Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2017., 16:36   #9961
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Ljudi, neki jeftini OLED televizor, imate li možda preporuku?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 17:02   #9962
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Ako imaš kako do njega...

Fina akcija
https://www.amazon.de/Grundig-9798-F...s=grundig+oled
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 21:24   #9963
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
A gdje je Sharp u toj priči? Npr. ovakav
Moram priznati zaintrigirao si me. Ima direct led i 3 godine jamstva. Zna tko kakav je ovaj njihov OS Aquos Net+?

Sad sam našao u emmezette rasprodaja:
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...led-tv/http://

43 je potpuno isti osim što ima IPS panel. E sad kut gledanja mi nije bitan. U principu najbitnije mi je da mi može služiti kao drugi monitor te za sport streamove. Koji panel je bolji za takvo što?
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Zadnje izmijenjeno od: PusA. 11.12.2017. u 23:04.
PusA je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 23:56   #9964
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
LG 55EG9A7V

Evo da napišem malo utiske oko ovog tv-a nakon cca. 2 tjedna od kupovine.

Prije sam imao Panasonic plasmu 42" P42U20E koja je bila neki srednji niži rang. Pred cca. 7 godina je bila oko 5kkn.
Panasonic je još uvijek ko nov bez ikakvih problema ali sam prije svega htio ići na veći ekran i 55" mi se čini taman za 3m udaljenosti.

Brinulo me što skoro svi LCD_ovi po trgovinama su imali katastrofa sliku SD signala a na plasmi sam navikao da izgleda i sd signal jako dobro. Nekako sam se pomirio stime da SD signal neće biti kao na plasmi jer mi to i nije toliko bitno već da kad s kompa pustim film 1080p da bude slika kvalitetna.

Prvi mi je izbor bio Sony, model 55XE7005 pa sam se rastegnuo čak do 55XE9005 zbog VA panela i Androida a onda skužio da će u SD biti jako dobar popust ovog LG oleda.
Na kraju sam rekao kvragu i Android i 4k (kojeg niti ću gledat idućih x godina niti sam toliko blizu tv-a da primijetim) uzimam oled full hd prije svega zbog crne, kuteva i vrlo dobrog prikaza sd signala u odnosu na ove LED.

Eto nakon 2 tjedna mogu reći da mi je drago što sam ulovio taj oled i danas da biram opet bi uzeo. Nema niti jednog detalja za koji bi rekao da mi je draža stara plasma. Ajd da je to bio neki top model plasme možda ali od ove moje je ovaj tv u svakom pogledu bolji.

TV program gledam preko B-neta preko hdmi na tv. Slika SD programa je možda malo lošija nego kod plasme ali rekao bi da je to i do većeg ekrana. NovaHD izgleda odlično, Rtl nije loš dok hrt je najgori ali i to ovisi o sadržaju. Generalno sasvim ok i puno bolje od velike većine LCD_ova iz dućana ali tu moram reći da je vjerojatno slika preko B-neta bolje kvalitete nego preko upitne antene po dućanima.

Ss obzirom da tv nije plasiran na sva tržišta a i nije 4K nije toliko popularan pa nema ni pravih review-a niti kalibracijskih postavki za skinuti. Sam Expert 1 mod slike je solidan kojeg sam blago samo podesio i dosta sam zadovoljan slikom iako se još tu može fine tuninga napravit to ću s vremenom pomalo.
Nakon podešavanja crna je jako dobra, black crusha praktički nema ali nijanse blizu crne teže je razlikovati u nekim situacijama. Tu je često problem i kompresija filmova koja ima često problema sa tamnim scenama.

Sport nisam još nikakav gledao na njemu, samo 2-3 filma i uglavnom tv program se vrti. Sa 3m udaljenosti koliko gledam izgleda taman dok sa manje od 2,5m ne bi preporučio.

