Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.01.2018., 16:25   #3031
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Ko ne vidi razliku između 30 i 60 fps, a igra neku igru gdje se pogledom upravlja mišom (primarno fps, pa i tps) ima ozbiljnih problema s vidom.

Razlika između 60 i 120+ bi svakako trebala bit vidljiva nekom ko igra neki online fps. Za single player igre to nije baš bitno, ali je i dalje vidljivo.
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nemaju problema sa vidom, nego su toliko obuzeti kontrolama i događanjima na ekranu da se ne mogu doživljavati taj tehnički dio.

ja vidim razliku u svemu, ali ignoriram jer me ne pati da li je 60, 40 ili koliko već dok ide "glatko".. igrivost prije svega!
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 17:49   #3032
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Ja osobno skužim čim se fps makne sa 60, s time da nemam neke freesync pizdarije i to.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 23:34   #3033
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Ja sam prešao na 144hz.

Ne bi se mogao vratiti na 60hz nikako. Vidi se razlika, pogotovo ako je moguće staviti na 144hz u opcijama. Ali na mom monitoru slika nije baš najbolja. Jebiga, monitor od 2500kn. Ali zadovoljan.

Ja ne mogu gejmati na 60 FPS-a, nikako. Već 80, da, ali ispod toga me pika u oči.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 08:57   #3034
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nemaju problema sa vidom, nego su toliko obuzeti kontrolama i događanjima na ekranu da se ne mogu doživljavati taj tehnički dio.
Zato sam i napisao da se kuži ako se igra s mišem.

Kažualci obično igraju na konzolama, igraju s gljivama i zbog toga su pokreti dosta usporeniji i manje direktni, pa se može pregrmit i 30fps-a ako je potrebno. Na pc-u igrat fps na 30 fps-a je fakat koma.

Osobno ću radje igrat na 60fps-a, pa makar s minimalnim postavkama, nego se patit na 30.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 09:53   #3035
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam prešao na 144hz.

Ne bi se mogao vratiti na 60hz nikako. Vidi se razlika, pogotovo ako je moguće staviti na 144hz u opcijama. Ali na mom monitoru slika nije baš najbolja. Jebiga, monitor od 2500kn. Ali zadovoljan.

Ja ne mogu gejmati na 60 FPS-a, nikako. Već 80, da, ali ispod toga me pika u oči.
daj malo usporedbu koliko ti 144hz pomaze u PBUGu ili sličnim naslovima?

Ono što ja također ne kužim, da li moraš imati 144fpsa da bi bilo fluidno ili je dovoljno imati 60+ fpsa?
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 10:19   #3036
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Pa po meni je i 60 fluidno, ali one fore da se ne vidi sve iznad, ne znam, 45 FPS-a, je glupost. Meni osobno 60 FPS-a dovoljno (osim ako nije lockano i ne može se maknuti lock). Pogotovo činjenica da zadnjih 5 godina ciljam na high end konfe.

Konkretno u PUBG ništa ne pomaže kada nemaš mogućnost staviti na 144hz. Ali npr. Far Cry je ogromna razlika, sve je nekako fluidnije. Sami windowsi su fluidniji, otvaranje prozora, itd. je daleko fluidnije. Novije igre imaju mogućnost slaganja 144hz i sve će biti češća ta opcija u graphic options. (imam taj monitor tek 4 mjeseca, nisam nešto previše odigrao igara na njemu, što zbog nedostatka vremena, što zbog PUBG-a). Igrao sam FC4, Batmana, PUBG, FC Primal, Hellblade.

Samo da napomenem, vidim da ljudi ne shvaćaju. Ja sam i na 60hz monitoru imao ugašen VSync, i uvijek sam imao preko 60 FPS-a. S 144hz monitorom imam gotovo iste frapse kao i na starom IPS monitoru ali je daleko fluidnije.

