Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2018., 22:45   #571
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor marek45 Pregled postova
Meni na školskim laptopima. Imam dojam da je to do slabog procesora. Negdje pročitah da win "disejbla" te aplikacije ovisno o performansama laptopa.
Mora da je zato disejblao Kalkulator, teskog CPU zderaca jos od Windowsa 1.0, od kad se u sustini nije dramaticno mijenjao.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 23:11   #572
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Mora da je zato disejblao Kalkulator, teskog CPU zderaca jos od Windowsa 1.0, od kad se u sustini nije dramaticno mijenjao.
Na laptopima u školi svugdje stavljam win 10 enterpreise u iso slici. Na jačim laptopima nema problema, a na slabijim laptopima (cca 2800kn-ne znam koji točno procesor, al modeli s 2gb rama i najslabijim intel procesorima) upravo te aplikacije ne rade. Ne bih ni skužio da mi učitelji nisu rekli. Ne mogu sad iskopati na netu gdje je to točno pisalo.
marek45 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2018., 23:31   #573
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Zadnji mi update bio 14.6. (cumulative update za 1803), probao preko windows store - kao instalira, ali i dalje ne rade, probao preko cmd, baca neki erorr

Ko ih jebe, instalirat ću neki 3rd party kalkulator i photo viewer. Likovi nisu normalni s tim updejtovima, više sjebu nego koristi
PowerShell i CMD naredbe moraš pokrenuti s administratorskim pravima, a čak i ako se javlja greška, to znači da se određene aplikacije trenutno vrte/koriste u pozadini.

Obavezno restart nakon izvršavanja PS/CMD naredbi. S tim da ova...
Code:
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
...vraća sve defaultne Windows 10 aplikacije.

U krajnjem slučaju, ako baš ništ ne pomaže, dobre alternative za ugrađeni image viewer su IrfanView i XnView MP.

Za kalkulator - Google, plugin za Notepad++, MS Excel, LibreOffice Calc, FreeOffice PlanMaker.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 23:32   #574
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Zadnji mi update bio 14.6. (cumulative update za 1803), probao preko windows store - kao instalira, ali i dalje ne rade, probao preko cmd, baca neki erorr


Ko ih jebe, instalirat ću neki 3rd party kalkulator i photo viewer. Likovi nisu normalni s tim updejtovima, više sjebu nego koristi
Jesi koristio programčiće za gašanje telemetrije i sličnih stvari ?
Npr. pada mi na pamet onaj anti spybot beacon il kako mu već ime.
Ja sam prije drkao po takvim procesima i na kraju uvijek to završi tako da se ili zblesiraju microsoft apps, update se ne instalira, download brzina kroz browser bude očajna, microsoft creation tool javlja grešku kad hoću downloadat ISO ili direkt na usb složit butabilan windows itd.
Znam da ima i onog trebaš znat šta smiješ dirat, ali ja sam gledao po kojekakvim tutorijalima sa neta i više puta sam pojeo govno i od tad samo pogasim kroz windows settings šta se da i tjt.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 04:04   #575
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Jesi koristio programčiće za gašanje telemetrije i sličnih stvari ?
Npr. pada mi na pamet onaj anti spybot beacon il kako mu već ime.
Ja sam prije drkao po takvim procesima i na kraju uvijek to završi tako da se ili zblesiraju microsoft apps, update se ne instalira, download brzina kroz browser bude očajna, microsoft creation tool javlja grešku kad hoću downloadat ISO ili direkt na usb složit butabilan windows itd.
Znam da ima i onog trebaš znat šta smiješ dirat, ali ja sam gledao po kojekakvim tutorijalima sa neta i više puta sam pojeo govno i od tad samo pogasim kroz windows settings šta se da i tjt.

Ma ništa nisam ni pipnio. Firefox i witcher 2 je praktično jedino što sam koristio u tom periodu


Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
PowerShell i CMD naredbe moraš pokrenuti s administratorskim pravima, a čak i ako se javlja greška, to znači da se određene aplikacije trenutno vrte/koriste u pozadini.

Obavezno restart nakon izvršavanja PS/CMD naredbi. S tim da ova...
Code:
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
...vraća sve defaultne Windows 10 aplikacije.

U krajnjem slučaju, ako baš ništ ne pomaže, dobre alternative za ugrađeni image viewer su IrfanView i XnView MP.

Za kalkulator - Google, plugin za Notepad++, MS Excel, LibreOffice Calc, FreeOffice PlanMaker.