Priložiti ću i par videa što sam snimio mobitelom. Nije baš vjerno za pokazati ali neke stvari se mogu vidjeti na taj način. Mobitel je malo previše posvjetlio scene iz filma dok je test crne ok.

https://www.youtube.com/watch?v=D79G4zK0xdk
https://www.youtube.com/watch?v=raBfrjSwpfY
https://www.youtube.com/watch?v=Yb3J4YZyiWQ
https://www.youtube.com/watch?v=sLZe_rbvEfE

Zadnje izmijenjeno od: Chome. 12.12.2017. u 06:51.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 00:06   #9965
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor PusA Pregled postova
Moram priznati zaintrigirao si me. Ima direct led i 3 godine jamstva. Zna tko kakav je ovaj njihov OS Aquos Net+?

Sad sam našao u emmezette rasprodaja:
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...led-tv/http://

43 je potpuno isti osim što ima IPS panel. E sad kut gledanja mi nije bitan. U principu najbitnije mi je da mi može služiti kao drugi monitor te za sport streamove. Koji panel je bolji za takvo što?
Ima on i 5 god. garancije preko ekupi (2 su od osiguranja), nego sve 5 na papiru, odem na youtube:





Što kupiti onda za te pare?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 08:08   #9966
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Sacekaj Bozic, mora biti jos neka akcija.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 08:22   #9967
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova

Što kupiti onda za te pare?
Nešto što ne proizvodi televizore baš od jučer i za što imaš kakav-takav support i software, te u tom cijenovnom rangu preporuka da ima 5 godina garancije. Nakon kupnje malo smanjiš pozadinsku rasvjetu da ne prži na 100% i to je to

Najbolje ti je otić u trgovinu i vidjet što ti oku najviše paše
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 12:33   #9968
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To i je problem, nitko nema izložene i upaljene tv kod mene. Jedino da odem u emezzetu.

A što se tiče brandova, tu ne znam tko je tko, grunding je po meni nekad bio švapska firma itd. sad su to sve preuzele kojekakve žnj kompanije pod njihovim imenom. Recimo za sharp mi je netko rekao da kao ne stavljaju škart komponente, ali ajd ti sad znaj dali to vrijedi i za budget segment, dali je to i sada tako ili je to bilo prije 10-15 godina itd.

Od TV-a ne očekujem mnogo niti se gleda često, samo da mi se ne pali pola minute-minutu, da nema fleševe, freezanje, da mogu napraviti listu programa po svom izboru i sl. a ono ispada da su i takve osnovne stvari problem
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 13:09   #9969
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
To i je problem, nitko nema izložene i upaljene tv kod mene. Jedino da odem u emezzetu.
...
Od TV-a ne očekujem mnogo niti se gleda često, samo da mi se ne pali pola minute-minutu, da nema fleševe, freezanje, da mogu napraviti listu programa po svom izboru i sl. a ono ispada da su i takve osnovne stvari problem
Bas zato sam poludio od guglanja i recenzija kad sam trazio sebi tv. Na kraju sam uspio naci tv koji fluidno radi, ali nije smart, nije 4k, nema hevc, nije ovogodisnji, nije neki state of the art...

Sony 48WD655, ne nalazim mu mane. Za ono za sto ga primarno koristim sam zadovoljan (filmovi, pc i malo igre). Mogucnost kalibracije dosta dobra i uspio sam ga fino ustimati. Nemam iptv pa tv jako slabo gledam.

I onda me frend pita zasto sam kupio tog dinosaura a ne neki 4k hdr za iste pare, samo da bi onanirao na etiketu, noup
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 13:32   #9970
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
A ček malo zar Sharp nije pionir u audio-video svijetu?
Ono na youtube po meni je lik naišao na neispravan tv. Ja sam gledao po njemačkim stranicama svi su poprilično oduševljeni onim Sharpom (pogledaj na otto.de mislim).

Jbg danas je sve naopako. Stave u nova auta pustu elektroniku i tehnologiju pa svako malo na servis. Imam u sobi Vivax klimu ima joj 12-13 godina radi savršeno dan danas a platio je mislim manje od 1500kn. Klima majstori dođu pa se dive...

Grunding su kupili turci pa sad ti budi pametan. Sony i Samsung su mi malo preskupi. Od ostatka "boljih" firmi tu su Panasonic, Sharp?, TCL.

