Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2018., 18:09   #10471
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
*za dobar TV.

Jer to je na kraju krajeva to , TV. OLED, posebno od LGa, nema nista specijalno sto ga uzdize izvan toga. 90% ovakvih rasprava su nista vise od moj tata je jaci od tvoga.
Osim kvalitete slike koja je po meni najvažnija a i webOS radi punooo stabilnije od Android-a i ima sve potrebite aplikacije.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2018., 18:51   #10472
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Ekipa neka preporuka za TV 32", HD, do 1500kn (keš/kartica ne znam još ), lokacija ducana ZG. Namjena: turske, spanjolske, talijanske sapnuice. ili ti ga TV za baku i mamu.

tenks unaprijed
devaa je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2018., 20:08   #10473
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
I ja trebam savjet. Roditelji žele novi tv, ali su se malo pogospodili pa ne žele neki jeftini sa, pazi sad, lošom slikom, već nešto bolje 100% vremena ce se gledat SD a vidim da je većina televizora iznad 4-5 K kuna 4K rezolucije. Kako će izgledat sd na tome? Ili je to sve isto kao i sd na full hd?
Roso je online   Reply With Quote
Staro 04.03.2018., 20:19   #10474
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
I ja trebam savjet. Roditelji žele novi tv, ali su se malo pogospodili pa ne žele neki jeftini sa, pazi sad, lošom slikom, već nešto bolje 100% vremena ce se gledat SD a vidim da je većina televizora iznad 4-5 K kuna 4K rezolucije. Kako će izgledat sd na tome? Ili je to sve isto kao i sd na full hd?
Sve ovisi o dijagonali . Neka ne troše bezveze na nešto preveliko jer će biti ocajno
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2018., 08:17   #10475
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Ekipa neka preporuka za TV 32", HD, do 1500kn (keš/kartica ne znam još ), lokacija ducana ZG. Namjena: turske, spanjolske, talijanske sapnuice. ili ti ga TV za baku i mamu.

tenks unaprijed
https://www.elipso.hr/audio__video/t...DIG-32GHB5740/

Turski tv za turske sapunice 100kn preko budžeta ali 5 godina garancije i pripremljen je za novi signal (T2 i HEVC)
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2018., 10:31   #10476
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Rezolucija HD Ready 1399 x 768
..nema HEVC nigdje osim kod pisca reklame
https://www.amazon.de/Grundig-Interm.../dp/B074WK5F89
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2018., 13:03   #10477
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
Pa autor je i tražio HD rezoluciju, a i za te pare teško će navući FHD. A što se HEVC-a tiče -ima HEVC
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2018., 20:02   #10478
Dr. Gogo
aka GOGZ
Moj komp
 
Dr. Gogo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Makarska
Postovi: 174
Evo uzeo san na kraju LG 55" 701V
http://www.lg.com/hr/televizori/lg-55UJ701V

malo san presa budet jer mi samsung serije 6 nije bas svidio tocnje 6172, ova ima harman kardon zvucnike, web os, i Ips panel.
__________________


Dr. Gogo je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2018., 21:12   #10479
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
da FHD je vec 1800+ no njima to ne treba.
600hz svida mi se... thx tiki
devaa je online   Reply With Quote
Staro 06.03.2018., 21:22   #10480
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Kupujem i sam TV slicnih karakteristika, istrazivao sam dosta i zakljucak je da model UE43MU6172UXXH valja izbjegavati. Pretrazi malo temu na forum.hr
@ rak21 : jel mozes poduprijeti te svoje tvrdnje icim ili je to bilo to od tebe?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2018., 10:00   #10481
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ovo je los savjet koji se cesto ponavlja. Nijedan box nije jednako dobar za gledanje streaming servisa kao dobro integrirano rjesenje. Eventualno sa iznimkom Shielda kojeg gotovo sigurno nece uzimati.


