Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2019., 13:44   #1231
Nevaljala
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Moze neka prepruka za zemaljsku trgovinu sa relativno kvalitetnom LED trakom od 5m (cca 3000 K) i sa dobrim izborom kanalica za trake?
Ima trgovina Art rasvjeta, vidim da si iz zg i imaju fizičke trgovine na više lokacija pa si odaberi najbližu (meni najbliža u maksimirskoj)...
Nevaljala je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 14:40   #1232
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jel ima tko slučajno (hitno, danas) doma da mu stoji 12V 60-100W napajanje, u metalnom kucistu?

Plaćam i dolazim po njega.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2019., 03:36   #1233
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
da li netko ima preporuku za dobre kvalitetne led žarulje sa E27 grlom te višegodišnjom garancijom uzeo bi philips, ali sa garancijom od 2 godine baš mi se ne mili. Obične žarulje ne Smart kao i white warm boja.

Zadnje izmijenjeno od: intel freak. 26.09.2019. u 03:42.
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2019., 08:40   #1234
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2019., 18:30   #1235
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
ne znam baš za te samsung led žarulje evo citat iz jednog drugog foruma

"
Bok,
koju LED žarulju staviti u plafonjeru? E27 grlo, snaga do 20W (do sad sam imao 17W, 1800lm i bila mi je ok). Dvije VTAC-ove ledice su mi krepale u roku par mjeseci, a nije da mi je cijeli dan svijetlo upaljeno.
Jel postoje neke posebne LED žarulje koje idu u plafonjeru?"


"Ovo je smeće. Barem ove sa Samsung čipom
Naručio 5 komada.. 15, 17wW kombinacija.

1. Jedna došla deformirana (deformiran priklljučak) - svaka čast njim iz Chipoteke jer su mi poslali dostavnu nazad i expresno zamjenili (u 3 dana oba smjera)
2. Sve do jedne su treperuše (dakle skužiš ako gledaš pozorno ili preko kamere)
3. Nakon tjedan dana jedna treperi ko žmigavac na autu kada jedan iz serije krepa. Počne tako treperit nakon 5 min rada. Dok je hladna radi ok.

Uglavnom loše iskustvo. Zmjeniti ću i tu. Ali eventualno ih možeš vani staviti. Ne preporučujem ništa ozbiljnije raditi pod njima ili u prostoriji u kojoj boraviš.

Možda su klasične bez Samsung čipa bolje? Da tražim sad kad reklamiram žmigavac običnu?"


računao sam isplativost mi je negdje 1 godine nakon toga dobit u vezi el. energije pa garancija od 2 godine mogla bi proći samo moram naći trgovinu koji je u blizini radi promjene ne isplati se poštom
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2019., 20:10   #1236
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Za plafonjere imaš ove module > https://www.bauhaus.hr/elektro/zarulje/led-zarulje.html
https://www.bauhaus.hr/elektro/zarul...8w-6500-k.html
makneš E27 grlo i spojiš modul,
ima negdje u temi kad sam stavio 3 kom (kuhinja, hodnici), od tada rade bez problema,
izaberi šta ti više paše po snazi i boji,
ovih 6500k nije plavo nego baš bijelo,
ispod ovog od 24W možeš operaciju radit
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 26.09.2019., 20:45   #1237
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
budem pogledao dok ću sljedeći put ići bauhaus koliko se grije da li bi se moglo to samo s magnetom na neki lim koji je na knaufu?
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2019., 21:03   #1238
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Ja sam unatrag nekoliko godina bio kupio Philips žarulje u art rasvjeti. Baš sam sada pogledao stare narudžbe, uzeo sam bio 8 komada u siječnju te lipnju 2017te i od tada su u upotrebi. Jedna je riknula, ostale rade za sada OK. Dvije su "candle" ostale su "bulb", raštrkane po stanu i stepeništu, tako da neke rade duže sati u komadu a druge se pale na kratke intervale.

Web shop im je, blago rečeno, banana. https://rasvjeta.info/rezultati/eyJr...ImNvcmVwcm8ifQ

Moje iskustvo s ovim i ovakvim žaruljama je da rikne driver. Imam desetak raznih, uglavnom kineskih kineskih žarulja koje su pokrepale tokom godina; kada sam LED spajao na napajanje, pokazalo se da svaka osim jedne radi OK. Problem je što je svaka na svojom nekom naponu 15-35V pa je to malo nezgodno za iskoristit.

