Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2007., 22:08   #61
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ma pokusao sam poslije smanjit slike, al slike su vec bile uploadane, te nisam znao koji su linkovi za Thumb...

Nakon 30min pokusaja smanjivanja slika, odustao sam.
Ipak sam na poslu bio, te sam ostavio slike kakve jesu u nadi da će modovi to smanjit.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 22:38   #62
crniskot
big marine
 
crniskot's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 229
Ja nisam ništa primjetio...nekad dl padne sa 250kBps na 230kBps (2mbit paket),nebitno. Možda je do tebe.
__________________
gigabyte K8NF9 ultra /venice 3000+/2x512mb st cl2 /x1600pro pasiva/160GB hitaći sata/ćiftek 410w
crniskot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2007., 23:48   #63
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Upravo sam dobio informaciju na drugom forumu da je još jedan lik to primjetio.
(Nebi primjetio da nisam otvorio post )

Naime on ima 1Mbit, i navecer mu se brzina mrvu smanji na oko 0.85-0.9Mbit, i upload padne na 200kbits. Njemu ne igra to baš ulogu, ali meni igra...
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 29.03.2007. u 08:38.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 11:22   #64
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
meni idu zice po sobi, nista kroz zid, sve direktno. ali jedna stvar je cudna, jucer sam ih ujutro nazvao i rekli su mi da ce mi se javit kad budu imali neke informacije, a danas sve lijepo radi, nema pucanja veze ni nista, ne znam kaj su napravili, al dobro su napravili, bravo amis

EDIT: sad su me nazvali i rekli da su resetirali modem, i sad nema vise pucanja veze, meni kretenu to naravno nije palo na pamet, a sta cete, glavno da sad sve radi...
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 13:01   #65
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
evo ja jucer navecer testirao brzinu (imam 1megabit) i sve sljaka normalno niti pada brzini niti icemu, mozda je do centrale?
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 14:01   #66
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor marauder16 Pregled postova
meni idu zice po sobi, nista kroz zid, sve direktno. ali jedna stvar je cudna, jucer sam ih ujutro nazvao i rekli su mi da ce mi se javit kad budu imali neke informacije, a danas sve lijepo radi, nema pucanja veze ni nista, ne znam kaj su napravili, al dobro su napravili, bravo amis

EDIT: sad su me nazvali i rekli da su resetirali modem, i sad nema vise pucanja veze, meni kretenu to naravno nije palo na pamet, a sta cete, glavno da sad sve radi...
Pitanje je koliko dugo...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 14:02   #67
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor mikimikic Pregled postova
evo ja jucer navecer testirao brzinu (imam 1megabit) i sve sljaka normalno niti pada brzini niti icemu, mozda je do centrale?
De, reci koji kvart, koja centrala?
Rekoh ja da sam Svetice - Centrala Pešćenica.


Meni je jutro bilo: 4070/740 - latency 11ms (Maribor)
E da je tak stalno kak je bilo prvih par tjedana...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 15:31   #68
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
ups sori, ja sam iz kustosije, centrala cernomerec


EDIT: evo meni danasnji test u sigu stoji, pa pogledaj da je sve ok, danas navecer jos napravim na marobor u intervalu od 1h par testova pa ces vidjet
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 23:42   #69
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
evo ja upravo napravio test, brzina je ok, al pogledajte ping...

__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2007., 01:28   #70
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Naravno da ti je ok jer imaš 1Mbit, ko većina korisnika koju su prešli na AMIS.
Meni navečer padne link ispod 1Mbit, a kupio sam 4Mbit...

Ono, čisti bezobrazluk. Lijepo ti se vidi da ti je i ping ogroman, kao i upload manji.

Evo par večerašnjih testova, iz dana u dan mi je gore i gore:






Test ponekad ni ne dodje do kraja, jer je dogodi ogromna oscilacija, pa zabrije da mi je pukla veza, a nije. To je ono sto sam pričao da mi se non stop događa kad se spajam na razne servere, pa to znatno osjetim, te nervira do bola.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2007., 01:55   #71
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Evo centrala pescenica, 1mbit veza. Danas sam bio u Amisu i sad nisam siguran da li imaju 2x2gbit ili 2xgbit redudantnu vezu tako da ti se ne bi trebalo dogadati zagusenje. Sto se tice jeke ko cuje jeku neka napise kakav telefon ima. Ja recimo imam bezicni panasonic i na njemu cujem jeku, a imam fixni neko smece i nema jeke. Rekli su da rade na tome da rjese problem sa Panasonic bezicnim telefonima.



