Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2018., 10:50   #1351
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Bez sumnje odlično napravljena tipkovnica. Ali meni nije legla. Previsoka je i bez ikakvog odmorišta za dlanove tako da je nisam na kraju uzeo.
Nije valjda da kupujete tipkovnoce s kriterijem da ima wrist pad? Uz jadnu ponudu kakva je u HR, jos si pucas u nogu i zavrsis s izborom par modela, umjesto da wrist pad kupis odvojeno.

Inace, preporucam grifitije po tom pitanju, big-ass me sluzi vec par godina bez znakova umora.
http://www.grifiti.com/index.php/fat...ad-17-x-8.html
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 18:48   #1352
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
E ovo mi je trebalo, fala rendula. CM koji imam je poprilicno visok, i taman gledam neki gel wristbadn za uzet kad ti s ovim Daj mi samo reci koliko je mekano ovo tj tvrdo ?


Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Još jedan tip. Još jeftinije ti je ako kontaktiraš direktno varmillo i kažeš što hoćeš, šalju dhl-om i ja nisam imao dodatnih davanja (pdv, carina itd). Naprave ti što god hoćeš, layout, switchevi, boja casea, keycapsa, ledica itd.

Jedino nisam siguran dal rade po narudžbi i ove special editione. Kontakt e-mail se da naći negdje na redditu gdje postaju

Evo nasao na njihovoj stranici http://en.varmilo.com , samo se morate regati.

"We still have more options for ISO layout,

such as ISO-DE, ISO-UK, ISO-Nordic,

or if you need more Cherry mx switch options,

please contact us by zhh19@zhihaihe.cn"

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 18.04.2018. u 18:53.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2018., 18:51   #1353
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Nakon dulje potrage, uzeo i ja novu tipkulju - Varmilo VA88. Gledao kak ću šta ću, izmaltrao pola foruma preko PM-ova (sori ekipa). Nisam se htio odreć ISO-a, normalno dimenzioniranih kapica i brown switcheva (da mi ekipa ne spominje majke u uredu). Valda će bit dobra...

I samo rant/hejt na očajnu ponudu tipkovnica u Hrvatskoj, a i u Europi. Žalosno da postoje dva malo bolja dućana koji imaju malo bolju zalihu. Na nabavi skoro sve redom ANSI tipkovnice, ili kombinacija jedne veličine i jednog switcha. iPon je imao Masterkeys S PBT, ali to nisam htio jer iPon. Na Amazon.it je Masterkeys S Pro za oko 100 eura s dostavom (nisam htio jer RGB) i onda ovo ostalo sve vrijedno spomena na capsunlocked, CandyKeys i mykeyboard.eu (mada u zadnjoj izlistano miljun tipkovnica ali rijetko što bilo dostupno). Na r/mechmarket stvarno treba kampirat cijeli dan jer nešto isplativo i iz EU, ode u roku treptaja.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 09:06   #1354
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Odličan odabir. Računaj da ćeš naletiti na nekolicinu "WTF to lupa" prilikom tipkanja bez obzira na smeđe switcheve.

Mene je kod nje iznimno dojmila kvaliteta izrade. Tenk tenk!
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 09:37   #1355
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Jel to isti va88 koji kruži po forumu?

Jednog sam ja importirao, pa je išao daddyu, a dalje ne znam

U svakom slučaju odlična tipkovnica
nub je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 12:46   #1356
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Mislim da će VA kod mene raditi službu dalje. Kupljena ima par mjeseci od Daddya, al tek za kojih tjedan dana ću je prvi put uživo vidjeti
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 15:24   #1357
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ako netko ima VA88 a htio bi zamjenu za poker 2 nek se javi na PM. Nebitni su mi switchevi. Bitno da je ocuvana i ispravna.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 15:33   #1358
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
E ovo mi je trebalo, fala rendula. CM koji imam je poprilicno visok, i taman gledam neki gel wristbadn za uzet kad ti s ovim Daj mi samo reci koliko je mekano ovo tj tvrdo ?
Relativno tvrda spuzva. Dok normalno drzis ruke, nista se ne udubi (osim mozda malo na rubu, ovisno o polozaju ruku). Kad ju stisnem skroz spresa se na pola debljine.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 15:39   #1359
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
I treba mi da se malo udubi, nema mi smisla da je tvrda.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 18:02   #1360
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Nije valjda da kupujete tipkovnoce s kriterijem da ima wrist pad? Uz jadnu ponudu kakva je u HR, jos si pucas u nogu i zavrsis s izborom par modela, umjesto da wrist pad kupis odvojeno.

