Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2011., 10:34   #61
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa meni radi savršeno (8 megabita doduše kaj već vozim neko vrijeme). Još sam na unazad par godina skroz friško obnovljenoj infrastrukturi. Jedini problem koji sam imao je sa njihovim wlan modemom/routerom (atlanta mislim), ali kad sam uze Thomsona i na njega nakačio svoj router radi ko iz p***e

Jebga. Problem je jedini kaj je "kocka" u kontekstu da će najvjerojatnije raditi dobro, ali ako te ulovi bad luck da ti se potrefi loša lokacija onda je banana.
  Reply With Quote
Staro 15.04.2012., 16:24   #62
Take
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 181
Pozdrav,

imam nekaj u glavi da bi presao na drugog operatora. Imam doma 2 linije (1 za firmu, druga za obitelj). Sada Tekomu placam 250kn po liniji za internet i telefon + sto potrosim impulsa na obje linije.
Gledam na H1 dobijem za tu lovu Trio BIT paket, pa imam dvije televizije za doma (moj stan i stan od roditelja).
Dalje gledam Bnet, Superbrzi 3D - 230kn po liniji sa time da moram platiti Bnetu provlecenje do mene 1000kn cca jer se odma iza kuce nalazi zgrada gdje su dostupni.

Znaci moraju biti oba dvije linije sa trio uslugom, pa jel imate neki pametan savjet kaj da uzmem.
Ne snazalim se uopce po tim njihovim cjenicima i sta je ukljuceno u cijenu a sta ne
Take je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2012., 23:21   #63
palookavile
Registered User
Moj komp
 
palookavile's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
A čuj, kod Bneta ti je ok to što na jedan prijemnik možeš spojit više tv-a, jer još uvijek puštaju analogne programe, dok za sve ostale kolko ja znam moraš još dodatni prijemnik za svaki tv uzet.

Najbolje da staviš sve na papir pa vidiš šta ti se najviše isplati. Iako to nekad zna bit prava umjetnost, pogotovo kod onog Bnet cjenika.
palookavile je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 13:39   #64
slish480
Yeeepiyaye
Moj komp
 
slish480's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Graz, Austria
Postovi: 293
Rjesenje za najbrzi upload

Koji provider kod nas pruza najbrzi upload, ali po ovim ne mislim sad davat 500 kuna mjesecno da bih imao brzi upload. Sad sam na t-com 4mbit Flat i upload je koma, na sta bih se trebao prebacit za cca iste novce ali da mi se poveca upload za bar duplo, ako me kuzite sta hocu rec.
slish480 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 14:48   #65
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Prvo pogledaj koji su ti svi operateri dostupni i onda pogledaj cijene i pakete.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 14:51   #66
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
ha ti bi i ovce i novce

prvo se raspitaj koji su uopće dostupni kod tebe ( Nova Gradiška jel ) na kraju ćeš imati par komada i pogledaj na njihovim stranicima što nude, ako ne možeš imati optiku onda ostani na t-com ili povuci od nekoga wifi

ali stvarno jadan je upload od najmanjeg/najjeftinijieg modela t-com za normalno surfanje barem 100 kB/s uploada i 1 MB/s download
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 15:02   #67
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Pa više manje svi nude barem 512 kbit/s upload, u tim osnovnim brzinama, čak neki i 768, osim T-com naravno. Kod cure uveli Amis i ima osnovni paket 8mbit/768kbit...
Tak da vidi kaj ti je dostupno, prvo na webu a ako ti ne kažu onda zoveš szk i pitaš za svoju adresu/broj pa usporediš kaj ti je najbolje...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 17:01   #68
slish480
Yeeepiyaye
Moj komp
 
slish480's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Graz, Austria
Postovi: 293
Evo gledao Optimu i imaju ok pakete, 8.192/512 kbps, to je ok. Ali sam sad na njihovoj facebook stranici procitao takvih prituzbi na njih. A od ovih ostalih nitko nije dostupan na podrucju gradiske.
slish480 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 17:05   #69
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Zašto ti tocno treba veci upload?

