Bios maticne flashan - mislio mozda da je nekompatibilnost
- Potpuno novi windowsi instalirani sa zadnjim zakrpama
- Isprobao sve moguće vrste drivera ( Crimson, catalist )
- Downclock graficke - sa 980/1300 na 960/1250 - ne radi, 940/1250 - ne radi, 920/1250 - ne radi, 900/1250 - ne radi, 880/1250 - ne radi,
- 860/1250 - radilo jedno 5 sati u subotu navecer ( igrao s kolegama da vidim ako je stabilno sad ) , u nedjelju nakon 1 sat igranja ponovno ista prica zamrzavanja
- Trenutacno je na 850/1250 i do sada nisam imao crashanja
- Napone nisam dirao
- U ati programu sam dignuo power na +20%

Procitao sam negdje da je mozda memorija u pitanju pa sam stavio 980/1225 i radilo je dobro nekih 20 min nakon cega sam morao ici pa se nisam duze bavio s tim.

Ima ko kakvu ideju ?
ps konfa pod moj komp, samo nova graficka unutra.
chare je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 10:32   #2
glazZ
Premium
Moj komp
 
glazZ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Pakrac
Postovi: 331
Imao kolega nekidan takav problem i rjesio je to sa drugim napajanjem. Vjerovatno je oslabilo ili su losi konektori na kabelima. Probaj neko napajanje ubost kod sebe pa istestiraj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
glazZ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2016., 11:15   #3
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Napajanje mi palo na pamet al zasto onda u furmarku vrti sat vremena na 100% opterecenju bez ikakvih problema ?
chare je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 12:19   #4
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Zato što on ne opterećuje CPU.

Malo nevjerojatno da Corsair od 650W ne može to tjerati ali i meni je kao i kolegi prvo na pamet palo napajanje,vidim da je izašlo 2008-e pa ga je stvarno možda "nagrizao zub vremena".

Probaj sa nekim drugim napajanjem svakako.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 21:00   #5
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
UPDATE

Kako sam napisao u prvom postu zadnje je stavljen 980Mhz tvornicki asus OClock i memory clock na 1225 ( tvornicki 1300 asus OClock ) i sve radi i dalje bez problema. Igrao jedno 2 sata i sve radilo bez ikakvih problema, odvrtio sam nek nvidijine testove ( mountain ili tako nesto slicno, nisam na pc sad vec na laptopu pa se ne sjecam kako se zove ) i sve radi. Da provjeravam napajanje ili je moguće da se nesto dogodilo s memorijim tj. da je neispravan clock?
chare je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 22:58   #6
glazZ
Premium
Moj komp
 
glazZ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Pakrac
Postovi: 331
Ne moras ako sve radi kako treba, ako se ponovno krene desavat onda trazi u cemu je problem
glazZ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na