Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2018., 08:01   #5311
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
fantastican paket od telefona
I batery life će biti fail
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 08:13   #5312
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ne vidim zašto. Imao sam note5 i baterija je bila super.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 09:30   #5313
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Pojavio se u SD-u na prednarudžbi (DS verzije) - 6.949 i 8.849kn

http://promocije.sancta-domenica.hr/...m_medium=email
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 11:17   #5314
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ne vidim zašto. Imao sam note5 i baterija je bila super.
Po vlastitom iskustvu, zato što je to samsung. Imao S1, S2, S4, S5, N4 i trenutno imam S9. Dakle, mobitel nakon 2-3 mjesecu u idleu u 2-3 sata "spali" 10% baterije. I ne, nije FB i ostale moderne pizdarije jer na mobitelu je osnovni set aplikacija + Viber i Wapp. Pošto mi je poslovni mail "integriran" u Gmail, taj app koristim i za mailove (i kad smo već kod toga notifikacije Gmaila mi na S9 dobrano kasne). Jedina razlika između S9 i prethodnika je to što S9 još uvijek donekle radi "bez laga".
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 15:04   #5315
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Po vlastitom iskustvu, zato što je to samsung. Imao S1, S2, S4, S5, N4 i trenutno imam S9. Dakle, mobitel nakon 2-3 mjesecu u idleu u 2-3 sata "spali" 10% baterije. I ne, nije FB i ostale moderne pizdarije jer na mobitelu je osnovni set aplikacija + Viber i Wapp. Pošto mi je poslovni mail "integriran" u Gmail, taj app koristim i za mailove (i kad smo već kod toga notifikacije Gmaila mi na S9 dobrano kasne). Jedina razlika između S9 i prethodnika je to što S9 još uvijek donekle radi "bez laga".
Ne znam u usporedbi s čim je ovo gore s1,s2, itd., ali dat ću ti svoj primjer.
Kako sam promijenio posao početkom godine, tako sam promijenio i neke druge životne navike, što svojom voljom, što politikom nove firme (nema korištenja mobitela za vrijeme rada, samo pod pauzama i gablecom ).
Prije sam radio u području relativno dobrog signala i mob mi je trošio do 5% baterije, sada sam na periferiji grada, skroz, rubno područje za odašiljač u gradu i rubno područje za odašiljač u slijedećem mjestu, taman na pol puta.
Mobitel je dakle većinu vremena u šaltanju između ta dva odašiljača i tu većinu vremena je na edge signalu, eventualno ako ulovi ulovi 3g/h+. Bateriju ne da jede, nego 'ždere' tih 8h koliko sam na poslu, zbog tog prešaltavanja signala, izgubim za 8h, sot je 1h maksimalno (toliko ima maks pauza), 30-35% baterije bez pol muke.
Tako da, ako si dosta u pokretu između odašiljača, nije to do samsunga, nego do konstantnog traženja signala.
Za usporedbu, kad sam kući, 4g+ odašiljač mi je na 100m zračne linije, za 1h sot-a trošim 10-12% baterije na S9.
Ista stvar je na bilo kojem mobitelu kojeg sam imao.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 16:19   #5316
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ne znam u usporedbi s čim je ovo gore s1,s2, itd., ali dat ću ti svoj primjer.
Kako sam promijenio posao početkom godine, tako sam promijenio i neke druge životne navike, što svojom voljom, što politikom nove firme (nema korištenja mobitela za vrijeme rada, samo pod pauzama i gablecom ).
Prije sam radio u području relativno dobrog signala i mob mi je trošio do 5% baterije, sada sam na periferiji grada, skroz, rubno područje za odašiljač u gradu i rubno područje za odašiljač u slijedećem mjestu, taman na pol puta.
Mobitel je dakle većinu vremena u šaltanju između ta dva odašiljača i tu većinu vremena je na edge signalu, eventualno ako ulovi ulovi 3g/h+. Bateriju ne da jede, nego 'ždere' tih 8h koliko sam na poslu, zbog tog prešaltavanja signala, izgubim za 8h, sot je 1h maksimalno (toliko ima maks pauza), 30-35% baterije bez pol muke.
Tako da, ako si dosta u pokretu između odašiljača, nije to do samsunga, nego do konstantnog traženja signala.
Za usporedbu, kad sam kući, 4g+ odašiljač mi je na 100m zračne linije, za 1h sot-a trošim 10-12% baterije na S9.
Ista stvar je na bilo kojem mobitelu kojeg sam imao.
Htio sam reći da sam na svakom samsungu imao battery drain od strane operativnog sustava.

