Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2018., 12:52   #38401
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Zašto iza mene ne ostaje oblak dima?

Pošto jesam u dizel branši, sigurno nije ostao "oblak dima" kad si ga stisnuo, nego se malo zadimilo i prestalo. Ovi problematični se dime u nevjerojatnim količinama i pri najmanjem dodiru na gas... fućka mi se ako se zdimiš na sekundu, dok ja prođem iza tebe to se već rastjera okolo.
Vjerojatno Garro misli na ono što vidiš u retrovizoru pri punom gasu (vidim i ja na Euro IV), kao da dižeš prašinu s ceste, a ne na pravi oblak crnog dima kojem treba neko vrijeme da se rasprši.

Jedno je ispravan auto niže Euro norme, a drugo je pokvareno...

Ali opet, ne zadržavam se iza svog auta ako je upaljen i stoji na mjestu ... jer smrdi na kancerogeno.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 10.09.2018. u 13:05.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 12:53   #38402
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
@ Icy: tako je
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 14:35   #38403
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
o autima koji u Njemačkoj koštaju oko 25-30 tis. EUR kad su tri godine stari), hoće naplatiti i porez na auto je je mlađi od 10 godina...
Ma nema šanse da ću državi dati još cca. 10 tis. EUR trošarina zbog uvrnute logike da ja, eto, imam para da kupim luksuznu krstaricu, pa mogu platiti i trošarinu.



od 01.01. ove godine trošarine na unos vozila su značajno pale.
S time da su u mom slučaju svi komentirali da me oderalo (22.500,00 kn davanja), za BMW F30, 150 KS, M paket, star godinu dana,i nekih 15 000 km. Davanja su trebala biti oko 17-20 000 kn.




Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Kad smo kod Tome, malo je offtopic pa sorry, pričao mi je kolega s rekre ( koji je inače dosta visoko pozicionirani bankar) da su sutkinja Šupe, Tomo i ekipa svi feštali zajedno u jednom restoranu u Lici, da su ih ljudi vidjeli na svoje oči. I ne samo to, sutkinji je odobren neki bolestan kredit, kao da "opere" paru što je dobila od Tome. Sinkopa mili moj nije jeftina

Ne vjerujte svemu što vam se kaže, a novci se sigurno ne peru na takav način (preko kredita).
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 14:39   #38404
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
Ma trošarine su ok, ako je co2 manji od 120. Na jedinicu do 119 co2, 7 ili 8 godina star cca 600 eur. @colop mene je slično došlo za peticu, 190ks, 3 i pol godine staru.
net je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 14:42   #38405
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor net Pregled postova
Ma trošarine su ok, ako je co2 manji od 120. Na jedinicu do 119 co2, 7 ili 8 godina star cca 600 eur. @colop mene je slično došlo za peticu, 190ks, 3 i pol godine staru.

Da, do 120 ili 125 je ok CO2, nakon toga kreće bolesno dizanje trošarina.
Ja znam da sam poludio bio, jer postoje i bolje opremljeni modeli (HUD, kamera, kuka ), a meni teta na carini govori, a šta ćete kada imate full opremu.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 14:48   #38406
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Upravo sam i to tražio, F31 320xd LCI sa dobrom opremom (panorama, hud, M paket, adaptivna svjetla...), 60-70 tis km i tri godine. 129 ili 133 g/km CO2. Blam - ovo vam je oko 10 tis EUR davanja državi.

Rekoh, hvala, uživajte u smradu mojeg starog Passata.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 15:09   #38407
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Upravo sam i to tražio, F31 320xd LCI sa dobrom opremom (panorama, hud, M paket, adaptivna svjetla...), 60-70 tis km i tri godine. 129 ili 133 g/km CO2. Blam - ovo vam je oko 10 tis EUR davanja državi.

Rekoh, hvala, uživajte u smradu mojeg starog Passata.



Ne može ti biti toliko puno, dapače mislim da bi cifra bila na razini mog auta ili malo veća.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 15:32   #38408
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Ma kakvih 10k eura ljudi. Evo ja si gledam za Q5 za koju godinu uvesti. Znači 2.0 TFSI koji ima ispuh 155 i košta novi 500k su davanja oko 27k kn. 2015 godina.
10k eura platiš F12 Bellinetu
https://carina.gov.hr/pristup-inform...un-ppmv-a/4838
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 15:45   #38409
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Moguće je da se krivo sjećam, znam da sam dobio ponudu od jednog trgovca autima iz Zaprešića gdje su troškovi uvoza do registracije bili oko 10 tis. EUR. Ne bi me ništa čudilo da su me pokušali zavaljati.

Ali hvala na linku.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 16:03   #38410
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Ma kakvih 10k eura ljudi. Evo ja si gledam za Q5 za koju godinu uvesti. Znači 2.0 TFSI koji ima ispuh 155 i košta novi 500k su davanja oko 27k kn. 2015 godina.
10k eura platiš F12 Bellinetu
https://carina.gov.hr/pristup-inform...un-ppmv-a/4838



Cifra za uvoz novog XC90, starog 6 mjeseci, i sa 7000 km je bila 87 000 kn, tako da je vjerojatno Garru pokušalo zavaljati.


