Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2019., 21:10   #1381
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909


A kakav mu je software? Pretpostavljam da se može namještati DPI i Hertzi ko što radim sa 403 jer defaultno mi nikako ne odgovara
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 21:15   #1382
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
geronimo_2 , naravno da može

DPI: 400 - 12 000 DPI

Polling rate : 125 Hz , 250 Hz , 500 Hz , 1000 Hz

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
u 2 mb softvera ima i vise no sto treba, sve pohvale.
imaš tu YT rocket jump ninja https://youtu.be/oqK2o-Hwzho?t=423 samo klikni , i vidjet češ sve opcije unutar softwera
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 27.05.2019. u 21:21.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 21:28   #1383
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
Thx.

Nemam praksu gledati tu jutube review-eve pa i zaboravim da ste stavili.

solidno mi zgleda to sve skupa. mozda se odlucim jednog dana. a ti javi kroz mjesec-dva jel ziv i jel ga uspjevas ocistit il je postao infestacija .

Nego jel ono Quake 3 bogati . bokte kakav hardver smo vrtili onda . mis na kuglicu .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 21:57   #1384
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
to je Quake Champions

Rocket Jump Ninja ima kolekciju i testirao je preko 120 miševa

Logitech ga je trazio tražio savjet prilikom izrade tj dizajna jednog od njihovih miševa do prije godinu dana.

Tako da ipak on ima neki autoritet što se tiče miševa za razliku od ostalik youtubera što recenziraju svašta, on objavljuje samo miševe.

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 27.05.2019. u 22:03.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 22:20   #1385
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova

Nego jel ono Quake 3 bogati . bokte kakav hardver smo vrtili onda . mis na kuglicu .
quake live, da bejzikli quake 3
nub je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 00:54   #1386
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Ajde da vidimo to cudo, narucio sam ga sad, moram cekat do 11.6. ali u redu.

Do sada sam na G602 gejmo i sve je bilo oke, iako je malo tezak i velik za moju ruku
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 05:00   #1387
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Po cemu to moze bit posebnije od jednog logija g403 a koliko vidim slicno kostaju.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 05:01   #1388
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
I mene cisto zanima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 07:07   #1389
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
websajt sa onlajn recenzijom

https://prosettings.net/review/glorious-model-o/

tu spominju da su ponegdje moguči problemi sa kontrolom kvalitete, koju sam tek danas primjetio da su također i poneki youtuberi spominjali

Miš koji su oni dobili, te večina youtubera i običnih ljudi koji su ga naručili i dobili nisu imali problema sa kontrolom kvalitete te su ga u recenziji spominjali samo u superlativima.

Citiraj:
Conclusion & Recommendation

Over the past year, Glorious have been asking gamers about their ideal gaming mouse on various internet forums, and with the Model O they’ve released their first attempt at making the perfect gaming mouse after taking on that feedback.

This mouse has everything that mouse enthusiasts have been getting excited about in recent times; it’s got a super lightweight shell (with holes in it), an extremely flexible cable, responsive buttons, great stock mouse feet that offer a smooth and consistent glide, and it even has RGB elements. In a sense it’s a ‘greatest hits’ compilation of all recent exciting innovations in the mouse industry, and that’s amazing.

This will be the perfect gaming mouse for a lot of gamers out there (and I suspect it’ll become my personal main gaming mouse for the foreseeable future as well) and it’s hard (if not impossible) for me to find anything that’s objectively bad about this product. While there are some teething problems here when it comes to quality control I didn’t find those issues to be limiting my performance, and since this mouse is the first commonly available mouse to combine all of these individual aspects (namely the lightweight design, fantastic cable, and great stock feet) in one product I think it’s absolutely deserving of the Staff’s Choice award.

If you’re going for one (which I can definitely recommend) then do check it for manufacturing issues before committing to fully using it, but as a whole this is one of the greatest gaming mice that’s ever been released. I can’t wait to see what Glorious has in store for us in the future.
evo i komentar korisnika sa te stranice

Citiraj:
This mouse is actually seriously amazing no cap. Coming from the death adder elite, it’s such a huge upgrade! Imagine taking off ankle weights lol that’s how it feels.
The skates, the weight, the grip, the cord, the sensor, the clicks, the RGB really all just exceptional well done. And for the price actually can’t beat it.
Beyond impressed with Glorious especially this being their first mouse release. I’m actually hype for what they have in store for the future now.
And the customer support is actually really spot on.
I received my model O two day shipping with no issues so far, but I know Glorious is quick to respond and they are active in the mouse enthusiasts community (r/mousereview) and it shows.
They listened to what the community wanted in a mouse, and I would have to say they definitely delivered!


