Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2015., 21:35   #1
CABaaL
Premium
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 55
Problemi s temperaturom

Znaci situacija je sljedeca;

Imam laptop ASUS N55SF-S1443V
CPU: i7 2670QM 2.2GHz
GPU: nVidia GT555m 2GB (optimus, znaci imam jos Intel HD 3000)
RAM: 8GB DDR3
SSD: Samsung 850 Evo 250GB (zamjenio sam originalni 750GB WD Scorpio)
OS: Win7 Home Premium

Kupljen je 2011 i od tad me sluzi super, stvarno zadovoljan do nedavno.
Da krenem od pocetka:
Laptop sam redovno propuhivao od prasine tjekom 2 godisnje garanicije nakon toga, ga rastavim svakom par mjeseci da ocistim temeljito prasinu i ventilatore do nedavno regularna temperatura pod opterecenjem je bila nekih 80ak °C sto mi je ok s obzirom da je laptop.

Prije nekih cca 3 mjeseca se poceo opet pregrijavati i kontam vrijeme je za jos jedo ciscenje ali ovaj put sam kupovao SSD tako sam odlucio i primjeniti termalnu pastu usput na GPU/CPU posto je dostizao temperature od 90 °C (pod opterecenjem, dok je u idleu, znaci browseing lagani piskaranje i film kombinacije nekih 50-70 °C varira tuda nedje ovisno o kolicini otvorenih pizadrija, ali je isto visoko kad razmislim)

Nakon promjene paste (Arctic MX-4) i ugradnje SSDa situacija je ostala ista i tu pocinju moji problemi.

Do danas sam jos 2 puta kompletno mjenjao pastu, rastavio cijeli laptop 3 puta ocistio od prasine svaku komponentu, kupio i dodatni ventilator pad)
Cak sam pokusao vratiti stari HDD da vidim jeli utjece to ista, nikakve promjene. Rollback starih drivera nije pomogao, update na najnovije (danas) nista. Cak sam nanovo reinstalirao win7 fresko da vidim ikakav pomak, nista jos uvijek se zagrijava do 90-94°C. Micanje/premjestanje RAM modula itd.

Ne znam vise sto bih pokusao...do cega bi moglo biti? Jedino sto ne mogu provjeriti je heatsink, svjestan sam da mu je mana sto dijeli jedan vent i heatsink GPU i CPU ali s obzirom na prijasne nize temperature u radu ne vidim da je to problem osim ako on nije posao k vragu.

Ima li tko kakvih slicnih iskustava jer vise lagano ludim

Zadnje izmijenjeno od: CABaaL. 12.08.2015. u 21:52.
CABaaL je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2015., 22:03   #2
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Probaj ThrottleStop za undervoltanje. Nije rješenje srži problema, ali može pomoći oko sniženja temperature procesora.
RascaL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2015., 22:29   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
možda ti je heatpipe dao svoje, ovo su previsoke temp za nešto što je nekad radilo sa šit stock "pastom", a sada sa mx4.

kad staviš pastu i stisneš cijeli kuling sistem na cpu/gpu, jer se razmaže ravnomjerno na oba čipa ako ga odmah skineš?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2015., 22:38   #4
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Vjerojatno heatpipe dao svoje,kao što Syss kaže.

Desilo se i meni na Acceleru,nije česta pojava ali zna iscuriti plin.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2015., 22:46   #5
CABaaL
Premium
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 55
Da razmaze se ravnomjerno, da bas sam pazio na to da ne bude previse paste i da je tanak sloj preko cijelog cipa.

Da bas i meni palo na pamet da je heatsink jer nema sto drugo biti. Evo gledam preko ebaya za novi narucit ne bi trebalo biti toliko skupo ako ne bude problema s postarinom/carinom ali bi isto htio biti 100% siguran da je to prije nego sto narucim ikakvih ideja mozda? Da budem siguran (osim metode eliminacije)
CABaaL je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2015., 22:58   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
uz sve rečeno - naruči
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na