Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2016., 20:47   #1
Nevaljala
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Preporuka video nadzora

Može neko preporučiti neki sigurnosni sistem s 5-8 kamera.

Poželjno:
- HD
- noćno snimanje
- senzor pokreta
- mogućnost slanja obavijesti o pokreta na mobitel (internet)

Ako je jeftnije postoji mogućnost da isto naručim preko Aliexpresa, eBaya i slično.

Želio bih kuću staviti pod video nadzor, s obzirom da se nalazi na moru i nisam tokom godine često tamo.

Hvala svima!
Nevaljala je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2016., 20:54   #2
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2016., 22:43   #3
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Preporuka video nadzora

http://www.genius.com.hr/

Posjeti njihov web shop
Kupi neki sistem na kable i pvr/dvr sistem i miran si
Hdvision i dahul marku gledaj
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 11:20   #4
Nevaljala
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Jel se ne isplati više naručiti to preko interneta iz Kine (ebay, aliexpress, etc)?
Nevaljala je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 12:16   #5
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Naruci, pa ako nesto u defektu reklamiraj u kinu
I podrska za takve kamere je banana
Ili ne radi alert ili nesto drugo
A ti zelis sistem od 5-8 kamera to se onda treba odradit posteno
Aliexpress nebude zadovoljavajuce
Naravno 8 kamera i košta
Sistem sa snimacem 1k €
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 15:09   #6
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Naruci, pa ako nesto u defektu reklamiraj u kinu
I podrska za takve kamere je banana
Ili ne radi alert ili nesto drugo
Ja ima drugacija iskustva nego ti.Podrska od strane Escam i Sricam odlicna.Tenvis vrhunska,imaju i svoj forum gdje brzo dobijes odgovore.To da nema garancije na te proizvode iz Kine to definitvno stoji.Sto se tice kamera treba kupovati P2P i onda nemas problema jer ne treba otvarati portove i instalacija je skoro plug and play.Alert radi bez problema to znam za Sricam,Tenvis i Escam.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 17:20   #7
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
i preko cega gledas stream?

ja bi si slozio kucu, dvije sobe, boravak, ulazna vrata.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 23:16   #8
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Preko mobitela,racunala ili tableta,ovisi sto mi je pri ruci.Postavljena mi je dojava putem emaila.Kamera mi posalje tri slike kada nesto prodje pored kamere na udaljenosti od cca 15 metara.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 18:24   #9
Nevaljala
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
@RAUL - to govoriš za ovo što si preporučio s Gearbesta?
Nevaljala je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 18:30   #10
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
@Nevaljala Vise manje sve ti IP kamere imaju te mogucnosti
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2016., 21:11   #11
Nevaljala
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Naći ću valjda nešto
Nevaljala je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 18:48   #12
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Da ne otvaram novu temu, tu ću pitati (trebam nešto jako slično kao i pokretač teme, ali na moju sreću nešto jednostavnije i jeftinije):

Htio bi jednu jedinu kameru, koja bi snimala kadar iz dvorišta kuće (da se vidi ulaz prema kući i cesta).

Htio bi ovo:

- visoka kvaliteta, HD / FullHD, ali H265 HEVC (po mogućnosti)
- da se po noći vidi jasno (slike/video)
- primarna funkicja: senzor pokreta, sekundarna funkcija: 'direktni' stream
- mogućnost slanja obavijesti pokreta na mobitel (SMS/mail ili tako nešto)


Pa ako može prijedlog (koja/kakva kamera i pojašnjenje kako to funkcionira), hvala!

EDIT: dodana slika kadra
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 18.03.2016. u 18:59. Razlog: dodavanje fotke
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2016., 17:16   #13
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Ja sam zadovoljan Hikvision kamerama, software im stvarno ima dosta opcija i dobra je kvaliteta slike. Njihove novije kamere sad imaju utor za sd karticu pa ti ne treba NVR ili NAS na koji bi se to snimalo ukoliko ti treba ta opcija. Može se podesiti detekcija pokreta na temelju slike pa se napravi neka akcija ako detektira pokret (početak snimanja, slanje emaila, notifkacije itd). Postoji aplikacija za mobitel preko koje se može gledati stream ili snimke, ali preko te aplikacije dolaze i notifikacije o pokretu.

Inače smatram da su te notifikacije nepraktične pa zato ni ne koristim, ponajviše jer na neke stvari ne možeš utjecati a okinuti će detekticiju pokreta. Npr. prođe mačka ili neka životinja, možda neki kukac leti ispred kamere, prođe auto pa bude odbljesak svjetla u zoni detekcije itd. sve ovo bi detektirala kamera i slala obavijest, a ne događa se ništa bitno.

Nedavno sam naručio Hikvision DS-2CD2135F-IS i još uvijek čekam da stinge, isto sam gledao da ima HEVC čisto iz razloga da probam mogu li progurati HD stream kroz jadan upload koji nudi ADSL.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 23:24   #14
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Ja sam zadovoljan Hikvision kamerama, software im stvarno ima dosta opcija i dobra je kvaliteta slike. Njihove novije kamere sad imaju utor za sd karticu pa ti ne treba NVR ili NAS na koji bi se to snimalo ukoliko ti treba ta opcija. Može se podesiti detekcija pokreta na temelju slike pa se napravi neka akcija ako detektira pokret (početak snimanja, slanje emaila, notifkacije itd). Postoji aplikacija za mobitel preko koje se može gledati stream ili snimke, ali preko te aplikacije dolaze i notifikacije o pokretu.

