Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2019., 20:28   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
logitech MX ergo?

umire mi logitech m570 (dvaput sam već mijenjao switcheve, a od back/fwd sam odustao odavno jer riknu nakon 2 mjeseca od zamjene) i vidim da su izbacili nasljednika - mx ergo.

ima li ga tko da mi kaže kako se ponaša kroz neko duže vremensko razdoblje?
malo me steže oko grla cijena od 100 eura, ali ako će trajat 10 godina, ajde preživit ću. m570 je trajao oko godinu dana novi. i 2 promjene switcheva, znači sad sam na oko 3 godine šta ga imam. cirka.

varijanta 2 - koje switcheve uzet a da provjereno traju? jednom sam uzeo iz drugog logitech miša , drugi put uzeo s jebeja, i nisu se nešto dokazali ni jedni ni drugi.

jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 09:36   #2
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3289740




Tu je bilo govora o Ergu, ali nitko nije dao konkretne zaključke
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2019., 22:39   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
nda, nije se tema puno pomaknula napred.
ma malo sam u nedoumici, uzet jeftiniji m570 (noviji sa "logi" logom , moj je stariji model sa "logitech" logom), ili riskirat masne pare i uzet mx ergo. ima ga uzi za 700kn i to je najjeftinije šta sam našao na hr tržištu. a po specsima, ima SVE. na starom mi je falio tilt kotačić, a ovaj ga ima. falilo mi je da ga mogu nagnut, novi ima stand kojim ga nagne...

i'm tempted
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 23:28   #4
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Ne znam kako ti je m570 tako brzo krepao, ja svoga imam vec jedno 5-6 godina, svakodnevno ga koristim i nikakvih problema (jednog imam u ladici za rezervu).

Kratko sam samo isprobao erga; imho nije vrijedno platiti njega 100 eura ako dobijes m570 za 40 ili kolikovec.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2019., 12:25   #5
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Izgleda da sam uspio prodat MX Vertical za kojeg se ispostavilo da mi je jednostavno pre velik...

Do sada sam bio pre zadovoljan s anker vertikalnim miševima. Ali mislim da je sad vrijeme za isprobat MX ergo trackball.

Da li netko zna zašto kod nas nije moguće nabaviti mx Ergo Plus verziju? Jer izgleda da bi dodatnu podlogu za ekstra tilt trebao kupiti s ebaya...
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 21:20   #6
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
evo meni stigao mx ergo.


razlike se vide i osjete. jos uvijek mi je malo neudoban na palcu, tj rad s kuglom mi je malo trzav, ne zbog kugle koja se sasvim normalno vrti, već zbog palca. neznam opisati, ali neka mikro-razlika postoji. odmah iza palca je mali botun kojim se mijenja osjetljivost. ovo je zgodno, rad sa slajderima u lightroomu mi zna bit nezgodan pri nomrlanoj osjetljivosti. ovako smanjim on the fly, i vratim nazad.

kvaliteta izrade, ako je m570 bio loš, ovo je još gore. kao prvo estetski - vide se svi spojevi plastike, baš crta, umjesto da je iz jednog komada kao na m570.
plastika je polu-gumirana, hrapava, šta je super jer sad kad je veća inklinacija ruka ne kliže s njega. trenutno dobro, ali to će se zblatit kroz 2 dana, a onda kroz 2 godine će se izribat ili rastočit kao kod svih ostalih miševa koji imaju gumirani premaz i dobit ću ljepljivog štakora.

scroll kotačić je OK, metalan i bolji nego na m570. I NE ŠKRIPI. nije infinite scroll šta bi na periferiji ove cijene trebao biti MUST. ne smeta, ali dobro bi došlo. tilt napokon ima, to mi je glavno šta mi je falilo na m570 nakon šta su mi fwd/back botuni pocrkavali.

ostali dodatni botuni su zadnji šit, zaista, imaju feeling najjeftinije moguće plastike. forward botun NIJE uzdignut (kao na m570) iako oba imaju full kratak hod pa se lako stisnu.

feeling trackaballa je dobar, nema pola kile ali je full težak. on the down side, metalni stand je cijelom površinom gumiran pa je sila koja pritišće na stol relativno mala i sve skupa se pomalo mrda na stolu tj lako ga je pomaknuti (vs m570 koji je bio lagan ali sa samo 4 gumirane flekice je relativno mirno stajao na stolu).

baterija je interna.

nema slot za usb receiver.

da li opravdava cijenu? NE. da li je udoban za koristit? o da. više nego m570. dodatni stand iz plus verzije po meni nije potreban. ovo šta se dobije u običnoj verziji je sasvim dovoljno inklinirano.

