Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.04.2019., 20:44   #8701
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Još jedan detalj, jedino kod optike se može dobiti / postaviti (amo se zezat u bajt precizno) Dn/Up,
kod svih drugih tehnologija "spojnog puta" (čitaj xDSL, Coax) uvijek ima odstupanje.

Malo bolje formulirano, to odstupanje ne smije biti manje / niže od 70% ugovorenog,
pa bi za nazivnih 150 to bilo cca 105.

Macku o rep, optika 100/100, a vide brzine:

Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2019., 20:57   #8702
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,568
Rekao sam 'može' a ne 'mora' 😀
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2019., 22:57   #8703
float
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: St
Postovi: 47
B.Net ne računa overhead, s obzirom da se par Mb/s izgubi putem, jel... odnosno, puste u knap brzinu. Različiti provideri imaju različite prakse, kod mene primjerica na T-HT speedtest uvijek krene sa 1000Mb/s pa se ni ne stigne zaustaviti na ugovorenoj brzini ponekad, dakle limitiranje slijedi očito nakon uspostave veze...
float je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2019., 13:43   #8704
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
@ag008 nebi ti smjela doći dupla naplata, ima rješenje na hakomovoj stranici o tome:
Na SZK su mi rekli da će doći dupli račun tj dvostruka naplata ali da se mogu žaliti.
Poslao sam prigovor.
Btw ja sam namjerno isključio njihov router i stb. Da li svejedno ako ga upalim imam pravo na prigovor i ne plaćanje dvostrukog?
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 01.05.2019., 21:22   #8705
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Kad ti dođe račun se žali i još ga pošalji u Hakom da su ti naplatili i pozovi se na rješenje, pa neka plate kaznu.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 19:13   #8706
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Na SZK su mi rekli da će doći dupli račun tj dvostruka naplata ali da se mogu žaliti.
Poslao sam prigovor.
Btw ja sam namjerno isključio njihov router i stb. Da li svejedno ako ga upalim imam pravo na prigovor i ne plaćanje dvostrukog?
Ma gleda ti se datum prijenosa broja tj. datum kad te bivši operater isključio. Nikog ne briga jesi ti to koristio ili ne niti će to itko provjeravat. Ne smiju naplatit uslugu dok broj nije prebačen kod njih i taj prigovor ti nikad ne bi završio na povjerenstvu, a kamoli Hakomu.

Anyway, nemaš se što brinut.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 16:15   #8707
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Vi koji imate Bnet tj A1, kada bude vidljiv račun na Moj A1? Kojeg dana u mjesecu i u kojoj kategoriji?
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 17:23   #8708
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Bude ti tu, a i odmah na ulazu. Oko 6-og - 7-og se pojavi. Dobiješ obavijest na mail i putem sms-a.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 10:44   #8709
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
NE MOGU VJEROVATI, ODBILI MI PRIGOVOR!
Kažu da "promocija prvih 12mj umanjenje računa 50%" moram platiti i za vrijeme dok nije uspješno završio prijenos broja. Odnosno da će se to odnositi i na stornirani račun te gubim jedan mjesec tog umanjenja.
Tj zakinuli su me za više od 100kn koliko bi trebao biti umanjen račun.
Još lažu u odgovoru na prigovor jer su tehničari došli instalirati uslugu 26.4. a oni su zatražili prijelaz tek 29.4.!

Ovo je dio mog prigovora;

Citiraj:
Poštovani,
ovim putem podnosim prigovor za račun od 4/2019. na usluge prijenosa broja na usluzi Trio 051****
Naime, od dana potpisa ugovora s prodajnim predstavnikom pa dogovora oko termina instalacije (17. travnja) gdje sam ja predložio i kasniji termin od predloženog (26. travnja) jasno je vidljivo da je bilo više nego dovoljno vremena za slanje zahtjeva za prijenos broja prema mojem postojećem operatoru.
Trenutno i dalje koristim usluge Hrvatskog Telekoma gdje mi i dalje radi telefon, internet i MaxTV te ću morati platiti duple račune za usluge sve do 7.5.2019.
Iz razgovora prema službi za korisnike A1 rečeno mi je da ću dobiti i račun od 26. travnja tj. dvostruke račune i od A1 i od HT-a za obračunsko razdoblje gdje rade obje usluge.

