Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2012., 15:43   #481
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Probao sam / došao u doticaj, s dosta Osramovih modela štednih u zadnje vrijeme i nisu se baš pokazale kao trajne. Riječ je bilo o prostorima gdje se nisu često palile / gasile, bez vlage etc, a durale su po cca dvije godine.

S druge strane, Philipsovi modeli, kupljeni u onim kombinacijama 2+1 gratis za nekih 60-65 kn (~20 kn po komadu), rade po 5-6godina u istim uvjetima.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2012., 16:48   #482
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@lowrider
Kineze sam spominjao u vezi LED lampi / žarulja i mogućnosti normalne nabave a da nije ejeb
Di OSRAM ima proizvodnju vrag zna.

Istina, rekli smo da CCFL baš nije povoljan za stubišta i tajmere ali neki proizvođači imaju poneku seriju i za takve namjene. Vjerojatno je elektronika složena tako da ublaži startni udar, npr. da za full intezitet treba par sec.
Zato sam gore naveo i linkao odr. tip od OSRAM - a.

Druga je sad stvar šta na domaćem tržištu nemaš izbor točno određene serije nego šta nađeš po trgovinama. Jedino da naručiš direktno od zastupnika.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2012., 12:01   #483
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor The Pill Man Pregled postova
Evo jedan zagriženi elektroničar rastavlja i analizira lampe...


Koliko vidim na prvi pogled ima dosta shema raznovrsne elektronike...
Stvarno treba volja za servis lampi od 20-30kn/kom...
Raskopao sam ih par crknutih i uvijek je bila crkla žarna nit u cijevi, dok je elektronika bila ispravna. Tako da se to ne može ni popraviti. Ispada da CFLovi krepavaju iz istog razloga kao i klasične žarulje, radi pregorjevanja žarne niti.
Night je online   Reply With Quote
Staro 10.01.2013., 09:26   #484
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Dali netko mozda zna kakav dimmer ide na smd led zarulje , ide li obicni ili mora biti bas za led zarulje, hvala unaprijed.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 08:56   #485
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
HEP - previsoka struja

Evo ovako Zadnje dvije godine plaćam račune mjesečne za struju od 550 - 600 kn u trosobnom stanu u kojem radi 1 televizor samo navečer,bojler navečer samo,perilica se pali preko dana jednom i jednom navečer i laptop radi u mojoj sobi, i jedan hladnjak.To su sve uređaji koji rade u stanu sve žarulje su štedne.
Zvao sam HEP gdje su mi rekli da je normalno da u stanu imam režije 600 kn, a okolo kuće i stanovi veći od moga imaju režija od 180 do 300 kn.Zatražio sam promjenu brojila ili da mi netko od hep tehničara dođe provjeriti rekli su mi da oni to nerade i da zovem privatnog električara....neznam što da radim zato što ću prolupati gasim sve živo i neživo pazim na tu retardiranu struju kao manijak i OPET su mi računi iznova i iznova 500 - 600 kn.ovi u HEP-u me nežele ni saslušati kako treba,okolo svi neke priče imaju i neznam što da radim pa tražim bilo kakvu pomoć savjet...hvala
očitanje brojila danas mi je :
40412
233792

najviše me uplašilo zato što mi je nekolica rekla da mi netko krade struju a volio bih znati kako to provjeriti ili slično da znam koga točno odležati
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 09:00   #486
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
Evo ovako Zadnje dvije godine plaćam račune mjesečne za struju od 550 - 600 kn u trosobnom stanu u kojem radi 1 televizor samo navečer,bojler navečer samo,perilica se pali preko dana jednom i jednom navečer i laptop radi u mojoj sobi, i jedan hladnjak.To su sve uređaji koji rade u stanu sve žarulje su štedne.
Zvao sam HEP gdje su mi rekli da je normalno da u stanu imam režije 600 kn, a okolo kuće i stanovi veći od moga imaju režija od 180 do 300 kn.Zatražio sam promjenu brojila ili da mi netko od hep tehničara dođe provjeriti rekli su mi da oni to nerade i da zovem privatnog električara....neznam što da radim zato što ću prolupati gasim sve živo i neživo pazim na tu retardiranu struju kao manijak i OPET su mi računi iznova i iznova 500 - 600 kn.ovi u HEP-u me nežele ni saslušati kako treba,okolo svi neke priče imaju i neznam što da radim pa tražim bilo kakvu pomoć savjet...hvala
očitanje brojila danas mi je :
40412
233792