Bacio sam malo oko i dobio osip od komentara na taj TV tamo. Moze li kakva skracena verzija?
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
prosvrljao kroz zadnjih 10-tak stranica teme na forum.hr i nisam nasao ama bas nista o tome o cemu ti pricas... moze link na specificne postove?
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
@ rak21 : jel mozes poduprijeti te svoje tvrdnje icim ili je to bilo to od tebe?
http://www.forum.hr/showthread.php?t=835756&page=492

post #9835 a spominje se i na prijasnjim stranicama..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 12:09   #10482
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Mis ne moze "cukati" osim ako cijenjeni kolega ne razumije da na 4K mora imati 60Hz output i poiskljucivane enhancere kada vec mora spajati na PC. Cak da je input lag visok, sto se kosi sa izmjerenim brojkama, i dalje ne razumijem iz tog posta kako input lag utjece na video. No dobro, post na koji sam ja naletio je govorio kako je svjetlina na tom TVu previsoka i da "nije ni cudno da taj VA ima dobru crnu kad moras smanjiti svjetlinu". Doslovno kritika na visoki nativni kontrast panela.

Ocekivano za forum.hr, ta tema je divlji zapad. A vidim i neka poznata lica. Nakon sto se tamo ispucaju dodju ovdje. Ja bih vas sve banao iz ove teme

Ne zagovaram kupnju tog TVa ali sve sto sam tamo vidio je ili legit bullshit ili apsolutno prevelika ocekivanja za entry level seriju koja kosta ispod 5000kn za 4K 55".
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 13:11   #10483
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
... ili apsolutno prevelika ocekivanja za entry level seriju koja kosta ispod 5000kn za 4K 55".
bit će da je ili.
ekipa kupuje ono što vide da piše na onom papiriću sa cijenom: 4k, uhd, led, 55, 65 --- to je to. može na rate? može. prodano.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 14:12   #10484
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Evo da se ja ubacim u raspravu, sa konkretnim iskustvima.

Prvo sam tražio 4K televizor, sa dijegonalom 55 ili 65 inča ali mi je prioritet bio da je na 100 ili 120 Hz osvježenje. Slika toliko ne titra i ljepši je prikaz.
Uglavnom našao sam Philipsa 55PUS6501 i činio mi se ok, cijena je bila 6000 kn u elipsu i otišao sam da ga uzmem. Kad sam došao u trgovinu prodavač mi je rekao da ima samo izložbeni ali da i u drugim trgovinama ima samo izložbene. Budući da su dosta radili, nije mi savjetovao kupnju istih iako imaju normalnu garanciju (13 sati dnevno rade, već cca godinu dana).

Tako je na kraju pala odluka na 65PUS6412 model, na akciji je bio za 9000 kn, imao je 5 godina garancije (2+3 uniqa) i dobije se s njime logitechova bežična tipkovnica. Odličan deal po meni.
Znam da je 60Hz model ali se u dućanu sa DEMO snimkom činio ok i na njoj nisam primjetio nedostatke 60Hz panela. Ogroni je ekran i sa dimenzijama me oduševio jer mi je definitvno odgovarao u dnevni boravak. Moja supruga se nije složila s time