Znači nemam lockano 144hz nego isto kao i na 60hz monitoru, ali je ogromna razlika.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 10:27   #3037
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Zasto toliko blatite sliku na TN matrici? Po pricama se da zakljucit da se na TN monitorima jedva razlikuje zuta od crvene

Istina je da je na IPS bolja slika ali za svakodnevno koristenje monitora pitan se bili neki prosjecan korisnik skuzija razliku pogotovo na monitorima do cirka 2000kn. Skuzit ce jedino ako side na podu dok je monitor na stolu
Ja iman 10 god TN matricu i nemogu se bas pozalit.

Tako da mislim da ima tu vise faktora osim IPS i TN. Vijerujem da je bolje uzet dobar TN nego jeftin IPS.

U ovo neubrajam ljude koji rade grafiku, obradu slika i videa jer oni svejedno nece koristit nista ispod 5000kn i naravno njima je bitno da ako je crvena boja na monitoru da ista nijansa bude na papiru.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 10:34   #3038
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Frend ima neki predator 144hz monitor i ja laik u windowsima vidim kako sve dela smooth itd. On dodje kod mene na partiju dirt rallyja (vsync 60hz) i ne zali se da mu izgleda trzavo ili lose.

Budem jednom probao dirt na tom njegovom cudu ako uspijem navuci 144 fpsa na 1060tici ikako pa da vidimo taj napredak.

Al kad vidim taj TN prikaz, najezim se po guzici.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 10:34   #3039
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mommistake kako nemaš mogućnost u PUBG? Ako nema 144hz kao opciju to ne znači da ne podržava. Prije će biti da ne možeš postići taj fps, jer i jedna gtx 1080Ti ima možda negdje 90-ak fps average na ultra
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 10:41   #3040
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
Vijerujem da je bolje uzet dobar TN nego jeftin IPS.
Nije. TN je los zbog ovog http://www.lagom.nl/lcd-test/viewing....php#angleGrey

TN monitori su smece koje ne moze dati uniformnu sliku neovisno o poziciji promatranja i kupuju se iskljucivo zbog Hz.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 10:44   #3041
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
Vijerujem da je bolje uzet dobar TN nego jeftin IPS.
Šema je što za novce jeftinih IPS-a ne možeš imati ni "dobar" TN
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 11:25   #3042
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
Zasto toliko blatite sliku na TN matrici? Po pricama se da zakljucit da se na TN monitorima jedva razlikuje zuta od crvene

Istina je da je na IPS bolja slika ali za svakodnevno koristenje monitora pitan se bili neki prosjecan korisnik skuzija razliku pogotovo na monitorima do cirka 2000kn. Skuzit ce jedino ako side na podu dok je monitor na stolu
Ja iman 10 god TN matricu i nemogu se bas pozalit.

Tako da mislim da ima tu vise faktora osim IPS i TN. Vijerujem da je bolje uzet dobar TN nego jeftin IPS.

U ovo neubrajam ljude koji rade grafiku, obradu slika i videa jer oni svejedno nece koristit nista ispod 5000kn i naravno njima je bitno da ako je crvena boja na monitoru da ista nijansa bude na papiru.
Pa da, nije tolko loše. Isplati se malo žrtvovat klavitetu prikaza za više fps-a

Svaki monitor se da koliko toliko iskalibrirat i slika bude ok, ali nikako ne možeš pobjeći od limitacije kuta gledanja na tn-u. Iako nije baš primjetno u igrama
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Frend ima neki predator 144hz monitor i ja laik u windowsima vidim kako sve dela smooth itd. On dodje kod mene na partiju dirt rallyja (vsync 60hz) i ne zali se da mu izgleda trzavo ili lose.

Budem jednom probao dirt na tom njegovom cudu ako uspijem navuci 144 fpsa na 1060tici ikako pa da vidimo taj napredak.