Ništa, komande ne prepoznaje ili ja radim nešto krivo, idem na alternativu


EDIT


Kalkulator riješen (neki basic s neta), ali i dalje problem sa fotografijama (bilo irfan ili xnview), asociram sa tim programom međutim uvjek izbacuje:








jpg ili bilo koji drugi format bude asociran s tim programom, no ovaj i dalje po svom. Kad idem ručno onda hoće (open with - ali samo ako odaberem ova 3-4 među kojima je paint, ako tražim manualno ne otvara s tim programima, a otvara kad seljoberski sliku mišem bacim preko ikone programa). Koji su to problemi Dođe mi da skršim windowse, al mi se trenutno neda

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 21.07.2018. u 04:48.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 08:42   #576
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kako bi pisalo u nekim slučajevima "something went awry". Best bet ti je da digneš nove winse. Backup 1h + instalacija OS+drivers 1h + restore 1h. I bog da te vidi.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 14:27   #577
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Probaj tako da ne dodjeljuješ defaulte iz samih programa, nego iz Windowsa. Dakle Settings > Apps > Default apps. Tamo si promjeni default photo viewer i još dolje možeš klikati po ekstenzijama...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 14:53   #578
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
jpg ili bilo koji drugi format bude asociran s tim programom, no ovaj i dalje po svom. Kad idem ručno onda hoće (open with - ali samo ako odaberem ova 3-4 među kojima je paint, ako tražim manualno ne otvara s tim programima, a otvara kad seljoberski sliku mišem bacim preko ikone programa). Koji su to problemi Dođe mi da skršim windowse, al mi se trenutno neda
Probaj još iskoristiti ShellExView, FileTypesMan i ShellMenuView alate za sređivanje ekstenzija, odnosno dodijeljenih defaultnih programa. Reinstalaciju/formatiranje Windows OS-a ostavi za kraj.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 18:23   #579
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Probaj tako da ne dodjeljuješ defaulte iz samih programa, nego iz Windowsa. Dakle Settings > Apps > Default apps. Tamo si promjeni default photo viewer i još dolje možeš klikati po ekstenzijama...

Opet mi neda da biram program koji hoću





Kažem OK skinit ću app (zadnja opcija), probam jedan besplatni photo viewer - ne otvara, probam drugi - dođe instalacija do samog kraja i neka pogreška, probam treći - opet pogreška piše (i preporuči restart). Restartiram, uspije instalirati app, međutim opet ga ne mogu odabrati u settingsima (isto kao u slici)


Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Probaj još iskoristiti ShellExView, FileTypesMan i ShellMenuView alate za sređivanje ekstenzija, odnosno dodijeljenih defaultnih programa. Reinstalaciju/formatiranje Windows OS-a ostavi za kraj.

Da prostiš uopće ne kužim te programe (isti su) tj. gdje se biraju defoultni programi




EDIT


Rješeno, kako sam instalirao preko appa neki novi 3rd party program - kad idem na sliku nudi mi ga putem "open with" (basic photo viewer) među ovih 4-5 defoultnih što prikazuje, odabrem ga i stavim da uvijek otvara u njemu i rješeno. Dakle trebala mi je aplikacija koju windows "gotivi" da ju ponudi među ove 3-4, te da imam opciju da stalno u njoj otvara (što mi nije nudio za paint, 3d bojanje i sl. programe), dok od "choose another app" nije bilo meda. Uglavnom nabijem ih na kurac još i ovom zgodom


A ovaj besplatni kalkulator što sam skinio ne zna zbrajati

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 21.07.2018. u 18:43.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 18:45   #580
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
FileTypesMan je onaj koji je u tvojem slučaju potencijalno najkorisniji. Preostala dva su vezana u Context Menu/Open With opcije.
Uglavnom, FileTypesMan je dosta moćan alat za manipuliranje postojećim ekstenzijama i možeš podesiti i prilagoditi mali milijun sitnica.
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2018., 18:53   #581
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Noup, neda. Evo vidi na primjeru jpg



Namjestim onaj program što sam skinio (XnView), pa jpg opet otvara u onome basic photo vieweru što sam maloprije skinio i namjestio preko windows appa. Govna monopolistička... No neki dan mi nije ništa htio niti preko tog windows app

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 21.07.2018. u 19:01.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 19:05   #582
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Ne znam, ali trebalo bi funkcionirati neovisno kojim putem krenul. Integrirane Windows postavke/mogućnosti ili FileTypesMan i slični alati. Mada nije ni bitno sad kad si složil, ali je čudno da te tak zajebava.