Btw, zašto Q5?
Vozio sam se u njemu, i baš mi je nekako mah....
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 16:31   #38411
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Moguće je da se krivo sjećam, znam da sam dobio ponudu od jednog trgovca autima iz Zaprešića gdje su troškovi uvoza do registracije bili oko 10 tis. EUR. Ne bi me ništa čudilo da su me pokušali zavaljati.

Ali hvala na linku.

gdje ti je njegova zarada jedno 5k eura
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 17:11   #38412
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Btw, zašto Q5?
Vozio sam se u njemu, i baš mi je nekako mah....
Nemam nekog izbora. Neda mi se uzimati egzotiku tipa Range Rover, Infinity itd... hoću SUV a da ide dobro. Imam sad niski auto i treba malo promjene. Audi imam servis u gradu. Dobro, nije to odluka definitivna no za sada mi je prvi izbor.
Ovi što su mi ok imaju ili socijalne motore ili su preskupi. Stelvio bi mi pasao prema specs , no što ja znam za kasnije prodati itd.
Bmw mi se ne sviđa kao marka, a i dosadan je jer ga svi imaju maltene, za mercedes nemam u gradu servis a i dosta mi ljudi kaže da nije baš na razini kao prije.
No, možda izađe nešto novo u međuvremenu, vidjeti ćemo. Svakako kad uzmem nešto bacim sliku.
P.S. svakako je savjet neki dobrodošao, ako sam fulao koji model pri uzimanju u obzir. Dapače.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 17:31   #38413
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Nemam nekog izbora. Neda mi se uzimati egzotiku tipa Range Rover, Infinity itd... hoću SUV a da ide dobro. Imam sad niski auto i treba malo promjene. Audi imam servis u gradu. Dobro, nije to odluka definitivna no za sada mi je prvi izbor.
Ovi što su mi ok imaju ili socijalne motore ili su preskupi. Stelvio bi mi pasao prema specs , no što ja znam za kasnije prodati itd.
Bmw mi se ne sviđa kao marka, a i dosadan je jer ga svi imaju maltene, za mercedes nemam u gradu servis a i dosta mi ljudi kaže da nije baš na razini kao prije.
No, možda izađe nešto novo u međuvremenu, vidjeti ćemo. Svakako kad uzmem nešto bacim sliku.
P.S. svakako je savjet neki dobrodošao, ako sam fulao koji model pri uzimanju u obzir. Dapače.

Infinity SUV su mi bili super, dok mi netko nije komentirao da je servis koma i cijene rezervnih dijelova da su dupla koma.
Stelvio mi je bezveze, a svi Audi su mi malo sterilni.
Ja bi X5 uzeo, danas je bila parkirana jedna X5 M paket opreme pored mene na parkingu, savršeno nešto, al jebga, tebi se ne sviđa

Čuo sam da su ove nove Toyote RAV-4 Hibrid jako dobre i kvalitetne.

A šta misliš o Volvu ?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 18:02   #38414
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Volvo redom svi novi su mi osobno vrh.

Jedino sto mi mehanicari kazu da si pucas u nogu kaj se tice cijene dijelova. Ne znam, valjda nije zahvatilo naseg S80 iz 2008., kaj god se pokvarilo bilo je neke normalne cijene.

XC60 i prosla generacija facelift i nova su mi prekrasni. Imaju T5 i T6 s po 245 i 306 konja. Ili eventualno provjereni D5 dizel, s 5 cilindara, ne onaj novi s 4. A i T5 je onaj pravi s 5 cilindara, a T6 je 3.0...

Toyote ne mogu stajat ni blizu uz Nijemce i Volvo, vise su nekako funkcionalne i utilitarijanske. Ne zamaraju se oko luksuza. Super su ako trazis takvo nesto.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 10.09.2018. u 18:14.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 18:19   #38415
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Volvo je zakon no pogledajte cijene servisa. Neće vam biti više
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 18:22   #38416
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Volvo je zakon no pogledajte cijene servisa. Neće vam biti više
Oduševi nas

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 18:52   #38417
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
meni isto odmah volvo pao na pamet jer su svi novi redom mrak, ali vjerujem da je servis šarf.

ista priča ko i sa predivnom mazgom u tom segmentu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 19:10   #38418
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Jel i vas, kao i mene, živciraju vozila koja u vožnji ispuštaju enormne količine dima?
Ne znam zašto, ali u zadnje vrijeme mi to jako počinje dizati tlak. A takvih vozila ima fest, svaki drugi dan naletim na takvog pacijenta pa ga ili ostavljam da ode ili pretičem kao manijak po cesti...
Je, u zadnje vrijeme ih vidim sve više. Benzinci i dizelaši. Jednoj babi je dimio plavi dim iza auta da se nije moglo nit disat nit vidjet išta koliki je gusti oblak bio. To je apsolutni tehnički neispravan auto.

Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Volvo je zakon no pogledajte cijene servisa. Neće vam biti više
Prije je bilo još gore. Išli smo van po dijelove i nosili torbe sa zlatom.