Al kad vidim taj TN prikaz, najezim se po guzici.
Gdje god se kretnje kontroliraju mišem, pa makar bilo povlačenje prozora na desktopu, dosta je vidljivo. Za dirt i ostale vožnje nije toliko primjetno 60/144hz jer se igra joypadom ili volanom.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 00:39   #3043
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Skužio da je rasprodan model samsunga u ekupi (5 god. garancije) koji sam gledao

Onda skužim da večeras počinje akcija od 20% na neke modele, ovaj mi se učini zgodnim (bio jedna od rezervnih opcija), praktično čabe, na amazonima odlične ocjene u prosjeku (ogroman feedback), no skužim da nerjetko imaju problem nekog flickeringa

Mislim da nikad neću kupit monitor

Najbolje je ništa ne proučavat i ići yolo
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 01:39   #3044
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Skužio da je rasprodan model samsunga u ekupi (5 god. garancije) koji sam gledao

Onda skužim da večeras počinje akcija od 20% na neke modele, ovaj mi se učini zgodnim (bio jedna od rezervnih opcija), praktično čabe, na amazonima odlične ocjene u prosjeku (ogroman feedback), no skužim da nerjetko imaju problem nekog flickeringa

Mislim da nikad neću kupit monitor

Najbolje je ništa ne proučavat i ići yolo
Taj je dobar i povoljan,PLS je dobra matrica,ima ga i protis po malo većoj cijeni.Flickering nebi trebao imat nikakav.Jedino je moguć flickering u igrama radi nevaljave implementacije freesync-a u monitoru ili u igrama.A najbolje je ne imat uopće te opcije uključene,to samo stvara probleme.
Evo ti još nekih prijedloga
https://www.protis.hr/products/detai...m_medium=click
https://www.hgshop.hr/lg-monitor-24m...roizvod/221467
https://www.mall.hr/lcd-monitori/lg-...m_medium=click
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 01:50   #3045
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ili nemaju freesync, ili imaju neki problem
Imam specifične zahtjeve

Recimo prema svemu sudeći odličan je i se2717H (panel, feedback), no njegovi problemi su 1080p rezolucija na 27", a relativno sam blizu ekrana (savjeti su praktično jednoglasni da ne idem na 27" tu rezoluciju i moju udaljenost), te drugi problem - nema ergonomski stalak, dosta sam visok i želim to, ajd našao sam povoljno rješenje i za to (povoljan vesa stand), no taj dell nema vesa rupe

Našao sam AOC-a (jedini monitor što postoji, a da zadovoljava sve moje zahtjeve out of the box) - no ne vrijedi te novce (jedno 20-25% preskup), te mu je panel u banani prema svemu sudeći (svaki drugi red pixela tamniji i takve stvari)

Problemi u svakom slučaju.

Samsunzi se mogu overclockirati do 75hz bez problema (navodno), te imaju VESA pa bi to rješio stalkom. Vidjet ću. Možda još malo pričekam. Gledam to i vidim da je dosta tih modela staro tri, dvije godine ili godinu, imam feeling da bi dosta njih trebalo poizbacivati nove budžet modele uskoro
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 17:47   #3046
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ili nemaju freesync, ili imaju neki problem
Imam specifične zahtjeve

Recimo prema svemu sudeći odličan je i se2717H (panel, feedback), no njegovi problemi su 1080p rezolucija na 27", a relativno sam blizu ekrana (savjeti su praktično jednoglasni da ne idem na 27" tu rezoluciju i moju udaljenost), te drugi problem - nema ergonomski stalak, dosta sam visok i želim to, ajd našao sam povoljno rješenje i za to (povoljan vesa stand), no taj dell nema vesa rupe

Našao sam AOC-a (jedini monitor što postoji, a da zadovoljava sve moje zahtjeve out of the box) - no ne vrijedi te novce (jedno 20-25% preskup), te mu je panel u banani prema svemu sudeći (svaki drugi red pixela tamniji i takve stvari)

Problemi u svakom slučaju.