najviše me uplašilo zato što mi je nekolica rekla da mi netko krade struju a volio bih znati kako to provjeriti ili slično da znam koga točno odležati

Nešto definitivno nije u redu jer moji računi su oko 300-injak kn (nešto više do toga) a uz sve tvoje nabrojano još i kuham na struju, jedan TV je CRT, drugi LCD, imamo komp a ne laptop......puno previše plaćaš. Ili "majstor" ne zna očitati brojilo, pa su te zakinuli s krivim obračunom.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 09:08   #487
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Također. Oko tristotinjak kuna mi je struja. Komp 24x7, Plazma u prosjeku 5 sati dnevno, vešmašina (preko dana), perilica za suđe tu i tam, veliki frižider, duboko. Nemam štedne žarulje. Kuham na struju.
  Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 09:10   #488
iNoob
Game Collector
Moj komp
 
iNoob's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Postovi: 366
[QUOTE=d0magoj_OS;2438205]Evo ovako Zadnje dvije godine plaćam račune mjesečne za struju od 550 - 600 kn u trosobnom stanu u kojem radi 1 televizor samo navečer,bojler navečer samo,perilica se pali preko dana jednom i jednom navečer i laptop radi u mojoj sobi, i jedan hladnjak.To su sve uređaji koji rade u stanu sve žarulje su štedne.
Zvao sam HEP gdje su mi rekli da je normalno da u stanu imam režije 600 kn, a okolo kuće i stanovi veći od moga imaju režija od 180 do 300 kn.Zatražio sam promjenu brojila ili da mi netko od hep tehničara dođe provjeriti rekli su mi da oni to nerade i da zovem privatnog električara....neznam što da radim zato što ću prolupati gasim sve živo i neživo pazim na tu retardiranu struju kao manijak i OPET su mi računi iznova i iznova 500 - 600 kn.ovi u HEP-u me nežele ni saslušati kako treba,okolo svi neke priče imaju i neznam što da radim pa tražim bilo kakvu pomoć savjet...hvala
očitanje brojila danas mi je :
40412
233792

najviše me uplašilo zato što mi je nekolica rekla da mi netko krade struju a volio bih znati kako to provjeriti ili slično da znam koga točno odležati [/QU

Meni računalo radi 24/7, bojler isto tako, škrinja isto, Tv bar 16 sati dnevno radi. Ništa ne gasim i uopće ne pazim na struju pa mi računi nikad ne pređu 350 kn. Možda ti se neki susjed prikačio pa ti krade.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
iNoob je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 09:10   #489
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
uredu što da radim ? :S hep mi neželi pomoći a ja neznam ništa o struji :\
Kako se može saznati dali mi netko krade struju i tko točno ? hvala puno i nadam se da to nije istina :S
Tražim nekoga iz Osijeka električara ili slično koji može ovo provjeriti naravno da bih platio izlazak i bilo što.
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 09:16   #490
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Nisam pametan. Prvo bi pratio potrošnju tjedan dana (zapiši brojila danas i onda za tjedan dana) pa sam izračunaj koliko ispada. Ako odgovara potrošnja računima netko će te bolji savjetovati, a ako ne odgovara onda te HEP krade (iako ovo ne vjerujem toliko).

Također, pogledaj po onom okruglom dijelu (kaj se brže vrti ovisno o potrošnji) pa isključuj uređaj po uređaj. Možda imaš neki potrošać koji je pokvaren pa troši puno više ne go kaj bi trebao (iako ne znam kaj bi moglo toliko trošiti).

