Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2013., 03:52   #1
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Question Tražim preporuku za pasivno hlađenje za CPU i VGA

Već neko vrijeme razmišljam kako bi utišao svog limenog ljubimca i došao do njegovog tišeg rada.

Čistim prašinu i održavam ga koliko mogu, međutim hladnjaci zuje od prvog dana i tu pomoći nema, pa sam ozbiljnije počeo razmišljati o pasivnom hlađenju kao rješenju mojih "problema".

Radi se o kompu iz "Moj komp" i ništa nije OC-ano (niti se planiram time baviti). Sve je za sada stock, a po pitanju OC-a - tako će i ostati.


Ja sam razmišljao o stavljanju tankih spužvica (samo) na otvore kućišta kako bi koliko-toliko spriječio ulazak prašine nauštrb nešto manjem protoku zraka i eventualno par stupnjeva višoj temepraturi zbog toga.


Stock hladnjak od VGA mi se čini odličan, međutim ako sam dobro opazio on je ujedno i najveći krivac za buku i zujanje.

To je ovaj:




Da ne duljim, malo sam gledao što uzeti i napraviti i evo pitanja na koje nisam mogao naći odgovor, pa sad tražim vašu pomoć:
1.) Dodatne spužvice u kućištu - da/ne?
2.) Ako i uzmem te mrcine od hladnjaka, nekako mi se onda čini logičnije da stoje na procesoru koji je postavljen vodoravno, a ne okomito kako to inače biva; jer imam dojam da će mi strgat ovu moju malu jeftinu MBO koja mi je prirasla srcu. Opravdan strah ili neracionalan?
3.) Ono najvažnije - Gledao sam koji hladnjak uzeti...međutim tu sam zapeo i tražim vašu pomoć.
Za VGA sam naišao na dobre ocjene za Prolimatech MK-13, međutim nisam baš vidio da ga se da tako lako naći (a i cijena je paprena), a ostali reviewi za ostale hladnjake me baš i nisu impresionirali (nije ni da ih ima puno, s obzirom da tržište vrvi pasivnim hladnjacima za grafičke)
Za CPU sam isprva mislio ići na Thermalright HR-02, ali kako se taj već neko vrijeme ne prodaje, oko sam bacio na Venomous X. Jesam na pravom putu ili ima još nešto vrijedno spomena?


Ako imate još neko svoje mišljenje po pitanju buke i pasivnih hladnjaka (kad se uzme u obzir moja konfiguracija), slobodno to podijelite sa mnom ovamo.


Unaprijed hvala!
__________________


sith_lord je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2013., 06:17   #2
Bolnum
#define yes no;
Moj komp
 
Bolnum's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 153
1. Umjesto spužvice, možeš napraviti filter protiv prašine za ulazne ventove kućišta.
2. Nemaš brige za matičnu dokle god to pravilno montiraš, ipak je to netko smisleno projektirao.
3. stavi si na tu grafičku accelero (iako se ta 5xxx serija nalo jače grije pa ga možeš upariti sa tihim 120mm ventom <1000 okr. kojeg nećeš čuti). Accelera ima polovnih po stotinjak kuna
4. za cpu si prvo provjeri da li će ti toweri od 160mm visine stati u kućište 190mm širine!! tek onda kreni u kupnju.
Bolnum je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2013., 00:54   #3
Purica/Tamara55
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb,Sesvete
Postovi: 139
Za početak smanji voltažu procesora sa defaultnih 1.4 na 1.2 pa i manje, procesor će radit najnormalnije, a temperatura se značajno spustit.
__________________
The Chase Is Better Than the Catch
Purica/Tamara55 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na