Kabl je veoma drukčiji u odnosu na Logitecha ili bilo kojeg drugog proizvođača.

Kabl je gladak, mekan i super-fleksibilan koji daje osjećaj kao da je miš bežićan. https://youtu.be/oqK2o-Hwzho?t=532

Citiraj:
I really do hope to see more cords like this because it's fantastic. Better than anything ever else I tried , it's just so light and doesn't interfere anything.

YT HardwareCanucks @ 6 min 26 sec https://youtu.be/_iic0kEKLTM?t=386
Manji otpor, prilikom zapinjanja i savijanja kabla, trebao bi u nekoj minimalnoj mjeri doprinjeti boljoj preciznosti.


jučerašnji komentar našeg forumaša kojem je stigao miš
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Kabl je prakticki nepostojeci, nevjerojatno nesto.
O tome kolik je miš lagan ni necu, doslovno perce.
...sve pohvale.

Dmitry Novoselov tj YT Hardware Canucks koji ima 1,1 Milju pretplatnika

Citiraj:
I really do hope to see more cords like this because it's fantastic. Better than anything ever else I tried , it's just so light and doesn't interfere anything.

YT @ 6 min 26 sec https://youtu.be/_iic0kEKLTM?t=386



Rocket Jump Ninja

Glorious Model O je naljednik Final Mouse Air58 Ninje koji zauzima drugo mjesto na njegovoj popisu top miševa

Na slici ispod pročitaj tekst podvučen crvenom lijom





kao što rekoh i prije , pun je yubito recenzije tog miša https://www.youtube.com/results?sear...IIBA%253D%253D

Nemojte meni vjerovat na riječ, pogledajte druge na YT što oni kažu.

Ako ja lažem onda i oni lažu, jer ja samo ponovljam - prenosim ono što sam od njih vidio / čuo.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 28.05.2019. u 20:04.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 10:53   #1390
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Glorious Model O hvale na sve strane, a kako i nebi kad je ekipa iz Gloriousa slusala sto ljudi govore i sto bi zeljeli vidjeti na svom idealnom misu. Vecina je ocito trazila:

- lagani mis
- lagane tipke (primjer losih tipki su popularni Zowie fk modeli koji su imali pre tvrde tipke)
- siguran ambidextrous dizajn koji omogucava sve vrste gripova
- lagani savitljivi (paracord) kabel posto sloziti lagani wireless mouse kosta, sto se vidi kod g pro wirelessa

Jedino sto se Gloriousu zamjera je "neoriginalnost", sto je meni osobno blesavo jer kako napraviti nesto originalno ako uzimas sve ono najbolje o drugih miseva. Druga stvar koju ljude zanima je sama kvaliteta misa i kako ce se pokazati nakon duzeg koristenja i da li ima nekakvih serijskih mana.

Imam frenda koji je fanatik za misevima pa sam imao prilike isprobati hrpu miseva (malo bi se zamijenili) pa se moze reci da imam dosta iskustva po pitanju miseva, sad uskoro ovom drugom stize Model O pa cu i njega nazicati da se malo zamjenimo ( ) pa mogu kratki osvrt ovdje ostaviti.

Netko je spomenuo kako je kabel na Model O misu nesto najblize wireless dozivljaju, nisam sad citao cijelu temu i da li je itko spominjao takve kablove, ali oni postoje vec duze vrijeme i mogu se ugraditi u vecinu miseva. Radi se o paracord mouse kablovima i nakon sto sam isprobao frendov Logitech G pro wireless kabel na mom g303 (unatoc bungee-ju) me poceo zivcirati pa sam narucio paracord odavde koji bi trebao stici ovaj tjedan pa javim misljenje.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 11:18   #1391
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Super taj mis zvuci na papiru, ali jezim se od ovih rupica. Vrijeme ce pokazat koliko ce s*anja bit s tim.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 12:15   #1392
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Obljepiš ga streč folijom

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 12:23   #1393
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Je, paracord kabel nije ništa novo, ali ovo je prvi miš koji se može kupit s više manje takvim kablom out of the box i odlično da su slušali community i napravili miš kak spada. A i ne košta bijesne novce po današnjim standardima.