Ekran je zaista velik, taman za dnevnu sobu, popunio je zid taman kako sam planirao i ambilight svijetla su stvarno fantastična. Tko nije probao, svakako preporučujem, dobije se dojam još većeg ekrana. Slika je dosta dobra (nije odlična) ali na brzim scenama se vidi mana ekrana sa 60Hz. Vidi se preskakanje odnosno trzanje. U dućanu to nisam mogao vidjeti jer nisu imali spojeno na njega ništa osim DEMO snimke.
Integrirani Android TV ima 16/2 konfiguraciju i četverojezgreni Mediatek procesor. U Kodi-u se procesor držao na nekih 20% opterećenja u idleu i memorija je bila na 1.3 od raspoloživih 2GB. Skinuo sam Interstellar, 4K BDRIP, DTS MA, sve điđe miđe kaj su stavili u njega i ugl 14GB za taj film. Stavljen je na USB 3.0 stick te sam ga pokrenuo na integriranom kodiu na Philipsu. Slika trzuckala svakih 2 sekunde. Ide slika ali svakih 2 sec kao da malo zapne. Istu stvar sam probao na svom Vorke Z6 uređaju i na njemu je išlo savršeno glatko (iako je USB 2.0 sučelje). Znači integrirano rješenje na toj seriji je loše za takav tip filma odnosno takav file. Streamovi na FullHD idu bez problema, tu nije bilo nikakih zastajkivanja. Čak je pristojno brzo loadao streamove.
Uređaj ima fantastičan TV tuner, ulovio je sve moguće antenske signale u okolini i to mi je bio najbolji tuner na TV-ovima do sada (a dosta sam ih imao).
Daljinski je fora, IR je tako da se mora usmjeriti prema TV-u i nekad ako se brzo tipka preskoči slova. Nije nešto posebno ali radi posao ok.
4K sadržaj sa youtube-a radi uredno, nema trzanja i taj dio radi jako dobro.
Slika na samom uređaju tj panelu je malo presvijetla, odnosno vide se mane IPS ekrana. Pozadinsko osvjetljenje, lagano probijanje (ali stvarno jako malo, no ja sam osjetljiv na to) čini sliku malo lošijom ali sa osobnim postavkama se može podesiti bolja slika. Smanji se svijetlina i malo pojača kontrast. Malo se gubi na intenzitetu boja ali je i slika bolja (IMO).
Ono što mi se svidjeloi kod Philipsa je to što rade stvarno puno ažuriranja za televozire, brzo krpaju greške, mislim da svakih 2 mjeseca izađe novi firmware. Zadnji je bio 2/2018.

Kad sam to sve vidio, nisam bio zadovoljan s televizorom kako sam se nadao da ću biti pa sam pitao u Elipso da li bi bilo moguće da im televizor vratim, te uzmem nešto isto/ili bolje sa boljim prikazom. Televizor je bio korišten tu večer, ambalaža nije bila potrgana, televizor je bio kao nov te su rekli da nema problema.

Vidio sam da svi na forumima hvale Sony 55XE9005, pa sam ih pitao da li imaju njega. Imali su jedan zapakiran te sam nadoplatio razliku za njega.


Kad sam ga otpakirao, vidi se da je u izradi ipak Sony bolji u tom segmentu. Znači kvaliteta izrade i materijali su na strani Sony-a. Ono što me prvo razočaralo je to što su za napajanje stavili zasebnu ciglicu. Super je ako se pokvari pa lako zamijeniš sam ali budući da stavljam na zid, to je predstavljalo mali problem jer je kablić od ciglice do tv-a mislim cca 1m. Nedovoljno da rutam kroz zid. Složio sam da sve stane na zid ali je bilo malo mozganja što i kako.
Daljinski je kvalitetnije riješen, čvršće je izrade, ima mikrofon i nije IR već je RF. Mali plus za Sony-a jer je kvalitetnije izrađen no Philips je logičnije napravljen (komande na daljinskom su mi bile praktičnije).
Kad sam ga upalio odmah se vidjelo da Sony koristi kvalitetniji panel (VA) koji je na 100Hz. Veći kontrast, local dimming radi odlično, vidi se razlika i u pozadinskom osvjetljenju, defitivno bod za Sony-a tu. Ono što je na Philipsu bilo bolje je kut gledanja, mogao se gledati i sa strane (kad je puno ekipe kod nas) bez mijenjanja prikaza slike, dok na Sony-u je to boljka, treba se više manje biti ravno ispred jer što je veći kut to je slika "lošija".
Unutar Tv-a je četverojezgreni Mediatek koji je mislim gotovo isti kao i na Philipsu (5890 i 5891) te ima 16GB memorije i 2GB rama. Ono što bih napomenuo, kroz tv je vidljivo samo 8 GB memorije i 1.5GB rama što mi je čudno. Na Philipsu je bilo 16/2 vidljivo dok ovdje kao da nešto "fali". Ne znam da li je to do firmware-a ili nešto kao s Nvidiom na 970 karticama Nisam išao u dubinu problema, nisam stigao još.