Nego, do kad će ovi šerifi divljat našim gradom?

https://www.24sata.hr/news/izazvao-n...-vozaci-589719

Zadnje izmijenjeno od: MarioR. 10.09.2018. u 19:17.
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 19:19   #38419
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Da uploadam jedan prigodan video kad ste već spomenuli...



Trag se vidio skoro 500 m iza njega, a smrad neopisiv.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 19:24   #38420
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
taj vozi na ulje, ne na naftu ne boj se, nece dugo tako
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 20:34   #38421
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Citiraj:
Autor MarioR Pregled postova
Nego, do kad će ovi šerifi divljat našim gradom?

https://www.24sata.hr/news/izazvao-n...-vozaci-589719
zar ne vidis da je to nezanimljivo... nema auta od po milje kuna, nema nekog pripadnika "zlatne mladezi", nema brzine...

tip je "samo" kresnia par auti, pa "samo" biza panduriji, pa "samo" kresnia jos par auti i onda "samo" biza, ali ovaj put pjeske... taj ce dobit nagradu za prvo misto u triatlonu... steta sto nije bia blize jarunu da proba s biciklom i malo jos zaplivat...
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 22:12   #38422
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor MarioR Pregled postova
Nego, do kad će ovi šerifi divljat našim gradom?

https://www.24sata.hr/news/izazvao-n...-vozaci-589719
Bježao s mjesta nesreće pješke... Na kojim je drogama taj bio?!

Citiraj:
No, nakon skrivljene dvije prometne nesreće vozač je počeo bježati. Za njime su trčali građani koji su ga svladali nedaleko od jednog pothodnika. Izbezumljeni muškarac je pao i ozlijedio se. U lisicama su ga stavili u auto i odvezli na pregled.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 00:23   #38423
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Zašto više nema normalnih kalkulatora auto osiguranja koji za pola minute izbace cijenu, već sad traže tablice, OIB, JMBG, mail adresu, broj cipela itd. itd.?
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 00:26   #38424
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,452
da te mogu zvat odmah sutra, i preksutra, i prekpreksutra
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 11:21   #38425
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Bježao s mjesta nesreće pješke... Na kojim je drogama taj bio?!

Svjedoci njegove jurnjave kažu kako je takvo što mogao uzrokovati samo čovjek pod opijatima što je kasniije, kako piše Jutarnji list, i priznao potvrđujući da je pušio marihuanu. link
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 11:22   #38426
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Bježao s mjesta nesreće pješke... Na kojim je drogama taj bio?!
Sad je bila nova vijest da je fakat bio napušen. I takav vozio 150 u kontra smjeru i uništio jedan život. Ma koma jebote nema murje nigdje možeš kaj hoćeš radit.
SAd maloprije kod mene u konzumu ušli klinci 8 razred bacali stvari derali se kurvo ženi, lupali nogom u parkiran auto i tek kad je nas par muških sišlo počeli bežat. Murja dok dođe i ako dođe ovi nekog mogu i silovat i sve porazbijat.
Jebena smo država...sam bojim se da ljudi ne počmu uzimat pravdu u svoje ruke. Pa i ovog napušenog su ganjali građani dok ga nisu čopili.
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 12:00   #38427
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor wifi Pregled postova
zar ne vidis da je to nezanimljivo... nema auta od po milje kuna, nema nekog pripadnika "zlatne mladezi", nema brzine...

tip je "samo" kresnia par auti, pa "samo" biza panduriji, pa "samo" kresnia jos par auti i onda "samo" biza, ali ovaj put pjeske... taj ce dobit nagradu za prvo misto u triatlonu... steta sto nije bia blize jarunu da proba s biciklom i malo jos zaplivat...
Ali ti ne razumiješ da nije isto!

Joooj bolje da šutim, obećao sam
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 13:14   #38428
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
taj vozi na ulje, ne na naftu ne boj se, nece dugo tako
Bijeli dim=višak goriva.
Išlo bu to još
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 14:16   #38429
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor MarioR Pregled postova
Sad je bila nova vijest da je fakat bio napušen. I takav vozio 150 u kontra smjeru i uništio jedan život. Ma koma jebote nema murje nigdje možeš kaj hoćeš radit.
SAd maloprije kod mene u konzumu ušli klinci 8 razred bacali stvari derali se kurvo ženi, lupali nogom u parkiran auto i tek kad je nas par muških sišlo počeli bežat. Murja dok dođe i ako dođe ovi nekog mogu i silovat i sve porazbijat.
Jebena smo država...sam bojim se da ljudi ne počmu uzimat pravdu u svoje ruke. Pa i ovog napušenog su ganjali građani dok ga nisu čopili.
Jednog dana kada policija počne "on random" stajati na novim lokacijama a ne svaki puta na istom mjestu, i kad ih bude puno više u prometu možda onda i bude nekog efekta.

Ovako, s blagim kaznama i nepostojanju policije (barem u ZG) još je dobro da na cestama nema i veće anarhije.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 14:19   #38430
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Ima li tko iskustva sa Osram Nightbreaker Laser?
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na