Inace, preporucam grifitije po tom pitanju, big-ass me sluzi vec par godina bez znakova umora.
http://www.grifiti.com/index.php/fat...ad-17-x-8.html
Hvala na linku. No nisam kupovao tipkovnicu sa time u vidu, jednostavno mi nije legla kao opcija bez wrist pad-a. Za nju bih se definitivno morao protegnuti još i za wrist pad jer je dosta visoka i nije, meni barem, legla ergonomski.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2018., 18:14   #1361
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
I treba mi da se malo udubi, nema mi smisla da je tvrda.
To je od osobe do osobe. Meni osobno vise pasu tvrdji wrist padovi, i jedino mi je bitno da mi podignu i izravnaju zglob.

Recimo, wrist padovi od punog drveta su mi super, samo obicno malo pretanki.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 21:54   #1362
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Meni bas i ne al uzet cu da istestiram.

Btw : Low profile mehanika od sharkoona
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 22:52   #1363
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
je mehanička tipkvnica brža u igrama??,tj se lik u igri brže pomakne naprijed,nazad,ljevo desno skoči zalegne pritiskom na tipku,na mehaničkoj ili membranskoj ili je isto.

još razmišljam zašto da dam 800 kuna ili više za mehaničku.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2018., 23:57   #1364
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Odličan odabir. Računaj da ćeš naletiti na nekolicinu "WTF to lupa" prilikom tipkanja bez obzira na smeđe switcheve.

Mene je kod nje iznimno dojmila kvaliteta izrade. Tenk tenk!
Hvala. A Tada je bila šuplja, nadam se da će na ovoj bit malo dublji zvuk
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Jel to isti va88 koji kruži po forumu?

Jednog sam ja importirao, pa je išao daddyu, a dalje ne znam

U svakom slučaju odlična tipkovnica
Nije, nije, ova je nova koja se importa iz DE .

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 09:12   #1365
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ako netko ima VA88 a htio bi zamjenu za poker 2 nek se javi na PM. Nebitni su mi switchevi. Bitno da je ocuvana i ispravna.
Baš ti nikako nije sjeo Poker ?
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 12:55   #1366
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
je mehanička tipkvnica brža u igrama??,tj se lik u igri brže pomakne naprijed,nazad,ljevo desno skoči zalegne pritiskom na tipku,na mehaničkoj ili membranskoj ili je isto.

još razmišljam zašto da dam 800 kuna ili više za mehaničku.
Meni je na brown switchevima gore nago na Lenovo slim tipkovnici - kratko brzo tapkanje da se recimo pomaknem malo u stranu.
Vjerojatno bi bilo bolje da igram duže vrijeme na nju pa dobijem osjećaj za točku gdje hvata ili da su black, tj red switchevi koji su namjenjeni za igru.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 13:06   #1367
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
je mehanička tipkvnica brža u igrama??,tj se lik u igri brže pomakne naprijed,nazad,ljevo desno skoči zalegne pritiskom na tipku,na mehaničkoj ili membranskoj ili je isto.

još razmišljam zašto da dam 800 kuna ili više za mehaničku.
Konkretno moja ima RomerG switcheve, navodno su najbrži mehanički switchevi na svijetu. U testovima su se pokazali brži od običnih, ali koliko je to primjetno oku ili bitno za gaming je diskutabilno. Na papiru, da, G910 je brža od membranskih ili ostalih mehaničkih.
Ali mislim da to nije razlog za uzet mehaničku.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 13:11   #1368
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
je mehanička tipkvnica brža u igrama??,tj se lik u igri brže pomakne naprijed,nazad,ljevo desno skoči zalegne pritiskom na tipku,na mehaničkoj ili membranskoj ili je isto.

još razmišljam zašto da dam 800 kuna ili više za mehaničku.
Ne, nije ništa brže. Samo drugačiji feel, što nekom odgovara, nekom ne.