Dok sam instalirao Kodi-a na Sony-u, pokrenuo sam isti gore navedeni file i na njemu je isto trzuckao. Promjene nije bilo. Na Sonyu je zadnji službeni firmware (mislim da je 9/2017), i zadnji Kodi sa playstore-a. Streaming isto radi dobro kao ina Philipsu ali sa Interstellarom se bori. I da, upiknuo sam ga u USB 3.0 port da ne bi bilo zabune.
Vorke sa S912 ga bez frke zvače ali ova integrirana rješenja u slaba za takve formate. Nema dileme da je dobar vanjski player bolje rješenje nego integrirana rješenja. Ono što mi je čudno što stavljaju te slabe čipsete, mogli su neke SOC-eve iz mobile departmenta posuditi pa napraviti alternativu Shieldu, bar su im čipovi dostupni
Još bih naveo manu Sony-a je i pozicioniranje konektora. Forsiraju sve sastrane, dok je iza samo jedan HDMI i optički izlaz (one RGB izlaze niti računam niti koristim). I ako imaš više od jednog HDMI uređaja, onda je problem sve te kablove popikati sastrane. Na Philispu je to bolje riješeno, sa stražnje strane prema dolje vise. Puno bolje rješenje ako me pitate.

Sve u svemu, slika na Sony-u je odlična i mislim da trenutno osim OLED-a nema boljeg ekrana (ali OLED ima i svoju cijenu).
Zadovoljan sam televizorom jedino malo žalim što nisam imaš još malo veći buđet, da uzmem 65-icu. 65-ica je bila nekih 16k kuna, toliko za TV nisam imao. Možda jednog dana...

Eto, ja sam zadovoljan sa telkom, malo sam potrošio više vremena i živaca na što nisam planirao, ali se nadam da će me služiti bar dok garancija traje

Ako netko ima još kakvo pitanje, slobodno pitajte, bar Vam mogu odgovoriti iz prve ruke



EDIT: nisam audiofil ali znam kaj mi lijepo zvuči, i nisam stručnjak za panele ali vidim što mi lijepo izgleda



EDIT2: Zahvalio bih i osoblju u Elipsu što su mi omogućili da zamijenim televizor, iako nisu trebali. Hvala!

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 07.03.2018. u 15:13.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 14:37   #10485
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Prijatelju svaka čast na recenziji ali ako meni na 65xd7505 ne steka blue ray 55 GB a kamoli od 14. Provjeri taj USB.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 14:53   #10486
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
@alengrosevic s koje udaljenosti gledaš TV? zanima me zbog dileme 55" vs 65".

Meni će udaljenost biti 2.8m, svi kalkulatori kažu da treba ići na 65", ali nisam pametan. niža klasa 65" ili viša 55".
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 15:08   #10487
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Prijatelju svaka čast na recenziji ali ako meni na 65xd7505 ne steka blue ray 55 GB a kamoli od 14. Provjeri taj USB.
Slazem se, to je bitrate kojeg bi trebao bez problema sazvakati. To je uostalom prosjecni 4K Netflix video koji ne trza nikada.

Problem sa vanjskim boxom na ovakvim televizoroma je sto za bilo sto sto nije 4K, gubis fantasticni scaler ugradjen u TV. Osim ako forsas rucno svaki put ili instaliras LE i podesis auto switching i koristis box za Kodi only.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 15:09   #10488
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Prijatelju svaka čast na recenziji ali ako meni na 65xd7505 ne steka blue ray 55 GB a kamoli od 14. Provjeri taj USB.
Adata Pro 32GB USB 3.0. Mislim da je 100/50 brzina. Nije do sticka jer taj isti na Vorkeu uredno čita. Učita ga on i u Kodi-u, ali slika trzucne na djelić sekunde i onda film ne ide glatko kao na Vorke-u. Probat ću i sa vanjskim HDD-om, budem ga napunio sa 4K filmovima, sad imam posla sa download-anjem

EDIT: brišem link da se netko ne zarazi

Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
@alengrosevic s koje udaljenosti gledaš TV? zanima me zbog dileme 55" vs 65".

