Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2018., 17:20   #121
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Za Hamiltonom je otišao Paddy Lowe,nakon 20 godina...to nešto govori.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2018., 22:28   #122
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mislio sam da su ovi iz Honde nesposobni glupani... bio sam u krivu. Oni su potpuni idioti.

Jebote, gledam ovo, i psujem, i živciram se... pita me žena kaj ja to gledam ja pljujem po monitoru i spominjem im majku

Ne treba to meni...
Evo i ja baš sad gledam i mislim si jeb... ovi japanci su piiiiiip... Našto ne štima i ovaj priča jednome japancu koji kao govori i razumije engleski a mislim si da baš i ne razumije, što ne štima a ovaj ga gleda i ne kuži, pa neda nacrte ko da su top secret majke ti... nisam McL fan ali mi je drago da su se maknuli od ovih samovoljnih debila...
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2018., 22:59   #123
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Danas odgledo opet, pažljivije... opet se nasekiro, opet psovao po kući i na kraju šift dilitao. Reko sam sebi "koji ti je qrac, gotovo je, poterali su te debile...". I onda sam trnuo 2 ljute i sad je OK
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 11:54   #124
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Ma ali meni je taj princip rada glup.Jebena glupa pravila.Nije isto tvorničkim ekipama koje na jednom mjestu rade i motor i šasiju i ovi koji su se prvi puta sreli par dana prije testiranja a u Hondi su dobili šasiju na koju mogu motor objesiti poslije Melburna.WTF???I ta njihova testiranja,to služi samo da se vidi jel si imao sreće ili nisi a ne da nešto napraviš.I sasd kad sam ovo pogledao nisu niti ovi u McL. puno bolji od Hondaša,pa pola dijelova nisu imali do druge utrke,a dijelovi iz njihove proizvodnje.Mislim da oni nemaju pod ,brake duct(ko da je najsofisticiranioji dio bolida a ne glupa rupa u carbonu),kad se sve to zbroji pa oni su još dobro i prošli.Još kad uzmeš da ih vode Američki Monster Truck Show najavljivač i trumpov glasač te Francuska gnjida(koja prvonavedenom viri iz analnog otvora i maše zastavicom),bez znanja, koja ide i uništava F1 momčadi redom.Sad je sve lijepo i sjajno i po tajmingu ali da se bolje radilo pod Denisom.Pod ovim Štrumpfovima se nećemo još godinama oporaviti.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 13:56   #125
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ron Dennis svojom politikom od 2008 nadalje je i doveo momčad gdje je sada. Prvo metanjem onog konja Withmarsha na čelo ekipe, a onda nekim direktivama iz fotelje. Svaka njemu čast za 20 godina što je uskrsnuo momčad i što se borio protiv Bernija i NaziPerverse Maxa te odoljevao tim govnarima, ali se trebao povući ranije, a ne da ga ko cucka poteraju stakeholderi.
Bitno je u ovoj sezoni osvojit koji podij i naći nekog jačeg sponzora.

Što se šasije tiče, ona se i razvija tijekom godine. To samo Force Indija i Williams završe sezonu sa istom šasijom. McLaren je uvijek, kao i Ferrari, kao i Mercedes i RBR, šasiju nadograđivao i izmjenjivao tijekom sezone jer testiranja su prekratka da bi išta znao i naučio. Jasno da i McLaren ima zejeba, ali ih izjednačavat sa ovim nesposobnjakovića iz Honda je malo too much. I ajde da se radi o prvoj sezoni... ali o TREĆOJ zaredom... ma daj.

Ako ništa, Boulier i Brown su zadržali Alonsa i isposlovali Renault. Po meni dovoljno. Da se tu Dennisa nešto pitalo, Honda bi ostala a Alonso otišao... dakle bio bi to najgori mogući scenarij u ionako usranom položaju u kojem se momčad nalazi.

Sent from Mobara

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 11.02.2018. u 14:02.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 16:14   #126
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ma ne bi ni Ron nastavio s Hondom, ne nakon takve tri sezone.

Ideja jest bila njegova i sve je lijepo zvucalo na papiru (heritage), cak je i marketinski to bio dobar potez, al jok. Kad ne ide, ne ide.