Zapravo najmanji delay će bit ako je tipkovnica spojena s ps/2 priključkom, neovisno koja.

Što se tiče mjesta gdje se registrira klik, teoretski, da, mehaničke registriraju klik negdje na pola puta, dok membranske treba stisnut do kraja. U stvarnosti to baš i ne igra neku ulogu, a i ako ćemo tako gledati onda još brže registriraju neke low profile tipkovnice sa super malim hodom...


Ove sve ostale priče su marketing BS.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 15:34   #1369
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Baš ti nikako nije sjeo Poker ?
Al nikako dok mi tenkeyless format perfektno odgovara...
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 21:52   #1370
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
je mehanička tipkvnica brža u igrama??,tj se lik u igri brže pomakne naprijed,nazad,ljevo desno skoči zalegne pritiskom na tipku,na mehaničkoj ili membranskoj ili je isto.

još razmišljam zašto da dam 800 kuna ili više za mehaničku.
Nema neke velike razlike u brzini koju možeš osjetiti, dakako da recimo Romer G ima nešto kraći hod kao i Cherry MX Speed ali ti veći problem predstavlja ping u igrama. Prednost mehaničkih tipkovnica je što imaju veće i bolje bufferiranje redoslijeda stiskanja tipki pa dolazi do izražaja ako brzo stišćeš hrpu tipki u kratkom vremenskom intervalu. Uglavnom, ja imam Logitech G810 i nisam požalio niti lipe koju sam dao za tu tipkovnicu.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 19:45   #1371
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2018., 11:32   #1372
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Stigla Varmilo VA88 i samo da podjelim par dojmova. Kad sam ju gledao na Candykeysu nisu imali brown switcheve s ISO layoutom u nijednom setu kapica osim CMYK-a i RGB-a što znači da je svaki od modifikatora (shift, win, ctrl, alt) imao svoju boju. To mi je bilo malo previše pa sam frknuo poruku Candykeysu supportu jel mogu set kapica nabavit u drugoj boji. Na kraju se ispostavilo da se ti CMYK modifikatori dobiju kao bonus uz standardne sive (bijelo-siva kombinacija). Majstori inače odgovaraju u roku 5 minuta. Reko jebeno i naručio ju. Stiglo je u roku 36 sati u ZG DHL-om iz Njemačke, ali to je bio petak popodne i HP nije dostavio do ponedjeljka. Kutija i ambalaža odmah pokazuju da te čeka nešto kvalitetno unutra, sastrane je bio set sivih modfikatora, keycap puller, lijepo složen mini USB kabel zamotan s čičkom.

Sama tipkovnica je teška, čvrsta, ne uvija se. Kučište nije visoko kao kod Tade. Kapice su jako kvalitetne, deblji PBT i prvi dojam je bio da imaju gore powder coating. Što je najbolje ovi CMYK modifikatori izgledaju 5x bolje uživo ali sam ih odmah zamjenio. Tada inače ima slične ovakve kapice.

E sad ovo je zanimljiva stvar, tipkovnica, odnosno switchevi zvuči skroz drukčije od Tade i G610 sa smeđim switchevima. Zvuk je dublji, prigušeniji. Tada je imala visoko šuplje kućište, a G610 vjerojatno dosta tanko pa je zvuk dosta rezonirao. Ono što mogu reći definitivno da su Gateron brown ipak bolji od Cherry MX, i to ne zbog toga što su "uglađeniji" nego je ona taktilnost ipak malo izraženija. Nije veliki problem, ne znam jel Varmilo uopće ugrađuje išta drugo osim Cherrya ali bilo bi zanimljivo vidjet kakva bi tipkovnica bila s Gateronom.

Osvjetljenje je OK, bijelo, kapice nisu prozirne pa se vidi samo okolo, što mi je ok. Ima 4 nivoa osvjetljenja i ugašeno, nikakvi efekti.

Eto, na kraju stvarno zadovoljan. Samo da me drži da ju uskoro ne zamijenim za nešto novo i divlje .

