Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2018., 15:28   #3121
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Imam temperaturu još od jučer, pa se općenito ne osjećam baš dobro odnosno raspoloženo

Jedna od prvih stvari što sam napravio je pregledavanja pixela pa me to "spustilo", no što se tiče ostalog stvarno se ne mogu požaliti, napravio sam upgrade u svakom smislu, dijagonale, brightness, kontrast itd. osim 2hz manje nego na 900p monitoru (a onaj 1080p što mi je krepao je bio 60hz)

Uploadat ću taj pixel, malo zajebano za uslikat (u sredini miša)






Prva slika je možda malo preblizu za moj mob, pa ne može izoštriti baš
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 15:33   #3122
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Imam temperaturu još od jučer, pa se općenito ne osjećam baš dobro odnosno raspoloženo

Jedna od prvih stvari što sam napravio je pregledavanja pixela pa me to "spustilo", no što se tiče ostalog stvarno se ne mogu požaliti, napravio sam upgrade u svakom smislu, dijagonale, brightness, kontrast itd. osim 2hz manje nego na 900p monitoru (a onaj 1080p što mi je krepao je bio 60hz)

Uploadat ću taj pixel, malo zajebano za uslikat (u sredini miša)






Prva slika je možda malo preblizu za moj mob, pa ne može izoštriti baš


kakva je zakrivljenost ekrana na toj dijagonali
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2018., 15:41   #3123
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kažu screen curvature - 1800R





Valjda zamišljeno za bolju imerziju jednog korisnika smještenog u sredini, no ne mogu reći da se baš lako primjeti, više kad ustanem od stola pa ga gledaš odozgor ili sa strane, ovako u sredini kad sjediš kako treba nema neke razlike. Primjetiš ako baš gledaš jel
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 15:44   #3124
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
I sad na kraju uopće nisam pametan što kako i zasto?
__________________
trgovine (stari acc karlo10):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 15:52   #3125
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ova slika zakrivljenosti mi izgleda ko cisti marketing bullshit. Kao da je vidno polje ograniceno na 70 cm pa da tih par cm sta je kut ekrana dalje na ravnom ekranu teze vidis, po meni to ne igra ikakvu ulogu...

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 15:54   #3126
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Vjerojatno ta zakrivljenost ima vise smisla kad gledas veci monitor na manjoj udaljenosti... Manje smisla ima na televizijama pa je tamo taj trend fala bogu umro.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 16:05   #3127
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kažem gimmick, no ne može odmoć što su krajevi monitora malo savijeni prema tebi.

Zakrivljenost vjerojatno u ovakvom slučaju (ultra i super ultra wide) ima najviše smisla tj. vjerojatno je i nužnost

http://www.samsung.com/levant/monitors/c49hg90/
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 16:42   #3128
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Što se tiče tvojih prijedloga bilo je tu svega, koliko se sjećam nagovarao si me na onog PLS samsunga koji ima flicker, kojekakve NEC-ove više nego duplo iznad budžeta, 25" widescreen (što je posebno loš prijedlog) i štošta drugo. Jbga nije isto kad netko baca random linkove iz dosade ili nabijanja postova, te kad netko sam sebi istražuje monitor.
No disrespect prema kolegi ali je stvarno bacao linkove na monitore koji nisu bili nešto, možda po njemu jesu. Ja sam isto tražio dugo monitor, gledao testove, strane forume i sl. dok nisam našao ono što želim. I nisam sto posto zadovoljan ali kaj je tu je. Bit će daj Bože dana i novaca pa ću kupiti veći, bolji. A što me pogotovo iznerviralo je što je blatio Freesync. Meni je to super, sad vidim pogotovo dok igram koliko mi fali FS. Nisam imao para za Rx580 pa sam sad na 1060 i vidim kidanje slike.. A ovaj pixel, nije nešto prestrašno, baš je kako si rekao, tazmazan, nije ograničen. Možda će se s vremenom popraviti...
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 19:27   #3129
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Moraš shvatit da za 1000 i kusur kn savršeni monitor nije moguć. Proper recenzija nađe mane i monitoru od soma eura. Sa IPS-om bi vjerojatno dobio i gori glow, a bleeding sigurno. Jedino što sam popušio ovaj čudan pixel, no to je loša sreća. Ostavio sam sve trake još na njemu, no mislim da ga neću vratiti radit toga kad ga se bez traženja ne primjećuje.

