Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2018., 22:00   #3061
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Naravno da ću javit

I ti isto ako nešto kupiš javi
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 22:07   #3062
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Najbolje bi bilo da nisam ništa ni gledao, nego da sam pred božić naručio 24mp59g-p kako sam prvotno i mislio, dosad bi se već naigrao na njemu, a mane pitaj boga dali bi ih primjetio i dali bi ih uopće imao moj primjerak. Kad ispizdim tko zna što ću na kraju naručit
Pa ako hoćete IPS i freesync onda i nemate izbora za tu lovu.Ima svega par modela.Neznam kaj fali AOC-u.Previše fantazirate,iznio sam dobre monitore,pogotovo ove 16:10 24" ali nemaju freesync šta je po meni full nepotrebno ali dobro,kako hoćete.
Evo našao sam i od njih dobrih modela
https://www.protis.hr/products/detai...m_medium=click
https://www.mall.hr/lcd-monitori/aoc...tab=parameters
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 12:10   #3063
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Nije. TN je los zbog ovog http://www.lagom.nl/lcd-test/viewing....php#angleGrey

TN monitori su smece koje ne moze dati uniformnu sliku neovisno o poziciji promatranja i kupuju se iskljucivo zbog Hz.
Skuzaj nije mi se dalo ranije odgovorit na ovo

To si sve sinteticki testovi po kojima je TN stvarno govno da vecega nema.
Al cinjenica je da recimo bar ja nikad negledam na iscrtana slova, kompletno plavi ekran, crveni, da mi nebliscaju razne crte po ekranu itd. sta sve ima po tim testovima.

Jer u praksi toga nicega nema bar ja nemogu primjetit, evo par slika sta san slika mobitelon monitor u nadi da sto vijernije docaram al malo su mi slike mutne i vide se kockice monitora tako da uzmite malo sa rezervom slike. Moj mobitel nikako da lipo slika monitor i slike u pokretu. Uzivo to izgleda sve puno lipse i ugladjenije. Prozor mi je odma desno od monitora.

https://imgur.com/a/fzwaH

Samo da ponovim, ruznoca slika je radi mobitela uzivo sve izgleda 4 puta bolje i ona rozkasta boja na pce se uzivo nevidi ko na slici i onih kockica nema. Hebiga nemam dobar fotoaparat za slikat.

Dok recimo jeftiniji IPS ima uzasan glow koji bode oci i to odjednom nikome nesmeta jer su procitali da je IPS bolji od TN. A koliko je ljudi uzivo vidilo TN i IPS?

Pricam od IPS 75hz sta se spominju i prica je za monitore do 2000kn znaci tu neubrajam dell u2414h i u2417h koji su 60Hz.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 13:33   #3064
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Oprosti ali ako ne vidis si corav Imam kod sebe samo paint trenutno ali evo ti jedan primjer: https://imgur.com/BcD4XNA

Ovo se vidi apsolutno svuda, gamma je na TN totalno sjebana vertikalno. Stavi najobicniju zutu ikonu foldera jednu na vrh i jednu na dnu ekrana. Ako ne vidis i dalje razliku, mijenjaj naocale
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 15:28   #3065
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,790
Vjerovatno postoje bolje i losije tn matrice(samsungove su svojevremeno bile na glasu kao bolje),kao i ips sa vise ili manje glowa. Nedavno sam jedno pol sata surfao sa 24" 1920x1200 tn monitorom. Nakon toga samo mogu reci da se divim ljudima koji svaki dan mogu u to gledati.
Dell u2515h koji imam je nemjerljivo bolji.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 15:57   #3066
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Postoje, ali ne po pitanju vertikalnog shifta koji je na svakom dovoljan za neuniformnu sliku kad se sjedi tocno ispred. Ovo upravo pisem sa jednog decentnog HP TN-a i nijansa plavog title bara Outlooka 2016 na njemu izgleda komicno drukcije ovisno o poziciji na ekranu. Onako za tekst je OK ali prikaz je realno smece i najjeftiniji IPS izgleda neusporedivo bolje. I TN inace ima glow, samo nije dijagonalni kao kod IPSa.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 16:19   #3067
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,790
Meni je na ovom tn-u i citljivost teksta problematicna ako se pokusa nesto pricitati kaj pise mimo sredine ekrana. Pomalo isprane boje jos bi nekako mogao i provariti ali mozak ovako pati, jer zahtjeva ispred sebe kozistentnu sliku a nje nema, zbilja muka
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 18:43   #3068
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Oprosti ali ako ne vidis si corav Imam kod sebe samo paint trenutno ali evo ti jedan primjer: https://imgur.com/BcD4XNA

Ovo se vidi apsolutno svuda, gamma je na TN totalno sjebana vertikalno. Stavi najobicniju zutu ikonu foldera jednu na vrh i jednu na dnu ekrana. Ako ne vidis i dalje razliku, mijenjaj naocale
Nisam ni reka da se neprilivaju boje al san isto tako reka da uzivo nije tako izrazeno kao na slikama moga mobitela. Uzivo sve puno bolje izgleda.
Samo da napomenem radi se o Samsung 2253LW.