Ne znam što na kraju uzeti...
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
PusA je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 13:44   #9971
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 265
Sharp ne proizvodi TVe baš od jučer. Minimalno 10godina koliko imam Sharpov TV.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 14:55   #9972
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Bas zato sam poludio od guglanja i recenzija kad sam trazio sebi tv. Na kraju sam uspio naci tv koji fluidno radi, ali nije smart, nije 4k, nema hevc, nije ovogodisnji, nije neki state of the art...

Sony 48WD655, ne nalazim mu mane. Za ono za sto ga primarno koristim sam zadovoljan (filmovi, pc i malo igre). Mogucnost kalibracije dosta dobra i uspio sam ga fino ustimati. Nemam iptv pa tv jako slabo gledam.

I onda me frend pita zasto sam kupio tog dinosaura a ne neki 4k hdr za iste pare, samo da bi onanirao na etiketu, noup
Zato sam se i ja sinoć upitao dali da umjesto 100-110cm smart tv-a uzmem neki sa većim "imenom" tipa neki samsung ili sony bez toga, ili sa svime time samsung ali 80cm za iste novce.

A vidio sam i neku 99cm toshibu u pevecu - toshiba 39L3663DG (2600kn), ima dvb-t2, hevc, wifi, smart, samo ne znam kakvi su oni za telke?

No što kaže PusA možda je onaj lik naletio na neispravan model sharpa
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 15:18   #9973
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
A što se tiče brandova, tu ne znam tko je tko, grunding je po meni nekad bio švapska firma itd. sad su to sve preuzele kojekakve žnj kompanije pod njihovim imenom. Recimo za sharp mi je netko rekao da kao ne stavljaju škart komponente, ali ajd ti sad znaj dali to vrijedi i za budget segment, dali je to i sada tako ili je to bilo prije 10-15 godina itd.
Grundig su Arcelik odnosno turci, takodjer u grupaciji sa Bekom i ostalim. Za taj budget segment su sasvim ok, smart radi uredno makar nema neku veliku ponudu aplikacija. Sa 5 godina garancije u budget segmentu - čisto ok.

Sharp je Vestel u low end segmentu, a Vestel su opet turci koji proizvode hrpu OEM aparata pod drugim imenima.

Sa nekim Sonyem nećeš fulati, a android box također lako kupiš...
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Zato sam se i ja sinoć upitao dali da umjesto 100-110cm smart tv-a uzmem neki sa većim "imenom" tipa neki samsung ili sony bez toga, ili sa svime time samsung ali 80cm za iste novce.

A vidio sam i neku 99cm toshibu u pevecu - toshiba 39L3663DG (2600kn), ima dvb-t2, hevc, wifi, smart, samo ne znam kakvi su oni za telke?

No što kaže PusA možda je onaj lik naletio na neispravan model sharpa
Toshiba ti je opet Vestel Kao i recimo JVC...

https://en.wikipedia.org/wiki/Vestel
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 18:16   #9974
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
Muko moja po tome izgleda da većina firmi proizvodi u Turskoj. Grundinge viđam stalno po kafićima i slika je skroz uredna a nisam čuo da se kvare ili da imaju nekakvih problema. Ali Sharp je kao low end a Grunding bi trebao biti što mid? Jer cjenovno je Sharp jeftiniji a ima i direct led i ips.

Vader i ja sam razmišljao o 32" al premalo mi je to. Imam monitore 24 i 27 treba mi nešto veće.
Inače starcima sam kupio Toshibu prije 4-5 godina 32" 2000kn je došla i od prvog dana radi savršeno a SD slika je čudo. Jedina mana je sporost. Dok se upali triba mu 20tak sekundi i kad mjenjam kanale oko 2-3s.

Ne znam meni je još uvijek Sharp najizgledniji...
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
PusA je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 18:36   #9975
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Ne bih znao što sve trpaju u taj low end Sharp, ali za Grundig bih rekao da je neki srednji rang...