__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2007., 02:25   #72
Willy@206
Car Audio Fanatic
Moj komp
 
Willy@206's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka - Zagreb
Postovi: 179
Uffff, ping ti je prelos...
Willy@206 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2007., 12:05   #73
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Evo centrala pescenica, 1mbit veza. Danas sam bio u Amisu i sad nisam siguran da li imaju 2x2gbit ili 2xgbit redudantnu vezu tako da ti se ne bi trebalo dogadati zagusenje. Sto se tice jeke ko cuje jeku neka napise kakav telefon ima. Ja recimo imam bezicni panasonic i na njemu cujem jeku, a imam fixni neko smece i nema jeke. Rekli su da rade na tome da rjese problem sa Panasonic bezicnim telefonima.
Lol, koji pingovi. Ako to ne riješe u roku 7-10 dana ja il dižem tužbu, il raskidam ugovore, pa otvaram portal o svim manama Amisa, s dokazima i snimljenim razgovorima.

Polako se zbilja već osjećam ko majmun kad me svaki put nazove drugi "operater" i kad svakom moram objašnjavat istu priču, i onda on meni na kraju svega kaze: "Gospodine, ali mi smo Vama pustili 4Mbit vezu..."

Mislim, ako na 4Mbit vezu imam ping prema sloveniji 50ms, onda je definitifno u nećem problem, a ujutro je lijepo ping 10ms. Ako je veza (link) "izrešetana", debelo varira (abnormalno), dolazi do kočenja slanja i primanja paketa (podataka), onda je tu definitivno problem.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2007., 17:29   #74
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
@Sa stilom ja tebe potpuno razumijem, a i ja bi se tako ponasao da sam nesto platio a nedobivam to, ali mislim da nisi u pravu

naime meni je ok, a i jos gomili ljdi koji imaju 1megsbitnu vrzu, jer mi to niti ne osjetimo, sta se tice veze i pinga, ja dosada nisam imao problema, malo sa modemom ali sam to rj (bilo je problema sa starim zicama) sta se tice veze, danas cu opet biti predvecer doma p napravim testove i ispitam, sada cu obracati pozornost na ping, to jcer nisam radio, pa javim rezultate a i zakeljim testove ovdje, zaboravio sam to napraviti
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2007., 19:03   #75
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor mikimikic Pregled postova
@Sa stilom ja tebe potpuno razumijem, a i ja bi se tako ponasao da sam nesto platio a nedobivam to, ali mislim da nisi u pravu

Molim te mi objasni, zašto me podržavaš, a zašto ne?
Pa na T-comu sam s 1Mbit vezom imao ping 30-40-50...
A sad s 4Mbit vezom imam 30-60, i što je najgore, abnormalno varira.

Daj mi jedan dobar razlog zašto misliš da nisam u pravu?
Primjer, dokaz...

Hvala
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2007., 21:35   #76
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Molim te mi objasni, zašto me podržavaš, a zašto ne?
Pa na T-comu sam s 1Mbit vezom imao ping 30-40-50...
A sad s 4Mbit vezom imam 30-60, i što je najgore, abnormalno varira.

Daj mi jedan dobar razlog zašto misliš da nisam u pravu?
Primjer, dokaz...

Hvala
decko ide s tezom da s to samo tebi dogada, njemu i ostalima ne (pitao sam frenda koji ima amis2u1 i 2mbita vezi i sve odlicno radi), pa je valjda problem u tebi.

i oprostit ces, te sheme s tuzbama su mi naprosto smijesne.

t-com zlostavlja hrvatski narod vec pun ****c godina i ti ces sad ici tuziti amis jer ti pin nije 10 nego 60. i to samo tebi. ma nemoj me nasmijavati.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2007., 22:20   #77
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Gle, od tuzbi nema nikakve koristi, al mediji čine čuda, znam iz iskustva..
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2007., 20:00   #78
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Gle, od tuzbi nema nikakve koristi, al mediji čine čuda, znam iz iskustva..
evo vidis, tu se "prijetis" po forumu, umjesto da to rijesavas. kad si tako jak na rijecima, na njihovoj stranici imas adresu, odi tam i utjeraj to sto je tvoje.

al znas kak vele, pas koji laje ne grize.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2007., 20:58   #79
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor core Pregled postova
evo vidis, tu se "prijetis" po forumu, umjesto da to rijesavas. kad si tako jak na rijecima, na njihovoj stranici imas adresu, odi tam i utjeraj to sto je tvoje.

al znas kak vele, pas koji laje ne grize.