1. Iz kojeg je razloga A1 Hrvatska nastavio s nepoštenom poslovnom praksom instalacijom usluge prije prijenosa broja te njihovom naplaćivanju odnosno nije poslao zahtjev za prijenos broja pravovremeno iako je to bilo moguće u mom slučaju?

2. Iz kojeg razloga ja još na kućnu adresu nisam dobio primjerak ugovora iako je prošlo više od 15 dana od potpisa?
HAKOM RJEŠENJE KLASA: UP/I-344-07/18-01/75 URBROJ: 376-05-19-5:
Nalaže se operatoru javnih komunikacijskih usluga A1 Hrvatska d.o.o. iz Zagreba, Vrtni put 1, da odmah po primitku ovog rješenja, postupak promjene operatora javnih komunikacijskih usluga i postupak ostvarivanja prenosivosti broja u nepokretnoj mreži, osigura bez naplate javnih komunikacijskih usluga od A1 i bez započinjanja primjene možebitnih ugovorenih promotivnih pogodnosti, a sve do trenutka uspješno završenog postupka promjene operatora.

Napominjem da ja nisam zatražio privremeni telefonski broj, kako ste naveli u rješenju HAKOM-a "u dogovoru s krajnjim korisnicima, osobito onima kojima je prioritet korištenje usluga interneta i televizije u odnosu na uslugu telefonije..." jer već imam sve navedene usluge u HT-u te je bilo dovoljno vremena da ste ranije poslali zahtjev za prijelaz koji je trebao biti na dan instalacije usluge.
Zbog svega navedenog, zahtijevam da se razdoblje do prijelaza odnosno 7.5.2019. ne naplaćuje, ovim putem podnosim i prigovor na račun za travanj gdje molim da se ispostavi račun od 0kn.
Također, zahtijevam i da se sve promotivne pogodnosti uključujući "prvih 12 mj. 50% niža cijena" počnu primjenjivati od 7.5.2019.-dan prelaska tj. da se mjesec travanj ne ubrojava u prvih 12 mjeseci navedene pogodnosti.
A ovo odgovor "senior agenta"


Kojom tom zdravom logikom mi storniraju račun ali ga uključe u prvih 12mj 50% umanjenja?
Idem na povjerenstvo pa ćemo i na HAKOM da im opale kaznu.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 11:01   #8710
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,568
Još nešto je tu mutno (mada je u ovoj banani sve moguće), zar nije rok za prenos broja 15 dana a ne 45 kako tu spominju ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 11:39   #8711
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Ag008 @ pojavio se račun na netu.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 11:41   #8712
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Nemam riječi, mislio da će mi odmah stornirati račun i neće uključiti u promociju, pa zaboga imaju i rješenje HAKOM-a koje točno citira i
...
Citiraj:
...A1 i bez započinjanja primjene možebitnih ugovorenih promotivnih pogodnosti, a sve do trenutka uspješno završenog postupka promjene operatora.
III. U slučaju ne postupanja po ovom rješenju, odgovornoj osobi izreći će se novčana kazna u iznosu od 50.000,00 kuna (slovima: pedeset tisuća kuna). U slučaju daljnjeg neispunjavanja obveze, izreći će se druga, veća novčana kazna.
A oni me odbiju, još ne kužim poslovnu politiku, spojiti korisnika pa za tjedan-dva poslati zahtjev za prijelaz starom, da ovaj ne može odustati ili da HT ne zove i nudi jeftinije.

