Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2018., 19:11   #3091
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Teško da će ti vratiti pare.
Zamjena da, ali vratiti pare, teško.
A vidit ćemo treća sreća, lako ja sredim povrat sredstava, samo mi nije to u cilju, htio bi normalan monitor. Zato sam i pitao ako netko ima da preporuči za ono gore navedeno i šta mi treba nešto bolje neka napiše.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 19.01.2018. u 19:50.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 19:55   #3092
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Koji monitor do cca 1000 kn kupiti? Gledao sam malo, za sada mi se najviše sviđaju :
https://www.protis.hr/products/detai...ub-crni/103083
https://www.protis.hr/products/detai...dmi-zvu/126656
Koji bi od ova dva bio bolji? Ili ima nešto i bolje u tom cjenovnom rangu?
Igi385 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2018., 16:42   #3093
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
od svih threadova i svega ne znam odakle bih krenuo pa gsync pa freesync; pa ga ima pa ga nema. pogubio sam se, pa evo ovdje bih molio preporuku 24" 144Hz ili 120Hz monitora za konfu iz moj komp. nekakav best buy (iznimno ako je mala razlika u cijeni moze 27")
hvala
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 17:19   #3094
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Keyser Söze Pregled postova
od svih threadova i svega ne znam odakle bih krenuo pa gsync pa freesync; pa ga ima pa ga nema. pogubio sam se, pa evo ovdje bih molio preporuku 24" 144Hz ili 120Hz monitora za konfu iz moj komp. nekakav best buy (iznimno ako je mala razlika u cijeni moze 27")
hvala
https://www.mall.hr/lcd-monitori/asu...ck&tab=reviews
Problem je kaj nećeš moći ostvarit 144fps radi procesora,da imaš i5 8600k ili još jači onda već da sa niskim detaljima u igrama.Neće bit potpuno iskustvo.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 19:53   #3095
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ovisi od igre do igre. Ove za koje se uglavnom uzima 144hz monitor - tipa cs: go, LOL i slično - bez problema i više
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 22:12   #3096
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
malo sam zahrdjao po pitanju noviteta, a pitan iz znatizelje/usluge (malo za sebe, malo za druge hehe).....jel jos dell p2414 najbolja kupovina u klasi do 1500 krznenih zivotinjica, kakav je ovaj e2414, takoder ips panel?

3 cimbenika: freesync, gsync, nsync....uopce bilo kakav visak Hza nebitni, ips/pls za oku ugodan prikaz te mora bit iz linksa.

dell je cisto ziheraski, ostali brandovi takoder igraju ako su usporedivi za isti ili (pozeljno) manji iznos.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 16:48   #3097
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
IPS matrica, po meni najbolja na tržištu.
Što se tiče ovog Della, da, to je to. Po meni najbolje uloženo/dobiveno za tu lovu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 18:06   #3098
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Taman se pojavio onaj samsung što mi je bio nestao i naručio ga jučer

https://www.ekupi.hr/Samsung-monitor...36-911629.aspx

1304 kn sa popustom i 5 god. garancije. Taman sam planirao isti povući sa španjolskog amazona, ispao bi nešto ispod 1300kn, ali bolje ovako radi garancije

https://www.amazon.es/gp/product/B01...VPFBWXBL&psc=1
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 22:54   #3099
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Taman se pojavio onaj samsung što mi je bio nestao i naručio ga jučer

https://www.ekupi.hr/Samsung-monitor...36-911629.aspx

1304 kn sa popustom i 5 god. garancije. Taman sam planirao isti povući sa španjolskog amazona, ispao bi nešto ispod 1300kn, ali bolje ovako radi garancije

https://www.amazon.es/gp/product/B01...VPFBWXBL&psc=1
To ti nije uopće PLS niti IPS matrica,PLS matrica je po meni(na onim starijim modelima s27d590 i s24d590) bolja za gaming od IPS matrice.Neznam ja koliko je taj monitor dobar za gaming a amd freesync može jedino samo stvarat probleme i ništa drugo.Neznam jel ovaj 3000:1 kontrast samo reklama ili je ipak pravi,to mi je jedina prednost u odnosu na normalni IPS.Budeš nabacil neke dojmove kad dobiš.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 00:51   #3100
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Znam da nije, nisam ti ja od jučer, valjda sam izguglao basic info. Njihovi PLS-i (barem ovi jeftini) mi nisu išli u obzir jer imaju onaj flicker problem što sam ranije linkao (našao isto kukanje i za druge modele).

