Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.08.2011., 13:00   #1891
Red_Baron
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Citiraj:
Autor klokan057 Pregled postova
Hmm.a jel im nije bila fora da ti "odjave brzinu" a ostave promet pa ti sljedeci mjesec zabibere naknadu za flat iako se nisi niti jednom ulogirao s njihovim pass-om?
ja bih radije papir na kojem pise da mi je totalno ukinut tcom account(brzina,promet,naknada za liniju....)
Pretplatua za telefon i maxadsl t-comu se prikljucenjem na bnet automatski prekinila i za taj mjesec platis samo dio pretplate ovisno koji je dan u mjesecu. Za promet moras sam otic do t-coma i ukinit racun, a mislim da ti se tu placa cijeli mjesec/paket pa probaj to napravit do kraja prethodnog mjeseca. Ili nazovi szk i sve pitaj
Red_Baron je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2011., 10:31   #1892
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Jel misli Bnet prosirit dostupnost interneta? Od Velike gorice sam 5 km, a od Zagreba 7 km i jedino sto imam na raspolaganju je Tcom, a kod Bneta za valjda istu cijenu mogu imat duplo vece brzine...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2011., 10:45   #1893
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor kolpamorta Pregled postova
s Obzirom da imam namjeru preći na B-net (oni su mi jedina opcija trenutno) sa T-coma zbog smanjenja troškova htio sam vidjeti kad je najzgodniji periodu u mjeseecu za recimo prijavit se B-netu a odjavit T-comu da mi se ne dogodi da dobijem 2 računa u toku mjeseca od oba ISP-a. Ne znam kakva su vaša iskustva pa molim za savjet.
Unaprijed zahvaljujem!
Pazi sa otkazivanjem interneta.
ja sam potpisao za bnet sredinom 5 (petog!!) mjeseca i jos nitko nije dosao istalirati. kao imaju problema sa izgradnjom infrasktukture.
Ali bitno da je gospon i bnet preporucio da otkazem telefon i internet do kraja 5 mjeseca, pa kao par dana bez neta i telefona..
Sva sreca pa sam provjerio u t-comu i naplacuje se ovisno o broju koristenih dana, jedino za paket neznam.
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2011., 02:09   #1894
Red_Baron
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
a kod Bneta za valjda istu cijenu mogu imat duplo vece brzine...
Hmm..
Red_Baron je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2011., 22:27   #1895
freez
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
bnet na wlan

Pozdrav,

imam bnet-ov zicani internet i gigaset sx763 wlan ruter. Zelio bih ih spojiti tako da se spajam preko wlan rutera na net,ali sam totalni noob u tome.

Pa ako netko ima volje napisati kako se to radi ili ako vec ima negdje opisano neka stavi link bio bi jako zahvalan.

Unaprijed Hvala!
freez je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2011., 19:39   #1896
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Kako mi je Bnet postao dostupan u svim mogucim oblicima, mislim prijeci na njihov 3D paket sa t-coma.
Jos jedan plus je to sto mogu dobiti onu Xcarnet shemu....znaci ok cijena.
Ono sto me zanima je to da kada usporedujemo internet (brzina/stabilnost) i MaxTV od t-coma sa ovime od Bneta, dali je Bnet bolji ili je sve to isti jarac?
Po brzinama je Bnet ocito bolji, ali me najvise zanima kakav im je onaj osnovni TV paket u odnosu na osnovni MaxTV paket?
I kod t-coma imam onaj najosnovniji MaxTV, a i kod Bneta bih imao najosnovniji paket programa bez ikakve doplate za neke posebne kanale pa me zanima tko ima bolji izbor programa?
Ako zanemarimo Xcarnet, koliko me na kraju ispadne taj 3D paket zajedno sa mjsecnim rentanjem Wlan routera te koji router isporucuju?
Dvoumim se zato sto nisam nikada imao problema sa t-comom, ali me ovo cjepkanje troskova po racunima, visoke cijene i spor net lagano izluduju.
Ok, sto se tice neta dobijem koliko platim no opet mislim da je t-com preskup pa me zanima kakav je Bnet te dali je bolji/jeftiniji i dali se isplati prijeci?

Hvala!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2011., 23:48   #1897
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
A gdje si ti to da ti je sad i bnet postao dostupan?
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2011., 22:12   #1898
Bublicaa
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 4
Pozdrav,

imam slijedeći problem: živim u podstanarskom stanu u koji sam se nedavno uselila i dogovorila sam sa stanodavcima da ću uzeti B.net 2D (Internet + telefon). Oni su prije kojih tjedan dana bili i potpisali ugovor, no žena im je tamo rekla kako će priključak (zbog toga što počinju priključivati od 1.9. jer ne rade ljeti :| ) biti kroz mjesec dana.