Inače, daleko najnekvalitetnija žarulja koju sam kupio je bila neka Globo iz Peveca. Imale su poluvalno ispravljanje, neki filterčić unutra i vozi. Riknule nakon pola godine. Niti jedna kineska kineska koju sam kupio nije bila toliko brižna.

Ovdje sam spomenuo ovo neko riješenje koje se za sada pokazalo vrlo dobro, uz neka određena ograničenja, prije svega u vidu zamjene postojećih rasvjetnih tijela te smješanje ispravljača. Do sada mi niti jedna od tih "žarulja" nije riknula, dvije takve (svaka sa 4 "žarulje") rade kakvih 12h na dan već skoro godinu dana i dobro to izgleda za sada.

http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1229
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 00:16   #1239
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Ako je knauf u igri možda da izbaciš klasičnu plafonjeru i "ukopaš" ugradbenu, npr:
http://www.ellabo.hr/pd/downlight-sv...0009/g/24/l/HR
https://www.nabava.net/ugradbena-ras...ijena-83491451
https://www.nabava.net/ugradbena-ras...ijena-65240511
vjerojatno je lakše fino otvoriti pravokutni otvor nego okrugli
svakako probaj viditi upaljeno prije kupovine da vidiš boju i intezitet svjetla.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 01:52   #1240
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
gledam na žarulju zato jer ovo krepa moram sve nositi na garanciju dok žarulju ili bacim ili dok se skupi pošaljem
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 06:52   #1241
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
očigledno da ove s samsung čipom su loše... ili nemaju samsung čip, ili su fakat loše... ja ih osobno nemam, nego sam mislio da ne mogu biti loše. kad nude 5 godina garanciju.

ja osobno imam od ovog proizvođača: http://www.led-sole.hr/hr/

znači na cca 10 kupljenih, jedna krepa nakon nekog vremena. ostale rade normalno već cca 2 godine...

čak imam još jednu s ebay-a onu kukuruznu, sigurno 4 godine radi
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 16:41   #1242
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Onda gore spomenuti moduli ...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 18:43   #1243
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
E imam i ja tu jednu kukuruznu E14, teško smeće ali radi još uvijek. To je bila u biti prva led koju sam kupio na ebay.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 19:47   #1244
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,356
Zna li netko, moze li se Ikein sustav pametnih zarulja koristiti bez onog njihovog daljisnkog? Znaci direktno preko mobitela kroz hub?
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 20:37   #1245
Hazl113
Registered User
 
Hazl113's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ja sam unatrag nekoliko godina bio kupio Philips žarulje u art rasvjeti. Baš sam sada pogledao stare narudžbe, uzeo sam bio 8 komada u siječnju te lipnju 2017te i od tada su u upotrebi. Jedna je riknula, ostale rade za sada OK. Dvije su "candle" ostale su "bulb", raštrkane po stanu i stepeništu, tako da neke rade duže sati u komadu a druge se pale na kratke intervale.

Web shop im je, blago rečeno, banana. https://rasvjeta.info/rezultati/eyJr...ImNvcmVwcm8ifQ

Moje iskustvo s ovim i ovakvim žaruljama je da rikne driver. Imam desetak raznih, uglavnom kineskih kineskih žarulja koje su pokrepale tokom godina; kada sam LED spajao na napajanje, pokazalo se da svaka osim jedne radi OK. Problem je što je svaka na svojom nekom naponu 15-35V pa je to malo nezgodno za iskoristit.

Inače, daleko najnekvalitetnija žarulja koju sam kupio je bila neka Globo iz Peveca. Imale su poluvalno ispravljanje, neki filterčić unutra i vozi. Riknule nakon pola godine. Niti jedna kineska kineska koju sam kupio nije bila toliko brižna.

Ovdje sam spomenuo ovo neko riješenje koje se za sada pokazalo vrlo dobro, uz neka određena ograničenja, prije svega u vidu zamjene postojećih rasvjetnih tijela te smješanje ispravljača. Do sada mi niti jedna od tih "žarulja" nije riknula, dvije takve (svaka sa 4 "žarulje") rade kakvih 12h na dan već skoro godinu dana i dobro to izgleda za sada.