McLaren-Renault je samo prelazni period, nisu imali izbora. I ako opet nakon tri godine ne budu imali novog dobavljaca gdje ce oni bit works team, zaglavili su sa Renaultom. Cak i ako nadju, opet ce imat muke kao sa Hondom, u prvih godinu-dvije sasvim sigurno.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 16:23   #127
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Meni Boulier je totalni promašaj,viri gazdi iz guzice i ne pridonosi ništa,Brawn radi svoj posao i dovlači pare,ali frechi mi nije ni za hurac i nekako mi se čini da se takve stvari nisu događale dok je Denis bio gazda tipa nemamo djelova za shakedown,pa ni za testiranje,pa ni za prvu utrku a ni za drugu također.Poslije ovoga što sam vidio čini mi se da smo u puno većim govnima nego mi se činilo i nekako nije Honda baš jedini krivac za to sve,je većinski ali ne i jedini(oni Hondi šalju šasiju za Dino test 2sata prije prve utrke???),znači Honda razvija motor bez šasije i ništa ne može testirati.Kao što je Boullier rekao F1 tim se stvara godinama a uništi za 6mj,on to najbolje zna.Bit će ovo čupavo,đaba im Reno motor ako ne mogu sklopiti bolid za testiranje i utrku.Ne znam lako je za sve optužiti Hondu,ali na kraju je Honda isporučila na vrijeme,a zbog McL. se kasni 2-3 tjedna,pobogu ovi sastave motor cijeli(kakav-takav)a ovi ne mogu brake duct(koji je doslovno rupa o carbonu na 2-3 vijka,a onolika tvornica).Al eto uskoro kreće pa ćemo vidjeti ,nadam se najboljem(čudu).
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 17:43   #128
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
2017. godine su bila nova pravila. Dakle kako su i rekli 13.500 novih dijelova. Nije to uvijek tako.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 18:55   #129
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@SRV
Good point. Iako mislim da bi RD dao još jednu godinu Hondi. Čak i pod cijenu Alonsa. Ali onda bi bilo ovo što je rekao Boulier. Za 6 mjeseci krk.

@Prki
Ti si uvjeren da je motor bio dobar i na vrijeme, tj da je McLaren zakazao jer nije na vrijeme imao šasiju tj neke dijelove? A šasija bila jedna od boljih na gridu nakon par utrka...
Jesmo mi isti sport gledali? Jel McLaren kriv što je krepalo 11 motora tijekom 2017? Je li McLaren kriv što je Honda razvila nešto što nikom do sada nije uspjelo: najslabiji motor koji najviše troši te je još i neizdržljiv. Renault je krepavao jer su ih frljili u zadnjoj fazi sezone. Ovi su krepavali downtjunani...

Brake duct? Zakrilca? Jel to bitnije ili powertrain?

Boullier je kakav je ali bolje vodi momčad od onog Dennisovog potrčka Whitmarsha kojem su momčad vodili pomočnici.

Što se Renaulta tiče, dizajn bolida krenuo je dosta rano oko Renault PU. Ove godine bi se u testiranja trebalo krenuti puno bolje. Uostalom, lani u ovo vrijeme nekog optimizma u McLarenu nije bilo, samo u Hondi. Dok sada, svi u McL jedva čekaju da počne. Lani su htjeli da počne sve u lipnju


Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 21:37   #130
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
@SRV
Good point. Iako mislim da bi RD dao još jednu godinu Hondi. Čak i pod cijenu Alonsa. Ali onda bi bilo ovo što je rekao Boulier. Za 6 mjeseci krk.
Ron sigurno ne bi nikad dozvolio da njegov vozac (Alonso ili ne) vozi Indy 500 umjesto F1 utrke (nikad, a ni tad!), niti bi dozvolio da vozi WRC paralelno sa F1 sezonom.

A ako bi Ron birao izmedju Honde i Alonsa, odabrao bi Hondu, da, ali da je to bio izbor u 2016. godini. U 2017 to ne bi cak ni on uradio. Prvenstveno jer je Honda morala dobit nogu.
SRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2018., 22:06   #131
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, to nebi dozvolio... devedesetih i početkom 2000tih.
Kasnije, ta tvrdoglavost ga je koštala odlazaka Raikkonena, Alonsa u naponu snage i na kraju Hamiltona jer je tjerao neke svoje ideje i zamisli koje su umrle 80tih. Nova vremena, nove generacije vozača.