Što se tiče tvojih prijedloga bilo je tu svega, koliko se sjećam nagovarao si me na onog PLS samsunga koji ima flicker, kojekakve NEC-ove više nego duplo iznad budžeta, 25" widescreen (što je posebno loš prijedlog) i štošta drugo. Jbga nije isto kad netko baca random linkove iz dosade ili nabijanja postova, te kad netko sam sebi istražuje monitor.
Sve bolji od tvog,neznam o kakvim flickerima pričaš,od nekih random likova koji nemaju pojma o ničemu,ali svaka čast na monitoru,ja bi takvo smece odmah vratil.
Drugo,ovaj prica da nemoze igrat na medium
Kladim se da nebi skuzio razliku izmedu 0AA i 16AA na pravom velikom monitoru osim ako se mozda zabuljis i stoji ti nepokretna slika.Zna se za koga su ti efekti,za one koji ne pitaju za novac(i za jutubere i testere) a ovo da se nemote igrat na medium je obicno preseravanje,bolje onda reci nemam novaca za bolji monitor i kantu.

Zadnje izmijenjeno od: fAg. 24.01.2018. u 20:46.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 19:36   #3130
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Da se kompetetivno igrat i na 8ms IPS da nebi bilo zabune,samo isto ovisi koji tocno proizvodac i model,isprobano i to
Taj tvoj manuel nema nista posebno,ta zakrivljenost je tako,bezveze,reklama,potpuno nepotrebna za tu dijagonalu
fAg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2018., 19:37   #3131
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Zanimljivo je kako ti cini se znas bolje od njega valja li mu monitor ili ne. Po utiscima ispada da je jedina zamjerka mrtvi piksel koji se moze dogoditi na apsolutno svakom monitoru.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 20:44   #3132
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Zanimljivo je kako ti cini se znas bolje od njega valja li mu monitor ili ne. Po utiscima ispada da je jedina zamjerka mrtvi piksel koji se moze dogoditi na apsolutno svakom monitoru.
Normalno da znam,samo mu zelim nac bolji monitor a ne gori,bolje da ovog vrati,ko ce trpit taj piksel pet godina ako mu se ne pokvari a moguce da se ne pokvari.
I jednom kad ode na nvidiu nece mu ni trebat taj freesync. A piksel i nije jedini problem,ima ih vise.A dellova i ostalih malo skupljih koliko hoces.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 20:57   #3133
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
A što me pogotovo iznerviralo je što je blatio Freesync. Meni je to super, sad vidim pogotovo dok igram koliko mi fali FS. Nisam imao para za Rx580 pa sam sad na 1060 i vidim kidanje slike.. A ovaj pixel, nije nešto prestrašno, baš je kako si rekao, tazmazan, nije ograničen. Možda će se s vremenom popraviti...[/QUOTE]
Nevidis ti nikakvo kidanje slike frajeru zato kaj nemas freesync i zato kaj si na nvidia kartici,vjerojatno nakrkas detalje pa ti kartica povuce preko 3gb vrama-a pa onda vidis nekakvo trzanje.To bi mogao bit prvi razlog.A mnogi su nesposobni podesit opcije u igrama i sta treba obavezno ugasit ili upalit.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 20:59   #3134
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ovaj sto si linkao na prosloj stranici smijesnog formata sigurno nije bolji.

Meni ovo izgleda kao mrtvi subpixel koji je uzivo velicine cestice prasine i vidi se samo ako ga trazis. Ne izgleda big deal ako je ostatak monitora ok.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 21:03   #3135
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ovaj sto si linkao na prosloj stranici smijesnog formata sigurno nije bolji.