Inače, svog g102 sam stavio paracord još pred koju godinu i super je to stvar. S tim da su ti custom paracord kablovi još savitljiviji jer ne moraju zadovoljavat sve norme kojih se proizvođači moraju držati, pa ne koriste debele žice sa dodatnom zaštitom .
nub je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 12:25   #1394
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
Znaci to je još lakše onda od kabla na 403 pretpostavljam. Problem je što ode gara ako odem mijenjat ne?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 12:29   #1395
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Pa, da. G403 ima debel i nesavitljiv kabel, kao i većina miševa. U principu gumeni kabel koji oblaže debele žice i onda preko ima nešto opleteno. Pravi paracord je stvarno ko da je bežičan miš.

Garu valjda izgubiš čim otvoriš miš . Ja na svom promijenio switcheve, kabel i nožice tak da mi nije ni bitno. Uglavnom i onako većinom switchevi krepavaju.

Ja sam uzeo od ovog lika https://www.overclock.net/forum/261-...ade-ceesa.html a sad, kolko se isplati sam procijeni
nub je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 12:29   #1396
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
Znaci to je još lakše onda od kabla na 403 pretpostavljam. Problem je što ode gara ako odem mijenjat ne?
Uvijek mozes vratiti stari kabel, a Logitech je poznat po odlicnom supportu pa vjerovatno ne bi zamjerili niti da posaljes mis sa paracordom ukoliko dode do nekakvog kvara.

Specificno za g403 je malo kompliciranija instalacija paracorda posto scroll ima zaseban pcb pa ima dosta sarafica, pogledaj si ovdje kako to izgleda.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 12:37   #1397
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
uf vec na pocetku videa me cjela ideja odbila. nema sanse da idem skidat padove. necu ih nikad vratit bokte.
nego jel se oni mogu negdje kupit. na jednom misu (mx518) mi se rub odljepio i sad bas guli po podlozi.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 12:42   #1398
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
ja sam svojevremeno za G700 se žalio supportu i poslali su mi sve padove bez problema
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 12:44   #1399
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
uf vec na pocetku videa me cjela ideja odbila. nema sanse da idem skidat padove. necu ih nikad vratit bokte.
nego jel se oni mogu negdje kupit. na jednom misu (mx518) mi se rub odljepio i sad bas guli po podlozi.
Imaš corepad ili hyperglides od ovih skupljih ili na aliexpressu jeftinije

http://www.corepad.com/skatez.html
https://www.hyperglide.net/?hg=paypal-ww
https://www.aliexpress.com/item/2-se...AbTest=ae803_3
nub je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 13:05   #1400
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
uf vec na pocetku videa me cjela ideja odbila. nema sanse da idem skidat padove. necu ih nikad vratit bokte.
nego jel se oni mogu negdje kupit. na jednom misu (mx518) mi se rub odljepio i sad bas guli po podlozi.
Nije ti to problem kako ti se cini. Mijenjao sam ja nozice na svom g303 i kad ih zagrijes sa fenom stvarno se lako skidaju, uz to ne gube formu u smislu da ce se popigati ili nesto slicno pa ih lako vratis nazad.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 14:34   #1401
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Po cemu to moze bit posebnije od jednog logija g403 a koliko vidim slicno kostaju.
Pa jebemu jesi se udostojio procitat barem jedan post od Blue Spirita u ovoj temi ? Covjek se raspisao , trudi se i dao vise info o misu nego ja koji ga imam a ti dodjes i blebnes kao da je tvoj post prvi i jedini, jel moras u svakoj temi bit kontra ?

Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
I mene cisto zanima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Isto, citaj postove pa ces znati.


Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
Znaci to je još lakše onda od kabla na 403 pretpostavljam. Problem je što ode gara ako odem mijenjat ne?
Kabl je "nepostojeci", dakle vuces mis i mislis da nemas kabl, takav je kabl, kao paucina.



Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
uf vec na pocetku videa me cjela ideja odbila. nema sanse da idem skidat padove. necu ih nikad vratit bokte.
nego jel se oni mogu negdje kupit. na jednom misu (mx518) mi se rub odljepio i sad bas guli po podlozi.