Panel je VA, no to je samo šturo objašnjenje, po svoj prilici (a i neki shopovi navode) radi se o SVA matrici, što je podvrsta samsungovog PVA panela

Za freesync se ne slažem, no to smo ranije ustanovili, nema potrebe za ponavljanjem, niti nabijanjem postova.

Citiraj:
SVA (definition uncertain)

During 2014 Samsung started to label their PVA panels as SVA, although the definition is currently unknown. In fact these are probably the only remaining mass-produced PVA panels on the market. Little information is available regarding any possible changes although we expect some improvements to response times and contrast ratios. We believe PSA has been used for these panels as well, much like AU Optronics have used it for their more recent AMVA generations. PSA is a process used to improve cell transmittance, helping to improve brightness, contrast ratio and liquid crystal switching speeds.

At the time of writing we have only seen this term used for their latest curved VA panels, so it may be something linked to that format. Contrast ratios of 3000:1 are now quoted for modern VA panels like this. Resolutions are offered at 1920 x 1080 and also 3440 x 1440 in ultra-wide 21:9 aspect ratio and curved formats. High refresh rate support is not offered at the moment so PVA variants are limited to 60Hz maximum.
Inače za monitor sam se odlučio još ranije u istoj ovoj akciji, no bio je nestao. Ima dosta dobar user feedback, netko navodi da se može overclockirati do 76-77hz, no 75hz kontam nebi trebao biti problem, freesync range je od 48-72hz, no otom potom dok nemam freesync gpu. Jedino što je kažu stalak ništa posebno, no to možda rješim VESA moutom

Uz ovakvu cijenu i 5 god. garancije mislim da nije loš deal, među boljim što sam našao. Malo sam visio po VA panelima u zadnje vrijeme i sviđa mi se generalno (oni najjeftiniji benq VA)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 22.01.2018. u 00:58.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2018., 12:35   #3101
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Za malo više se može i ovo dobit,isto mi se čini dobar monitor a odmakneš se malo od ovih standarda 16:9
https://www.protis.hr/products/detai...m_medium=click
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 14:02   #3102
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
25" UW. Ne bih to preporučio. Premala je to vertikala. Imam 29um69g i super mi je ali bi mi bolje pasalo 34" UW
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 15:58   #3103
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor fAg Pregled postova
Za malo više se može i ovo dobit,isto mi se čini dobar monitor a odmakneš se malo od ovih standarda 16:9
https://www.protis.hr/products/detai...m_medium=click
25" 21:9 ti je najgora moguća kupovina. Premalo, to ti ima visinu 19-20" monitora sa 16:9 formatom



Kod ultrawide prvo što može proći je 29", to ima visinu 23" 16:9 monitora

Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 22:49   #3104
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Stigao mi LC24F390FHUX

Samo sam malo čačkao, no ima pluseva i minuseva. Prvo elephant in the room - imam jedan mrtav pixel (naravno da se ne skuži ovako, nego tek detaljnim pregledavanjem). Međutim nisam skroz siguran da je mrtav - nije jednako crn kad se gleda iz svih kuteva, te je nekako sivkast. Malo sam ga probao masirati, te oni programi što flashaju raznim bojama jedan dio monitora (samo nakratko - možda 10 minuta i ništa). Vidjet ću još, morat ću ostaviti duže. Mikroskopski komadići prašine ili čega već izgledaju jednako, tako kad mi malo "odstoji" neće biti ni bitno

Kupio sam ga preko neta, no iskreno ne vraća mi ga se zbog toga, jer nemaju drugi, a ostalo me kod njih ne zanima. A i pitanje je kakv bi bio drugi kad bi ga imali. No, na ovom mom starom TN-u se mrtav pixel pojavio tek nakon 7-8 godina, tako da mi nije baš drago.