Meni će udaljenost biti 2.8m, svi kalkulatori kažu da treba ići na 65", ali nisam pametan. niža klasa 65" ili viša 55".
da, tu sam i ja negdje, 2,8 do 3m. Osobno bih sad odabrao 65-icu. Na prvu je malo velika ali mislim da bi za tjedan dana bila taman. Ako imaš kamo staviti odi na 65. Vjerujem da bi nogometno prvenstvo odlično izgledalo na njoj.

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 07.03.2018. u 15:48.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 15:16   #10489
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Pokusaj preko mreze pokrenuti da eliminiras stick.

Inace 120Hz osvjezenje nema previse veze sa titranjem. Bitna je PWM frekvencija, ako se PWM koristi.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 15:25   #10490
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Pokusaj preko mreze pokrenuti da eliminiras stick.

Inace 120Hz osvjezenje nema previse veze sa titranjem. Bitna je PWM frekvencija, ako se PWM koristi.
može, svakako ću probati. Što se osvježenje tiče, nisam previše stručan za načine prikaza i to, ali ono što vidim to mogu reći što mi je ljepše. Ako mi staviš 2 tv-a od kojih je jedan na 60, dok drugi na 120 (ili 100) Hz, definitivno mi je na 120 ljepša slika(mirnije, fluidnija, smooth kako bi rekao). Možda sam se za titranje krivo izrazio, mislio sam isprekidana slika, onak kao da je izlomi, mislim da je judder stručan naziv. Kužim da naš tv signal ima loš izvor slike i nije relevantan ali dok je neki drugi izvor slike (kodi npr) vidio sam razliku definitivno. ljepša mi je slika na 100 Hz.

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 07.03.2018. u 15:34.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 15:32   #10491
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Judder od 24p materijala, da. XE9005 je sposoban prikazati i 24p na 60Hz inputu bez juddera, samo treba motionflow staviti na true cinema i onu drugu opciju na high. Nikakva interpolacija se time ne aktivira, dakle bez soap opera efekta. To je zgodno jer ne moras nuzno switchati na 24p iako ostaje onaj problem rezolucije vanjskog boxa.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 15:36   #10492
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Hvala na pojašnjenju!
Svakako bih volio da koristim samo interni Kodi, čisto da eliminiram dodatni vanjski uređaj. Budem skinuo par drugih (većih) filmova pa ću vidjeti kako se oni ponašaju. Bilo bi izvrsno kad bi ih mogao gledati isto kao i na vanjskom uređaju, bez gubljenja kvalitete slike ili nekakvog trzanja.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 15:37   #10493
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Adata Pro 32GB USB 3.0. Mislim da je 100/50 brzina. Nije do sticka jer taj isti na Vorkeu uredno čita. Učita ga on i u Kodi-u, ali slika trzucne na djelić sekunde i onda film ne ide glatko kao na Vorke-u. Probat ću i sa vanjskim HDD-om, budem ga napunio sa 4K filmovima, sad imam posla sa download-anjem

EDIT: Probajte skinuti taj torrent pa pokrenite, možda je zaista do mog sticka problem:




da, tu sam i ja negdje, 2,8 do 3m. Osobno bih sad odabrao 65-icu. Na prvu je malo velika ali mislim da bi za tjedan dana bila taman. Ako imaš kamo staviti odi na 65. Vjerujem da bi nogometno prvenstvo odlično izgledalo na njoj.

jel to stvarno link na thepiratebay stranicu? istu onu stranicu gdje je bila hrpa cryptolocekra i ostalog smeća, minera bla bla?
edit: brišem ga i ja