Radija san na Dell U2312HM, majko mila koja patnja za oci, nakon 3 sata oci krvave glava ubija. Da mi ga netko pokloni zahvalija bi mu se i vratija ga.

Naravno radija san i na TN di su boje izgledale ko da ih je netko hidrogenon ispra al to kod moga monitora nije slucaj.

Znaci ovako da pojednostavnimo IPS je bolji od TN sta se tice prikaza boja, ali dobar TN isto odradjuje posal skroz dobro za svakoga ko se nebavi profi grafikom. Usporedjujuci moga Samunga sa drugim TN meni je slika skroz ok.

Ali kako je zadnji dio teme krenio ljudi traze IPS za igre do 2000kn. To nepostoji jer ili je glow vleik ili ih hebe 75hz koje nemogu odrzat itd.

Ja bi rekao ovako do 2000kn
Za rad Dell u2414h ili Dell u2417h
Za igre Asus VG245H
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 19:41   #3069
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Nije. TN je los zbog ovog http://www.lagom.nl/lcd-test/viewing....php#angleGrey

TN monitori su smece koje ne moze dati uniformnu sliku neovisno o poziciji promatranja i kupuju se iskljucivo zbog Hz.
Prva tri reda su mi zeleni a onda idu u četvrtom lagano prema crvenom
Ako se lagano dignem onda je ajde približno crveno sve a ako se skroz spuštam onda ide sve u zeleno.To bi trebao vidjet jel tako?
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 19:59   #3070
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Trebao bi tekst biti crveni, mozes provjeriti na mobitelima sa LED ili OLED ekranima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 20:03   #3071
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Tekst je jednobojan, al ruku na srce koliko se cesto tj. jesi li se ikad susrea sa tako necim dok si koristija kompjuter (monitor)? Ili ovo prvi put vidis?
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 20:11   #3072
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Zapravo trebalo bi se stopiti u sivu ako je gamma dobro podesena Ako je tekst opcenito plav ili crven znaci da gamma nije dobra ali da nema znacajnog shifta. Na TN je gamma dobra samo u malom podrucju u razini ociju a sve iznad je plav tekst a ispod crven.

Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
Nisam ni reka da se neprilivaju boje al san isto tako reka da uzivo nije tako izrazeno kao na slikama moga mobitela. Uzivo sve puno bolje izgleda.
Rekao si da u praksi niceg toga nema sto je onako, neistina, osim ako ne vidis dobro. Svi znamo kako TN izgleda, nebitna je kvaliteta fotografija. Ovo nisu sinteticki testovi koje "nikad ne vidis u praksi" nego indikacija opcenite reprodukcije boja. Takodjer, sto je i veca dijagonala, problem je znatno izrazeniji jer kut prema rubovima postaje veci. "Dobar TN" je po meni oksimoron. Ne vidim nijedan razlog zasto bi danas netko kupio TN osim Hz.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 22:33   #3073
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Više manje moj izbor monitora (s2418hn) je odgovor na zadnju stranicu komentara..

24 jer nisam htio 1k monitor od 27
Freesync 75Hz jer je bolje od 60Hz i jer smanjuje tearing i super je
144Hz ne jer su opcije samo TN
IPS "više" kvalitete, HDR , super slika
Fensi stalak
Cijena oko 1700 taman gornja granica da mi nije zao
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 16:57   #3074
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Zapravo trebalo bi se stopiti u sivu ako je gamma dobro podesena Ako je tekst opcenito plav ili crven znaci da gamma nije dobra ali da nema znacajnog shifta. Na TN je gamma dobra samo u malom podrucju u razini ociju a sve iznad je plav tekst a ispod crven.