Brightness je brutalno jači od mog TN-a. Overclockirat ga mogu do 73hz, kad se prebaci na freesync dobije se 72hz, 74hz i 75hz neće. Probao sam u radeon settingsima, možda bih mogao u još nekom drugom programu. BTW što je standard a što ultimate range u freesyncu?

Još jedan manji minus bi bio glow - očekivao sam manji sa mat ekranom i VA panelom, no ništa strašno. Zanimljivo kad stavim crnu full screen bude fino crn, skoro kao da je ugašen, no čim ima neki svjetliji dio bude malo glowa. Nekog bleedinga i nema (za razliku od mog starog TN-a), više se radi o glowu kad ga gledam pod kutovima (recimo kad stojim skroz iznad njega), no to nije neki realan scenarij gledanja.

"eye saver mod" je prevara , samo ti zagasi (posivi) sliku. Takve fičure sam viđao i po 10 god. starim monitorima (pod "standard" i "reading" picture mod).

Ima tu još nekih gaming opcija (jedan za response time, jedan za sliku).
Samsung magic upcale opcija mi je fora (nešto poput blurane, mutnije slike vs oštrije), kao i sam sharpnes, kad ga odvrneš do daske ide do toga da wallpaper izgleda kao reljef, 3d jbte

Što se tiče veličine idealna mi je, zakrivljenost nije jaka i baš se ne primjeti, IMO više gimmick. Minus je glossy plastika, a stalak nije tako loš koliko seru. Fino se može tiltat, a mnogi komentari su bili kao da ne može ništa. Da se razumijemo nije ništa posebno, ima malo wobblinga ekrana kad se jače opizdi u stol, no moj je čvrst i teži, više se trese likovima po youtubeu. Razmišljam da ne uzmem vesa stalak. Meni je dobar, intuitivan, a "joystick" je odličan, tome su očito prigovarali neki debili (a ima ih dosta u user feedbacku).

Uglavnom još se moram družit s njime malo pa ću vidjeti.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 23.01.2018. u 22:58.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 00:30   #3105
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Stigao mi LC24F390FHUX

Samo sam malo čačkao, no ima pluseva i minuseva. Prvo elephant in the room - imam jedan mrtav pixel (naravno da se ne skuži ovako, nego tek detaljnim pregledavanjem). Međutim nisam skroz siguran da je mrtav - nije jednako crn kad se gleda iz svih kuteva, te je nekako sivkast. Malo sam ga probao masirati, te oni programi što flashaju raznim bojama jedan dio monitora (samo nakratko - možda 10 minuta i ništa). Vidjet ću još, morat ću ostaviti duže. Mikroskopski komadići prašine ili čega već izgledaju jednako, tako kad mi malo "odstoji" neće biti ni bitno

Kupio sam ga preko neta, no iskreno ne vraća mi ga se zbog toga, jer nemaju drugi, a ostalo me kod njih ne zanima. A i pitanje je kakv bi bio drugi kad bi ga imali. No, na ovom mom starom TN-u se mrtav pixel pojavio tek nakon 7-8 godina, tako da mi nije baš drago.

Brightness je brutalno jači od mog TN-a. Overclockirat ga mogu do 73hz, kad se prebaci na freesync dobije se 72hz, 74hz i 75hz neće. Probao sam u radeon settingsima, možda bih mogao u još nekom drugom programu. BTW što je standard a što ultimate range u freesyncu?