Ja sam rekao da ću dić tužbu, "il" otvori portal itd... da sad se ne ponavljam ko papiga. Tako da... Čitaj i ti malo bolje

edit: Evo, moram priznat gledajuć trenutno tok primanja podataka, da izgleda vrlo lijepo, skida već kojih 20-30min, na meti je kojih 20GB... i kao što kažem, tok izgleda zadovoljavajuće.

__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 31.03.2007. u 21:41.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2007., 23:09   #80
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499


evo tako je kod mene od 19h, i nema pomaka na dolje niti gore, a ping je ok
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 15:26   #81
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Ja mogu potvrdit da je Amis imao nekih problema s brzinom koje navodi Sa_stilom prije par dana.Veza je inace 2Mbit/384 Kbits i veza je navecer tih 1-2 dana bila u rangu 1Mbit, cak i manje(slicno brzini kod T-coma/iskona s 1mbit-om vezom).

Onda se popravilo i sad je sve u redu, i brzina i ping.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 16:48   #82
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
i meni je sad sve ok, jedino je jos upload malo mali, al meni ionak to nije bas puno potrebno...

__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 23:46   #83
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
ako mislite da je na AMISU los ping onda prjedite na T-Com jer je njihov odlican

__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2007., 16:29   #84
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
evo da citiram sam sebe i da vidite kakav problem vam je moguc

dakle ovdje je opisano sta je tocno bilo
Citiraj:
Autor mikimikic Pregled postova
evo samo mala obavijest svim "bivsim" tcomovcima koji su prelsi na amis

naime danas mi dosao racun iamo sa 5gb paket kod tcoma, i to bi trebao platiti 59kn, a naravno da necu platiti iz jednog razloga jer bajta prometa nisam potroio a i da sam htio nisam mogao potrositi jer nisam imao telefonske linije, bez koje je nemoguce koristit adsl kod tcoma, ali nakon 30minuta telefonskog uvjeravanja osoblja tcom da je to nemoguce kaj su mi sposlali poslao sam prigovor na racun i sad cekam odgovor

sta je tcom napravio i zahtjevao od mene, anime ukoliko imate start paket i nenapraviti neist od prometa onda vam tcom nece nista naplatiti ali ako imate 5gb ili neki drugi paket onda ce vam naplatiti 5gb paketa u ovom slucaju 59kn, zato su tcomovci zahtjevali da se prebacim na start sta sam ja odbio jer bi samim time potvrdio da trebam platiti 5gb prometa za 2mj Zato kada dobijete radun zovite tcom i potrudite se sa njima ili platite 59kn ili koliko trebate da ih se rj. koje zbrke tcom napravio samo da bi dobio prometa lazu i kradu, nadam se da cemo se vidjeti na sudu, ustavri to i cekam ukoliko ne storniraju racun jer cu onda zatraziti da mi uvedu adsl na more makar nemam telefonske linije, a to je moguce kako oni tvrde a ujedno i nemoguce

Znaci kada vam dode racun zovite tcom i trazite ih da vam storniraju racun ukoliko niste mogli biti na njihovom internetu, a to nemozete ukoliko nemate njihovu telefonsku liniju doma


evotoliko od mene javljam kako se razvija sitvacija

a ovdje je sluzbeni odgovor tcoma
Citiraj:
Poštovani gospodine xxxxxx,

Vezano uz Vaš prigovor na ispostavljeni račun Internet usluga, za mjesec veljaču, 2007. obavještavamo Vas da je ispravno obračunat.

Pregledom baze podataka za račun Halo usluga 01370xxxxxx evidentirano je, da je pretplatnik xxxxxx xxxxxx , dana, 22.01.2007. zatražila raskid ADSL usluge po navedenom računu ,no pregledom baze podataka za račun Internet usluga 72111xxxxxx, na ime korisnika računa xxxxx xxxxx, nije evidentiran raskid.

Mjesečna naknada za odabrani paket MAXadsl Super 5 GB zadužuje se u punom iznosu, bez obzira dali je izvršeno samo jedno spajanje u tekućem mjesecu, da li je korištena tijekom cijelog mjeseca ili ju korisnik uopće nije koristio.



Usluga se naplaćuje prema korisničkom imenu koje je dodijeljeno kod sklapanja ugovora.