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 22.08.2019. u 14:51.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 13:06   #7
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Evo i meni je stigao MX Ergo.

Prije njega sam koristio MX vertical 4 mjeseca a prije MX verticala sam imao Anker vertikalni miš.

MX Vertical mi jednostavno nikako nije sjeo radi pretjerane dimenzije za moju ruku i takvog dizajna da mi se većina ruke nikad ne naslanja na stol. Umarao mi je ruku. Prodao sam ga za 500kn i naručio MX ergo, koji je moj prvi susret s trackballom.


Ja ću dati svoja mišljenja formirana u zadnjih par dana ali sve u svemu jako sam zadovoljan.

Prvo ono šta me stvarno iznenadilo i šta mi je stvarno super.

1. Ergonomski, miš je fantazija. Pod ovim kutem od 20 stupnjeva mi toliko lijepo leži u ruci da odmaram desnu ruku na njemu kad je slobodna. Oblik je apsolutno savršen za ono što ja želim od miša i nevjerojatno je ugodno raditi s njim. Za razliku od MX verticala koji se za mene pokazao poprilično promašen.

2. Trackball ima puno višu razinu preciznosti nego sam očekivao. Npr prvi put kada sam probao "trackpoint" na lenovo thinkpadu, to mi je bio potpuno čudan i neupotrebljiv uređaj. Nakon 2-3 tjedna redovite vježbe postao mi je najdraži način kontroliranja laptopa, nakon dobrog miša.

Trackball u drugu ruku, mi je odmah na prvu sjeo. Prvih par sati sam osijećao blagi manjak preciznosti, sada nakon par dana više nemam dojam da sam s trackballom po pitanju brzine i preciznosti ništa manje sposoban nego s visokokvalitetnim mišem. Dapače, prolaženje velikih površina kao kad se koristi 2 ekrana velike rezolucije, nije nikakav problem, samo treba uhvatit ruku za ga zarolat na pravu stranu i pustit kursor da dođe gdje treba.

Precision button, koji je na savršenom mjestu, samo doprinosi preciznosti u finim radnjama.

3. Horizontalni scroll je izvrsna, meni poprilično korisna funkcija. U visualstudiu funckionira odlično a tu mi je najčešće i potreban.


Oko točke 4 sam neutralan jer je za ovo potrebno više mjeseci da bi napravio kvalitetnu procjenu.

4. Filing klika na glavnim buttonima mi je vrlo dobar. Međutim nisam netko tko je prošao kroz gomiletinu jako skupih miševa da mogu reći nešto puno pametno po pitanju ove teme. Prije MX verticala i MX ergo sam imao ankera od 150kn, još prije toga sam imao samo smeće... za razliku od mehaničkih tipkovnica na koje sam do sada potrošio para i para.

Tako da u odnosu na ono što je meni standard, razina kvalitete izrade na MX ergo i MX vertical je meni super... koliko će trajat, to će vrijeme pokazat.

MANE:

Moram priznat da su u pitanju uglavnom sitnice.

1. Neznam zašto u ponudi više nije MX ergo plus model, koji daje dodatnu gumu za povećavanje kuta korištenja na 30 stupnjeva. Iako već na 20 stupnjeva miš je stvarno divota u ruci

2. Trackball ima sitni "pred otpor" da se počne rolat. Ovo se osjeti kod jako finih malih pokreta. Kao da jako lagano zapinje prije nego ga kreneš rolat. U praksi stvarno nije veliki problem. Kao što sam rekao, za fine radnje imam "rame uz rame" preciznost kao s skupim mišem visokog DPI-a na vrhunskoj podlozi.

3. Ne puni se preko usb-c konektora nego preko micro-usba. Ovo me živcira ali kako ga treba punit jednom u par mjeseci nije veliki problem.


Sve u svemu sam jako zadovoljan s kupnjom. Nisam niti spominjao koliko je trackball zgodan za kauč i situacije di podloga nije pri ruci.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 13:17   #8
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Hvala obojici na detaljnim reviewima Ja sam si razmisljao bi li mozda se prebacio sa m570, ali sve mi se cini da ipak necu. Imam dva m570 koji i dalje super rade i zadovoljan sam (placeni ~35$ na amazonu, sad se nadju za 26$ https://www.amazon.com/Logitech-M570...gateway&sr=8-2)
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 13:29   #9
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
E i da napomenem. Čini mi se da za gaming jednostavno nije baš dobar... ili se samo radi o velikoj količini vježbe radi nenaviknutosti.