Još jedan manji minus bi bio glow - očekivao sam manji sa mat ekranom i VA panelom, no ništa strašno. Zanimljivo kad stavim crnu full screen bude fino crn, skoro kao da je ugašen, no čim ima neki svjetliji dio bude malo glowa. Nekog bleedinga i nema (za razliku od mog starog TN-a), više se radi o glowu kad ga gledam pod kutovima (recimo kad stojim skroz iznad njega), no to nije neki realan scenarij gledanja.

"eye saver mod" je prevara , samo ti zagasi (posivi) sliku. Takve fičure sam viđao i po 10 god. starim monitorima (pod "standard" i "reading" picture mod).

Ima tu još nekih gaming opcija (jedan za response time, jedan za sliku).
Samsung magic upcale opcija mi je fora (nešto poput blurane, mutnije slike vs oštrije), kao i sam sharpnes, kad ga odvrneš do daske ide do toga da wallpaper izgleda kao reljef, 3d jbte

Što se tiče veličine idealna mi je, zakrivljenost nije jaka i baš se ne primjeti, IMO više gimmick. Minus je glossy plastika, a stalak nije tako loš koliko seru. Fino se može tiltat, a mnogi komentari su bili kao da ne može ništa. Da se razumijemo nije ništa posebno, ima malo wobblinga ekrana kad se jače opizdi u stol, no moj je čvrst i teži, više se trese likovima po youtubeu. Razmišljam da ne uzmem vesa stalak. Meni je dobar, intuitivan, a "joystick" je odličan, tome su očito prigovarali neki debili (a ima ih dosta u user feedbacku).

Uglavnom još se moram družit s njime malo pa ću vidjeti.
Drugim riječima zajebo si se,koliko sam ti monitora linkao koji su svi bolji od tog ali ok,mogal si još dodat par sto kuna i imat pravi monitor a ne to.
Vrati ga dok još možeš,imaš valjda 15 dana vremena za raskinut ugovor bez ikakvog objašnjenja.Vjerujem da je i ovaj bolji:
https://www.ekupi.hr/IIYAMA-24-ProLi...m_medium=click
Ili kupit nešto provjereno od dell-a,lg-a itd. bez ovih freesync gluposti,samsung bi izbjegavao jer očito nemaju više ništa dobro za neke manje novce.

Zadnje izmijenjeno od: fAg. 24.01.2018. u 00:54.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 07:13   #3106
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Može neka preporuka što uzeti da "umirovim" Samsung s22b350t? (fullhd, ips/pls, clockan na 75Hz)

Budget je fleksibilan od 1500 do 2500 (ako je nešto stvarno bomba).

Mislim da iznad 24" fullhd zbog konfe nebi išao, da to bude pošten fps i pošteni detalji.

1440p s nekim boljim panelom mi je iznad budgeta. (ako se varam ispravite me)

Bilo bi dobro da je iz Linksa jer nebih monitor naručivao prek weba.
__________________
trgovine (stari acc karlo10):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 10:51   #3107
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Striktno za gaming ili all around?

Svima preporučam ma ću i tebi, čisto solidan IPS monitor https://www.links.hr/hr/monitor-24-l...crni-100333124
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 10:56   #3108
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Green_FanBoy Pregled postova
Može neka preporuka što uzeti da "umirovim" Samsung s22b350t? (fullhd, ips/pls, clockan na 75Hz)

Budget je fleksibilan od 1500 do 2500 (ako je nešto stvarno bomba).

Mislim da iznad 24" fullhd zbog konfe nebi išao, da to bude pošten fps i pošteni detalji.

1440p s nekim boljim panelom mi je iznad budgeta. (ako se varam ispravite me)

Bilo bi dobro da je iz Linksa jer nebih monitor naručivao prek weba.
Baš suprotno,obavezno nešto veće od 24" do 2500kn, ako je i5 8400 i gtx 1070 slabo onda neznam šta je puno jače,najbolje da se onda vratite na 17" crt
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 11:36   #3109
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Ma kakvi veće. Jedino veće je 1440p, a 1070 neće to gurati kako treba u 2018. godini, kakve igre dolaze. Ima igara gdje se 1080Ti muči žestoko, a za kvalitetan 1440p monitor treba više love.