Citiraj:
Autor nub Pregled postova

https://www.pcgamingrace.com/product...tes-mouse-feet

Kupis originalne i cao djaci, nikakav problem.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 14:35   #1402
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova



https://www.pcgamingrace.com/product...tes-mouse-feet

Kupis originalne i cao djaci, nikakav problem.
Čovjek pita za mx518, valjda
nub je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 14:43   #1403
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Nije nikakav problem mijenjati te mouse feetove, i da zajebes ove stare, za par dolara se kupe skroz novi. Ja na svoj stari G700 namontirao prije par godina i nikad vise nisam ni razmisljao o njima
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 15:39   #1404
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Čovjek pita za mx518, valjda
Onda moj bed, nekako sam shvatio da je prica o gloriousu.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 20:03   #1405
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136



G403 je težak 87 grama ( 30% teži)

Glorious Model O 67 grama ( 30% lakši )



Logitech G403 ima PMW3366 senzor : 200 – 12 000 DPI

Glorious Model O ima PMW3360 senzor : 400 - 12 000 DPI




Težina i oblik miša naviše doprinose njegovoj preciznosti.



Što je miš lakši potrebna nam je manja sila da ga pomaknemo iz mirovanja i manja sila da ga zaustavimo (kad je miš već u pokretu (naravno da ima inerciju) potrebna je veća sila da ga zaustavimo).

Lakši miš (manja masa) = manja sila (snaga) je potrebna prilikom pomicanja/zaustavljanja = bolja kontrola = bolja preciznost (doziranje pomaka) pokreta miša.


Sila (F) jednaka je = umnošku mase (m) i akceleracije (a)

F=ma





Citiraj:
http://esreality.com/post/2704314/heavy-vs-light-mouse/

... you can be more 'agile' with a light mouse on low sensitivity, which i believe is the best overall for speed and precision.

A light mouse is best for low sensitivity as the momentum buildup with heavier mice throws your aim off.
You combine that with a high friction pad where it allows you to stop precisely from a swipe and not overshoot on small movements.

With high sensitivity you can reversely use a heavier mouse because you won't be swiping and building momentum. The weight in turn gives you control over small movements.
You combine that with a low friction pad because you do much of the work with your fingers - with high friction pads movements that small often lead to "jumps" where you can't move by single counts.



Citiraj:
https://www.reddit.com/r/MouseReview...s_heavy_mouse/

From what I've read and from logic,

A light mouse will have less inertia, which will result in better reactivity with low sens. A control mousepad will help to stop the mouse.

A heavy mouse with speed mousepad for high sens and light mouse with control mousepad for low sens.



A heavy mouse will have more inertia, which will help to have smooth, little movements. A light mouse could be more difficult to control for little movements as a little force will move it easily.
A speed mousepad will reduce friction, which could lead to jumps if you play with high sens, during the transition between static and dynamic friction.

That's the most logical explanation I've found so far




Kabl i mouse feet (nožice) samo su šlag na kraju.

Ameri bi rekli cherry on top.


Kabl i nožice (u manjoj mjeri) utječu na trenje tj potrebnu silu kojom pomičemo/zaustavljamo miš po podlozi.



Bome su lijepo prepisali recept za uspjeh.


Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Glorious Model O hvale na sve strane, a kako i nebi kad je ekipa iz Gloriousa slusala sto ljudi govore i sto bi zeljeli vidjeti na svom idealnom misu. Vecina je ocito trazila:

- lagani mis
- lagane tipke (primjer losih tipki su popularni Zowie fk modeli koji su imali pre tvrde tipke)
- siguran ambidextrous dizajn koji omogucava sve vrste gripova
- lagani savitljivi (paracord) kabel posto sloziti lagani wireless mouse kosta, sto se vidi kod g pro wirelessa

Jedino sto se Gloriousu zamjera je "neoriginalnost", sto je meni osobno blesavo jer kako napraviti nesto originalno ako uzimas sve ono najbolje o drugih miseva. Druga stvar koju ljude zanima je sama kvaliteta misa i kako ce se pokazati nakon duzeg koristenja i da li ima nekakvih serijskih mana.