Samsunzi se mogu overclockirati do 75hz bez problema (navodno), te imaju VESA pa bi to rješio stalkom. Vidjet ću. Možda još malo pričekam. Gledam to i vidim da je dosta tih modela staro tri, dvije godine ili godinu, imam feeling da bi dosta njih trebalo poizbacivati nove budžet modele uskoro
FreeSync ti netreba,to sam ti već reko,potpuno nepotrebno i nekorisno i neznam kako da nazovem više.Bitno je da se igra vrti stalno preko 60fps a čim više od 60 to bolje.Za tebe je onda ovaj Philips gore linkani,on ti ima podešavanja koliko vidim.A prema ovom vidim da bi se dal dignut na 75Hz.
Frekvencija skeniranja
30 – 83 kHz (V)/56 – 76 Hz (O)
Samsung PLS idu na 75Hz,barem šta sam ja probao.
Ako ti je stol mali i blizu jako onda nemoj 1080p i 27", inače na većem stolu to je sasvim uredu.I oštrina i sve.A ti novi nemoraju bit ništa bolji od starih.Velim,ja šta bi prvo izbacio je bilo kakva tehnologija,bila ona od amd-a ili od nvidie.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 18:02   #3047
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nebih se baš složio. Tko god je probao freesync ne želi nazad. Doduše nemam freesync gpu, barem za gaming još.

Recimo neki dan sam čačkao po PES 2018. AKo stavim max detalje fps tokom gameplaya mi je od 62 do 75hz (refresh rate monitora mi je 75hz). Čim nije na 75, recimo od 72-62 fps igra ima stutter. Tokom animacija na trenutke fps je padao ispod 50, a to je tek stutter fest. Naime kad se ne poklapa refresh rate monitora i fps igre ne mora nužno dolaziti do stuttera, ali PES je takva igra u kojoj dolazi. Dakle iako je fps odličan, micro stutter je tu. Onda sam stavio refresh rate na 60 (jer tokom gampleya kao što rekoh ne pada ispod 62), a što se tiče fps za animacije prilagodio sam detalje (izgasio glupi blur i depth of field, čime nisam izgubio na grafici odnosno teksturama). Kad sam upalio - stutter riješen, igra radi glatko, iako je onda imala veći fps. Animacije su većinom na 60, vidio sam pad na nekih 57-58 na fragmentu sekunde, no nisam primjetio neki stutter. Sva ta sranja bi freesync rješio. Također nisam i neću nikad furati high end ili gpu kategoriju, tako da je taj freesync range od 40/45/48 do 72/75 idealan za igrače poput mene. Druga opcija - 144hz i TN panel su gluposti za moj slučaj.

Onaj PLS samsung zasad otpada, flicker problem nalazim svugdje gdje malo dublje zagrebem. Masa ih se žali. Koliko sam skužio nitko se nije usrećio niti sa reklamacijom niti čačkanjem po postavkama. Jedino mi nije jasno dali to imaju svi, pa samo ovi nadobudniji skuže, ili je to problem koji zahvati samo određeni postotak.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 18:36   #3048
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nebih se baš složio. Tko god je probao freesync ne želi nazad. Doduše nemam freesync gpu, barem za gaming još.

Recimo neki dan sam čačkao po PES 2018. AKo stavim max detalje fps tokom gameplaya mi je od 62 do 75hz (refresh rate monitora mi je 75hz). Čim nije na 75, recimo od 72-62 fps igra ima stutter. Tokom animacija na trenutke fps je padao ispod 50, a to je tek stutter fest. Naime kad se ne poklapa refresh rate monitora i fps igre ne mora nužno dolaziti do stuttera, ali PES je takva igra u kojoj dolazi. Dakle iako je fps odličan, micro stutter je tu. Onda sam stavio refresh rate na 60 (jer tokom gampleya kao što rekoh ne pada ispod 62), a što se tiče fps za animacije prilagodio sam detalje (izgasio glupi blur i depth of field, čime nisam izgubio na grafici odnosno teksturama). Kad sam upalio - stutter riješen, igra radi glatko, iako je onda imala veći fps. Animacije su većinom na 60, vidio sam pad na nekih 57-58 na fragmentu sekunde, no nisam primjetio neki stutter. Sva ta sranja bi freesync rješio. Također nisam i neću nikad furati high end ili gpu kategoriju, tako da je taj freesync range od 40/45/48 do 72/75 idealan za igrače poput mene. Druga opcija - 144hz i TN panel su gluposti za moj slučaj.