I ruka mi se malo više grije na njemu. Doduše to je djelomično zato što mi oblik MX ergoa tako lijepo prati oblik ruke da mi cijela ruka dobro prijanja na miš.

Jedno i drugi nisu veliki problemi. Trackball je tako zgodan za neke stvari da mi nebi bilo žao kupnje čak i da sam ga ostavio kao "B" miš za specifične situacije.

Međutim itekako je kandidat za glavnog štakora!
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 15:07   #10
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
naviknes se... nije to problem. mene samo smeta da jedan skoro pa "premium" komad periferije pokazuje kvalitetu izrade primjerenu dosta jeftinijim proizvodima.

a za sam rad sa novim trackball-om, samo pohvale. još je udobniji od m570 sa dodatnim funkcijama. softver je isto dosta poboljšan, sad možeš podešavat dodatne botune po aplikaciji, a ne samo globalno. dok sam u browseru, podesio sam da mi je precission botun zapravo refresh, a back/fwd su home i end.

popravit ću si m570 čim stignu zamjenski prekidači sa ibeja, pa ću si ga uzet na posao, a novog pustit doma.

za gaming nije ovaj stil trackballa, ali ja sam sasvim normalno rpg-ove igrao sa marble-om. kako se više ne igram, tako mi je ta stavka postala krajnje nebitna.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2019., 21:08   #11
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
zna netko gdje nabaviti one gumene ljepljive podloške? prodaje li se negdje "paket" takvog materijala pa da si sam izrežem , jer su mi se originalne odljepile?
popravio sam m570 (stavio omron blue, navodno su najtrajniji, i zamijenio i one back/fwd minijaturne) i sad mi se skliže po stolu.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2019., 11:17   #12
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
MX Ergo i CAD alati, 50% 2D, 40% 3D, ostalo windowsi? Pretpostavljam da ne mogu omasiti?

Nisam jos imao priliku koristiti trackballove, imao bi oko 30 dana za privikavanje i konacnu odluku. Al dugorocno gledano, taj spoj i taj mis stimaju?

Do sada sam imao Master MXa i osjetim nakon 8 sati umor. Srecom nemam tezih problema s rukom, ali ovim tempom nikad ne znas.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 13:54   #13
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Odvažio se i uzeo Ergo za posao. Na amazonu ga više nema dostupnog već skoro mjesec dana, zadnjih 4-5 mjeseci nije ni bilo akcije na njega, pa ga uzeo u Linksu (700kn do kraja 4.mj).

Prvi dan: što nije u redu s mojim palcem? Igranje s brzinom kursora, našao neki sweet spot i počeo trenirati. SDP - sindrom drvenog palca Uhvatiš miša, digneš palac iznad kuglice i počneš raditi krugove i doslovno u nekim pozicijama imam te trzave pokrete, kao preskakivanje.
Drugi dan: treba opustiti palac i mišiće oko njega, palac više nije prst koji drži miša.
Treći dan: ajmo reći da sam na 80% preciznosti. Još sam malo sporiji s brzim pokretima preko pola desktopa jer se privikavam na akceleraciju (ne nalazim opciju može li se ugasiti) i usmjerenje rotacije kuglice. Najnormalnije koristim komp i surfam, tako da rekao bih kako će svakim danom samo biti bolje. Neću reći lakše, jer sad mi je već lako i prirodno koristiti trackballa.

Oblik mi jako leži, velik je i težak. Volio bih da je igdje bilo za kupiti Ergo Plus s dodatnim postoljem za ekstra kut. Imam filing da bi mi odgovaralo. Možda ga jednog dana sklepam od drveta ili nešto sl., ekstra 10° nagiba...

Softver klasika, Options, ništa novo i posebno. Sve tipke se mogu remapirati osim switch tipke kod kotačića. Volio bih da je tu neka programabilna gesture tipka, a switch ispod miša. XMBC mi je prepoznao sve remapirane tipke kao na Masteru tako da je tranzicija bila bezbolna.

Još da malo izvježbam NX u 2D i 3D. To sljedeći tjedan...