T-Com pri uključenju MAXadsl usluge dodjeljuje korisniku račun s korisničkim imenom i lozinkom, te mu se isto dostavlja na kućnu adresu, kojim se vrši naplata po prometu, neovisno o lokaciji s koje se korisnik spaja.
Dakle, korisnik se može spajati s bilo koje lokacije na kojoj je instalirana ADSL usluga, a naplata će se vršiti po korisničkom računu.

Znači, postoje dva zahtjeva, jedan je za pristupnu liniju gdje se određuje brzina i to dolazi na naplatu na telefonskom računu, a drugi je za korisnički račun gdje se određuje paket i to dolazi na naplatu na Internet računu.





02. travanj, 2007.

gospodin xxxxxxx

2.

Ukoliko, više ne želite koristiti dodijeljeno korisničko ime, potrebno je zatražiti raskid istog, putem Zahtjeva u bilo kojem prodajnom mjestu T-Com-a ili poslati na broj telefaxa 014913877.

Slijedom navedenog, račun Internet usluga 7211xxxxx za mj. 02/07 ispravno je sačinjen, te molimo za podmirenje u iznosu od 59,00 kn.

U slučaju da niste zadovoljni rješenjem Vašeg prigovora, u roku od 15 dana od datuma ovog odgovora možete podnijeti žalbu Povjerenstvu HT-Hrvatskih telekomunikacija d.d. za reklamacije potrošača, na adresu T-Com kontakt, P.P. 21, Zagreb. Želimo Vam skrenuti pozornost da ponovna žalba ne odgađa plaćanje računa.

Dodatne informacije kao i pojašnjenja koja nisu obuhvaćena ovim pismom, rado ćemo Vam pružiti, a za navedeno nam se možete obratiti na telefon: 01/4912939.

S poštovanjem,

Obradila: M. Sklepić
i tako sada cemovidjet sta ce biti dalje
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2007., 17:30   #85
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor mikimikic
...i tako sada cemovidjet sta ce biti dalje
Pa dobro su ti rekli, ne kuzim u čem je problem, i sam sam radio u Iskonu, pa znam kakve su procedure.

Jedan raskid se traži za ADSL Acount, a za liniju se traži drugi raskid.
Imao si pretplatu na Account-u, i moraš ju platit...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2007., 18:18   #86
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Evo nije razlog mojim visokim pingovima bio Amis nego spora kanta 1100 (na kojoj je flash stekao). Sad sam bas probao simultano i razlika u pingovima je oko 100ms.
Znaci 1mbit veza Amis update:



__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2007., 18:18   #87
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
Citiraj:
Autor EvilM@ster Pregled postova
ako mislite da je na AMISU los ping onda prjedite na T-Com jer je njihov odlican

mislim da je to normalno tako, jer AMIS koristi T-Comove instalacije tak da ak je jedan u komi onda je i drugi...isto tako ako ima kvara onda dolaze T-Comovi tehnicari to popravit..
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2007., 18:58   #88
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
šteta što pokriva samo zagreb, barem zasad. ako dođe do grobnika, razmislit ću
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2007., 21:46   #89
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Pa dobro su ti rekli, ne kuzim u čem je problem, i sam sam radio u Iskonu, pa znam kakve su procedure.

Jedan raskid se traži za ADSL Acount, a za liniju se traži drugi raskid.
Imao si pretplatu na Account-u, i moraš ju platit...

hm vidis zanimljivo, ali kako je moguce dobiti racuna za 2mj kada su me odspojili 31.1 linija i acc za adsl glasi na isto ime,onda bi bilo ok da posalju dopis da je jos aktivirana neka uluga ili nesto, jer nista napismeno nisam dobio, pa su mi danas poslali u amisu "razduznicu" od tcoma i sljedi sada opet zalba, jer nemislim platiti nesto sto nisam mogao koristiti
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2007., 22:23   #90
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor JVC HX-Z10 Pregled postova
mislim da je to normalno tako, jer AMIS koristi T-Comove instalacije tak da ak je jedan u komi onda je i drugi...isto tako ako ima kvara onda dolaze T-Comovi tehnicari to popravit..
Trebas razlikovati Amis ADSL uslugu sto kad ti se nesto pokvari dodu ti T-com tehnicari da ti poprave. I uslugu 2 u 1 sto kad ti nesto ne radi sa netom ili telefonom dolaze ti Amis tehnicari.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na