Ne znam što misliš pod time da "ima i direct led i ips"? To navodiš kao prednosti?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 18:54   #9976
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Inače, Sonyevi 32" TV-i izlaze iz Arcelikove tvornice...

Ne gledam više ništa kao low end, mid end i high end, jer se sve svodi na percepciju nekog branda koja se u očima kupaca stvara marketingom.

Paneli više manje dolaze od dva proizvođača (Samsung i LG). Koliko tu klasa i različitih modela ima i koje su točno vidljive razlike je ono što ne znamo.

Možda u tom Sharpu imaš identičan panel kao u dosta skupljem Samsungu, samo je Samsung uložio više vremena i truda da izvuče maksimum iz tog panela i da maksimalno sakrije sve njegove nedostatke. R&D košta...

U ostatku elektronike (tuneri, LED rasvjeta, napajanje...) sumnjam da ima puno većih razlika između brandova.

Što ti ostaje na kraju kao jedina značajna razlika između brandova? Kućište, logo i softver. U prijevodu: dizajn, marketing i UI.

Sam biraš što ti je bitno.

Barem danas možeš otići u trgovinu, tražiti daljinski, proći po menijima i podesiti si TV kako ti paše i vidjeti radi li sve sukladno potrebama koje imaš. Ako ne, ideš dalje dok ne nađeš, kakav god logo imao.

Svi LCD TV-i danas imaju DirectLED koliko ja znam (micro i local dimming nisu mogući s EdgeLED), kao i IPS panele. Tu i tamo uleti neki VA, ali to je rijetko.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 18:56   #9977
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
Pa ne znam smatram da je prednost. Ili pak nije? Vučem neku paralelu po monitorima, TN mi nikad nije legao, iako nisam isprobao novije u zadnjih par godina. IPS monitori su mi uvijek davali bolju sliku.
Nekom logikom direct led bi trebao imati bolju disperziju svjetla i koliko vidim većina skupljih tv-a koristi direct led.
Ispravi me ako grješim
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
PusA je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 19:02   #9978
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Ma apsolutno svi su DirectLED. Od najmanjeg 22" TV-a do najvećeg 65".
Nije stvar u disperziji svjetla, nego kontroli osvjetljenja radi postizanja "bolje" crne. EdgeLED tu ima istu manu kao recimo CCFL, ne može kontrolirati količinu svjetla na određenom dijelu ekrana.

Nema više TN LCD panela. 99.9% je IPS. Onaj 0.1% je VA
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 19:03   #9979
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Svi LCD TV-i danas imaju DirectLED koliko ja znam (micro i local dimming nisu mogući s EdgeLED), kao i IPS panele. Tu i tamo uleti neki VA, ali to je rijetko.
Ovo je apsolutno netocno. Koliko boljih modela Samsunga ima direct LED? Micro i local dimming su vecinom marketinske fore dok ne odemo u high end, a i tamo vladaju vecinom edge lit modeli i da, dimming je takodjer moguc i sa edge. Rezultati variraju od losih (Samsung) do dobrih (Sony XE93). Isto tako, vecina high end televizora su VA.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 19:10   #9980
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
@1v@n pa da zaključak jest da su sve varijacije na temu. Proizvodnja je turska ili kina. Razlika je brandu, softweru i slično.
Al nisam siguran za osvijetljenje. Gledam razne modele i razlikuju se u načinu. I šta na kraju VA je kao neka kombinacija TN i IPS panela? Koliko sam shvatio IPS (govorim o TV) je bolji u segmentima bržih scena, boja i kuta gledanja a VA u prikazu crne boje i općenito kontrasta? Al zašto se onda VA koristi u skupljim modelima više?
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
PusA je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 19:11   #9981
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ovo je apsolutno netocno. Koliko boljih modela Samsunga ima direct LED? Micro i local dimming su vecinom marketinske fore dok ne odemo u high end, a i tamo vladaju vecinom edge lit modeli i da, dimming je takodjer moguc i sa edge. Rezultati variraju od losih (Samsung) do dobrih (Sony XE93). Isto tako, vecina high end televizora su VA.
Micro i local dimming nisu marketinške fore. Navrati do prvog servisa pa pogledaj kako radi rasvjeta bez panela. Uostalom, imaš youtube.