Inače smatram da su te notifikacije nepraktične pa zato ni ne koristim, ponajviše jer na neke stvari ne možeš utjecati a okinuti će detekticiju pokreta. Npr. prođe mačka ili neka životinja, možda neki kukac leti ispred kamere, prođe auto pa bude odbljesak svjetla u zoni detekcije itd. sve ovo bi detektirala kamera i slala obavijest, a ne događa se ništa bitno.

Nedavno sam naručio Hikvision DS-2CD2135F-IS i još uvijek čekam da stinge, isto sam gledao da ima HEVC čisto iz razloga da probam mogu li progurati HD stream kroz jadan upload koji nudi ADSL.
Gledam već tjedan dana tu kameru što si spomenuo i slične - pošto nikad nisam baratao sa video nadzorom, zanima me na kojem principu šalje signal - jel se žično ili WiFi-jem spaja na PC pa zatim direktno uploadira na net i na takav način se šalje stream i onda prima na mob/laptop ili je neka druga shema?
Hipotetski, ako nikog nema doma na nekoliko mjeseci, jel bi to funkcioniralo preko kućnog (starog) računala?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 00:48   #15
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Gledam već tjedan dana tu kameru što si spomenuo i slične - pošto nikad nisam baratao sa video nadzorom, zanima me na kojem principu šalje signal - jel se žično ili WiFi-jem spaja na PC pa zatim direktno uploadira na net i na takav način se šalje stream i onda prima na mob/laptop ili je neka druga shema?
Hipotetski, ako nikog nema doma na nekoliko mjeseci, jel bi to funkcioniralo preko kućnog (starog) računala?
Kamera se spoji na router, većinom žično, ima i bežičnih modela ali ja preferiram žično radi manjeg delaya. Na routeru se porforwardiraju određeni portovi da se možeš spojiti na kameru i to je to, ne treba dodatno računalo.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 18:31   #16
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Kamera se spoji na router, većinom žično, ima i bežičnih modela ali ja preferiram žično radi manjeg delaya. Na routeru se porforwardiraju određeni portovi da se možeš spojiti na kameru i to je to, ne treba dodatno računalo.
Uh, odlično! Onda je to jednostavno. Tnx!
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 15:48   #17
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Da se nadogradim na ovu temu, nisam baš vidio neki specifični topic:

Znate li koju firmu u okolici Splita koja radi video nadzor s jeftinijim rješenjima, a da je sustav dostupan preko neta (i to po mogućnosti bežičnog kao što je VIP homebox i slično)?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 20:43   #18
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Taj dio "dostupan preko neta - bežično" ti je problematičan,
ako se ne varam samo TELE2 - Pokućni za sada dobiva javne ip adrese a kod ostalih si u pravilu iza CGN - a. Jeli se može tražiti / dobiti za stalno javnu ip adresu kod VIP homebox - a treba viditi / pitati.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 20:47   #19
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,202
Tele2 bez problema pušta portove odmah je javna IP

Homebox moraš zatražiti i dobiješ bez problema - provjereno kod poslovnih korisnika (danas riješavao jedan videonadzor i puštanje portova), pretpostavljam da je i kod privatnih isti bez problema

Bonbon internet i poslovni i privatni korisnici bez problema dobiju javne IP
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 20:47   #20
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Tele2 svim pretplatnicima daje javnu IP adresu, ako si na bonovima možda ak imaš sreče dobiješ.
.
Daje i Vip javnu IP adresu samo i stvar radi.

Kod bonbona i T-coma nazoveš službu za korisnike i daju ti javnu IP adresu (ako si na bonovima) u roku 5-10 minuta
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 09:48   #21
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Taj dio "dostupan preko neta - bežično" ti je problematičan,
ako se ne varam samo TELE2 - Pokućni za sada dobiva javne ip adrese a kod ostalih si u pravilu iza CGN - a. Jeli se može tražiti / dobiti za stalno javnu ip adresu kod VIP homebox - a treba viditi / pitati.
Ma CGN mi je samo dio priče, veći mi je problem neka preporuka firme koja se zna nositi s tim stvarima i složiti to kako spada na području Splita.
Nije moj objekt, meni se ne da ići dole radi toga, nemam pojma kakvo je stanje na mikrolokaciji...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 10:46   #22
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Ima tko preporuku nekog solidnog/dobrog SW-a za videonadzor. Imam HDVISION kamere i njihove aplikacijw nisu bas nesto i gotovo nikad ih ne nadogradjuju.