EDIT: Srozali mi moj A1, ne vidim ništa od usluga ili bilo čega, ispisa, samo piše ukupno dugovanje 0.00kn.
Možda se uplašili sada nakon drugostupanjskog a cc hakom.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 11:52   #8713
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Ma neće ti to ni završit na povjerenstvu. Mozda ti tehnički ne mogu produljit promociju, ali ce ti tu razliku za koju si zakinut stornirat na sljedecem racunu.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 13:09   #8714
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
Uključim Planetsport paket bez ugovora točno usred mjeseca, i dobim račun kao za cijeli, 65kn, ciganija ako prođe prođe.
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 13:22   #8715
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
PS ti se naplaćuje za cijeli mjesec i ako ga 30. u mjesecu uključiš.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 13:42   #8716
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
PS ti se naplaćuje za cijeli mjesec i ako ga 30. u mjesecu uključiš.

Zašto nije po danima kao i sve ostalo? Pa to je HAKOM naredio svim operaterima, već odavno.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 13:53   #8717
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Zato što realno možeš uključiti paket bez ugovora u utorak i u srijedu navečer nakon tekmi ga isključit i na kraju za tih po dva dana tjedno platit 15-ak kn za mjesec dana.

Drugo je to što paket ne vrijedi ni 5 kn...
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 14:18   #8718
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,568
Da hoće, moglo bi i po danima ... jel imaju videoteku i naplatu po filmu ...

Žalosno je samo šta iz dan u dan treba trošiti zube / tastature, nebi li se zaustavio balkansko - kapitalistički princip ... deri budale ...

Mogli bi se u USA tako ponašati ... malo morgen, brzo bi zatvorili butigu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 14:24   #8719
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Zato što realno možeš uključiti paket bez ugovora u utorak i u srijedu navečer nakon tekmi ga isključit i na kraju za tih po dva dana tjedno platit 15-ak kn za mjesec dana.
HT je to odlično rješio, čak i bez ugovorne obveze, paket ti je obvezatno uključen minimalno mjesec dana. Da platim jedan mjesec 32.5kn i drugi mjesec 32.5kn. Jel to pošteno i korektno i ne previše zbunjujuće i komplicirano? Znaju oni to dobro, al eto...
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 16:36   #8720
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Da hoće, moglo bi i po danima ... jel imaju videoteku i naplatu po filmu ...

Žalosno je samo šta iz dan u dan treba trošiti zube / tastature, nebi li se zaustavio balkansko - kapitalistički princip ... deri budale ...

Mogli bi se u USA tako ponašati ... malo morgen, brzo bi zatvorili butigu.
Pa ne kužim, nikakvu zaradu ne bi imali kad bi dopustili tako nešto. Svi bi palili na dva dana tjedno i gasili. I ovako s ovakvim pristupom su debelo u minusu s LP-om.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 07:16   #8721
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Upravo to. Pa nije to HBO paket ili nekakav temacki paket koji ima sadržaj nonstop.

LP je 2 dana u tjednu i često svaki drugi tjedan. U ostatku tjedna su snimke i neke analize što onog koji nema puno vremena i volje, posebno ne interesira.

U mjesecu kad je natjecanje po skupinama, recimo u 10.mj bude 3x 2 dana utakmica. Dakle 6 dana bi trebali naplatiti 9 kuna ili kunu i pol po danu

Dobri ste vi bi isti tako da ste otkupili nešto za masu para davali za Đ i to prezentirali kao brigu o korisnicima nije da ih branim, ali to je nešto najnormalnije za taj paket.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 08:17   #8722
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
poz.
dobili smo ponudu duo od bneta preko coaxa (neboder, pecine). do 70mbit, 120 tv kanala.
prvih 6mj 109kn/ostalo 219kn. ugovor 24 mj.

interesira me dali je moguce prosirivati popis kanala kao sto je to kod iskona (stan je za turiste pa neznam dal ce bit potrebno ili ne)?
dali je moguce pauzirati ugovor na par mj ak je stan prazan?