Razlika između low end i high end rješenja je u veličini tog nekakvog clustera LED-ica koje softver tjera da prate osvjetljenije objekte.
Valjda si primijetio na low end TV-ima kad se po tamnom ekranu šeće neki svjetli objekt, kako ima glow oko sebe. Manji cluster = manje glowa. Ovdje u primjeru gore imaš cluster od 24 LED-ice. Slažeš li se da ako imaš 4 grupe od po 6, da će dati bolje dimming rezultate od ovog jednog koji ima 24?

Local dimming i edge lit ne idu skupa. Ne znam gdje vadiš te informacije, ali fizički nije moguće. Postojala je prije kombinacija CCFL + LED, ali to je odavno mrtvo. Za ovo gore, panel mora biti s full array rasvjetom.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 19:16   #9982
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Cini mi se da imas nerealna ocekivanja sto local dimming znaci u tim jeftinijim televizorima. Ali mogu ti samo reci da ne znaci to sto si linkao.

I da, u krivu si za edge i dimming. Svi top modeli Samsunga su edge, Sony XE93 je takodjer edge. Fizicki je moguce i rezultat je jednak, ili cak i bolji nego neki FALD.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 19:17   #9983
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Nisu marketinske fore a i vecina high end televizora su edge modeli sa VA panelom. Inace IPS i direct led nikako ne idu zajedno jer ionako lose blokiranje pozadinskog osvjetljenja IPS panela je jos losije ako se led lampice nalaze iza panela pa dolazi do uzasnog black uniformity-a i DSE-a.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 19:19   #9984
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Ček sad...po nekoj logici edgelit ne može imati toliko precizan dimming kao full array, iz očitog razloga što po ostatku panela to svjetlo mora prolaziti nekim svjetlovodima. Može kontrolirati snagu rasvjete, ali to se mora negdje "razliti". Kako kontrolira dimming na određenom polju panela?

Kako je to onda high end rješenje?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 19:22   #9985
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Googlaj slim backlight drive od Sonya. Generalno je FALD bolji, da. Ali FALD je isto rezerviran za high end i nije NUZNO bolji od nekog naprednog edge rjesenja.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 19:25   #9986
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Vade_Darther Pregled postova
Nisu marketinske fore
Jesu u jeftinijim televizorima a gotovo nijedan nema pravi dimming nego je sve softver + frame dimming.

Direct LED ima vecu sansu za DSE da, iako ni to nije pravilo. Za tu klasu IPS + direct moze biti cisto fajn.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 19:25   #9987
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Ma dobro, pustimo sad high end modele. U svim tim low end i mid end TV-ima, nebitno kojeg proizvođača, imamo kao default DirectLED rasvjetu i IPS panel.
Poneki "jači" tu upadne s nekakvim local dimmingom i to je sve.

Sva ova ostala kemijanja se ne tiču te klase.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 19:28   #9988
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
X930E(XE9305) je dobio bolju ocjenu local dimminga(ocjena 7,0) od X900E(XE9005)(ocjena 6,5) na rtings.com iako je X930E edge led a X900E full array. Dakle potpuno je moguce imati bolje lokalno zatamnjenje na edge nego na full array-u samo je takva izvedba puno skuplja.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 19:29   #9989
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
OK ljudi tek mi sad ništa nije jasno
Što onda da gledam VA s Edgeom ili nije bitno u ovom cjenovnom rangu?
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
PusA je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 19:30   #9990
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ma dobro, pustimo sad high end modele. U svim tim low end i mid end TV-ima, nebitno kojeg proizvođača, imamo kao default DirectLED rasvjetu i IPS panel.
Poneki "jači" tu upadne s nekakvim local dimmingom i to je sve.

Sva ova ostala kemijanja se ne tiču te klase.
Direct LED televizori sa IPS panelom su smece. Tocka. Vozdrica.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na