Jer tu kod nas je dostupna i optima i h1...ali sve je to smece naspramen smeca od tcom...kako god tcom mi je najbolji i necu ga mjenjati
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2012., 12:41   #70
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ima ti Optima i na 4mbit i na 10mbit paketima veći upload od t-coma.
Ja ću se isto prebaciti čisto da isprobam.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2012., 17:52   #71
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
I ja cak jos uvijek razmisljam prebaciti se nekuda...optima mi se cini nekako ok

Sada me tcom kosta, 4mb flat 160kn, na optimi bi me to isto sam sa vecim uploadom kostalo 120kn

Ili O2 surf znaci telefon+4mb flat mi me izasao 172kn znaci cc 50kn jeftinije nego tcom...

Najvise me privlaci O2surf...ali najvise mi je problem, sto je tvu dalje pausal plača i to me sve zapravo košta oko 350kn, sto mi je neprihvatljivo, eh kada bi mogao tu htv pretplatu prekinuti ovo bi bilo idealno za mene
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2012., 18:08   #72
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ja sada imam t-com 4mbit + telefon + flat = 260kn kako god okrenem
Naručio sam O2TVsuft + povećanje brzine na 10 mbit = 262kn

Prednost je što neću imati telefon pa me više nemogu zvati da kupim nešto ili da sam dobio na nagradnoj igri.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2012., 18:11   #73
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
262 + 80kn televizor ili tv ne placas?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2012., 22:47   #74
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
TV plaćam svakako, uzeo Optimu ili ne.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2012., 10:26   #75
zoky21
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Savjet o ISP u

Pozdrav ljudi,

Naime treba mi savjet po iskustvu korisnika, koji sve operateri imaju u ponudi za Tv kanal Sportklub ali ne onaj prokleti sportklub koji t-com i na kojem ne mogu gledati tekme medveščaka. Koliko sam shvatio t com ima taj sportklub start odnosno kad je neka tekma uživo onda na tom kanalu od t coma nema prijenosa nego je neka repriza. Bnet ima takav kanal. Na što je bitno paziti kod naziva, jel mora pisati sport klub hrvatska ili nekaj drugo? Unaprijed Hvala
zoky21 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2012., 10:36   #76
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Bog zna na kojem bu se prenosil hokej, meni isto nije najasnije kako bu to bilo ove sezone i na kojem sportklubu...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2012., 13:01   #77
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Mikeyy nazovi službu za korisnike i traži da te izbrišu iz telefonskog imenika. ja sam to napravio i više nema glupih poziva, anketa, nagrada i sl
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 13:19   #78
h4ze
Premium
Moj komp
 
h4ze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Amsterdam
Postovi: 179
Pozdrav, od 1.9. sam u Zagrebu na Srednjacima (nije bitno pretpostavljam, ali za svaki slučaj ) pa me zanima koji bi ISP preporučili. Bit će nas troje u stanu, svatko sa svojim laptopom. Cijena je normalno bitna, što manje to bolje ali hoćemo i neku pristojno brzinu >4mb i flat.
Znači samo internet, bez telefona.
__________________
h4ze je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2012., 16:43   #79
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Koji ISP odabrati i koji paket?

B.net mi je upravo javio da, nakon što smo prije mjesec dana potpisali ugovor) ipak ne mogu uvesti liniju u moju zgradu (tehnički problemi, ne postoji vod kroz koji bi mogli uvesti uslugu).

Koga odabrati umjesto njih?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2013., 14:37   #80
slish480
Yeeepiyaye
Moj komp
 