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 07.03.2018. u 15:48.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 15:40   #10494
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Jel netko nabavio Samsung 55" Q6F model, pa da može reći osobna iskustva?
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 15:49   #10495
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
jel to stvarno link na thepiratebay stranicu? istu onu stranicu gdje je bila hrpa cryptolocekra i ostalog smeća, minera bla bla?
nisam primjetio niti jedan do sad, ali sam maknuo link. Isprike!
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 18:32   #10496
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
@Alen a jesi li probao sa nekim drugim playerom, npr MXPlayer, da ga možda kodi ne guši malo?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 00:22   #10497
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
@Alen a jesi li probao sa nekim drugim playerom, npr MXPlayer, da ga možda kodi ne guši malo?
Evo da kazem da sam pogledao sve ove blockbustere na istom sonyu i to sa wd passporta 4 tb usb 3.0 i to sa bitrateom 40+ i nema nikakvog trzanja.Mislim da taj stick nije za 4k.Transformersi zadnji imaju 100 gb i nativni player ih je pojeo.Nemoj s kodiem gledat 4k filmove a pogotovo hdr jer ih ne podrzava.

Namjesti sliku po ovom videu
https://youtu.be/FFsRJ3EU8Dg

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 14:33   #10498
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Mis ne moze "cukati" osim ako cijenjeni kolega ne razumije da na 4K mora imati 60Hz output i poiskljucivane enhancere kada vec mora spajati na PC. Cak da je input lag visok, sto se kosi sa izmjerenim brojkama, i dalje ne razumijem iz tog posta kako input lag utjece na video. No dobro, post na koji sam ja naletio je govorio kako je svjetlina na tom TVu previsoka i da "nije ni cudno da taj VA ima dobru crnu kad moras smanjiti svjetlinu". Doslovno kritika na visoki nativni kontrast panela.

Ocekivano za forum.hr, ta tema je divlji zapad. A vidim i neka poznata lica. Nakon sto se tamo ispucaju dodju ovdje. Ja bih vas sve banao iz ove teme

Ne zagovaram kupnju tog TVa ali sve sto sam tamo vidio je ili legit bullshit ili apsolutno prevelika ocekivanja za entry level seriju koja kosta ispod 5000kn za 4K 55".

Je da ovdje baš vlada demokracija , čim spomeneš da je nešto dobro a nije Sony dižete se svi na zadnje noge.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 15:54   #10499
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
znaci da se nadovezem na ona 2 samsungova modela... jedino sta sam uspio naci je da jedan ima taj neki hybrid mode gledanja tv-a i headphone output, a drugi nema...

https://www.cena-vykon.cz/porovnani-...ung-ue43mu6172

da li uzet onda 6102? cijena je ipak znatno niza... minus je sta ga ima samo kod madjara (ako ga ima). uzeo doduse tamo vec jedan samsung starcima od 40 incha koji sad vec dura dobre 3-4 godine bez problema.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 18:16   #10500
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
@alengrosevic
Ne znam o kakvim problemima u reprodukciji u Kodiju na XE9005 govoriš, iz moje perspektive. Ja sam koristio milijun godina stari USB 2.0 WD disk od 250GB, jednako star Transcend USB 2.0 disk od 250gb, novi WD 3TB MyBook i Toshiba USB3.0 stick od 32gb. Filovi svih bitratea, uključujući native blu-ray fileove od 60GB (dakle ne remux ili rip, nego doslovno original bmw folder i sve to). 2160p ripove serija koji imaju po 12gb za 50min materijala. Kodi je sve progutao sa svih tih izvora. Nikad, ali baš nikad nije ništa ni pritrzalo, a gledao sam ju već više stotina sati. Taj Kodi je nešto najbolje ikad

Tako da provjeri medij na koji snimaš, digitalne stvari su takve, ponekad nelogično rješenje upali...

Imam ja pitanje o 9005. Jedino kad je slika znala "pritrzati" jesu scene kad se kamera pomiče po nekoj panorami, pa se zapravo čitav ekran pomiče udesno ili ulijevo. To je neovisno o fileu i mediju, mora biti da je karakteristika panela. Da li je to normalno, ima li neko objašnjenje? Postavke su mi ispravne (truecinema, high).
Odinarius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na