Meni ovo izgleda kao mrtvi subpixel koji je uzivo velicine cestice prasine i vidi se samo ako ga trazis. Ne izgleda big deal ako je ostatak monitora ok.
Taj nije bas ni bio preporuka ali ima dobre kritike i dobar je za gaming pa bih rekao da i je bolji.LG radi za sve njih panele pa vjerujem da ga nebi toliko usral za sebe.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 21:05   #3136
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Taj monitor moze preporuciti samo netko tko nikada nije vidio UW te dijagonale uzivo. Kao da uzmes ekran laptopa i razvuces ga.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 21:05   #3137
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Imam temperaturu još od jučer, pa se općenito ne osjećam baš dobro odnosno raspoloženo

Jedna od prvih stvari što sam napravio je pregledavanja pixela pa me to "spustilo", no što se tiče ostalog stvarno se ne mogu požaliti, napravio sam upgrade u svakom smislu, dijagonale, brightness, kontrast itd. osim 2hz manje nego na 900p monitoru (a onaj 1080p što mi je krepao je bio 60hz)

Uploadat ću taj pixel, malo zajebano za uslikat (u sredini miša)

Prva slika je možda malo preblizu za moj mob, pa ne može izoštriti baš
Jesi ga probao kvrcnut, opalit mu čvoku/čvrgu?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 21:07   #3138
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Tako sam ja imao sto sam mislio da je mrtvi subpixel u HP ZR24w. Cvoknuo ga par puta i spustio se dolje za 5cm i zaglavio Komad prasine ispod ekrana, mozda je i ovo.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 21:07   #3139
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
A jbt, valjda znam razliku između trzanja i screen tearing-a...
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 21:12   #3140
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor fAg Pregled postova
Da se kompetetivno igrat i na 8ms IPS da nebi bilo zabune,samo isto ovisi koji tocno proizvodac i model,isprobano i to
Taj tvoj manuel nema nista posebno,ta zakrivljenost je tako,bezveze,reklama,potpuno nepotrebna za tu dijagonalu
Isuse kako imas preveliko znanje i super stav, hvala sta si nas dosao prosvijetliti na ovaj forum. Sigurno tvoje profi oci vide i razliku izmedu 1ms i 3 ms, ovisno koji tocno proizvodac, naravno.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 21:16   #3141
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Jebes monitor bez mrtvog piksela
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 21:19   #3142
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Jesi ga probao kvrcnut, opalit mu čvoku/čvrgu?
Nisam kvrcao jače, al jesam jače masirao. Budem

Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Tako sam ja imao sto sam mislio da je mrtvi subpixel u HP ZR24w. Cvoknuo ga par puta i spustio se dolje za 5cm i zaglavio Komad prasine ispod ekrana, mozda je i ovo.
I ja mislim da bi možda mogao biti komad prašine, jer nije baš full crn i jasan kao mrtvi pixel na dosadašnjem monitoru (koji mi btw u zadnje 2-3 god. nije smetao), te što se ne vidi jednako pod svim kutevima. Kad sam tražio pixele imao sam takvih 5-6, al svi su se mogli skinuti (micro komadi prašine)

A fAg-a bolje ne komentirat. Šteta što svi ne možemo biti tako pametni
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 22:36   #3143
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Max_Damage Pregled postova
A jbt, valjda znam razliku između trzanja i screen tearing-a...
I sta je krivo onda po tebi? Ja neznam razliku ali znam da isto lupetas bezveze,mozda ti je procesor nestabilan,nakrkani detalji,ram itd. itd.
Promjenio sam preko 5 sigurno monitora i nijedan nije imao niti jedan sjeban pixel i defekt,svakakvih vrsta osim VA,ne pravim se pametan samo bi ja taj monitor vratil ali ako si stvarno zadovoljan onda ok.
Dva komada hpzr24w,crt samsung,samsung 22" 16:10 TN,dell 22" TN fullHD,fullhd 27" 144hz TN,neki mali 19" TN,samsung 24" fullhd PLS i neznam jel jos koji bio,mozda je.Da je TN smeće,bas i nije,za nekog profia koji obrađuje slike i je ali za nekog obicnog home user gamera bas i nije.Druga stvar kaj se isplati uzet ips jer nisu vise skupi a dobri su i za gaming.