http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1229
Meni preko 5 god. rade 2 Philips LED-ice (CorePro 9.5W.60W) kupljene u Art Rasvjeti. Obje rade denevno oko 2 sata. Cijena im je bila 50kn. Odavno su se isplatile. I tada je bila njihova garancija 2 god. Danas su PH LED žarulje iste jačine upola jeftinije. U tih 5 god. svima preporučam PH LED žarulje i do sada nisam čuo da je nekome riknula. Sve druge su slabije kvalitate, od Osrama pa nadalje. Sa V-TAC žaruljama isto nemam problema. I da, slažem se, LED driveri prije odlaze nego LED chipovi i to Elektrolitski kondenzator. Rijetko tko ugrađuje vrhunske kondenzatore, jer nije isplativo. A radni vijek od 15.000 sati teško da će ijedna izdržat osim ako radi non stop, ili barem 8 sati dnevno.
Hazl113 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 14:07   #1246
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Pozdrav. Nekaj gledam da bih si ispred ulaznih vrata stavio svijetlo na senzor i na zid od garaže da mi osvjetljava dvorište

E sad, jel postoje žarulje sa solarnim punjenjem (bez provlačenja kablova itd.) snage, 60-80w?
Gledam nekaj tipa ovak.

https://www.bauhaus.hr/elektro/vanjs...-antracit.html

U biti, gledal sam one led reflektore, al sad nekaj razmišljam da bih uzeo bežično, tj ove solarne lampe bez potrebe za kablovima i tim stvarima..
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 15:09   #1247
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Ideja je dobra samo preskuuupo (kao i obično iz te trgovine), vani je vjerojatno 10x jeftinije.

Računaj da je konkretni model više "da bi vidio stazu / put" nego da ti vidiš nekoga na tom putu ili dvorištu > 320 lm > slabašno.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 15:45   #1248
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Optonica E27, 18W, 1440 lumena. Rijetke su E27 žarulje sa 1400 i više lumena, ili su preskupe, ova je jedna od rijetkih jeftinih.



Sada sam ju isprobao i prvi dojam mi je odličan. Na jednoj V-Tac od 15W sam golim okom uspio skužiti treperenje tako što sam brzo okretao glavu lijevo-desno, ova optonica mi pak izgleda ok.


Zašto po trgovinama ima više u ponudi ovih do 12W nego jačih ?

Šta ljudi po sobama stavljaju slaba svijetla ? ili imaju lustere pa nakrcaju 3-4 ove slabije...
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 16:22   #1249
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Optonica E27, 18W, 1440 lumena. Rijetke su E27 žarulje sa 1400 i više lumena, ili su preskupe, ova je jedna od rijetkih jeftinih.



Sada sam ju isprobao i prvi dojam mi je odličan. Na jednoj V-Tac od 15W sam golim okom uspio skužiti treperenje tako što sam brzo okretao glavu lijevo-desno, ova optonica mi pak izgleda ok.


Zašto po trgovinama ima više u ponudi ovih do 12W nego jačih ?

Šta ljudi po sobama stavljaju slaba svijetla ? ili imaju lustere pa nakrcaju 3-4 ove slabije...


Kolko kosta i gdje?
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 17:00   #1250
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor DSA Pregled postova
Kolko kosta i gdje?

https://neutrinomobile.hr/optonica-l...ela-14333.html


Ima hladnog, toplog i prirodno bijelog svijetla. Ja sam bio naručio ove prirodnog, takve mi najviše pašu.


Cijena im stoji 18 kuna, ali sad gledam tu svoju zadnju naruđžbu iz srpnja, pdv 25% naplate kasnije, i dostavu 25kn. Tako da mi je dvije žarulje s dostavom i pdv došlo 61 kn. Što je opet ok cijena, ipak su dosta snažne. Za trajnost nemam pojma, jer sam ju sada samo isprobao, ali to je i tako dobrim dijelom stvar sreće.


Svijetli otprilike jako kao susjedne Canyon od 15W, koje obećaju 1550 lumena. Te canyon se više ne prodaju.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 06:24   #1251
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Kako ti te svijetle po jačini u odnosu na vtac?
Vtac imam doma par komada i nekako mi slabo to svijetli u odnosu kako su deklarirane.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 07:55   #1252
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Kako ti te svijetle po jačini u odnosu na vtac?
Vtac imam doma par komada i nekako mi slabo to svijetli u odnosu kako su deklarirane.

V-Tac imam od 15W i deklarirane su na 1500 lumena.

Baš sam umjesto te stavio jučer na kratko u hodniku optonicu od 1440 lumena. Optonica mi se činila da jače svijetli, samo mi je malo teže procijeniti jer je ova vtac puno hladnije boje svijetla. Uglavnom prije bih rekao da je optonica jače svijetlila nego jednako, slabije nije sigurno. A da ne govorimo da mi ta v-tac treperi, i da sam ispočetka primjećivao to, sad sam se nekako privikao, ali nije to to, jer kužim da mi zamara i iritira oči, jedva se čekam maknuti iz zone hodnika sa tom žaruljom.