Sve mi je to jasno, no čak sam radio usporedbe tako da ne šalta automatski 2G/3G/4G. Razlike nema ili je zanemariva. S druge strane od 6 do 17h sam u centru ZG, tako da nije ni u tome problem. Jedno vrijeme uopće nisam palio WiFi kad sam na poslu. U zadnjih mjesec dana je upaljen i razlika u potrošnji baterije je stvarno minimalna.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 16:32   #5317
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Općenito je da na slabijem signalu ubijaju bateriju . Ja isto kad sam na terenu baterija je prazna već u 14 sati jer u pola mjesta nema signala u kući ili je na rubu pucanja a internet ako ima onda je edge. A kad sam doma ili ne radim po terenu baterija drži do spavanja bez frke. Isto mi je na svim mobitelima do sada. A promijenio sam ih barem 40tak. Nije to samo do samsunga
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 16:37   #5318
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Upravo to.

Previše je tu faktora. Može biti da ti je baš u spavaćoj sobi slabiji sigan dosta i pocucla ti bateriju preko noći.

Zato airplane mode i bok
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 16:44   #5319
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Taj los signal je banana teska. Jos ako se vozis i imas los signal ili ga uopce nemas - aj bok. Jucer napunio mob, otisao na more, vozio se oko 1,5h u autu i vise od 50% vremena bio na mjestima gdje je signal jako los ili ga nema. Dosao doma i vidim fali mi dosta baterije. Zakljucak je bio: jedno 4 sata na bateriji, prosjecan drain oko 4%/h i svega 20ak >sekundi< sot-a.

Ne znam, al ta voznja isto cucla makar ne koristim mob... A nemam nista od tih lokacijskih usluga aktivno (wifi scaning, location history).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 17:29   #5320
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ljudima na Tele2 baterija traje duplo kraće
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 17:53   #5321
Bleki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 495
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ljudima na Tele2 baterija traje duplo kraće
Prebaci mob na 3g i radi normalno.
Bleki je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 19:02   #5322
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Već sam pisao i prije, car charger, svaku noć (cijelu) na wireless chargeru i ono ne sekiram se previše. Dolazim u napast zamijenit Note 8 za novi Note 9, jel itko radio otkup u SD.u ? Jel to ima smisla uopće ?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 21:56   #5323
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Već sam pisao i prije, car charger, svaku noć (cijelu) na wireless chargeru i ono ne sekiram se previše. Dolazim u napast zamijenit Note 8 za novi Note 9, jel itko radio otkup u SD.u ? Jel to ima smisla uopće ?
Ne vjerujem da ima smisla, jer sumnjam da se išta promijenilo u ovih par mjeseci.
Kad je izišao s9, ja sam probao dat s7 u otkup, nudili su 800-900kn max za mob u garanciji u mint stanju. Prodao mob isti vikend za sitno preko 2000kn putem oglasa i uzeo s9 onda.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 22:08   #5324
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Ti otkupi nikad nisu bili neka sreca :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2018., 07:39   #5325
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Sve te firme koje su nudile otkup su imale kriminalno loše cijene za otkup. Donekle ih i razumijem, ipak su to trgovci koji moraju zaraditi na onome što otkupe.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2018., 11:55   #5326
Fugu
silent member
Moj komp
 
Fugu's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: JustPine
Postovi: 60
Ja sam zapravo zadovoljan promjenama koje devetka donosi u odnosu na Note8 i S9+. Očekivana evolucija. Male ali MENI važne promjene koje se baš ne spominju jer većini nisu važne. Dakle, Note9 je značajnih 2 do 3 mm širi od spomenutog dvojca, malo mu je veći displej, svijetleći dio displeja puno manje zalazi u padajući edge dio. Vrh i dno, gledani od ekrana prema leđima, više nisu full polukružnog oblika (kao na Notu8), već su znatno plosnatiji. I cijeli je aparat malo "kockastiji", a od s9+ i puno.

Ponuđene su mi cijene:
Note8 - 4999
S9+ - 5149
Note9 - 6349

Dakle Note8 je značajno skuplji od Njuškala, S9+ manje, taman da ga čovjek radije uzme od provajdera nego na njušci zbog sigurnosti i jednostavnosti kupnje.
Note 9 je 1200 skuplji od s9+, noviji, te oblika koji mi neusporedivo više paše.
Još ću razmislit koji dan, pa se vjerojatno predbilježit.
Fugu je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 08:58   #5327
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
gdje si ovo primijetio da je ekran vise plosnat, najvise me ti edge ekrani odbijaju od samsunga zadnje 2 generacije...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 09:26   #5328
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ekran je garant Edge. Pogledaj video oko 47sek kada uključi kabel u mob. Točno se vidi kako se notifikacija prenosi preko ruba ravnog dijela ekrana tj. na njegov edge dio.