A problem je u tome što meni internet (za telefon lako) treba NAJKASNIJE do 20.9. zbog posla. Dapače, neophodan mi je. Mislim, kroz mjesec dana može biti i 2.9., ali ne vjerujem.

Postoji li kakav provjeren način za ubrzavanje procesa uključivanja na net?

Hvala unaprijed na sugestijama.
Bublicaa je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2011., 10:40   #1899
zlatko031
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
zna li netko na koji način ovi iz bneta vrše kontrolu modema, priključaka i svega ostaloga. naime,ja sam imao 3d paket ali kad sam ga odjavio i ostao samo na netu ostao mi je signal za tv, tako da sada već dosta dugo gledam bentov analogni program,bez plačanja. od prijatelja sam nedavno donio bnetov modem,jer on ima prošireni digitralni paket i ovaj prima signal i spajam se na internet bez problema. zanima me dali ovi iz bneta mogu skužiti ili ikako otkriti da imam internet i tv, i dali mi mogu poslije naplatiti korištenje za ovo vrijeme korištenja?
zlatko031 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2011., 10:51   #1900
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
ne, ne mogu ti naplatiti uslugu koju nisi trazio, tu te stite agencija za zastitu korisnika i HAKOM. vjerojatno im je jednostavnije bilo ugasiti racun sa autentifikacijskim podacima za telefon i ostaviti tv/net signal nego te prespajati.
preporuka - uzivaj dok je tako,)
__________________
Rebellion je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.09.2011., 11:15   #1901
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
@Bublicaa
baš čudno, ja sam naručio istu uslugu u ponedjeljak i operater mi je rekao da će mi se javiti kroz 7-10 dana kako bi rješili priključak
@zlatko031
ne mogu ti ništa naplatiti, njihov je problem što ne mogu razdvojiti internet od tv signala... tj. imaju oni neke filtere koje montiraju ali oni ne funkcioniraju baš najbolje pa ih moraju skinuti nakon nekog vremena zbog smetnji koje se javljaju kod usluge koju plaćaš... ovo je provjereno jer već 3 godinu imam xcarnet internet i uredno gledam i njihovu kabelsku bez ikakve naknade...
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2011., 11:29   #1902
LynkS
Registered User
 
LynkS's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
nwm

Zadnje izmijenjeno od: LynkS. 01.09.2011. u 16:56.
LynkS je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2011., 11:17   #1903
Vermox
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
jel ko u zadnje vrijeme uzimao hd paket?kolko se ceka od potpisa ugovora da ti dostave prijemnik?
Vermox je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2011., 16:03   #1904
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
Evo sam dobio prekjučer Bnet 2d paket tel+net. Telefon kao radi mogu slat pozive al ne mogu primat još, valjda neki problem oko prijenosa broja trenutno. Net brzina 16Mbps i preko dana to varira al uglavnom je od 11-15Mbps čim je od 21-0:00h brzina pada od 40-50% od 16Mbps.E sad čuo sam te probleme s Bnetom al hebiga t-scum mi je bio preskup.
Frendovi isto imaju Bnet i nemaju tih problema iako im je veza 8Mbps i mjerenja su im Ok kakva trebaju i tokom večeri. No primjetio sam da oni imaju svi odreda Scientific atlanta modeme dok ja ima Thompsona. E sad da li bi to moglo bit problem ne znam al su mi inicijalno serviseri rekli da bi problem mogao bit u modemu.Znam da oni globalno imaju problema sa infrastrukturom no recimo do moje zgrade je dovedena nova instalacija, optika.U zgradi nas samo par 2-3 ima Bnet interenet itd. Kakva su vaša iskustva glede ove priče s modemima?
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2011., 16:24   #1905
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor kolpamorta Pregled postova
Evo sam dobio prekjučer Bnet 2d paket tel+net. Telefon kao radi mogu slat pozive al ne mogu primat još, valjda neki problem oko prijenosa broja trenutno. Net brzina 16Mbps i preko dana to varira al uglavnom je od 11-15Mbps čim je od 21-0:00h brzina pada od 40-50% od 16Mbps.E sad čuo sam te probleme s Bnetom al hebiga t-scum mi je bio preskup.
Frendovi isto imaju Bnet i nemaju tih problema iako im je veza 8Mbps i mjerenja su im Ok kakva trebaju i tokom večeri. No primjetio sam da oni imaju svi odreda Scientific atlanta modeme dok ja ima Thompsona. E sad da li bi to moglo bit problem ne znam al su mi inicijalno serviseri rekli da bi problem mogao bit u modemu.Znam da oni globalno imaju problema sa infrastrukturom no recimo do moje zgrade je dovedena nova instalacija, optika.U zgradi nas samo par 2-3 ima Bnet interenet itd. Kakva su vaša iskustva glede ove priče s modemima?
ja isto imam Thompsona već 9mj i apsolutno nikakvih problema...bar što se tiće routera...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 08:52   #1906
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
Dakle nova situacija i problem . Dođem jučer doma navečer i net ne radi ništa ne radi u biti. Popodne sma prijavio kvar odnosno da telefon se još ne može dobiti a može se birati prema vani.Valjda prijenos broj nije još obavljen??Imam Thompson modem za tel i net 2d paket+moj router Canyon WF 514 sa Edimax firmom koji je već iskonfiguriran od prije i koji je radio super.Canyon je spojen preko WAN na modem i ta kombinacija je radila 2 dana super od kada sam dobio bnet.Kontaktirao sam bnet no nisam dobio odgovor u međuvremenu. E sad dali je moguće da su oni nešto prčkali po modemu i sjebali jer ja ništa nisam dirao recimo prebacili modem iz bridge u router mode i sl?. U modem mogu uć uz pomoć adrese 192.168.100.1 međutim ne mogu mjenjat ništa jer su tamo samo općenite informacije.
Čudno mi je bilo da je to iz prve proradilo s obzirom da je scope adresa na mom routeru 192.168.2.1 pa nadalje. Kasnije samo namjestio na routeru isti scope adresa kao i na modemu no i dalje nije radilo. Canyon se veže na modem u software pomoću opcije Dynamic IP ovaj klonira host name i MAC adresu modema i to je to. Međutim sad mi ta opcija ne pomaže i ne mogu ništa napraviti.