Rekao si da u praksi niceg toga nema sto je onako, neistina, osim ako ne vidis dobro. Svi znamo kako TN izgleda, nebitna je kvaliteta fotografija. Ovo nisu sinteticki testovi koje "nikad ne vidis u praksi" nego indikacija opcenite reprodukcije boja. Takodjer, sto je i veca dijagonala, problem je znatno izrazeniji jer kut prema rubovima postaje veci. "Dobar TN" je po meni oksimoron. Ne vidim nijedan razlog zasto bi danas netko kupio TN osim Hz.
Nismo se razumili onda, nije da nema nego se puuuno manje primjeti, a primjeti senajvise na pce forumu zato san bas njega slika
Jednostavno moj mob radi uzasne slike kad se slikaje nesto tipa monitor ili nesto u pokretu.

Jel mozes ti onda preporucit gamerski IPS monitor do 2000kn da je bar 75Hz, odaziv ispod 5ms, da nema glow i ostale boljke ips-a?

@Eladio: koliko vidim taj monitor je 60Hz i 6ms. Pripremi se na blur i ghosting
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 18:07   #3075
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ti znas da je ms specifikacija sama po sebi apsolutna besmislica koja nema veze sa stvarnoscu? Vrijeme odziva nije isto za svaku tranziciju a cak i da jest, za 60Hz bi onda trebalo biti dovoljno i 16ms. Blur dolazi od neceg drugoga.

Ne mogu preporuciti gamerski IPS koji nema nijednu boljku, ne znam za nijedan takav display uopce. Ja sam samo odgovarao zasto TN zasluzeno nosi titulu najlosijeg prikaza.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 18:47   #3076
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
@Eladio: koliko vidim taj monitor je 60Hz i 6ms. Pripremi se na blur i ghosting
Ja imam sad već prastarog Della i neam problema s tim, a gejmam i gledam filmove i šta sve ne. Nekažem da taj efekt ne postoji na monitoru al ga ja nevidim.

S druge strane, kad sam stavio taj svoj dell pokraj svog starog tn-a, sve je bilo jasno. Slika je nebo i zemlja, i tu nemislim na kuteve neke vec ovak standardnu usporedbu di su oba monitora bila na stolu.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 18:59   #3077
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
@Eladio: koliko vidim taj monitor je 60Hz i 6ms. Pripremi se na blur i ghosting
Krivo vidiš , radi na fullHD na 75 Hz itd..

Nemam se ja šta pripremati, taj imam već neko vrijeme i super je. Naravno radi mi na 75Hz. Freesync me oduševio. Boje također.

Vjerujem da ima boljih ali meni je ovo dovoljno
Još da je 16:10
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	15161224094192256192373628901949.jpg‎
Views:	243
Size:	1.27 MB
ID:	19060  
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 16.01.2018. u 19:07.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 19:20   #3078
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ti znas da je ms specifikacija sama po sebi apsolutna besmislica koja nema veze sa stvarnoscu? Vrijeme odziva nije isto za svaku tranziciju a cak i da jest, za 60Hz bi onda trebalo biti dovoljno i 16ms. Blur dolazi od neceg drugoga.

Ne mogu preporuciti gamerski IPS koji nema nijednu boljku, ne znam za nijedan takav display uopce. Ja sam samo odgovarao zasto TN zasluzeno nosi titulu najlosijeg prikaza.
Tu se slazem sa tobom, al nisu svi TN isti ima i tu razlika. Ja konkretno usporedjujem sa mojim. Isto kao sta IPS nisu svi isti, po meni je Dell najbolji.

Meni osobno vise smeta glow nego kut gledanja, ako TN ima podesavanja stalka stavim ga ravno ispred sebe i meni je super. A oce li on pokazivat modru sa malim prilivom ljubicaste to meni osobno nesmeta jer nikad negledan u kompletno modri ekran.

Govorija si za ikone da stavim u kantune, ja nevidim razliku u bojama.

Slike koje sam posla je samo primjer di ja osobno provodim najvise vremena, a sliku ovog foruma san posla ne da hvalim TN kako ima super prikaz nego da se bas vidi priljev boja jer vjerova ili ne al samo na pcie je to bas primjetno a uzivo je dosta manje nego na slici. Nastojim biti objektivan.

U igrama mi uzasno smeta glow, blur i ghosting tako da iz toga smatram da ako neko koristi komp kao i ja TN je preporuka.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 19:37   #3079
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Krivo vidiš , radi na fullHD na 75 Hz itd..

Nemam se ja šta pripremati, taj imam već neko vrijeme i super je. Naravno radi mi na 75Hz. Freesync me oduševio. Boje također.