Uzmi 24", IPS, FHD i na miru si.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 11:39   #3110
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Ma nije striktno za gaming niti sam HC gamer. Ono al round, gaming, serija tu i tamo, jubito...

Imam dosta plitak stol (cca 80-100cm dubine) i mislim da sve prek 27" bude preveliko. (slobodna procjena, ispravite me ako griješim)

Kaj se desi kad npr. staviš refresh na 144Hz, a grafa ne može popratiti u nekom trenutku pa padne rcimo na 80-90, da lse odna dešava isto ko i kad 60HZ padne na 30 ili kaj? Sorry na noob pitanju.
__________________
trgovine (stari acc karlo10):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 12:21   #3111
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ma kakvi veće. Jedino veće je 1440p, a 1070 neće to gurati kako treba u 2018. godini, kakve igre dolaze. Ima igara gdje se 1080Ti muči žestoko, a za kvalitetan 1440p monitor treba više love.

Uzmi 24", IPS, FHD i na miru si.
Glupost,nemora na ultra i AA naderat

Citiraj:
Autor Green_FanBoy Pregled postova
Ma nije striktno za gaming niti sam HC gamer. Ono al round, gaming, serija tu i tamo, jubito...

Imam dosta plitak stol (cca 80-100cm dubine) i mislim da sve prek 27" bude preveliko. (slobodna procjena, ispravite me ako griješim)

Kaj se desi kad npr. staviš refresh na 144Hz, a grafa ne može popratiti u nekom trenutku pa padne rcimo na 80-90, da lse odna dešava isto ko i kad 60HZ padne na 30 ili kaj? Sorry na noob pitanju.
Ništa osim kaj nije pravo iskustvo da imas 144fps minimum,80-100 fps je super s obzirom da vecina vas ne kuzi razliku izmedu 60fps i vise,meni 60 fps je puno premalo,istreniranost,to mi je premalo sličica i odmah primjetim razliku
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 12:24   #3112
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273


Green, po meni je 144 hz nepotrebno ako ne igras kompetitivne fps igre tipa csgo. A i za to, moze se i bez toga, jer vidim ekipu koja kupi 144 hz monitor jer su spusili marketing a rank u csgo su gold nova (low skill level)...

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 12:49   #3113
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor fAg Pregled postova
Glupost,nemora na ultra i AA naderat
A kako ti to znaš?
Ja baš moram igrati na ultra, pogotovo kada sam uložio preko 12k kuna u PC.

Činjenica je da je 1070 preslaba za 1440p..
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 13:15   #3114
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A kako ti to znaš?
Ja baš moram igrati na ultra, pogotovo kada sam uložio preko 12k kuna u PC.

Činjenica je da je 1070 preslaba za 1440p..
LoL, ..za najnovije naslove na ultra detaljima.
Gejmao bi ti i na punooo slabijoj da je stislo, i ne bi se žalio
I vidio bi da se može

Fag, ista stvar, monitor je subjektivna stvar, i osim ako nisi sve njih usporedio uživo spojene i detaljno istestirane, ne vidim čemu tako tvrd stav. Ti bi mene sad kao uvjeravao da sam u krivu što sam zadovoljan sa svojim monitorom? Kao što me mommi uvjeravao da mi je r9 380 preslaba

Moja preporuka za monitor je da ga se pored raspitivanja na forumima pogleda uzivo, i usporedi s konkurencijom, pa i s nekim puno skupljim modelima. I onda znaš na čemu si. Nije to nuklearna fizika.