slish480's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Graz, Austria
Postovi: 293
Trebam preporuku ISP-a, gdje živim mogu birati samo između t-com-a i optime, tj nisam ni siguran 100% jel samo između njih mogu birati, (područje nove gradiške). Trenutno sam na optimi samo za telefon nemam internet preko fiksne linije nego je drugačije rješeno, i sad trebam preporuku telefona i interneta da bude sto je moguće jeftinije. I zna li tko mozda planiraju li oni imati uskoro nekakvo snizavanje cijena ili nesto?
slish480 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2013., 20:25   #81
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Moja preporuka bi išla za optimu .
Fiksni telefon i neograničen promet internetom plačam 170 kn .
Minuta razgovora na fiksnom telefonu je samo 6 lipa , dok se t-com plača 270 kn tj. 100 kn više od optime .
Godišnje bi odabirom optime uspio uštedjeti 1200 kn .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2013., 22:54   #82
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Naravno, ako bi usluga bila na razini. Probaj se raspitati kakva su iskustva s Optimom u mjestu gdje živiš.
Naime, frend se prebacio s T-Coma na Optimu i požalio je. Čak je platio penale za otkazivanje ugovora. Preko dana sve je bilo super. Brz internet, stabilna veza. Ali navečer, brzina se drastično spustila i imao je učestalo pucanje veze. Što se tiče korisničke podrške, i s time je imao problema. Nakon prijavljenog kvara trebalo im je dosta dugo da reagiraju.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2013., 23:18   #83
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Imao sam predrasude prema optimi prije nego sam prešao kod njih .
Mislio sam veza će pucati , loša korisnička podrška itd , ali sam ipak odlučio zbog financijskih razloga raskinuti sa t-comom i preći na optimu .

Ugodno sam iznenađen sa uslugom , brzina je i viša od one koju su naveli u paketu , veza ne puca nikada , korisnička podrška fenomenalna .

Žao mi je sada što prije nisam prešao na optimu i uštedio si tisuće kuna kroz razdoblje gdje me je t-com nemilosrdno derao po đepu .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 23:42   #84
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Ima li izlaza iz mojeg problema?

Probat cu sto krace. Nedavno smo iznajmili novi stan koji nema ni telefonsku liniju jos, ali jedan stan u zgradi vec ima internet pa smo znali da moze, i mislimo si OK.

Htjeli bi nesto sto jeftinije i tako potpisemo sa H1 za 100kn mjesecno da bi od njih dobili nakon tjedan dana odbijenicu jer T-com u mojem kvartu nema dovoljno parica za iznajmljivanje.

Navodno da mogu koristit samo usluge T-coma. Naravno meni ne treba televizija, ne treba mi ni telefon al ajde ok i T-comova ponuda je Maxadsl sa flat rate je nevjerojatnih 240kn!! Prije 7-8 godina sam placo isto toliko ili mozda mrvicu vise, nebitno.

Uglavnom sad ako nedaju paricu H1 jel to znaci da nedaju nikome? Mozda Iskon ako on ima sta jeftinije?

Nije mi dostupna kabelska, kvat je donja Kustosija, dakle Zagreb.

Jel ima tu izlaza sa VIPom ili neka druga opcija, satelitski internet, sta ja znam, bnet sam cuo da ima nesto wireless?? Trebao bih odgovor relativno brzo jer nesto moram uzet buduci da radim i od doma pa mi je stvarno potrebno.

Bilo sta, a da mi je jeftinije od tih 240kn T-comovih...cijena pre strasna.

Hvala unaprijed.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 00:14   #85
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ukucaj si adresu u amis pa vidi da li oni nude šta?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 08:43   #86
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Ili da probaš s nekom Wifi udrugom...meni je to bio prvotni plan, ali zbog nebodera na Trešnjevci ne hvatam dobro signal AP.
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 10:00   #87
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
vrlo rado, ima nekakav kontakt broj? jedino ja sam u prizemlju ali vrijedi pokusat...

probat cu nazvat Amis da vidim sta ce rec
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 10:22   #88
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
meni na knežiji je bila još gora situacija
možeš samo tekom, ove koji iznajmljuju od tekoma ili optimu kojoj tekom nije dal mjesto u centrali

na kraju odluka pala na mobilni net i sad me zivo zaboli za lokaciju dok god ima 3g signala
domis je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 11:01   #89
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
možeš probati uzeti Vip-ov homebox na probu tjedan dana, pa ako ti paše signal i brzina,
to je nekih 75 kuna mjesečno sa 5 Gb prometa
dak0001 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 11:04   #90
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ali taj Homebox ide sa pretplatom. Rađe onda uzmem bonbon kaj ide za 70 ili koliko kuna 4 gige i to bez pretplate.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na