Onaj PLS samsung zasad otpada, flicker problem nalazim svugdje gdje malo dublje zagrebem. Masa ih se žali. Koliko sam skužio nitko se nije usrećio niti sa reklamacijom niti čačkanjem po postavkama. Jedino mi nije jasno dali to imaju svi, pa samo ovi nadobudniji skuže, ili je to problem koji zahvati samo određeni postotak.
Kakav flicker imaju,u igrama? Stutter,neznam,obično se u igrama sve to gasi,blur,v-sync pogotovo itd. i onda nema problema.Staviš na nativno osvježavanje monitora i to je to.Bitno je da imaš više od 60 stalno,čim više to bolje.Meni je TN 144Hz 27" dobar a imao sam i "skupih" IPS monitora na 60Hz od 3000kn.FreeSync sam probao ali mi se nije svidjelo.Ti bi htio nešto super,dobru matricu,da ima pivot i podešavanja a da košta 1000kn,to ti baš i nejde.Za kvalitetan monitor sa dobrim prikazom i ergonomijom treba izdvojit do 3000kn.A danas je 24" i 1080p ništa s obzirom šta se sve nudi.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 18:45   #3049
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor fAg Pregled postova
Kakav flicker imaju,u igrama? Stutter,neznam,obično se u igrama sve to gasi,blur,v-sync pogotovo itd. i onda nema problema.Staviš na nativno osvježavanje monitora i to je to.Bitno je da imaš više od 60 stalno,čim više to bolje.
Sa freesyncom ne moraš imat stalno 60 ili više, a efekt je isti tj. nemaš microstutter.



Što se tiče onog samsunga problem nije samo u igrama, spominje se ovdje u komentarima

https://www.youtube.com/watch?v=wos4rKbC48M&t=50s

Post korisnika "kamac" (4 po redu) i njegova 32 replya gdje se javilo još ljudi s tim problemom

Zatim i ova dva videa i komentari za iste gdje se javljaju ljudi sa istim problemom

Zatim ovdje u komentarima "ricky boyce" (3 po redu) i njegovi reply

http://www.tomshardware.co.uk/forum/...rightness.html

https://www.gamefaqs.com/boards/916373-pc/74978823

http://www.tomshardware.co.uk/forum/...rightness.html
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 19:02   #3050
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Sa freesyncom ne moraš imat stalno 60 ili više, a efekt je isti tj. nemaš microstutter.



Što se tiče onog samsunga problem nije samo u igrama, spominje se ovdje u komentarima
Stvarno neznam,za ove mogu potvrdit da su dobri i da idu na 75Hz ali to je starija generacija i više ih nema za kupit.
http://www.samsung.com/levant/consum...LS27D590PS/ZN/
Sve manje od 60fps je neigrivo,onda bolje uopće ne igrat ništa ako ti pada ispod 60fps.A danas jedna gtx 1050ti žvače sve na preko 60fps,druga stvar šta je nekima možda ispod časti spustit detalje pa se onda čude kako im trza na ultra sa grafičkom od 1500kn i procesorom od 1000kn.Ti bi nešto ekstra dobro za 1000kn,to nejde.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 19:10   #3051
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nebih ništa extra, ali mislim da ergonomski stalak (ili VESA rupe), non-TN panel, 75hz (makar putem overclocka sa 60hz), 24" i fhd, te freesync i nekih 200 eura (možda malo više), te da nema neku tvorničku grešku i veće mane nije nikakav sience fiction. Našao sam jednog koji ima sve, ali panel nije nešto (ranije linkan AOC), te ne IMO vrijedi te pare.

Kažem nedostatak stalka mogu rješit sa aftermarket stalkom preko VESA rupa, a 60hz isto nije problem jer svi koje sam proučavao idu barem do 75hz, tako da tu ulazi još nekoliko monitora.