Svaka njemu čast na svemu, ali F1 nije više sport nažalost kakav je bio. Viš da Amilton valjda i na kurcu pirsing ima, da su vozači manekeni na revijama u Monte Carlu i da je sport općenito postao mlaka verzija Santa Barbare... nekad su se potukli, a sad je najveća stvar kad si upute neizravnu uvredu preko neke od društvenim mreža.

Ron legenda je bio i ostao, hvala mu na svemu, ali to ga je na kraju i koštalo jer su mu svi leđa okrenuli.

Ali da nebi samo pljuvao po njima i Hondi, kupio sam si danas polo majicu i t-shirt malome imaju 80% popusta pa čekirajte na mclarenstore.com

Sent from Mobara

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 11.02.2018. u 23:04.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2018., 01:11   #132
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Ma ne kažem ja da motor nije kriv,kriv je 95%, ali mi je neshvatljivo da nemaš pola djelova na početku sezone a sam ih proizvodiš.I šta što je bilo 13.500 novih djelova,niti je prvi put da se mjenjaju pravila niti su se pravila promjenila samo njima,možda je i u drugim timovima bilo tako,možda je i Mercedes odgodio shakedown ili je Ferrari došao s pola bolida na testiranje,ne znam, niti za McL nisam znao dok nisam ovo pogledao.Ali sumnjam da je Mercedes išao na testiranje s jednim podom,izletiš,pukne ti guma i ode testiranje.Ali kažem tko zna možda je uvijek takva frka i možda je i prije bilo tako samo nismo imali uvid u to.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2018., 02:31   #133
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Meni je zanimljivo da su uopće pustili taj dokumentarac u javnost... Ne znam koliko im je to pametan potez bio.. jedino dobra reklama za stofela

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2018., 09:27   #134
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Ma ne kažem ja da motor nije kriv,kriv je 95%, ali mi je neshvatljivo da nemaš pola djelova na početku sezone a sam ih proizvodiš.I šta što je bilo 13.500 novih djelova,niti je prvi put da se mjenjaju pravila niti su se pravila promjenila samo njima,možda je i u drugim timovima bilo tako,možda je i Mercedes odgodio shakedown ili je Ferrari došao s pola bolida na testiranje,ne znam, niti za McL nisam znao dok nisam ovo pogledao.Ali sumnjam da je Mercedes išao na testiranje s jednim podom,izletiš,pukne ti guma i ode testiranje.Ali kažem tko zna možda je uvijek takva frka i možda je i prije bilo tako samo nismo imali uvid u to.
Prije 2009, testiranja su trajala sjećaš se i sam koliko. Odradili su sezonu prije sezone. Sezona je završila sredinom Listopada a počela sredinom Ožujka.
Sad sezona traje do 1.12 i počinje sredinom Ožujka, dobrih mjesec i pol manje za sve. A sama testiranja skresana na minimum. 2x po 4 dana.

I opet ponavljam, šasija je živa stvar koja se razvija tijekom sezone. Motor se ne razvija tijekom sezone i on je daleko najbitniji na shakedownu. Može se voziti i sa starim komponentama body worka, bitno je vidjeti što motor može (potrošnja, performanse, izdržljivost...). Powertrain je najbitniji. A motor je Honda napravila prema šasiji, dakle imali su sve što je trebalo. Ipak je McLaren bio Works team. Sad su morali napraviti šasiju oko motora iliti Customer team sa Renaultom.

Za literaturu, inače svima ovdje, tijekom sezone preporučujem www.autosport.com i www.f1gpupdate.net
Batalite domaće F1 stručnjake koji ne znaju copy pasteat tekst i još ga točno prevesti na HR
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Meni je zanimljivo da su uopće pustili taj dokumentarac u javnost... Ne znam koliko im je to pametan potez bio.. jedino dobra reklama za stofela

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Dokumentarac je sniman i kao takav poslužio kao izvanredno oruđe da je Honda napravila ono što je obećavala napraviti (motor bolji od Renaulta i Ferrarija, tik do Mečkinog), trebao je to biti dokumentarac o velikom povratku Honde i nasljedstva partnerstva koje je obilježilo sport 1988-1991. Ovako je ispao dokumentarac koliko je Honda zakurac što se F1 tiče. Nema tu više ni J od onog japanskog mentaliteta od nekad. Ostala samo tvrdoglavost.