Netko je spomenuo kako je kabel na Model O misu nesto najblize wireless dozivljaju, nisam sad citao cijelu temu i da li je itko spominjao takve kablove, ali oni postoje vec duze vrijeme i mogu se ugraditi u vecinu miseva. Radi se o paracord mouse kablovima i nakon sto sam isprobao frendov Logitech G pro wireless kabel na mom g303 (unatoc bungee-ju) me poceo zivcirati pa sam narucio paracord odavde koji bi trebao stici ovaj tjedan pa javim misljenje.
-->
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Po cemu to moze bit posebnije od jednog logija g403 a koliko vidim slicno kostaju.
https://www.reddit.com/r/MouseReview...rgeambi_6768g/


Ono što je ključno kod ovog miša je njegova težina !

Senzor i oblik praktički su isti.



G403 je težak 87 grama ( 30% teži)

Glorious Model O 67 grama ( 30% lakši )



Logitech G403 ima PMW3366 senzor : 200 – 12 000 DPI

Glorious Model O ima PMW3360 senzor : 400 - 12 000 DPI




Težina i oblik miša naviše doprinose njegovoj preciznosti.



Što je miš lakši potrebna nam je manja sila da ga pomaknemo iz mirovanja i manja sila da ga zaustavimo (kad je miš već u pokretu (naravno da ima inerciju) potrebna je veća sila da ga zaustavimo).

Lakši miš (manja masa) = manja sila (snaga) je potrebna prilikom pomicanja/zaustavljanja = bolja kontrola = bolja preciznost (doziranje pomaka) pokreta miša.


Sila (F) jednaka je = umnošku mase (m) i akceleracije (a)

F=ma





Citiraj:
http://esreality.com/post/2704314/heavy-vs-light-mouse/

... you can be more 'agile' with a light mouse on low sensitivity, which i believe is the best overall for speed and precision.

A light mouse is best for low sensitivity as the momentum buildup with heavier mice throws your aim off.
You combine that with a high friction pad where it allows you to stop precisely from a swipe and not overshoot on small movements.

With high sensitivity you can reversely use a heavier mouse because you won't be swiping and building momentum. The weight in turn gives you control over small movements.
You combine that with a low friction pad because you do much of the work with your fingers - with high friction pads movements that small often lead to "jumps" where you can't move by single counts.



Citiraj:
https://www.reddit.com/r/MouseReview...s_heavy_mouse/

From what I've read and from logic,

A light mouse will have less inertia, which will result in better reactivity with low sens. A control mousepad will help to stop the mouse.

A heavy mouse with speed mousepad for high sens and light mouse with control mousepad for low sens.



A heavy mouse will have more inertia, which will help to have smooth, little movements. A light mouse could be more difficult to control for little movements as a little force will move it easily.
A speed mousepad will reduce friction, which could lead to jumps if you play with high sens, during the transition between static and dynamic friction.

That's the most logical explanation I've found so far




Kabl i mouse feet (nožice) samo su šlag na kraju.

Ameri bi rekli cherry on top.


Kabl i nožice (u manjoj mjeri) utječu na trenje tj potrebnu silu kojom pomičemo/zaustavljamo miš po podlozi.



Bome su lijepo prepisali recept za uspjeh.


Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Glorious Model O hvale na sve strane, a kako i nebi kad je ekipa iz Gloriousa slusala sto ljudi govore i sto bi zeljeli vidjeti na svom idealnom misu. Vecina je ocito trazila:

- lagani mis
- lagane tipke (primjer losih tipki su popularni Zowie fk modeli koji su imali pre tvrde tipke)
- siguran ambidextrous dizajn koji omogucava sve vrste gripova
- lagani savitljivi (paracord) kabel posto sloziti lagani wireless mouse kosta, sto se vidi kod g pro wirelessa

Jedino sto se Gloriousu zamjera je "neoriginalnost", sto je meni osobno blesavo jer kako napraviti nesto originalno ako uzimas sve ono najbolje o drugih miseva. Druga stvar koju ljude zanima je sama kvaliteta misa i kako ce se pokazati nakon duzeg koristenja i da li ima nekakvih serijskih mana.