Pobogu pa 32" 1440p AOC se za 210 eura prodaje sa svim tim uvjetima i više (dijagonala i rezolucija) osim stalka i VESA rupe. No ta veličina i rezolucija nije za mene, a 1080p u igrama kao ne-nativna rezolucija na 32" sa 50cm udaljenosti bi izgledala kao kuratz
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 19:25   #3052
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Mommistake kako nemaš mogućnost u PUBG? Ako nema 144hz kao opciju to ne znači da ne podržava. Prije će biti da ne možeš postići taj fps, jer i jedna gtx 1080Ti ima možda negdje 90-ak fps average na ultra
Moguće i to.
Nisam primjetio razliku između 60 i 144hz, samo to kažem.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 19:33   #3053
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nebih ništa extra, ali mislim da ergonomski stalak (ili VESA rupe), non-TN panel, 75hz (makar putem overclocka sa 60hz), 24" i fhd, te freesync i nekih 200 eura (možda malo više), te da nema neku tvorničku grešku i veće mane nije nikakav sience fiction. Našao sam jednog koji ima sve, ali panel nije nešto (ranije linkan AOC), te ne IMO vrijedi te pare.
Nevidim taj aoc i kakvu ima matricu,u sve te jeftinije se trpaju iste matrice kaj nije tako? Kakav sad imaš monitor?
Ovo si kupi:
https://www.mall.hr/lcd-monitori/del...m_medium=click

https://www.senetic.hr/product/60003...ign=nabava.net

Za casual igranje dovoljni a imat ćeš vrhunski prikaz pogotovo kad se kalibrira.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 19:37   #3054
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Malo je to daleko od 200-njak eura odnosno nekih 1500-1600kn + nemaju freesync

Za te novce bih gledao drugačije monitore
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 20:32   #3055
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Malo je to daleko od 200-njak eura odnosno nekih 1500-1600kn + nemaju freesync

Za te novce bih gledao drugačije monitore
Ajmo još,ima tih monitora koliko hoćeš
Jesi ove gledal
https://www.futura-it.hr/katalog/per...ri/24plus/6071
https://www.futura-it.hr/katalog/per...ri/24plus/6069
Imaju neki HDR,freesync,moderni.
https://www.pcshop.hr/monitor-iiyama...35714/product/
https://www.futura-it.hr/katalog/per...ri/24plus/6104
https://www.futura-it.hr/katalog/per...ri/24plus/6143
https://www.futura-it.hr/katalog/per...ri/24plus/6193

A vidi ovog relikta i djedice
https://www.adm.hr/product.asp?produ...&code=23469ADM
Bolje si tog djedicu kupi nego freesync 1080p,imat ćeš oštriju sliku i još više prostora nego na 1080p,znam jer sam imao 1920x1200 16:10 monitor od 24",to je bolje od 24" 1080p sigurno
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 20:58   #3056
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Malo je to daleko od 200-njak eura odnosno nekih 1500-1600kn + nemaju freesync

Za te novce bih gledao drugačije monitore
Kolega i ja sam u istim dilemama kao i ti hehe. Cijelo vrijeme gledam onog Lg 23mp68vq-p pa 24mp59g-p pa ove Samsunge sa Freesyncom koje si spomenuo i isto se nikako odlučiti kojega kupiti kad o svim tim modelima ima kritika po netu svakojakih...
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 21:20   #3057
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Igi385 Pregled postova
Kolega i ja sam u istim dilemama kao i ti hehe. Cijelo vrijeme gledam onog Lg 23mp68vq-p pa 24mp59g-p pa ove Samsunge sa Freesyncom koje si spomenuo i isto se nikako odlučiti kojega kupiti kad o svim tim modelima ima kritika po netu svakojakih...
Kupovina monitora je baš noćna mora. Bolje ništa ne proučavati čini mi se. Ja sam bio 100% siguran da idem na 24mp59g-p, no na kraju monitor ima dosta kritika, ajd jebe mi se za ips glow, bleeding, to je normalno, imaju ga i drugi monitori, ima ga na kraju malo po rubovima i moj TN, ali me zabrinula učestalost kritika, te problemi na 75hz (spominjao ranije), te ni taj nema VESU vidim sad (na to sam naknadno zabrijao kad sam si našao stalak povoljno). Također mali minus (no ne i presudan) je što je LG, nakrepavalo se toga oko mene dosta (stariji monitori).