Jesi možda provjeril da se kojim slučajem neki malware/adware/crypto i sl. ne skriva u pozadini cijele priče? Daj, ako ti se da napiši kaj sve (ne i igre) od softvera trenutno imaš instalirano.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 19:27   #583
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma ništa posebno, nit je instalacija stara (nema sigurno godinu), nit sam išta čačkao. Evo skidam malwarebytes da i s njim proskeniram (deinstalirao hitman pro nedavno, te pokušao longshot codec pack instalirati)









EDIT



Malwarebytes nije našao apsoulutno ništa. Kažem, uvijek imam čist sistem. Prije će biti da je do windows 10, dokazano mušićav OS

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 21.07.2018. u 19:40.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 20:03   #584
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Adobe Acrobat Reader možeš zamijeniti sa Sumatra PDF-om. Deluge ili qBitTorrent kao zamjena za BitTorrent. BS.Player i K-Lite Codec Pack su, a 7-zip može zamijeniti WinRAR.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Usput, ako ikako možeš bez njih, probaj naći zamjene za Avast (1 - 2) i BS Player.
Windows Defender je sasvim solidan AV, a Kodi, VLC ili MPC-HC nude sve kaj trebaš za uživanje u multimediji. Stvarno nema potrebe za kojekakvim BS.Player + K-Lite kombinacijama.

Kaj se tiče samog Windows OS-a, nažalost uvijek ostaje opcija da je problem s te strane, ali možeš napraviti i dodatnu provjeru s EEK. Također, BleepingComputer ima hrpu korisnih (1 - 2 - 3) vodiča.

Ovak je kod mene kaj se tiče (korisnog) softvera, bez sistemskih drivera i igri (Unreal Tournament i ioquake3 Quake III Arena).
Code:
  • 7-Zip 18.05 (x64)
  • Deluge 1.3.15
  • EasyTAG 2.4.3
  • Everything 1.4.1.895 (x64)
  • foobar2000 v1.3.19
  • Google Chrome
  • KeePass Password Safe 2.39.1
  • LibreOffice 6.0.5.2
  • Media Player Classic 1.7.13 (e37826845)
  • Mozilla Firefox 62.0 (x64 en-GB)
  • Notepad++ (32-bit x86)
  • Opera Stable 54.0.2952.60
  • paint.net
  • Pale Moon (x64 en-US)
  • RocketDock 1.3.5
  • SumatraPDF
  • Unreal Commander v3.57
  • Vivaldi 1.15.1147.47 (x64 en-GB)
  • VLC media player
  • Waterfox 56.2.2 (x64 en-US)
  • WinRoboCopy 1.3.5953.40896
  • XnViewMP 0.90

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 21.07.2018. u 22:13.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 20:16   #585
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Windows Defender ne dolazi u obzir - smetje po mom iskustvu. Ostavljao sam ga par ljudi u zadnje vrijeme i uvijek radi sranja sa KMSpico, crackovima, iako mu allowaš on opet jede govna (doslovce možeš danima klikati da makneš sva upozorenja za jednu te istu stvar + ne jebe živu silu ni kad napraviš allow), jednostavno je preagresivan. Još je i od microsofta što mu je još jedan minus... Avast je nekako najjednostavniji, koristim ga 100 godina, nikad problema s njim, kad god sam isprobavao druge antivirusne nisam se usrećio, pogotovo ona norton i kaspersky sranja kad su kao bila špica.


BS player isto, znam da nije kao popularan iz sigurnosnih razloga, jednostavan, te mu niti jedan player mu nije blizu kad se radi o titlovima, odmah ti ponudi sa više stranica. K-lite ne koristim, kažem neki dan (večeras, jučer) sam instalirao iz nekih očajnih pokušaja (jer je onaj irfan view neke errore bacao i spominjao kodeke)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 21.07.2018. u 20:22.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 20:25   #586
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Jebiga, ali kad pogledaš Windows Defender zapravo radi ono kaj treba - štiti krajnjeg korisnika. Za one koji ne vole Windows Defender, preporučim im Aviru, ali i nju tak jasno treba podesiti, a ne samo Next-Next-Finish, pa je kasnije plač kak ne valja. Kaj se BS.Playera tiče, to je zapravo ljuska za sve ono kaj ionak već dolazi integrirano u sam Windows OS. Primjera radi, instaliraš friški Windows 10 OS i 99% H.264 i HEVC multimedije radi bez ikakvih dodatnih programa. Sinkronizacija i skidanje prijevoda/titlova je u slučaju BS.Playera tak i tak pokradeno od VLC-a, MPC-HC i sl. rješenja. Kodi je pak klasa za sebe u tom pogledu, jer se može prilagoditi za što god ti treba. Uglavnom, sve je bolje od BS.Playera, samo kaj taj komad softvera dan-danas živi ko da je 2000. godina.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 21.07.2018. u 20:38.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 20:53   #587
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Evo ti primjer titlova. Otvorim upravo prvu epizodu zadnje sezone shamless - MPC-HC - da mi našao titlove moram teturat po menijima (ajd OK ima neki prečac koji se nauči) - nađe mi 3 titla. Gledam postavke ima 4 sajta sa koje vuče titlove, dva su označena. Stavim kvačicu na preostala 2 sajta - otvorim ponovo - ne pronalazi niti jedan titl više (iako su ostala označena ona prva 2 na kojem je našao 3 titla - hr i eng)