Sent from Mobara

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 13.02.2018. u 10:45.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 09:57   #135
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Gpupdate nije com nego net, dakle gpupdate.net
Što se tiče domaćih portala, zanimljivo je kako su F1puls i MaxF1 često među najbržim svjetskim portalima kada su u pitanju izvještaji nakon treninga, kvalifikacija ili utrka. A očekivati insajderske vijesti od naših portala je malo glupo, odakle pare za to.
Preko zime je odrađen odličan posao, bilo je puno tekstova iz povijesti i zanimljivih tehniklalija. Treba malo prokopat, čak je i na propalom Gp1 bilo par solidnih tekstova.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 10:16   #136
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Bit ce dobra honda ove god...adekvatno se bude hladila u toro rosu
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 10:52   #137
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor explorer 4 Pregled postova
Gpupdate nije com nego net, dakle gpupdate.net
Što se tiče domaćih portala, zanimljivo je kako su F1puls i MaxF1 često među najbržim svjetskim portalima kada su u pitanju izvještaji nakon treninga, kvalifikacija ili utrka. A očekivati insajderske vijesti od naših portala je malo glupo, odakle pare za to.
Preko zime je odrađen odličan posao, bilo je puno tekstova iz povijesti i zanimljivih tehniklalija. Treba malo prokopat, čak je i na propalom Gp1 bilo par solidnih tekstova.
Tnx, ispravio.

Nisu problem insajderske informacije. Problem je pristranost pojedinih "novinara", nepismenost, nepoznavanje engleskog... ne kažem da je to pravilo, ali par takvih članaka sam pročitao kod naših... mislim u 2014 ili 15 napisati "iduće sezone ponovno na gridu imamo Benetton Renault." I onda u nastavku teksta "zadnji naslov Benettonu donio je Fernando Alonso 2006 godine". Idite mi u qrac.

Svaka čast, možda se popravljaju, ne pratim. Ali znam da neki nisu bili u stanju copy paste translate članak sa Autosporta recimo.

A za Autosport inače pišu ljudi koji su bili radili u timovima u tehničkim segmentima i općenito ljudi koji žive F1 godinama. Niti jednog gafa godinama. A o Plus sadržaju da ne govorim kakvih tekstova iz prve ruke bude.
Našima je neko vrijeme krajnji domet bio videomontažer i premotavač kazeta koji ima svoje dečke u FOMu.
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Bit ce dobra honda ove god...adekvatno se bude hladila u toro rosu
Na kamionu

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 12:39   #138
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
MaxF1 svakako preporuka, čovjek koji to piše lako može posramiti većinu stranih novinara.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 17:25   #139
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Tnx, ispravio.

Nisu problem insajderske informacije. Problem je pristranost pojedinih "novinara", nepismenost, nepoznavanje engleskog... ne kažem da je to pravilo, ali par takvih članaka sam pročitao kod naših... mislim u 2014 ili 15 napisati "iduće sezone ponovno na gridu imamo Benetton Renault." I onda u nastavku teksta "zadnji naslov Benettonu donio je Fernando Alonso 2006 godine". Idite mi u qrac.

Svaka čast, možda se popravljaju, ne pratim. Ali znam da neki nisu bili u stanju copy paste translate članak sa Autosporta recimo.

A za Autosport inače pišu ljudi koji su bili radili u timovima u tehničkim segmentima i općenito ljudi koji žive F1 godinama. Niti jednog gafa godinama. A o Plus sadržaju da ne govorim kakvih tekstova iz prve ruke bude.
Našima je neko vrijeme krajnji domet bio videomontažer i premotavač kazeta koji ima svoje dečke u FOMu.
A gle, od specijaliziranih portala za F1 u hrvatskoj sigurno nećeš dobiti vijest da se vraća Benetton Renault ili sl. To je možda takva vijest bila na večernjem ili indexu, što dovoljno govori općenito o kvaliteti njihovih informacija i njihovom radu.