Vjerujem da ima boljih ali meni je ovo dovoljno
Još da je 16:10
To je 60hz monitor, koji uz freesync ima mogućnost rada na 75hz. (software)
Ali samo zbog Fsynca.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 19:41   #3080
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
To je 60hz monitor, koji uz freesync ima mogućnost rada na 75hz. (software)
Ali samo zbog Fsynca.
Eto kao što vidiš u Windowsima uredno radi na 75Hz.. stavio sam ti i fotku u prosli post.
Radio mi je na 75Hz i sa Intel i sa Nvidia grafičkom.

Ne znam zašto ima različitih info po različitim sajtovima vezano za taj monitor, ali nema zabune da radi na 75Hz


Ps
Radi on i na 4k 60Hz, ne nativno, niti ima smisla.. itd..
.. ali isključivo na HDMI 2.0 kabelu, VGA ne naravno.
vidi str 10 manuala:

https://www.google.hr/url?sa=t&sourc...STvXn8P3Q-1Tq0
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 16.01.2018. u 19:58.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 19:57   #3081
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
ako TN ima podesavanja stalka stavim ga ravno ispred sebe i meni je super. A oce li on pokazivat modru sa malim prilivom ljubicaste to meni osobno nesmeta jer nikad negledan u kompletno modri ekran.
Konstantno ovo spominjes kao da se radi o nekom sintetickom testu koji se vidi samo u odredjenim uvjetima a ne da je vertikalni gamma shift prisutan svuda, sto jest, na 100% TN monitora bez iznimke.

Postao si i sliku kao da dokaz da toga NEMA, a u biti samo jako lose vidis. Ne moras ukazivati kako se uzivo manje vidi, kao da mi ostali nemamo TN monitore Poslao bih usporedbu svojih sada ali koji je smisao kada slijedi standardni "ja na svome ne gledam u to, i meni je super" odgovor.

Inace, taj tvoj TN nije nekakav primjer super brze matrice. Ne treba pretpostavljati da je monitor brz samo zato jer je TN, posebno ne zbog speficikacije.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 20:13   #3082
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Nema smisla vrtimo se oko istoga.

Uglavnom i ja san u potrazi monitora i vjerovatno cu ic na ViewSonic xg2401.

Ima sve sta moj nema, pocevsi od stalka, hz, slike,....

Sent from my MI 5X using Tapatalk
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 21:18   #3083
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,790
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ti znas da je ms specifikacija sama po sebi apsolutna besmislica koja nema veze sa stvarnoscu? Vrijeme odziva nije isto za svaku tranziciju a cak i da jest, za 60Hz bi onda trebalo biti dovoljno i 16ms. Blur dolazi od neceg drugoga.

Ne mogu preporuciti gamerski IPS koji nema nijednu boljku, ne znam za nijedan takav display uopce. Ja sam samo odgovarao zasto TN zasluzeno nosi titulu najlosijeg prikaza.
Gammerski tn-ovi i ips-ovi su kao nase dobre dvi standardne stranke sto se izmjenjuju. Ovima ne valja ovo, drugima ne valja ono, a opet se glasa za njih.
Moze se gejmati sa 120hz i trenutnim odazivom bez blura i nema problema sa vidljivim kutem,ali zato valja kao i u politici, odabrat treci put
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 21:26   #3084
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
To je 60hz monitor, koji uz freesync ima mogućnost rada na 75hz. (software)
Ali samo zbog Fsynca.
Svi ti monitori sa freesyncom mogu raditi na 75hz (i na intel hd i nvidiji tj. bez korištenja freesynca). Ne znam zašto ih uopće reklamiraju kao 60hz, vjerojatno su takve out of the box postavke

Oni samsunzi zapravo do 72hz, ali se mogu overclockirati do 76-77hz, a 75hz sigurno

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 16.01.2018. u 21:31.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 21:31   #3085
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Svi ti monitori sa freesyncom mogu raditi na 75hz (i na intel hd i nvidiji tj. bez korištenja freesynca). Ne znam zašto ih uopće reklamiraju kao 60hz, vjerojatno su takve out of the box postavke
Ali nemaju svi istu kvalitetu slike kad rade na 75. Na 60 je super. Valjda se s razlogom ne reklamiraju kao 75 jer su svjesni degradacije slike. Barem je tak kod mene. I kolko sam videl tu na forumu, nisam jedini..
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 22:35   #3086
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Gammerski tn-ovi i ips-ovi su kao nase dobre dvi standardne stranke sto se izmjenjuju. Ovima ne valja ovo, drugima ne valja ono, a opet se glasa za njih.
Moze se gejmati sa 120hz i trenutnim odazivom bez blura i nema problema sa vidljivim kutem,ali zato valja kao i u politici, odabrat treci put
16" vidljive dijagonale u 4:3 omjeru i kante za koje vise nitko nema stol bih ipak naveo kao nedostatke