Otvorim bs player - bam odmah mi u facu baca titlove (ajd manje važno, tamo se može koristiti prećac) i nađe mi 5 puta više titlova na hr i eng. Koriste 3 stranice za traženje titlova (od kojih je jedna ista kao na MPC-HC), a jedna je bs playerov site titlova. Dakle tu ga pojede, a to me jedino zanima od takvog programa, jer vrit sam video može svaki


Već se raspravljalo u temi sa serijama zašto ljudi koriste još bs player i titlovi su glavni razlog. Tema playera se dotakla jer su se neki čudili (ja među njima) zašto ljudi još uvijek danas manualno traže titlove u 2018 godini kao da je 2002... Sve je to super kad gledaš nešto popularno, ali ako ideš gledati nešto malo opskurnije jebao si ježa što se tiče titlova sa tim drugim playerima, a neda mi se zajebavati tražiti manualno

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 21.07.2018. u 21:01.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 21:11   #588
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Iskreno, ako je englesko ili njemačko govorno područje, ne treba mi prijevod, a u slučajevima kad mi treba, onda su titlovi na jednom od dva spomenuta jezika. Moram priznati da dosad nisam naišel na komad multimedije, a da engleski ili njemački prijevod nije već bil integriran ili da ga MPC-HC nije uspjel pronaći. OK, svaki ima svoje, ali IMHO Kodi bi u tvojem i slučaju većine korisnika bil najbolje, odnosno najkompletnije i najelegantnije rješenje.
Kodi iz vremena kad je bio poznat kao XBMC.

The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 21:23   #589
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
http://i64.tinypic.com/k9j881.jpg


Problem sa titlovima imaš kad je nešto novo ili kad je opskurno (manje popularno ili neki stari film iz 70-ih). Također kad je nešto tako rijeđe često se titlovi ne poklapaju tj. nisu rađeni za istu verziju videa (budu malo off), pa moraš imati što više titlova ili tweakati naprijed nazad za softverom (na bs playeru možeš to lako srediti sa strelica naprijed ili nazad, no ja volim gledati na tv-u sa usb-a, pa sam recimo za zadnju sezonu twin peaksa morao tweakati vrijeme titlova u par epizoda)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 21:36   #590
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Zato ti velim da bi Kodi bil najbolje rješenje za sve kaj trebaš, tražiš i hoćeš od jednog programa za reprodukciju multimedije. Pogotovo, ako ti još k tome paše koristiti TV.

Primjera radi, evo koliko uspješnih pronalazaka za titlove ima SMPlayer, a koristi samo OpenSubtitles repozitorij.
Kaj se tiče BS.Playera i sinkronizacije titlova, odnosno podešavanja kašnjenja/ubrzanja slike, zvuka i titlova - to je pokradeno od VLC-a.

The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 21:42   #591
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kažem ti, OpenSubtitles koristi i MPC-HC pa ga bs player prebaci, možda je keč upravo u tom bsplayerovoj bazi
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 21:49   #592
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Može biti, ali i oni na svojim službenim stranicama navode OpenSubtitles kao jedan od repozitorija. Ko bi ga znal. Slovenci su tokom godina uistinu svašta zapakirali u Boris Software Player.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 22.07.2018., 02:36   #593
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Evo danas sam imao windows update (ja sam išao search for updates) i prvo sljedeće paljenje - blue screen of error - problem - netio.sys (nešto od windowsa tj. nije 3rd party), diskovi su zdravi. That's it, ide reinstall prvom prilikom kad mi se bude dalo


Citiraj:
Because the netio.sys file is a Windows Operating System file it is not recommend you download this file from any website. If this file is missing, it is likely other Windows related files are also missing, we suggest re-installing Windows to make sure your issue is correctly resolved.