Netko će ti pametniji po tome pitanju odgovoriti.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2013., 09:21   #491
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
Laptop je novi naručen prije 2 tjedna,bojler i kompletno kupatilo je razbijeno do temelja i renovirano od novih cijevi,bojlera,pločica,...kupatilo nema ni godinu dana smrdi još sve po novome Hladnjak je star godinu dana novo isto a da stvar bude gora otac mi živi od bojlera i sličnih stvari i 100% nije greška u njima,zvao sam sad elektrometal osijek pa ćemo vidjeti što kažu ljudi. jedino što je staro u stanu je ona glupost sa osiguračima i brojilo pored stana :S Tv isto nov,...neznam :S pokušati ću idućih 5 dana očitavati brojila u 10 ujuro pa ćemo vidjeti,...ne vjerujem da mi hep krade struju prije bih rekao jedan od susjeda...

dali postoji nekakav uređaj koji se može priključiti na utičnicu pa onda iz njega u uređaj koji bih mi očitavao trenutu potrošnju ili nešto slično ?
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 09:46   #492
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
Laptop je novi naručen prije 2 tjedna,bojler i kompletno kupatilo je razbijeno do temelja i renovirano od novih cijevi,bojlera,pločica,...kupatilo nema ni godinu dana smrdi još sve po novome Hladnjak je star godinu dana novo isto a da stvar bude gora otac mi živi od bojlera i sličnih stvari i 100% nije greška u njima,zvao sam sad elektrometal osijek pa ćemo vidjeti što kažu ljudi. jedino što je staro u stanu je ona glupost sa osiguračima i brojilo pored stana :S Tv isto nov,...neznam :S pokušati ću idućih 5 dana očitavati brojila u 10 ujuro pa ćemo vidjeti,...ne vjerujem da mi hep krade struju prije bih rekao jedan od susjeda...

dali postoji nekakav uređaj koji se može priključiti na utičnicu pa onda iz njega u uređaj koji bih mi očitavao trenutu potrošnju ili nešto slično ?
Ako zanemarimo da ti netko krade struju, možda je problem u samom brojilu? Da li je dotrajalo....pokvareno.....??? Mogao bi pozvati ljude iz HEP-a da to provjere. Nema logike da ne znam kakav uređaj koristiš (osim klime 24/7, a i ona bi trebala biti cca 6-7 KW da bi ti povećala račun za 250-300 kn više)) da ti struja bude tolika. Nisam pametan više...
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 10:02   #493
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
dali postoji nekakav uređaj koji se može priključiti na utičnicu pa onda iz njega u uređaj koji bih mi očitavao trenutu potrošnju ili nešto slično ?
mjerac potrosnje struje. imas ih po masi supermarketa, od 100 do 150 kuna.

a ako te tjesi, i meni je toliki racun. istina, za kucu 9 x 9 metara, frizider, dvije kistre, protocni bojler u kuhinji, 80L u kupaoni, preko zime kalorifer / preko ljeta klima, tri kompa (sve LCD-i), LCD TV (iznenaduje me sto on npr vuce malo preko 80W, imam i ja mjerac potrosnje)........ uglavnom, nakupi se. kuha se na plin, pece se na struju. i mahom su sve stedne zarulje, osim u kupaoni gdje su previse krepavale (ja sam to pripisao vlagi).


iskopcaj sve uredaje pa vidi brojilo da li ide kuda. ako ide, negdje ti nesto vuce struju, moze biti na najobicnijem prekidacu, cak i uticnici. ja sam sve provjerio kod sebe, svi kontakti ocisceni i svi kontakti pritegnuti, svejedno .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 10:06   #494
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
Laptop je novi naručen prije 2 tjedna,bojler i kompletno kupatilo je razbijeno do temelja i renovirano od novih cijevi,bojlera,pločica,...kupatilo nema ni godinu dana smrdi još sve po novome Hladnjak je star godinu dana novo isto a da stvar bude gora otac mi živi od bojlera i sličnih stvari i 100% nije greška u njima,zvao sam sad elektrometal osijek pa ćemo vidjeti što kažu ljudi. jedino što je staro u stanu je ona glupost sa osiguračima i brojilo pored stana :S Tv isto nov,...neznam :S pokušati ću idućih 5 dana očitavati brojila u 10 ujuro pa ćemo vidjeti,...ne vjerujem da mi hep krade struju prije bih rekao jedan od susjeda...