A gle sad ovo, serija članak ove zime na F1 pulsu:
Klipovi od (zabranjene) legure berilija i aluminija, Tajna McLarenove treće pedale i užarenih diskova, Zašto Jaguar nikad nije uspio, Benetton B194 i Option 13, Najneobičnija predstavljanja bolida, Toluen i "raketno gorivo" - tajna ogromne snage BMW turbomotora, March 881 - prvo majstorstvo Adriana Neweya, Tyrellov trik s kemikalijama i olovom u spremniku vode

Ovo su samo primjeri, svaki dan bio je jedan članak na tu shemu.

Autosport je ipak jedna druga priča u odnosu na druge, kompletni od glave do pete. Dobar je još i Nextgenauto, oni su dosta ažurni.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 17:49   #140
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nije bilo na indexu niti VL... bilo je na nekom portalu tipa F1 racing ili Velika nagrada... tako nekako se portal zvao.

Takvih i boljih priča ima u Autosport Plus sekciji koliko ti srce želi
A i pod vijesti vidim da copy pastaju uglavnom od Autosporta.
Nemam ništ protiv F1pulsa, no eto, držim se svog Autosporta i ljudi sa prve linije do bolida

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 18:09   #141
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Ne znam, pratim scenu pa nisam to nigdje vidio, zato mislim da je večernjak ili sl. smeće

Naravno da ih Autosport ima više i da su bolje, samo ukazujem na to da ima i kod nas portala koji nešto vrijede i koji ne pišu gluposti, a siguran sam da ti je lakše na materinjem jeziku čitati vijesti nego na engleskom ili nekom drugom jeziku.

Čuj, ništa drugo osim copy paste se ne može ni očekivati kad nema insajdera ili nekoga tko hoda po utrkama, jednostavno je nemoguće.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 19:34   #142
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor explorer 4 Pregled postova
Ne znam, pratim scenu pa nisam to nigdje vidio, zato mislim da je večernjak ili sl. smeće
Najgore kaj nije. Za te e-novine je čak stručni suradnik bio G.D., zato je komedija i ironija još veća... no budući je "majstor" nazivao vozače Pedro de la Zonta i David Irvine, ne treba čuditi što je i Alonso osvojio naslove za Benetton

Citiraj:
Naravno da ih Autosport ima više i da su bolje, samo ukazujem na to da ima i kod nas portala koji nešto vrijede i koji ne pišu gluposti, a siguran sam da ti je lakše na materinjem jeziku čitati vijesti nego na engleskom ili nekom drugom jeziku.
Pa i nije. Čitam tone teksta na engleskom svaki dan, a i draže mi je pročitati izvornu rečenicu/citat na engleskom kako je izjavljena nego prevedenu na HR

Citiraj:
Čuj, ništa drugo osim copy paste se ne može ni očekivati kad nema insajdera ili nekoga tko hoda po utrkama, jednostavno je nemoguće.
Zato, kao što rekoh, Autosport je bog bogova za mene. Ovo ostalo je OK za pročitati, ovakva štivca kakva si naveo... iako se o tome sve već zna
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 21:14   #143
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 215
Nasa F1 novinarska scena ima potencijala ali mi se na zalost cini da nikako da se okupi makar vecina na istom portalu. Tako ima dobrih i vrijednih ljudi sa ogromnim znanjem ali razasuti po portalima upitne kvalitete.

Svakako preporuka Max F1. Vec sam tamo pohvalio urednika na rijetko vidjenu nepristranost i azurno izvjestavanje.
Inside informacije je malo nerealno ocekivati.

BrkO - naravno da je malo nefer usporedjivati ih sa Autosportom tako da malo spusti kriterije i vidjet ces a i prepoznati trud i entuzijazam iza tih portala poput Max F1. Da se odma ogradim nemam ama bas nikakve veze sa njima.

Inace od stranih portala svakako vrlo zanimljiv je www.motorsportmagazine.com
A za day to day vijesti vrlo rado posjecujem
www.grandprix247.com

Ima jos dosta blogova i portala ali nema smisla ih pobrojavati tu.

Ako netko ima jos koji prijedlog bilo bi zgodno da si podjelimo tu

Idemo F1 2018!!
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 22:08   #144
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Nasa F1 novinarska scena ima potencijala ali mi se na zalost cini da nikako da se okupi makar vecina na istom portalu. Tako ima dobrih i vrijednih ljudi sa ogromnim znanjem ali razasuti po portalima upitne kvalitete.
Pa kad se jednom u ovoj zemlji prestane gledati sve i samo isključivo kroz prizmu osobnog interesa, neće biti napretka u bilo kojem obliku. Tako i to.
Ima puno entuzijasta, ali mislim da je neizvedivo.