I na kraju svi se mi brzo naviknemo na onaj monitor koji imamo pa nam tuđi znaju biti čudni
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 13:24   #3115
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A kako ti to znaš?
Ja baš moram igrati na ultra, pogotovo kada sam uložio preko 12k kuna u PC.
S druge strane, ulozio si 12k u PC i igras u 1080p zauvijek jer ce uvijek sljedece godine doci nesto. Moze se i tako gledati.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 14:20   #3116
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Pa to želim i reći, da kako on zna da mu je 1440p dosta i medium detalji? Meni npr. nije, ne mogu igrati na medium, nikako.

Ali činjenica je da još u 2017. godini je 1440p na 1070 bilo na granici. Igrati witchera između 30 i 40 FPS-a, meni nije igrivo. Ne mogu si pomoći, ali jebiga, ne mogu tako igrati.

Dolaze naslovni koji će jesti grafe u 2018. Fosirati ga da kupi 1440p za 2500kn i da kasnije ne bude zadovoljan (ili možda bude), po meni nema smisla.

@eladio
Vjeruj mi, igrao bi na medium samo ako je do optimizacije igre, ako nije, kupujem novi hardware i ponovo igram na ultra. 60+ fps-a, ispod toga ne igram.

Zadnjia 4 kompa su mi bila high-end, pa će tako i ostati do kada me gaming život još drži
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 15:04   #3117
COD-fan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Pro gamer ionako igra na CRT-u
COD-fan je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 15:10   #3118
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Vidim često na tim turnirima dosta CRT-a, pogotovo u CS:GO... Pod često mislim, nikad...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 15:11   #3119
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor fAg Pregled postova
Drugim riječima zajebo si se,koliko sam ti monitora linkao koji su svi bolji od tog ali ok,mogal si još dodat par sto kuna i imat pravi monitor a ne to.
Vrati ga dok još možeš,imaš valjda 15 dana vremena za raskinut ugovor bez ikakvog objašnjenja.Vjerujem da je i ovaj bolji:
https://www.ekupi.hr/IIYAMA-24-ProLi...m_medium=click
Ili kupit nešto provjereno od dell-a,lg-a itd. bez ovih freesync gluposti,samsung bi izbjegavao jer očito nemaju više ništa dobro za neke manje novce.
Moraš shvatit da za 1000 i kusur kn savršeni monitor nije moguć. Proper recenzija nađe mane i monitoru od soma eura. Sa IPS-om bi vjerojatno dobio i gori glow, a bleeding sigurno. Jedino što sam popušio ovaj čudan pixel, no to je loša sreća. Ostavio sam sve trake još na njemu, no mislim da ga neću vratiti radit toga kad ga se bez traženja ne primjećuje.

Što se tiče tvojih prijedloga bilo je tu svega, koliko se sjećam nagovarao si me na onog PLS samsunga koji ima flicker, kojekakve NEC-ove više nego duplo iznad budžeta, 25" widescreen (što je posebno loš prijedlog) i štošta drugo. Jbga nije isto kad netko baca random linkove iz dosade ili nabijanja postova, te kad netko sam sebi istražuje monitor.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 15:18   #3120
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Moraš shvatit da za 1000 i kusur kn savršeni monitor nije moguć. Proper recenzija nađe mane i monitoru od soma eura. Sa IPS-om bi vjerojatno dobio i gori glow, a bleeding sigurno. Jedino što sam popušio ovaj čudan pixel, no to je loša sreća. Ostavio sam sve trake još na njemu, no mislim da ga neću vratiti radit toga kad ga se bez traženja ne primjećuje.

Što se tiče tvojih prijedloga bilo je tu svega, koliko se sjećam nagovarao si me na onog PLS samsunga koji ima flicker, kojekakve NEC-ove više nego duplo iznad budžeta, 25" widescreen (što je posebno loš prijedlog) i štošta drugo. Jbga nije isto kad netko baca random linkove iz dosade ili nabijanja postova, te kad netko sam sebi istražuje monitor.

svejedno mi se čini da nisi baš zadovoljan monitorom?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na