dali postoji nekakav uređaj koji se može priključiti na utičnicu pa onda iz njega u uređaj koji bih mi očitavao trenutu potrošnju ili nešto slično ?
Ugasi sve potrošaće i vidi da li se brojilo okreće, mislim za početak to možeš provjeriti

P.S. Burko je bio brži
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 11:13   #495
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Moj savjet: nemoj samo očitavat na intervalu 24h, ja sam znao i po oar sati očitavat samo da "osjetim kako sustav diše" , onda nabacim malo matematike i sve ispadne dobro. U pravilu kod mene najviše ždere bojler u kuhinji jer on non stop dogrijava vodu tako da ga je isplativije ugasit pa grijat po potrebi. Šta se bojlera tiče koje imaš pripazi kako su termostati podešeni ako recimo staviš previsoku temp. bojler će stalno dogrijavat vodu ....
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 11:35   #496
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
@burko

Daj malo objasni kak to vuce struju na prekidacu ili uticnici i o kolikoj se kolicini struje radi?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 11:39   #497
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Los kontakt, korodiran, pregorio..... Izaberi :-).
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 11:41   #498
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Naravno da HEP ne zanima tvoj problem, jer je on u kućnoj instalaciji u što HEP ne dira, za to su zaduženi električari. Postoji mogućnost da brojilo ne valja, rijetko je ali ipak moguće. Možeš tražiti testiranje, ako se pokaže da je ispravno ti snosiš troškove

Najprije ištekaj sve iz struje i gledaj da li brojilo i dalje vrti. Kupi onaj mjerač potrošnje (cca 100 kn) pa provjeri te aparate koliko sisaju, probaj složiti neku računicu. Iako je novo, ne mora značiti da je ispravno. Pa vidi sa nekim električarom, za početak samo neki pregled, to bi svaki htio napraviti i bez računa. Javi kak napreduje

Edit: vidim da si pitao za mjerače - ponekad ih ima u Lidlu na akcijama, mislim po 90 kn ili tako nešto. Ili http://www.chipoteka.hr/artikl/86278...zidni-fht-9992 npr

Zadnje izmijenjeno od: Dac. 01.08.2013. u 11:47.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 11:41   #499
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Los kontakt, korodiran, pregorio..... Izaberi :-).
I dalje je upitno što je tu "potrošač".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 11:45   #500
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Slažem se za "ugasiti sve" pa vidjeti. Ako se ono gofno okreće, nešto ti crpi struju. A možda je i susjed.

Sljedeći korak bi bio iskopčati u hodniku glavnu sklopku za tvoj stan. Pa "poslušaj" ak ti susjedu ode nekaj. :P

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Los kontakt, korodiran, pregorio..... Izaberi :-).
Pa da, ali sa kontaktima praktički imaš dva stanja.

"kratki spoj", bum, ode osigurač

"pregorio", nema napona.
  Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 11:52   #501
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
I trajnožareći kontakt

Ma puno je to 500-600 kn mjesečno. Duplo previše za normalno, prosječno kućanstvo
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 12:31   #502
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Kod mene je zamrzivač, 2 frižidera, perilica suđa, perilica rublja, sušilica rublja, crt-tv, lcd-tv, komp (24/7), mrežna infrastruktura, nas, printeri, svjetla, rerna (svaki dan po par sati), klima i ponekad alati, a račun smo preplatili 2 puta. To jest, jednom preplatili, a drugi nismo imali uopće. Rate su nam bile izračunate 600kn, a potrošili smo 2700kn u pola godine. Znači da trošimo 450kn po mjesecu. Nas je četvoro odraslih i jako često radi i fen i pegla, a o perilicama ne moram ni govoriti.