Zadnje izmijenjeno od: fAg. 25.01.2018. u 00:27.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2018., 14:03   #3144
fooK
Powaaa user
Moj komp
 
fooK's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Postovi: 160
Pozdrav,

Zanima me 24 ili 27" monitor sa 144hz, e sad...
U kompu imam gtxicu, a zapeo mi je za oko ovaj monitor:
https://www.instar-informatika.hr/mo...m_medium=click

Super cijena, dobro izgleda, ali je freesync.
Sada, igram igrice tipa Overwatch I htio bi samo da radi glatko, ne znam točno koliko ću tu nemogućnost freesynca osjetiti..
Imajte na umu da koristim trenutačno 22" Samsung 22" monitor star jedno 10 godina.
Nisam prezahtjevan po pitanju boja i slično, mislim da li ne treba Ips. Samo da radi brzo i glatko i bez laga.
Molim pomoć :S

Poslano sa mog Nexus 6P koristeći Tapatalk
__________________
Fun starts @ 2000 rpm with 465nM
Pošteni trgovac: 1
fooK je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2018., 19:25   #3145
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor fooK Pregled postova
Pozdrav,

Zanima me 24 ili 27" monitor sa 144hz, e sad...
U kompu imam gtxicu, a zapeo mi je za oko ovaj monitor:
https://www.instar-informatika.hr/mo...m_medium=click
Super cijena, dobro izgleda, ali je freesync.
Sada, igram igrice tipa Overwatch I htio bi samo da radi glatko, ne znam točno koliko ću tu nemogućnost freesynca osjetiti..
Imajte na umu da koristim trenutačno 22" Samsung 22" monitor star jedno 10 godina.
Nisam prezahtjevan po pitanju boja i slično, mislim da li ne treba Ips. Samo da radi brzo i glatko i bez laga.
Molim pomoć :S

Poslano sa mog Nexus 6P koristeći Tapatalk
Za tebe nesto specijalno dobro
https://www.m-computers.hr/iiyama-24...m_medium=click

Ili klasika,isto dobro

https://www.mall.hr/lcd-monitori/asu...m_medium=click

Prvi je freesync,nisam ni vidio dobro,biraj nekog koji nema freesync,kao npr. Asus linkani

Zadnje izmijenjeno od: fAg. 26.01.2018. u 19:36.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2018., 22:37   #3146
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Asus nije flicker free tako vodi racuna o tome.
Baci oko na Viewsonic xg2410

Edit: Evo ti i jedan review
https://www.youtube.com/watch?v=7gnzeMAw5GU

Zadnje izmijenjeno od: Smarty. 26.01.2018. u 23:27.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2018., 11:34   #3147
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Neka me netko ispravi ali ja nevidim i ne osjećam razliku između flicker free i onog koji to nema.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2018., 11:44   #3148
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
fAg, koliko si ti monitora imao priliku gledati u zivo, 5 ili 15 ili 50 ili 150 , jer zvučiš kao da ih godišnje mjenjaš kao čarape, ali argumenti to ne potkrepljuju..
čak sam sebe demantiraš u istom postu oko vlastite preporuke http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=3145

ako ništa drugo ne govori da nešto ne vrijedi kao fakt, nego se makar izrazi da se tebi čini da nešto ne vrijedi.. freesync MENI itekako vrijedi. imam, koristim i nebih nazad.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2018., 12:28   #3149
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
fAg, koliko si ti monitora imao priliku gledati u zivo, 5 ili 15 ili 50 ili 150 , jer zvučiš kao da ih godišnje mjenjaš kao čarape, ali argumenti to ne potkrepljuju..
čak sam sebe demantiraš u istom postu oko vlastite preporuke http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=3145

ako ništa drugo ne govori da nešto ne vrijedi kao fakt, nego se makar izrazi da se tebi čini da nešto ne vrijedi.. freesync MENI itekako vrijedi. imam, koristim i nebih nazad.
On nema amd gpu nego nvidiu.
Evo još jedan prijedlog,jedino kaj nema DP ali 144Hz ide i preko DVI-D
https://www.mall.hr/lcd-monitori/ben...m_medium=click
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2018., 12:47   #3150
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Kakav je taj benq kaj se boja tiče? je puno gore od 5 godina starog samsung PLS panela?
__________________
trgovine (stari acc karlo10):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na