Ima li tko kakvu ideju šta napraviti dok čekam odgovor bnet i tehničare?
Ako je probelm u routeru što od routera preporučate da uzmem?

Hvala unaprijed na odgovorima jer sam polako al sigurno očajan sa startnim problemima i Bnetom. Već vidim da ću morat 2g. s njima kuburit (((((
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 09:57   #1907
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Jel te zeza Canyon ćeš lako provjerit, ugasi sve - spoji pc direktno na cab. modem - pali,
također probaj ugasi sve - upali Canyon i pc i nek izađu na "režim" - sad tek upali cab. modem.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 10:10   #1908
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
Dakle modem sam po sebi radi kad je sam na PC-u. Preko Canyona kad je spojen to ne radi.Šta ti znači "režim"?
Brine me šta je ta kombinacija radila 2 dana bez problema i da ništa ne diram "puklo" je.
Nego jel spajam modem na router uz pomoću dynamic Ip opcije ili preko static IP-a? Čitao sam neke kombinacije na netu pa mi sad ništa nije jasno?
Kažu mi u bBnetu da je modem standardno u router modu a ne bridge modu pa mi nije jasno kako je ta kombinacija uopće mogla radit?
Uglavnom nazvao sam ih do sad 10 puta bio u centru i vrte me u krug. A problem telefonije i sporog neta iza 21:00h navečer da i ne govorim ((.
Sad mi je prioritet riješit vezu router+modem.Svaka pomoć je dobrodošla.

Zadnje izmijenjeno od: kolpamorta. 08.09.2011. u 10:17. Razlog: dopuna teksta
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 10:43   #1909
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
nek izađu na "režim" > sačekaš da se full inicijaliziraju, kao kod pc i routeru treba neko vrijeme.
Kada je pc direktno na cab. modemu vidi koju je ip adresu dobila mrežna, možeš i CMD > ipconfig /all
U principu Canyon bi trebao biti u dynamic Ip modu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 10:58   #1910
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
koliko sam gledao jer sad nisam pri sustavu da sve probam al mrežna stalno dobiva adresu koja je od routera a ne od modema u svim kombinacijama. probao sam i ipconfig /renew ipconfig /release i manualno setirat adrese al nije išlo.
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 11:02   #1911
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Nemože biti ako je spojen samo cab. modem - pc, tada vidi koju ip adresu dobije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 11:13   #1912
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
ne mislio sam kad je sveskupa spojeno.
Pokušat ću sve to čim doma dođem dakle da rezimiram:

modem je na :

192.168.100.1 i tu ne mogu mijenjat ama baš ništa
Spojit samo router na PC i namjestiti 192.168.100.2 za WAN a za LAN adrese mogu ostavit kako je. One su u range-u 192.168.2.100-192.168.2.200.