Kod tebe, domagoj, nešto ne valja.
Moji starci su imali bijesne rate (njih dvoje i mala sestra), a nemaju ni blizu potrošnje kao mi. Tražili su i dobili novo brojilo. Od tada imaju 200/250kn rate.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 12:33   #503
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Los kontakt, korodiran, pregorio..... Izaberi :-).

Htio sam samo rec da krivo govoris, tj da ne moze prekidač ili utičnica vuć struju, a jos manje uzrokovat 600 kn račun za struju.

Naravno, svi ispravni/čisti kontakati su poželjni
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 12:59   #504
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
I dalje je upitno što je tu "potrošač".
tja. a npr, sto je meni bilo na kupaonici, ispred gdje su prekidaci za svjetlo/bojler/grijalicu....... sve fino radi i svjetli tinjalica, a grije se sumanuto jer su limovi samog prekidaca bili crni....... da li je to veca potrosnja onda?

ili da preformuliram pitanje - da li je los kontakt (a struja ocito prolazi, trosilo (bojler) radi) uzrok vecoj potrosnji?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 13:11   #505
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
iskopčao sve iz stana i isključio glavnu skopku,u stanu apsolutno nigdje nema struje i ništa neradi,ostavio tako 2 i pol sata i kada sam očitao brojilo.brojevi su drugačiji ( zadnji broj prije očitanja 8,nakon 2 i pol sata broj je na 2...) brojilo se vrti struja se troši a sve izgašeno nazvao sam hep odjebali su me kao budalu neznam što da radim....
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 13:16   #506
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
iskopčao sve iz stana i isključio glavnu skopku,u stanu apsolutno nigdje nema struje i ništa neradi,ostavio tako 2 i pol sata i kada sam očitao brojilo.brojevi su drugačiji ( zadnji broj prije očitanja 8,nakon 2 i pol sata broj je na 2...) brojilo se vrti struja se troši a sve izgašeno nazvao sam hep odjebali su me kao budalu neznam što da radim....

Možda da pozoveš nekog detektiva? Šalu na stranu, možda je moguće da brojilo ne valja.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 13:19   #507
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
tja. a npr, sto je meni bilo na kupaonici, ispred gdje su prekidaci za svjetlo/bojler/grijalicu....... sve fino radi i svjetli tinjalica, a grije se sumanuto jer su limovi samog prekidaca bili crni....... da li je to veca potrosnja onda?
U pravilu nije. Kod lošeg kontakta može doći do iskrenja i povećanja temperature, ali nema povećanja potrošnje. Posebno ne u ovolikom iznosu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 13:23   #508
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
U pravilu nije. Kod lošeg kontakta može doći do iskrenja i povećanja temperature, ali nema povećanja potrošnje. Posebno ne u ovolikom iznosu.
pa ne kazem da je to strikno uzrok ovolikom racunu, ali ne mozes reci da kroz los kontakt prolazi jednaka struja kao kroz "zdrav" kontakt. sama pobogu temperatura na tom mjestu dize otpor........ pogotovo kod trosila koja vuku 2kW, grijaci.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 13:28   #509
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
pa ne kazem da je to strikno uzrok ovolikom racunu, ali ne mozes reci da kroz los kontakt prolazi jednaka struja kao kroz "zdrav" kontakt. sama pobogu temperatura na tom mjestu dize otpor........ pogotovo kod trosila koja vuku 2kW, grijaci.
Naravno da diže otpor, ali mizerno. Dapače, prije ćeš imati probleme drugog tipa.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 13:29   #510
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
pa ne kazem da je to strikno uzrok ovolikom racunu, ali ne mozes reci da kroz los kontakt prolazi jednaka struja kao kroz "zdrav" kontakt. sama pobogu temperatura na tom mjestu dize otpor........ pogotovo kod trosila koja vuku 2kW, grijaci.
Da, samo znaš kaj bi bilo "ostalo" od tog kontakta i svega oko njega kod jačeg trošila kada bi išla tolika struja kroz njega?
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na