https://www.gsmarena.com/samsung_gal...eview-1803.php
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 11:41   #5329
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
gdje si ovo primijetio da je ekran vise plosnat, najvise me ti edge ekrani odbijaju od samsunga zadnje 2 generacije...
Također..
Da naprave s ravnim ekranom, onda bih išao u razmatranje kupnje, a ovak, edge ekrani, ni pod razno..
I još da smanje bloatware, pa di bi im bio kraj, e da, i da reduciraju oversharpening na kameri, al dobro, sad je to već previše za njih
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 11:50   #5330
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Također..
Da naprave s ravnim ekranom, onda bih išao u razmatranje kupnje, a ovak, edge ekrani, ni pod razno..
I još da smanje bloatware, pa di bi im bio kraj, e da, i da reduciraju oversharpening na kameri, al dobro, sad je to već previše za njih
Pa S7 je i dalje dovoljno jak za sve plus kamera i dalje odlična. A nema izražen edge ekran.
Bloatware se da riješiti a oversharpening je bome gori kod nekih drugih proizvođača. Realno, fotići na mobitelima niti nisu toliko kvalitetni da bi oversharpening bio glavni problem.
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 12:09   #5331
Fugu
silent member
Moj komp
 
Fugu's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: JustPine
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
gdje si ovo primijetio da je ekran vise plosnat, najvise me ti edge ekrani odbijaju od samsunga zadnje 2 generacije...
Nisi dobro pročitao, za dno i vrh moba sam rekao da je plosnatiji no prije, dakle tamo gdje se šteka punjač, slušalice. Ekran nije nažalost uopće plosnat, ali je od pojavljivanja tog edge sranja ta zaobljenost manja. Evo, kod Erice se to vidi na 5m i 18 s:


https://youtu.be/ixKgpah872c

Zadnje izmijenjeno od: Fugu. 12.08.2018. u 12:30. Razlog: popravak linka
Fugu je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 12:22   #5332
Fugu
silent member
Moj komp
 
Fugu's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: JustPine
Postovi: 60
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ekran je garant Edge. Pogledaj video oko 47sek kada uključi kabel u mob. Točno se vidi kako se notifikacija prenosi preko ruba ravnog dijela ekrana tj. na njegov edge dio.

https://www.gsmarena.com/samsung_gal...eview-1803.php
Ovo bijelo što se vidi preko desnog ruba je onaj slider za uključenje edge funkcionalnosti. I slučajno se notifikacija poklopila s njim. Bočni završetak "svijetlećeg" dijela ekrana je bolje vidljiv na istom videu u istoj sekundi desno od shortcuta za kameru. Uglavnom, čini mi se da je situacija mrvicu bolja no do sada, možda i griješim, trebalo bi to uživo pogledati i usporediti.
Fugu je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 12:48   #5333
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Meni Edge radi više problema nego što imam koristi od njega. Npr. kada stavim mob u horizontalan položaj, dno tipkovnice mi lagano prelazi u edge područje pa mi otežava tipkanje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 13:46   #5334
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Koja tipkovnica? Ja na gboardu, note 8 u clear view coveru nemam takvih problema ... čak ne kužim u čemu je problem toga ruba, al možda je do clear view covera jer je on kao ljuska, pa stvara dodatni rub - ne znam kak objasnit - mobitel je robusniji i teže je slučajno rub pogodit ., A možda sam se samo naviko na edge iako ga ne koristim .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 14:14   #5335
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Standardna tipkovnica, ubi me ako znam je li Samsungova ili Googleova.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 14:23   #5336
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Po defaultu je samsungova Neke tipkovnice imaju mogucnost offseta s donje strane - povecas offset i napravis razmak izmedju space bara i ruba ekrana. To bi moglo pomoci na edge ekranu u landscape tipkanju.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 14:40   #5337
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Ja ne vidim poantu u landscape tipkanju kad mi uzme cijeli ekran, pola tipkovnica pola prostor za riječi, znači ne vidi se drugo ništa. A današnji mobiteli od 5+" su ionako sasvim dovoljnih gabarita da nema potrebe za tipkanjem u landscape modu zbog omjera ćevapi(prsti)-veličina slova na ekranu.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 14:59   #5338
Fugu
silent member
Moj komp
 
Fugu's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: JustPine
Postovi: 60
Zna li netko da li se pojavio kakav ogledni Not9 kod trgovaca ili teleoperatera?
Fugu je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 16:11   #5339
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Isporuka kreće tek 24.08. Prije toga ćeš ga teško igdje naći.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 20:39   #5340
Franzek
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Note 9 može se pogledati u Arena centru u SD.
Ekran je zakrivljen ali manje nego na S9.
Franzek je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na