Hvala.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 10:55   #23
Kamby
Premium
 
Kamby's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Istra
Postovi: 132
Možeš probati sa Dahuinim SWom, mobilna je gDMSS, a PC je SmartPSS.
Kamby je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 00:20   #24
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Ne radi s HDvision, ne pronalazi ih u mreži.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 02:10   #25
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Ekipa, da li tko ima iskustva sa solarnim kamerama? Da li to vrijedi sto? Preporuke neke?
Hvala
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 15:38   #26
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
ja imam Ring kameru sa mikrofonom i zvucnikom na bateriji i solarnim panelom, evo vec dvije godine radi na 95% baterije u Rijeci koja ima vise oblacnih i kisnih dana nego engleska. Jedino sta ne mozes to spajati na svoj NVR, jer ima svoj naci streama koji nisam ni probavao kreknuti da mogu spojiti neki NVR.

https://ring.com/products/spotlight-cam-battery
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 20:32   #27
Kristian_RI
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
Sta se tice jeftinijh kamera - preporucio bih Reolink.



Snimac RLN8-410 - 8 kanalni sa PoE izlazima i 2TB diskom cca. 256 eura vani.


Sta se kamera tice - bullet kamera RLC-410 (cca. 50 eura vani) / 5MP i PoE sa integrirani mikrofonom
Ili dome (stropna) RLC-522 PoE (cca 75 eura) sa 3x optickim zoomom.


Iako, ako imas ekstra love, toplo preporucujem RLC-423. Jedna PTZ kamera vrijedi vise nego 3 fiksne. Jedino sta nema integriran mikrofon, al se moze spojit kvalitetni vanjski - npr. od Hikvisiona.






Kristian_RI je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 13:14   #28
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Imam na kući tri kamere, stare skoro 5 godina.
Problem je što su postale smeće za snimanje noću, pretpostavljam da su IR lampice prestale raditi u većem broju. I kada su bile nove, noćno snimanje je uvijek bilo upitne kvalitete, pošto si mogao vidjeti samo da je osoba, a prepoznavanje iste je vrlo upitno.

Drugi problem je što imam podešen "motion alert" i kao što većina vas zna, to se okida na sve i svašta. Odbljesak farova od auta koji prolaze ulicom, magla, kiša, lišće, grane, mačke, psi. Na koliko gluposti okida, opet nekada uopće ne okine kada autom ili pješke prođem direktno ispred kamere danju.

Malo sam krenuo istraživati kako riješiti sve te probleme, i tu trebam vaše preporuke.
Pošto imam Synology NAS, najviše bi volio koristiti kamere s njihovim Surveilence sustavom. Pregledao sam change log za Synology Surveillance Station i u siječnju ove godine je dodana podrška za ONVIF Profile T.

Ako sam ja dobro razumio, taj novi ONVIF profil između ostalog standardizira upotrebu "motion alert" funkcionalnosti na kameri, kako se ne bi morao koristiti protokol samog proizvođača (a time niti software proizvođača).

Ove kamere su mi zapele za oko:
Hikvision ds-2cd2t47g2-l 4MP
Hikvision DS-2CD2087G2-L 8MP (ili 4K)

Obje kamere se hvale izvrsnim low light senzorom, noćnim snimkama u boji, i time da ne koriste IR lampice. Ovu drugu 8MP (4K) kameru razmatram samo i isključivo radi ove linije teksta u opisu: Focusing on human and vehicle classification based on deep learning
4K mi ne treba i bio bih sretniji s 4MP ili 5MP kamerom.

Ima li tko iskustva s ovim ili sličnim Hikvision kamerama?
Znate li da li DVR mora ima prepoznavanje ljudi i vozila, ili to može imati kamera, a DVR (Synology) samo snimi i pošalje alert kada ga kamera obavijesti?
Imate li kakvu preporuku za moj sustav, 3 kamere, da mi aktivira obavijesti samo na vozila i ljude kada uđu u označenu zonu praćenja? Mogu dignuti virtualni server na Synology gdje ću onda staviti windows instalaciju i neki drugi software za DVR ako se to isplati. Ali bih htio ako je ikako moguće ostati na Synology da si ne kompliciram život.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 12:23   #29
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Nemojte svi odjednom pisati.

Očito da nema baš iskustva s mojom kombinacijom, zato ću ja biti pokusni kunić.
Kao što sam napisao, u užem izboru mi je bila Hikvision DS-2CD2T47G2-L. To je novi model iz 2020. s poboljšanim night vision color modom i "umjetnom inteligencijom".
Nakon razgovora s ljudima iz te branše, preporučili su mi da se držim Hikvision ili Dahua brendova, a vidim da su oni i među najbolje podržanima na Synology.

Na kraju nakon dosta mozganja i vaganja sam se odlučio i kupio jedan komad Dahua IPC-HFW5449T-ASE-NI. Specifikacijama je skoro brat blizanac gore navedenom Hikvision modelu, ali ima Sony Starlight+ senzor i neke druge stvari su mi izgledale ozbiljnije.

Čekam isporuku, pa ću montirati na glavnu poziciju i testirati kako sve radi. Ukoliko bude prema očekivanjima, zamijenim i ostale kamere s istim modelom.

EDIT: Kupio preko interneta jer je kod nas cijena 62% veća.

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 24.12.2020. u 12:29.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 13:07   #30
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
pratim .. javi dojmove
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na