Bizarno mi je što na jednom mišu sad imam 5 različitih zvukova tipki + zvuk okretanja kuglice Biti će zabavno kad odem raditi u ured. Srednji klik je malo pretvrd. Ostale tipke su solidne. Pozicija back-forward tipki je tak tak, kad se navikneš da jednu tipku stiščeš vrhom kažiprsta a drugu sredinom istog, onda je ok. Nemam problema s tim, a nisam imao problem ni na MX Masteru (koliko god bio glup raspored, navikneš se).

Dojmovi nkon 4 dana su skroz ok, to je to, ne vraćam ga. Mastera sam mislio utopiti, ali eto cura ga zaplijenila i ne pušta ga. Kad malo podvučem crtu doma trenutno imamo 1500kn vrijednosti u tri miša, prestrašno. Onda se sjetim da sam u životu imao sveukupno 4 modela miša pa mi je lakše (uz 2 modela tipkovnica i 3 monitora). Emotivno vezan za periferiju <3 Nadam se da će i Ergo služiti
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 10:41   #14
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Kod mene je MX ergo već 6 mjeseci. Da dodam updejt... preciznost mi je u svim aspektima na 100% od klasičnoh high-end miša... s tim što ovdje šutnem trackball preko velike površine ekrana kad mi treba.

Na bolove u zglobu sam zaboravio... ovo je među najboljim komadima periferije koje sam si ikad nabavio. Možda bi jedino mogao nabavit onaj dodatak koji ga još nagne... ekipa to zna 3d printat pa prodavat na ebayu.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2020., 16:04   #15
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Napravio ove dodatke za kut (10 i 15°) i drzac receivera i stapica za vadit kuglicu. Nisam htio pretjerivati s kutem pa sam isao ziheraski, malo po malo. Ali 15° mi je cist fajn, skoro polozaj kao vertikalni mis. Mislim da cu tu i ostati.

https://imgur.com/a/8NE2BC1
Resursi:
https://www.thingiverse.com/thing:2640807
https://www.thingiverse.com/thing:2804552

Ako vec nisi probao, probaj DragToScroll skriptu:
https://github.com/Mikhail22/drag-scroll--autohotkey

Fali mi free spin kotacic kao na Masteru, ovo je skoro pa jednako dobro za prevrtiti 10 stranica teksta - i prilicno konfigurabilno. Preporuka!

Rad na 3 ekrana mi je postao puno laksi otkad sam povecao sensitivity (ubrzao kuglicu) pa sad s manjim pomacima prevaljujem veci put. Preciznost je tu, palac manje trpi dugorocno gledano, a precision tipka sada ima vise smisla

Ima netko iskustva s drugim kuglicama za Ergo? Gledam po netu ljudi stavljaju glatkije kuglice, koriste silikonsko ulje i sl... Fali mi malo finoce kod malih pomaka, kao da kuglica ima neki prag trenja.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2020., 16:54   #16
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Napravio ove dodatke za kut (10 i 15°) i drzac receivera i stapica za vadit kuglicu. Nisam htio pretjerivati s kutem pa sam isao ziheraski, malo po malo. Ali 15° mi je cist fajn, skoro polozaj kao vertikalni mis. Mislim da cu tu i ostati.

https://imgur.com/a/8NE2BC1
Resursi:
https://www.thingiverse.com/thing:2640807
https://www.thingiverse.com/thing:2804552

Ako vec nisi probao, probaj DragToScroll skriptu:
https://github.com/Mikhail22/drag-scroll--autohotkey

Fali mi free spin kotacic kao na Masteru, ovo je skoro pa jednako dobro za prevrtiti 10 stranica teksta - i prilicno konfigurabilno. Preporuka!

Rad na 3 ekrana mi je postao puno laksi otkad sam povecao sensitivity (ubrzao kuglicu) pa sad s manjim pomacima prevaljujem veci put. Preciznost je tu, palac manje trpi dugorocno gledano, a precision tipka sada ima vise smisla

Ima netko iskustva s drugim kuglicama za Ergo? Gledam po netu ljudi stavljaju glatkije kuglice, koriste silikonsko ulje i sl... Fali mi malo finoce kod malih pomaka, kao da kuglica ima neki prag trenja.
Meni se ispostavilo da je stvar u čišćenju ležajeva svaki tjedan.

Kuglicu ne čistiš, nju ostaviš malo masnu od prstiju... ali ležajeve obavezno očistiš svako par dana jer se inače dogodi da se podigne trenje.