Onaj doktor Vojan Jagić je stvarno pratio i radio na tome, ali čabe mu kad su mu glavni "promotori" bili Jergović i Dijaković. Ne zna se koji od njih svoje je jače šupalj po tom pitanju.

Ovima na Max F1 i Puls, svaka čast na trudu. Ali... malo kasnije ću objasniti taj "ali".

Citiraj:
Svakako preporuka Max F1. Vec sam tamo pohvalio urednika na rijetko vidjenu nepristranost i azurno izvjestavanje.
Inside informacije je malo nerealno ocekivati.

BrkO - naravno da je malo nefer usporedjivati ih sa Autosportom tako da malo spusti kriterije i vidjet ces a i prepoznati trud i entuzijazam iza tih portala poput Max F1. Da se odma ogradim nemam ama bas nikakve veze sa njima.
Evo objašnjenja "ali".
Dakle, postoji par vrsti informacija, onih koje najviše volimo: činjenično stanje tekućih događaja, povijest i/ili osvrt na nešto iz očiju nepristranog ali informiranog urednika, tehnički osvrti čovjeka iz tehnike/insajdera.

Ova prva, to je dakle ono što je tako. Dakle, McLaren je odjebo Hondu i uzeo Renault. Ta vijest je ista na svim portalima, čak i na gnjoju tipa Sport na Index.hr. Ista stvar vrijedi i za izjavu Maxa Verstappena da imaju Mečkin motor, da bi ih vidjeli na startu do prvog zavoja. Više manje bude isto za ishod kvalifikacija ili utrke.

Ovo drugo, svaka čast ovim člancima na Pulsu. To su lijepa štivca za pročitati. Osobno jedan od omiljenih mi je bio "Top 10 winter test shockers". Ako budete dobri, budem vam šerao PDF sa tim člankom
E tu sad ovisi što i koliko si autor dade truda i volje nešto istražiti. Jasno da je našima teže, ali nije to lagan posao ni ovima vani.

Ovo zadnje, tu naši naravno da nemaju šanse.

E sad, na pojedincu je ono štoga zanima.

Osobno, ne moram ja spuštati nikakve kriterije jer ih nisam ni postavio. Domaće F1 portale nisam pratio, više je tu i nedostatak vremena. Pred 10-15 godina dnevno sam imao po 10 tabova otvorenih, Autosport, F1GPU, PitPass, ESPN F1 i da ne nabrajam. Danas imam feed od Autosporta i F1GPU sa sekcijama F1 i MotoGP i stvarno mi je dovoljno to da pročitam, pogotovo jer uglavnom nemam toliko vremena.

Citiraj:
Ima jos dosta blogova i portala ali nema smisla ih pobrojavati tu.
Kao što rekoh, nema smisla čitati jednu aktualnu vijest na 5 portala

Citiraj:
Idemo F1 2018!!
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 14:59   #145
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Sutra 15.02.2018. Williams predstavlja svoj 2018 bolid.

jos malo, AJMOOOOOO
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 17:26   #146
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Novi Haas. Ok izgleda, još da nema taj smrdljivi halo.



__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 17:44   #147
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Haas je neočekivano detaljan za tako slab tim i tako rano predstavljanje.
Kopirali su Ferrari sidepod otvor, očekivano ubacili nisko T krilo, vortex generatori na unutarnjoj strani prednjeg krila mi djeluju dosta razvijeno...
Najzanimljiviji su mi dijelovi uz sidepod ulaz, i ovo malo krilce kod prednjeg kotača:



Čekamo ostale.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 20:18   #148
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
super izgleda HAAS, bas je lijep bolid, boje su lijepo ukomponirane
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 21:41   #149
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Jebenti halo

__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 21:54   #150
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Kopirali Ferrari sidepod (još jedni ), kopirali Mercedes winglet ispod nosa, jako zanimljivo djeluje duljina prednjeg dijela na stražnjem ovjesu.
Također mi se čini da su radijatore za hlađenje pomaknuli jako natrag.
sholky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na