Također imam jednu particiju odavno spremnu za linux

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 22.07.2018. u 02:42.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2018., 11:58   #594
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Svakako skini ofišl ISO sa najnovijim updateom i sa official stranica, skine ti iso i pukneš ga na stick. Nemoj aktiviriati s krekovima i sličnim drljotinama s neta jer imaš ebay ključ za 2 dolara i stvar šljaka.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2018., 12:33   #595
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Windows Defender ne dolazi u obzir - smetje po mom iskustvu.
KMSpico, crackovima...
Ti isto imaš takvu jogurt verziju winsa aktiviran sa tim KMS aktivatorom ?
Imaš oem licenci na ebayu za po 2-3 dolara i ne vidim čemu ubacivat u sistem te kurčeve aktivatore.
Ako je problem tih 2-3 dolara onda istrpiš upozorenje da winsi nisu aktivirani, desetkaje i onako free.
Ako je tako da imaš jogurt verziju brezobrezan si što tlačiš narod sa svojim problemom.
Još se čudiš što nešto ne radi.
Eh.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2018., 14:06   #596
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
...onda istrpiš upozorenje da winsi nisu aktivirani, desetkaje i onako free.

Zašto bi trpio to kad problemi sa aktivatorima ne postoje osim sa windows defenderom? A i onda nije "problem" u pravom smislu, nego je samo dosadan s beskonačnim upozorenjima. Jednostavno ne koristiš defender i to je to
I ne radi se samo tu o meni nego i o susjedima kojima instaliram.


Nego jedan update - sve što nije radilo je opet proradilo nakon par dana - photo, caclulator, groove music i sl. Samo od sebe bez ikakvih updejta od zadnjeg javljanja... S jedne strane mi je drago što je problem rješen, s druge strane mi nije drago što windows očito nešto mijenja/downloada bez ikakvih tragova i tvog znanja... One telemetrije i sl. što mogu pogasim...

Onaj blue screen mi se pojavio samo jednom nakon updatea (nakon prvog paljenja) i od onda ništa. Ostavit ću ga zasad, problem rješen

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 28.07.2018. u 14:11.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2018., 19:30   #597
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Ja sam notebook updateao neki dan sa 1709 na 1803 i sve radi bez greške, bolje nego 1709. Prošao kroz sve postavke, vidim da sve više obogaćuju settingse, pogasio što mi ne treba, pustio Ninite da i on odradi svoje nadogradnje i očistio temp i cache. Čini mi se da je cijeli sustav responzivniji, doslovno sve u sekundi otvara. Internet pretraživanje mi se isto čini brže, a i lokalna mreža radi bez ikakvih problema.

Na poslu sam imao jedan problem s gubljenjem licence, tj. corruptanjem Software Protection servisa. Probao par ponuđenih rješenja s interneta, zvao Microsoft i ništa nije pomoglo. Na kraju pokrenuo Tweaking.com - Windows Repair i popravio stvar, a bio sam blizu reinstalacije Windowsa. Uvijek zaboravim na taj tool, a spasio me nebrojeno puta kad su tako neke gluposti u pitanju.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2018., 21:34   #598
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Imam problem, ako može tko pomoć? Naime stavio sam friške winse 10 prekjučer i od danas kad je odradio neke update windowsa imam problem sa surfanjem tj. jako mi sporo otvara stranice sve ili ih uopće niti ne otvori pa izbaci grešku neku. Brzinu neta sam provjerio i dobra je, resetirao sam i ruter, skenirao sa Esetom Nod32 i Malwarebytesom da nema kakvih malwarea ili virusa i nije ništa našao.
Imate kakvu soluciju za rješavanje ovog problema? Još sam i ssd ugradio prekjučer tako da bi sve trebalo letit i kažem jedan je dan surfanje po novim windowsima radilo brzo i normalno a sad je usporeno i crasha....
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2018., 21:51   #599
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Da ti se ne skida update 1803 verzija u pozadini?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2018., 22:14   #600
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Mislim da se ne skida. Ažuriran je na tu verziju danas. Nakon te sporosti sam išao pogledat jel ima još kakvih updatea za windows i kaže da nema. Instalirana verzija je ta 1803.Nemam pojma šta bi moglo uzrokovati te probleme...
Igi385 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na