Daleko sam od CRT nostalgicara ali je poprilicno scary da je TN taj koji je prvobitno izbacio CRT na desktopu. U biti imamo srece sto su VA i IPS napredovali do tu gdje jesu.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 22:57   #3087
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,790
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
16" vidljive dijagonale u 4:3 omjeru i kante za koje vise nitko nema stol bih ipak naveo kao nedostatke

Daleko sam od CRT nostalgicara ali je poprilicno scary da je TN taj koji je prvobitno izbacio CRT na desktopu. U biti imamo srece sto su VA i IPS napredovali do tu gdje jesu.
Zapravo su gameri izgubili najvise tim prelazom,jer stare kante ako ista imaju onda su te gamerske finese koje su sada eto naucna fantastika za bilo koji tanki ekran.
Dakoko,razne tvrtke sa puno uredskih racunala su prvi koji su izbacili skatule te tako oslobodili radne stolove,ustedjeli velike sume na struji i zapravo dobili bolje monitore za obavljanje uredskih poslova,pogotovo u okruzenju ambijentalnog svjetla jer niti jedan ured ne radi u mraku.
Dakako,iza korporacija svi ostali pc-jasi su isli mijenjat monitore samo tada nisu bas svi profitirali sa zamjenim.
Bilo kako bilo tamo negdje do 2010 godine velika vecina je vec presla na lcd,osim nekih jel.
Drago mi je da imamo ips i va. Zapravo se ni malo ne ljutim kaj su stare kante iscezle. Da nije tako pa s cim bi se ja sada nasladjivao
Salu na stranu. Dobri ips ili va lcd-i (kao moj dell u2515h-je da sam morao promjeniti tri komada da bi dosao do primjerka s kojim sam zadovoljan) su dovoljno dobri za gotovo sve funkcije. Entuzijasti neka traze dalje.
Rista jel ima kakve sanse da skoro dobimo fald monitore? Po nekoj logici bi trebalo biti lakse kontrolirati backlight na nekom npr. 27" lcd monitoru nego na 65" televizoru

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 17.01.2018. u 07:34.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 20:24   #3088
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Dakle kupio sam Dell U2412M prvi je imao neku ravnu crtu pa sam ga odmah vratio te je zamijenjen sa ispravnim, taj ispravni nakon cca godinu dana dobiva burn in alatne trake, reklamacija, dobim novi ekran kojem je tvornički oštećena plastika kao da je repariran u Dell-u od strane nekog šlampavog tehničara njihovog i vide se tragovi otvaranja plus na panelu se na crnoj podlozi vide neke okomite tanke male crtice šta mi se na prijašnjem ekranu nije vidjelo.
Još jednom ću ga reklamirat, ali ako i treći dođe sa nekakvim problemom zatražit ću povrat sredstava pa bi uzeo nešto bolje. Zanima me da nadodam još parsto kuna na tih 2000kn kolko sam platio ovaj i uzmem nešto bolje, Imate kakvu preporuku ? Monitor bi služio za sve, znači gejmanje, gledanje filmova, Photoshop, Illustrator... i da je IPS.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 16:13   #3089
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
Trebam savjet...

2000 do 2500kn. 24", IPS, flicker free, blue light. I još da ima stalak sa mogućnošću gore dolje milina
Nisam gamer

Hvala!
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 16:26   #3090
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Dakle kupio sam Dell U2412M prvi je imao neku ravnu crtu pa sam ga odmah vratio te je zamijenjen sa ispravnim, taj ispravni nakon cca godinu dana dobiva burn in alatne trake, reklamacija, dobim novi ekran kojem je tvornički oštećena plastika kao da je repariran u Dell-u od strane nekog šlampavog tehničara njihovog i vide se tragovi otvaranja plus na panelu se na crnoj podlozi vide neke okomite tanke male crtice šta mi se na prijašnjem ekranu nije vidjelo.
Još jednom ću ga reklamirat, ali ako i treći dođe sa nekakvim problemom zatražit ću povrat sredstava pa bi uzeo nešto bolje. Zanima me da nadodam još parsto kuna na tih 2000kn kolko sam platio ovaj i uzmem nešto bolje, Imate kakvu preporuku ? Monitor bi služio za sve, znači gejmanje, gledanje filmova, Photoshop, Illustrator... i da je IPS.
Teško da će ti vratiti pare.
Zamjena da, ali vratiti pare, teško.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na