Netko je spomenuo kako je kabel na Model O misu nesto najblize wireless dozivljaju, nisam sad citao cijelu temu i da li je itko spominjao takve kablove, ali oni postoje vec duze vrijeme i mogu se ugraditi u vecinu miseva. Radi se o paracord mouse kablovima i nakon sto sam isprobao frendov Logitech G pro wireless kabel na mom g303 (unatoc bungee-ju) me poceo zivcirati pa sam narucio paracord odavde koji bi trebao stici ovaj tjedan pa javim misljenje.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 30.05.2019. u 21:09.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 03:06   #1406
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Kakav je scroll na tom gloriousu?
Ima li infinite scroll i dal je glasan?
Gledam da prodam g502 i uzmem to ako je scroll ok.

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 04:27   #1407
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Nema infinity scrool.



Skrol više spada u subjetivni dojam (stvar navike) kako tko voli da mu kotačić bude mekan ili tvrd prilikom okretanja i stiskanja ...


Klikni na donja 3 videa pa pogledaj / polsušaj kako zvuče tipke i scroll


Rocket Jump Ninja kaze da mu je skrol veoma ugodan i jedan od boljih, da ima 24 koraka i da su tihi, teže ga je pritisnuti kao tipku , da ga podsjeca na skrol or rocat kone pure koji po njemu ima najbolji skrol.
https://youtu.be/oqK2o-Hwzho?t=320


Hardware Canucks kaže da mu je skrol neosječajan pri okretanju i tvrd prilikom stiskanja, kao neče ga koristi al su mu zato ostale tipke dobre
https://youtu.be/_iic0kEKLTM?t=222


Menismyforte kaže da je skrol prilično lagan za pritisnut
https://youtu.be/1vfBk-_mdS8?t=124

Totalno tri oprečna mišljenja, tako da moraš pogledat i čut da bi odlučio ...

A bome i zvuk klika je drukčiji naravno zbog drukčijih mikrofona i podešene osjetljivosti te akustike prostora tako da imaj i to na umu ...
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 29.05.2019. u 10:47.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 09:09   #1408
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
To je u principu jedino sto mi fali na misu, infinitive scroll. I polozaj side buttona na g903 mi je prakticniji jer su povucene malo nazad, na gloriousu su prema naprijed pa cijeli ruku moram pomaknut naprijed da bi ih stisnuo palcem.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 02:04   #1409
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Mišljenje ti nitko ne brani da izjasniš.

Dal se tebi nešto sviđa i dal tebi ima nešto smisla kupovat ili ne to je tvoja odluka.

Razlike itekako postoje i kao što kažeš ko voli nek izvoli.



ALI laprdanje i nepoznavanje OSNOVA fizike svarno je žalosno:


Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
a tamo objasnjena sila x masa truc bruc, lol, sto necu sve procitat.
ELEMENTARNI zakoni fizike (Njutnova 3 zakona) koja uče djeca od 15 godina u 7 razrednu osnovne škole za tebe ne postoje u tvojoj relanosti.


Citiraj:
Njutnovi zakoni su skup od tri osnovna zakona klasične fizike.

Oni opisuju vezu između kretanja tijela i sila koje djeluju na tijelo.

Ovi zakoni čine temelje klasične mehanike.

Njutn ih je koristio da opiše primjećene rezultate ekperimenata pri kretanja tijela.

2. Njutnovi zakon (Temeljni zakon gibanja): Ako na tijelo mase m djeluje sila F, ona mu daje ubrzanje a

Konstanta proporcionalnosti između sile i akceleracije je masa tijela. F = m * a

Što je masa veća, to je za isto ubrzanje potrebna veća sila.

Njutnovi zakoni ne vrijede na manjoj skali za atome i molekule.

Kvantna mehanika proučava ponašanje (kretanje) elektrona i ostalih elementarnih čestica u atomima, molekulama i kristalima, atomskim jezgrama.
Jedini primjer gdje češ vidjet da NJUTNOVI zakoni nevrijede su crtani filmovi npr Ptica trkačica ( Road Runner ) i neki BRAIN-Dead akcijski filmovi.


što sam ja ono napisao ...

Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Što je miš lakši potrebna nam je manja sila da ga pomaknemo iz mirovanja i manja sila da ga zaustavimo (kad je miš već u pokretu (naravno da ima inerciju) potrebna je veća sila da ga zaustavimo).

Lakši miš (manja masa) = manja sila (snaga) je potrebna prilikom pomicanja/zaustavljanja = bolja kontrola = bolja preciznost (doziranje pomaka) pokreta miša.