Morat ću si naručit ovaj jedan 3d printani dodatak za dodatno naginjanje. To je jedino šta mi fali. Još malo kuta kao na vertikalnom mišu.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2020., 21:59   #17
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Napravio ove dodatke za kut (10 i 15°) i drzac receivera i stapica za vadit kuglicu.
https://www.thingiverse.com/thing:2640807
https://www.thingiverse.com/thing:2804552

Ako vec nisi probao, probaj DragToScroll skriptu:
https://github.com/Mikhail22/drag-scroll--autohotkey



Ima netko iskustva s drugim kuglicama za Ergo? Gledam po netu ljudi stavljaju glatkije kuglice, koriste silikonsko ulje i sl... Fali mi malo finoce kod malih pomaka, kao da kuglica ima neki prag trenja.
ovaj prvi ću si vjerojatno isprintat, tnx za link. onaj nosač receivera kamo bi ga se točno trebalo zagurat?

za autoscroll skriptu - godinama sam za marble scroll trackballu koristio jedan jednostavan programčić koji se zove upravo - marble scroll. marble ima 4 botuna ali nema kotačić jer je kugla u sredini, i falio mi je scroll. ovime se jedan od pomoćnih buttona prenamjeni u scroll button.
/rant on/
moram priznat da je sve skupa radilo dosta kaotično kad mi je marble prestao bit jedini miš. koristio sam ga dosta godina u lijevoj ruci dok sam se oporavljao od upale karpalnog tunela (a to je trajalo jako dugo), ali kad sam počeo koristit normalan trackball u desnoj ruci (logitech m570), onda su se potukli driveri i sve aplikacije za tu gamad. pa je tu bio logitechov setpoint koji je prepoznao oba trackballa ali radio sranja sa postavkama za lijevu ruku, pa je marble scroll radio dodatna sranja sa prebacivanjem lijevog i desnog pomoćnog buttona, a tu je onda bio i eithermouse koji je opet radio sranja sa prebacivanjima između 2 trackballa. kad nakon tjedan dana sve pravilno konfiguriraš, onda sam skužio da to radi jedino na mom desktopu, a kad se spajam preko remote-a , microšhit RDP ne forwarda kontrole miša sa host mašine nego koristi client postavke, i tu sam popizdio i rješio se marble-a.
/rant off/

TLDNR; nemojte koristit 2 miša / trackballa za 2 ruke istovremeno.

vezano za kuglice, kompatibilna je kuglica sa m570, kinezi ih popularno zovu saturn i jupiter balls, očito zbog boje i mogu se kupit na alixu. nisam testirao GLATKOĆU kuglica, plavu držim na m570, sivu na ergu.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2020., 23:01   #18
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Ovaj nosac receivera ide s lijeve strane izmedju metalne baze i misa kada ga stavis misa pod kutem (ima poseban nosac ako preferiras misa pod 0°). U nosac se mogu ubaciti okrugli magneti da se ulovi za bazu, ali nije potrebno. Nosac klikne izmedju baze i misa i ne moze ispasti vani.

Vidio si imgur slike u postu nadam se?

Po tvom misljenju, ima li razlike izmedju m570 i ergo kuglice pod prstom, osjetis li ikakvu razliku u kotrljanju?

Definitivno sam skuzio da one nosace kuglice treba cesce cistiti, ali nisam znao da kuglica treba ostati masna Ima smisla!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 20:52   #19
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova

Po tvom misljenju, ima li razlike izmedju m570 i ergo kuglice pod prstom, osjetis li ikakvu razliku u kotrljanju?
nisam školovala
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 21:08   #20
Mrcina
Premium
 
Mrcina's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 248
Ne treba cistiti, dovoljno je samo malo jace provozati kuglicu u svim smjerovima. Ucinak je isti, probajte. Bolja je i kuglica i lezaj nego na m570. Samo me zivcira cviljenje kad se napuni, ali protresem pa prestane.

Btw unpair bluetootha je dugo drzanje 1/2 tipke, nisam odmah skuzio...
Mrcina je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2020., 12:15   #21
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Ima par tjedana kako koristim perixx kuglicu. Citao sam da je malo bolja po pitanju malih pokreta i manjeg pocetnog otpora kotrljanja. So far so good, naspram originalne se osjeti da je lakse "pokrenuti" kuglicu i to kod malih finih pomaka. Kod vecih pomaka nisam primjetio neke razlike. Kuglice su iste tezine, na oko iste teksture... Mozda bi ipak volio da sam uzeo crvenu, ali kgj

