Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2019., 23:43   #1
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Samsung 40NU7192 4K uparivanje s NAS-om

Kako upogoniti ili barem da TV vidi mrežni folder od NAS-a (Lenovo ix2-200).

Samsung TV ima Tizen OS 4.0

Ne vidim pod OS od TV-a da ima opcija da vidim mrežne foldere.

Htio bi gledati filmove direktno s NAS-a, a ne da moram imati upaljeno računalo i da gledam filmove putem PLEX-a. Nekako mi je bez veze imat upaljeno računalo da bi uopće mogao gledati filmove na TV-u. Imam taj NAS koji troši oko 20W i on bi radio od 0-24h, u odnosu na PC koji skup s monitrom troši preko 150W tako da mi je bez veze da on radi 0-24h.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2019., 19:37   #2
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Kaj nitko nije imao taj problem niti ima ideju kako ga riješiti ?
DANCI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2019., 20:48   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
A šta si probao / odradio ?
Probao otvorit share sa kompa ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2019., 00:46   #4
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
NAS je šeran pod nazivom Pohrana i njega svi vide, od računala do mobitela. Samo TV ne, jednostavno ne vidim kako da TV vidi šeran folder. Na TV imam Plex aplikaciju i ono sve štima sve dok je komp upaljen, a to mi je glupo. Mislio sam složiti da samo NAS radi i Plex aplikacija, no kako Plex aplikacija navodno ne podržava moj NAS jer nema posebna aplikacija za nj. onda gledam neku drugu opciju/aplikaciju.

Htio bi da NAS radi od 0-24h neovisno o kompu jer NAS troši 18W, a komp troši 120-150W.

Ako na TV-u ukucam IP adresu u browseru onda normalno ga nađe i mogu pokrenuti. Ali onda ne radi mi titlovi, već samo film.

Dali postoji neki način da TV vidi taj NAS kako treba, u smislu kao kad uštekam USB stick onda normalno po kratkom postupku pokrećem film i titlove, slike itd..
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 12:05   #5
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nema,

rješenje je da si nabaviš NAS koji podržava Plex. Imao sam isti problem kao ti, međutim nisam našao kvalitetnije rješenje.

Čak sam naletio na forumu nekome da postoji VLC aplikacija u nekoj alpha verziji, koja čita mrežne foldere ali navodno treba dati neku lovu Samsugu da bi došla na store, a to nitko neće dati.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 20:46   #6
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Za to možeš koristiti i rpi čak. Koristio sam rpi 2b, limiti su se vidjeli kod dosadnih filmova, tj tamo gdje sam premotavao 😁 play je radio sasvim normalno, ali eto, teško je očekivati od rpi 2b lan-a išta više.
Planirao sam kupiti neki Synology, ali uletio mi rock64 za poklon pa sam upogonio njega. Vjerujem da nije ni blizu nekom proper NAS-u , ali ima gigabit Ethernet i usb 3, pa odrađuje posao i više no dobro.
Tako da, kako i kolege kažu, NAS is the way to go, ako su financije limit, neki SBC će to odraditi. Ne znam da li je trenutno što aktualnije od istih pa treba malo pročačkati.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 23:35   #7
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Kaj na taj NAS nekakav svoj media server (poput synologyja) koji funkcionira sa UPnP/DLNA deviceovima?
Jer to TV automatski vidi i u tom slucaju ti ne treba plex...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na