Odspojit sve. Upalit samo PC i router i čekat da uđu u režim pa tek kasnije modem. U routeru namjestiti dynamic IP i pokupit od modema Host name i clone MAC adrese i to bi trebalo radit jel tako?
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 11:19   #1913
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Da ali, kada namjestiš / odabereš Dynymic IP onda ne definiraš manualno WAN adresu routera, također probaj ugasit DHCP Server a ako bude trebalo na pc ćeš morat postavljat fiksne ip adrese.
Prvo odradi ovo iz posta poviše.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 11:22   #1914
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
Hvala puno na savjetima probam pa se javim kako je prošlo!
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 11:56   #1915
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
hmm naletio na slijedeći post na forumu:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=310420

ne izgleda dobro jer odgovara 48H reconnectu
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 18:35   #1916
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
sve sam probao ne radi očajan sam ne znam šta napravit više??
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 19:28   #1917
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Nema druge, posudi negdje neki drugi WAN Router, imaš više o tome u ovoj i drugim temama, neki routeri imaju blema u kombinaciji sa cab. modemima.
Također trebaš utvrdit jel njihov cab. modem podešen u Bridge ili Router mode rada.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 23:50   #1918
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
a izgleda da je Canyon router bye bye u ovom slučaju iako radi al ne u ovoj kombinaciji. Probali smo Zyxel router Zywall 2 plus i za sad nakon mučenja radi . Moram nabavit novi router za spojit na modem pa ako netko ima kakav prijedlog nek se javi.
Adresa routera je 192.168.1.1, DHCP ugašen na njemu, WAN IP Address Assignment= Get Automatically from ISP.Modem je i dalje na 192.168.100.1. Koliko su mi rekli njihov modem je u router modu. PC je na fiksnoj adresi: 192.168.1.5, gateway 192.168.1.1, DNS ovi uneseni, dreambox je istona 192.168.1.10. Ne znam kako al to trenutno radi ..

Moram novi modem nabavit jer je ovja bio testni i ne wifi. Svaki prijedlog je dobrodošao.
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 15:56   #1919
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Bio je danas u zgradi lik iz Bneta, hoce uvest svoje zice. Ja sam u Zvonimirovoj inace.
Zvuci primamljivo, ako uvedu svoje zice ne bi trebalo bit problema sa internetom? Mislim na ovo variranje brzina itd.
Trebam jos razgovarat sa ovom zenom koja je predstavnica stanara pa da skuzim sta je sve lik reko.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 22:12   #1920
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Navikni se kad ih uzmeš da ćeš imat problema sa internetom bar je tako u mom kvartu i još par za koje znam da je isto imaju problema navečer se netom, uspori se za duplo (govorim o ovim do 16Mbps) i ping poraste da je to užas, evo i sam sam svjedok inače imam do 16Mbps (screenshot dole) žalim se na internet doslovno od kad ga imam znači od početka 2011 zadnjih dva mjeseca mi je brzina bila dobra i nije bilo padova navečer, prije tog su mi bili tu tehničari iz bneta i pokazao sam im screenshotova pun folder koje sam imo od kad do kad i kolko sam bilježio u notepadu i uzimo screenshotove brzina, al kako oni kažu moraju zapisat šta su vidili kad su došli,a vidili su to da mi je brzina bila dobra što sam i ja vidio, no 5 minuta prije nego su došli se brzina se popravila :S nevjerovatno i ostavio sam ja u tabu tu lošu i reko kad dođu ću opet stisnut i pokazao sam im i ovu staru no kao što sam reko zatekli su ovu zadnju dobru i zapisali da nema nikakvih problema (srećom pa nisu naplatili nego su na svoj trošak došli jel kao što rekoh žalim se predugo pa da vide u čemu je problem kažu), al dobro imao sam folder pun screenshotova loših brzina i kolka su im trajanja bila pa sam pokazo, na što je tehničar reko nama su mjeranja dobra tako da ne vidimo problem, ali od tad mi je nekim čudom bila dobra brzina, 2 mjeseca je bila dobra pa evo sve do sad. Evo kako mi je sad u večernjim satima, to zna nekad trajat sat dva nekad pola sata ovisi...

brzina

Nemogu reć sa sigurnošću da će i tebi bit isto, al eto ostale kolege koji nisu čak u istom kvartu ko i ja, a i ovi koji jesu imaju istih ovakvih problema navečer.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 12.09.2011. u 22:25.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na