Sila (F) jednaka je = umnošku mase (m) i akceleracije (a)

F=ma



Miš nam stoji onako iz fore na stolu nepomićan i skuplja prašinu ?

Miš ( nema masu [m] ) i pomiče ga duh iz neke dimenzije bez ikakvih moći ( neke sile [F] ) i kad ga on dotakne nama se zapravo pričinjava,

da se miš pomiče ( da ima akceleraciju [a] (ubrzanje) ili deakcelareaciju (kočenje-zaustavljanje)) a u stvarnosti miš stoji na mjestu ?!




Po svemu sudeči :

Ti živiš u nekok drugoj relanosti - dimenziji koja nije ova ili pak živiš, dišeš i krečeš se na kvantnoj razini ?!
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 20.06.2019. u 01:18.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 03:01   #1410
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Opa, sad odjednom fizika ipak postoji.


Hoču li trebati objašnjavati i silu trenja za nožice i kabl ?

- za koje smo rekli da su veoma drukčiji od konkurencije.

- i njih namjerno ignoriraš kao do jučer Temeljni zakon gibanja ili ?



Več ste me me optužili da radim za Cinestar, sad pak i za gaming industriju radim , vidiš moram to navest u CV-u , kako sam to zaboravio



Ups nisam znao da se na froumu ne smiju navest činjenice o stvarima kojima pričam, nego je dozvoljeno samo mlatit praznu slamu.


Bolje da se držim teme sa filmova, tamo je barem svačije mišljenje ispravno.


Nakon teksta ispod ovo je EOD što se mene tiče o tom mišu u ovoj temi, sve potrebno sam rekao i potkrijepio.





Da logitech napravi takav miš nebi imao quality check problema ali bi došao minimalno 100E tj 2X više.

S tim modelom miša prisiljavaju konkurenciju ( proizvođače miševa) da naprave proizvod sličnih karakteristika.


Taj miš imat će svoje kupce jer nudi 4 bitne krakteristike out of the box:



1. LAGAN - perolak 67 g
2. KABL (paracord) lagan i super-savitljiv koji ima veoma drukčije karakteristike (nesto najblize wireless dozivljaju) od konkurencije, koji se kod drugih mora posebno kupovat i ugrađivat, čime se gubi garancija.
3. Za NOŽICE koristi G-Skates ( very similarly to aftermarket Hyperglides )
4. AMBIDEXTROUS DIZAJN - compatible with all grip styles, being most suited towards claw grip


Dal če se miš svidjet večini tj običnom PC useru ? NE .

Dal če taj miš biti zanimljiv određenoj publici: PRO Gamer -ima, casual gamerima i drugim wannabe -ima ? DA




Nađi mi jedan komad hardvera na YOUTUBU koji je u manje od 15 dana dobio preko 50 redom odličnih revjua - kritika !

https://www.youtube.com/results?sear...IIBA%253D%253D



Bio to ne bio hype, marketing , dobre specifikacije - dobra ponuda ili šta več ... GDJE IMA DIMA IMA I VATRE.



Šta očeš reči da entuzijasti koji naknadno mjenjaju nožice za Hyperglides i Paracord kabl na mišu rade to zbog estetike ?

Da ti proizvođači prodaju maglu glupim gejmerima vec nekoliko godina i dobro im ide ?

Da je gejmerima ispran mozak jer to žele sve u jednom mišu čim ga izvade iz kutije bez trošenja dodatnog novca i gubitka vremena i garancije ?



To što Hyperglides dođe 12 E a Paracord kabl 22 E tj ukupno 34 E sa poštarinom.

To što to dvoje več dobiješ sa mišom koji košta 50E .

To što netrebaš sa fenom odljepljivat originalne i naljepljivat nove custom nožice,

rastavit cjeli miš i izgubit 20 minuta te imat mirne ruke da sa upaljačem zabrtviš kabl kao ovdje na videu https://youtu.be/MBRqorGaLH0?t=745


Tebi to nije bitno i to je uredu jer tebi to netreba nit te zanima.


ali ...


Ima drugih koji znaju cijenit ili ih barem zanima da isprobaju nešto novo, nešto drukčije što je izašlo na tržište.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 30.05.2019. u 07:00.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na