Btw, sad mi se čini da je Tada68 s kbdfans uz svu ponudu raznih tipkovnica tog formata za 99$ je pravi value for money (PBT kapice, različiti switchevi na izbor, ISO verzija). I inače, one koje možda zanima bluetooth i mogu živjet s 60% tipkovnicom (ili bi probali prvu mehulju), Anne Pro je sada snižena na 61$ na AliExpressu.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2018., 11:38   #1373
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Super, odlična tipkovnica

Naravno, varmilo nudi i cijelu ponudu gaterona i cherrya, možda i još ponešto, ako ih direktno kontaktiraš . Naprave po želji i za cca 2 tjedna dođe dhl-om iz kine bez dodatnih davanja.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2018., 12:13   #1374
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Znači imaju i Gaterone, pa fino. Baš i gledam ispadne cca i 250 kuna jeftinije kad se uzima prek njih što nije loše uopće.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2018., 13:57   #1375
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Nema do tih igrača koji dižu standarde kao Filco, Varmillo, IKBC/Vortex, Ducky, WASD.. Kakvi proizvodi majko. Iskreno i DAS se pred njima može sakriti.

Stjecajem okolnosti neki dan dobio 910 Orion Spectrum, damn tipkovnica košta 1200+ kuna ali to je prvenstveno igračka. Ugodno me iznenadio Romer G, nisam imao prilike do sada tipkati po njemu. Priznajem, kapa dolje, switch je mrak. Moram priznati da me stvarno ugodno iznenadio. Ali implementacija na cijelu ploču, njaaa. Ne znam možda baš radi svih gore navedenih koji su me pošteno razmazili. Pa čak i vražji Razer ostavlja bolji dojam od kralja periferije barem na našim prostorima.

Neka se niti jedan od zadovoljnih korisnika ne naljuti što me G910 ostavio ravnodušnim, bio bih najsretniji da me čovjek pitao što bih kao poklon.

Za sada će ostati na stolu još neko vrijeme. Dulju budućnost joj ne predviđam.

Tutix :thumbs: na prinovi.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2018., 22:21   #1376
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Nisam shvatio što točno nije dobro kod G910, možeš malo detaljnije objasnit? Imam G810 i ne primjećujem nikakav dizajnerski ili tehnički nedostatak.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2018., 00:33   #1377
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Ugodno me iznenadio Romer G, nisam imao prilike do sada tipkati po njemu. Priznajem, kapa dolje, switch je mrak. Moram priznati da me stvarno ugodno iznenadio...
Vidiš meni kompletno suprotno. Nije mi odgovarao taj kraći hod aktivacije naspram Cherry MX. Valjda zato jer mi bolje odgovaraju plavi i smeđi.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2018., 14:00   #1378
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Nisam shvatio što točno nije dobro kod G910, možeš malo detaljnije objasnit? Imam G810 i ne primjećujem nikakav dizajnerski ili tehnički nedostatak.
Mislim da je cisto pitanje usporedbe s nekim drugima koje je daddy naveo. Neke tipkovnice kad primis u reke naprosto su kao tenk, i onda ti ove klasicne vise ne djeluju ozbiljno.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2018., 21:01   #1379
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Vidiš meni kompletno suprotno. Nije mi odgovarao taj kraći hod aktivacije naspram Cherry MX. Valjda zato jer mi bolje odgovaraju plavi i smeđi.
Mislim da te više smeta povećana linearnost Romer G switcheva jer i kod MX Blue i Brown imaš klasični "klik".

Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Mislim da je cisto pitanje usporedbe s nekim drugima koje je daddy naveo. Neke tipkovnice kad primis u reke naprosto su kao tenk, i onda ti ove klasicne vise ne djeluju ozbiljno.
Aha, to vjerujem ali mi nije palo na pamet da bi netko išao uspoređivati s tog stajališta. Kad podignem svoju G810 ipak imam osjećaj da bih mogao čavao u zid s njom zakucat koliko je teška i robusna.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2018., 00:01   #1380
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Mislim da te više smeta povećana linearnost Romer G switcheva jer i kod MX Blue i Brown imaš klasični "klik".
Znam. Isprobao sam ih nekoliko prije kupnje, pa i tipkao na Das - otpala je jer je Blue jednostavno pre glasan. Ali da su D tipkovnica za nekoga tko tipka sa svih 10 prstiju (poput mene) to svakako.

Napomenuo sam da mi linearni ne pašu, pa da to pojačava negativan efekt koji sam imao sa Romer G.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na