U principu ja sam se bio već odlučio za LC24F390FHUX u ekupi, 1300kn i kusur sa popustom i 5 god. garancije. Namještao si datum dostave i popušio ga neki dan (rasprodali). I sad mi nekako glupo uzeti sa 2 god. garancije i 150kn više (više me jebe garancija). Onda sam opako razmišljao o SE2717H, no tu me jebe tih 27", te nešto manje nedostatak VESA-e. Osim toga monitor ima vjerojatno najviše pohvala od svega što sam gledao. Sve mi je još otvoreno, kao i odgoda koji tjedan i mjesec da vidim hoće li doći kakvih novih modela (mislim da bi trebali lagano krenuti)

AKo ti freesync nije stavka, odlična opcija bi bio 241B7QPJKEB, neki random site ga je proglasio najboljom kupovinom za te novce. No naravno svaki site ima neke svoje
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 21:29   #3058
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kupovina monitora je baš noćna mora. Bolje ništa ne proučavati čini mi se. Ja sam bio 100% siguran da idem na 24mp59g-p, no na kraju monitor ima dosta kritika, ajd jebe mi se za ips glow, bleeding, to je normalno, imaju ga i drugi monitori, ima ga na kraju malo po rubovima i moj TN, ali me zabrinula učestalost kritika, te problemi na 75hz (spominjao ranije), te ni taj nema VESU vidim sad (na to sam naknadno zabrijao kad sam si našao stalak povoljno). Također mali minus (no ne i presudan) je što je LG, nakrepavalo se toga oko mene dosta (stariji monitori).

U principu ja sam se bio već odlučio za LC24F390FHUX u ekupi, 1300kn i kusur sa popustom i 5 god. garancije. Namještao si datum dostave i popušio ga neki dan (rasprodali). I sad mi nekako glupo uzeti sa 2 god. garancije i 150kn više (više me jebe garancija). Onda sam opako razmišljao o SE2717H, no tu me jebe tih 27", te nešto manje nedostatak VESA-e. Osim toga monitor ima vjerojatno najviše pohvala od svega što sam gledao. Sve mi je još otvoreno, kao i odgoda koji tjedan i mjesec da vidim hoće li doći kakvih novih modela (mislim da bi trebali lagano krenuti)

AKo ti freesync nije stavka, odlična opcija bi bio 241B7QPJKEB, neki random site ga je proglasio najboljom kupovinom za te novce. No naravno svaki site ima neke svoje
Obzirom da imam grafu koja podržava Freesync (Rx 470) i kad uzmem u obzir da mi ta ista grafa zna uzrokovat trzanje u igranju di mi recimo fps pada i do 40 ponekad, ipak mi prednost pri kupnji imaju ti Freesync monitori.
I da, isto kao i tebi mi je glavni favorit za kupnju bio 24mp59g-p a iza toga onaj 23mp68vq-p. I onda Samsunzi. Sad stvarno ne znam ni sam više kojeg bi haha
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 21:36   #3059
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Najbolje bi bilo da nisam ništa ni gledao, nego da sam pred božić naručio 24mp59g-p kako sam prvotno i mislio, dosad bi se već naigrao na njemu, a mane pitaj boga dali bi ih primjetio i dali bi ih uopće imao moj primjerak. Kad ispizdim tko zna što ću na kraju naručit
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 21:57   #3060
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Točno to, dobro zboriš. Možda je tako i najbolje onda napravit
Ajde molim te, ako kupiš prije mene novi monitor - javi kojeg si odabrao i pošalji mi na pm recenziju kratku, može?
Igi385 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na