Ne znam šta je tu toliko popularna ta jadna V-Tac, pa da su jedine na tržištu vratio bih se radije na nešto što nije LED nego na tu V-Tac....to sam ih bio kupio prvi i zadnji puta.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 12:24   #1253
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Samo jesu li te jače samo hladno bijele?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 12:29   #1254
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
V-Tac imam od 15W i deklarirane su na 1500 lumena.

Baš sam umjesto te stavio jučer na kratko u hodniku optonicu od 1440 lumena. Optonica mi se činila da jače svijetli, samo mi je malo teže procijeniti jer je ova vtac puno hladnije boje svijetla. Uglavnom prije bih rekao da je optonica jače svijetlila nego jednako, slabije nije sigurno. A da ne govorimo da mi ta v-tac treperi, i da sam ispočetka primjećivao to, sad sam se nekako privikao, ali nije to to, jer kužim da mi zamara i iritira oči, jedva se čekam maknuti iz zone hodnika sa tom žaruljom.


Ne znam šta je tu toliko popularna ta jadna V-Tac, pa da su jedine na tržištu vratio bih se radije na nešto što nije LED nego na tu V-Tac....to sam ih bio kupio prvi i zadnji puta.
Nisam primijetio titranje na vtac ledici. Možda ovisi kako pogodiš.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 12:37   #1255
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Znam da uletavam kao jelen, ali možda nekom pomogne.

Sve svoje "žarulje" za kuću / stan sam pokupovao u Elmarku (https://hr.elmarkstore.eu/led-svjetiljke-category3), sigurno preko njih 50-60 ukupno, od E27, E14, GU10 do G13 LED cijevi, a do sada mi je u dvije godine samo jedna riknula, i to u kupaoni odmah blizu tuš kabine (vjerojatno od vlage), ali nju sam bez problema zamijenio pod garancijom.

Uglavnom, tu je u pitanju Elmark ili Stellar brand, isti kaco u pravilu, ali Elmark daje godinu dana veću garanciju ako se ne varam (2 vs 3 godine).
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 16:21   #1256
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Samo jesu li te jače samo hladno bijele?
Napisao sam u jednom postu prije da Optonica ima 3 izbora topline svijetla žarulja, i da sam ja kupio neutralnu toplinu, znači zlatna sredina.


Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nisam primijetio titranje na vtac ledici. Možda ovisi kako pogodiš.
Možda sam slučajno potrefio, ali nemam im potrebu više ikada dati šansu.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 19:50   #1257
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Zašto ne staviš neki kondenzator paralelno sa žaruljom ili LED-icama? Moje isto trepere, skuži se kad hodam ili mrdam rukama. Treba samo staviti neki s većim otporom, ne ESR i slične.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 21:09   #1258
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Zašto ne staviš neki kondenzator paralelno sa žaruljom ili LED-icama? Moje isto trepere, skuži se kad hodam ili mrdam rukama. Treba samo staviti neki s većim otporom, ne ESR i slične.

Ma daj, zašto samo kondenzator, ugraditi kamere, detektor pokreta, i automatski mitraljez. Mini klimu. I sve uz potrošnju 1W na godinu rada.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2019., 07:51   #1259
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Sada sam zamijenio tu treperušu. Spremio sam ju za rezervu, a možda ju i bacim.



Moguće da sam se zaletio za V-Tac i pljuvanje po njemu, jer izgleda da je to bila jedna od led žarulja koje sam naručio sa Aliexpressa. Ništa nije pisalo na njoj, i to je ta treperuša. Zatim sam izvadio iz oramrića V-Tac kutijicu sa žaruljom unutra (15W), isprobao ju, svijetli jače i čini mi se da ne treperi. Također i tu na samoj žarulji ne piše ime proizvođača. Kutija nije mjerilo jer sam ja sve izmješao, kutije sa žaruljama unutra...


Uglavnom. Ta druga koju sam stavio djeluje dobro i jako svijetli, i nakon nje sam stavio Optonicu, tu su negdje, rekao bih izjednačeno svijetle.


Samo za optonicu da kažem još da na samoj žarulji lijepo piše ime firme i specifikacije, te da je žarulja duža koji centimetar dva od ove dvije prethodne koje sam mijenjao.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2019., 10:54   #1260
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Kako rješavate reklamaciju ako žarulja rikne prije vremena?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na