na sta treba jos paziti, pitati,... onaj famozni CGN (htio bi, ako je uopce moguce na A1 routerima bit u mogucnosti se remotly spajat na ruter i po potreni na kompove u toj mrezi)?

dali je cjena ok il se moze potegnut nize (predstavnik tvrdi da je to to)?

druga opcija nam je iskon preko optike 209.90kn mjesecno, 70-100mbit, 50 tv kanala. dvoumim se, a receno mi je u iskonu da je danas zadnji dan ove akcije pa mi je hitno.

geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 09:37   #8723
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,568
Ako je za turiste, bit će tih 120 kanala dovoljno.
Važnija stvar je ne spojit / deaktivirati telefon.
Poznat je onaj slučaj gdje su turisti nabili xy.000 Kn račun baš zbog telefona.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 09:43   #8724
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
koliko sam shvatio nema telefona jer je duo, a i ako dode maknut cu ga fizicki.
nisam cuo za taj slucaj, najs .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 10:29   #8725
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
geronimo@
Ako je 120 kanala, onda je to ponuda od A1, a ne B-neta.Da, još uvijek je razlika. Možeš uzeti prošireni paket za 49 kn( uvijek daju 50% popusta na 2g.) koji ima još dosta toga uključujući 30 HD kanala ( svi SK). CGN se bez problema isključi jednim pozivom ili mailom. Barem do sada nisu pravili problema oko toga. Cijena je sad takva u ovoj akciji za nove korisnike i ne vjerujem da može niže.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 10:47   #8726
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
nemam pojma. mislio sam automatski ako se radi o coax-u da je bnet u igri. a i stanari nebodera govore o bnetu a ne A1...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 11:01   #8727
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Sada je to A1, A1 ima i bolje cijene/uvjete od Bneta.
Btw meni su kroz poziv za 1min maknuli cg-nat, rekao sam da mi igre ne rade najbolje i zamolio da to maknu, kroz minutu dobio svoju IP, sada je iz Rijeke IP i isti kao u routeru.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 21:45   #8728
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
poz.
dobili smo ponudu duo od bneta preko coaxa (neboder, pecine). do 70mbit, 120 tv kanala.
prvih 6mj 109kn/ostalo 219kn. ugovor 24 mj.

interesira me dali je moguce prosirivati popis kanala kao sto je to kod iskona (stan je za turiste pa neznam dal ce bit potrebno ili ne)?
dali je moguce pauzirati ugovor na par mj ak je stan prazan?

na sta treba jos paziti, pitati,... onaj famozni CGN (htio bi, ako je uopce moguce na A1 routerima bit u mogucnosti se remotly spajat na ruter i po potreni na kompove u toj mrezi)?

dali je cjena ok il se moze potegnut nize (predstavnik tvrdi da je to to)?

druga opcija nam je iskon preko optike 209.90kn mjesecno, 70-100mbit, 50 tv kanala. dvoumim se, a receno mi je u iskonu da je danas zadnji dan ove akcije pa mi je hitno.

pa ja sam istu ponudu dobio od Bneta, ali je i telefon uključen kojeg nikad ne moram spojit, i rečeno mi je da tih 50% prvu godinu vrijedi samo za trio paket (tel, internet i tv)

također me čudi gdje si nanjušio iskonovu ponudu? ne nalazim ništa na internetu. čekam već skoro 3 tjedna da me priključe. Na kraju se ispostavilo da nemaju priključak u mojoj zgradi, te izgleda da nisam prioritet kad sam se jedini javio.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 22:22   #8729
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
iskonova ponuda je istekna danas, navodno.
pogledaj si u elipsu sam nesto vidio da imaju neki deal za 220kn i dobijes onaj neki bon 1000kn.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2019., 13:06   #8730
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Što znače ovi parametri u "routeru", imam li dobru vezu?
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na