https://i.imgur.com/2neNYje.jpg

https://www.ebay.de/itm/233659474080
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 12:54   #22
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Pitanje za ekipu koja je koristila MX 570 i Ergo.
koliko je osjetna razlika u nagibu 570 vs Ergo, u osnovnom položaju i u nagnutom?
Bez one dodatne plastike, nemoguće je kod nas naći Ergo Pro.
Koliko sam ja skužio iz YT videa i recenzija, M570 nagib je negdje između dva položaja Ergo?
Moram nečime zamijeniti stari dobri Trackman Wheel koji me služi već godinama, ali su ležajevi počeli odlaziti.
M570 sam isprobao i kuglica grebe više od staroga, ali je tracking bolji. Sad razmišljam da li ići na Ergo, ali mi je deal breaker što za tu cijenu nema bolje scroll kotačić.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 12:56   #23
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Nije svaki m570 isti po pitanju "smoothnessa" kuglice. Imam tri komada i postoji mala, ali osjetna razlika izmedu njih, tako da ne znaci da primjerak koji uzmes ne bi grebao vise ili manje.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 13:09   #24
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Razlika od starog trackmana je velika. Netko tko nije koristio taj trackball i novije ne bi to skužio. Stavim video makar na YT da se vidi razlika ako nađem vrenena.

Nadam se da bi se to moglo razraditi, ali i tracking je trzav, prođem horizontalno po ekranu i vidi se kako trzavo ide pokazivač.
Drugi problem je što mi unifying receiver iz nepoznatih razloga radi disconnect svako malo.

Tako da M570 ili ide u povrat kao neispravan ili ću ga ostaviti za rezervu. Sad me strah probati Ergo.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 13:17   #25
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Unifying je jako osjetljiv na port i blizinu drugih uredjaja u susjednim portovima (usb noise). Ako ustekam usb stick pored unifyinga, aj bok, trza i gubi vezu. Probaj drugi port (ili usb extender) ili ako imas zamjenski unifying
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 13:31   #26
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Hvala za info, to nisam znao :-)

Portove sve isprobao, zamjenski nemam. Mogu jedino još probati izvući receiver na produžni USB kabel.S time da je to onda s konja na magarca - opet imam kabel i riskiram prekide. Baš sam se veselio radu bez kabla. Prastari Microsoft RF set tipkovnica i miš tamo negdje 2007 mi je radio bolje od ovog :-)

Da li Ergo može raditi dok je stalno na kablu i puni se?


EDIT: otvorio sam novu temu za unifying, ovdje smo OT jer je tema za Ergo.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 13:44   #27
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
A ne bi smjelo na svim portovima biti bas tako lose stanje pod uvjetom da je usb noise problem. Gle, ako se adapter pokaze kao uspjeh, barem znas sto bi mogao biti problem. Meni je ustekan u hub od monitora pored napajanja i xbox adaptera, ali ako ga ustekam u front panel na kuciste i dodam pored toga stick - koma. Bez sticka je ko puska!

Ergo dela dok se puni, nema prekida. Nisam primjetio da ijedan logi mis viseg ranga tu kiksa 👍
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 14:08   #28
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Kakav ti je "ball stiction" na Ergo s original kuglicom u odnosu na ovu novu?
Ona precision tipka, da li je treba držati ili je on/off?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 16:43   #29
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Originalnu kuglicu sam koristio prvih 3-4mj i imala je mali otpor u startu, kao da se prebrzo "zaprlja" i postane teza za pokrenuti. Mene je to dosta smetalo jer mi je cursor speed skoro na max (rad na 2-3 ekrana) i rijetko koristim precision tipku (nikad se ne sjetim). Tipka je on/off toggle.

Posto imam dosta finog nabadanja i malih pokreta kada nesto modeliram i sl. odlucio sam se na promjenu kuglice samo da probam. Moram priznati, instant boost. Dan danas imam filing da je kuglica duze vremena "cista", a kao sto je netko rekao, manje ga cistim i samo grubo provrtim kuglicu s vremena na vrijeme.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 17:10   #30
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Kao dugogodišnji korisnik trackballa mogu ti reći da svaka kuglica koju sam dosad probao ima tu zadršku u startu (stiction). Neke više neke manje. Izgleda da je logi popustio s kvalitetom, nekad su se njihove kugle kupovale za druge trackballe.
Svakako je treba povremeno očistiti id naslaga oko ležajeva (onih malih bijelih keramičkih kuglica), to voli kočiti kuglu i usporavati je s vremenom.
Ovo za precision tipku je korisna info, bilo bi svakako glupo da se mora držati.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na