Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2020., 09:58   #991
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor Borealis Pregled postova
Još jednom hvala za korisne linkove. Nije sad ni lako odlučiti se što uzeti.
Imam i jedan romobil koji je u kvaru i kojeg nisu uspjeli popraviti u CityCooco servisu u V. Gorici pa sam sam naručio kontroler i gas-displej za njega.
Čekam da dođu. Ako to proradi OK. Ako ne onda će mi ostati baterija od 36V 10Ah pa bi to mogao biti razlog za uzimanje kita od 36 V
Sve se moze samo treba bit uporan i imati nesto dijelova za testiranje - ja sam djeci kupio i popravio par romobilčića .

Nego evo i prvih zvizdarija
https://www.vecernji.hr/vijesti/bori...obilom-1420161
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2020., 11:56   #992
Fiido
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 0
Pozdrav svima,
registrirala sam se najviše radi ove teme

Od nedavno sam vlasnica Fiido D2 el.bicikla. Do sada sam super zadovoljna, malac ide kao zmajček

Planirala sam naručiti dodatni punjač da imam jedan doma, drugi na poslu.
Našla sam na Banggoodu - LINK

Zanima me imate li kakve preporuke za još neke "bolje imati na zalihi" dijelove s obzirom na to da se dosta dugo čeka na dostavu?

Isčitala sam cijelu temu - Xiaomi, NikolaDS, pobro44, Anghx - imate li neke provjerene stranice/sellere od kojih naručujete dijelove?
I još samo jedno pitanje - gdje servisirate vaše Fidace?

Ova tema i vaša iskustva su mi bila super korisna kod odluke kupiti ili ne!
Fiido je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2020., 12:53   #993
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Pozz,

nisam imao u godinu i pol nijedan problem s d2 da bi morao u servis. Mana je zadnji blatobran, tj. mjesto gdje je zašarafljen, dobro je staviti pločicu metalnu tanku. Probušiti za šaraf rupu. S unutarnje strane staviti, da se sprijeci pucanje blatobrana na tom mjestu. Ili kupiti bolje blatobrane. Tamo se dosta savija, a taj zadnji blatobran nije neke kvalitete.

Stup volana jednom u 3-4 mjeseca zategnuti ako se čuje škljocanje. Kad krećeš s nule pomoći biciklu s pedaliranjem i doziranjem gasa ne odmah na full. Nadopunjavati ga nakon svake vožnje malo dulje, bolje to nego do nule ići.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2020., 13:19   #994
Fiido
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Pozz,

nisam imao u godinu i pol nijedan problem s d2 da bi morao u servis. Mana je zadnji blatobran, tj. mjesto gdje je zašarafljen, dobro je staviti pločicu metalnu tanku. Probušiti za šaraf rupu. S unutarnje strane staviti, da se sprijeci pucanje blatobrana na tom mjestu. Ili kupiti bolje blatobrane.

Stup volana jednom u 3-4 mjeseca zategnuti ako se čuje škljocanje. Kad krećeš s nule pomoći biciklu s pedaliranjem i doziranjem gasa ne odmah na full. Nadopunjavati ga nakon svake vožnje malo dulje, bolje to nego do nule ići.
Hvala na odgovoru!
Da, to za dopunjavanje sam baš tu na temi pročitala, zato sam i mislila uzeti još jedan punjač. Sada nosim u ruksaku pa punim kad dođem na posao (cca 8km), onda opet dopunim kad dođem doma.
Nije mi problem nositi punjač, nego što ako ga zaboravim na poslu/doma, hehehe.

I moram priznati da ne razumijem onaj njegov display. Baterija mi nestane kad dam ful gas (ok - to sam pročitala da je normalno, pojavi se opet kad pustim), ali ne kužim koliko je puna/prazna jer je uvijek ista, ne nestane ni jedna od crtica, a odvozila sam cca 8km.

Može samo upute kako zategnuti stup volana? Pretpostavljam spustiti volan kao da ga želim sklopiti, pa onda unutra zategnuti?

Fiido je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2020., 13:37   #995
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova

A gle, puno je tu faktora koji su utjecali na nesreću,... od toga da ovaj s romobilom vjerojatno nije praviše pazio (ako je upoće) do toga da babac od 90 godina više ne vidi dobro ni po danu, a ne u devet navečer
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2020., 14:07   #996
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Fiido Pregled postova
Hvala na odgovoru!
Da, to za dopunjavanje sam baš tu na temi pročitala, zato sam i mislila uzeti još jedan punjač. Sada nosim u ruksaku pa punim kad dođem na posao (cca 8km), onda opet dopunim kad dođem doma.
Nije mi problem nositi punjač, nego što ako ga zaboravim na poslu/doma, hehehe.

I moram priznati da ne razumijem onaj njegov display. Baterija mi nestane kad dam ful gas (ok - to sam pročitala da je normalno, pojavi se opet kad pustim), ali ne kužim koliko je puna/prazna jer je uvijek ista, ne nestane ni jedna od crtica, a odvozila sam cca 8km.

Može samo upute kako zategnuti stup volana? Pretpostavljam spustiti volan kao da ga želim sklopiti, pa onda unutra zategnuti?

Prva crtica najduže traje, do 10 km obično pa na više ako pedaliraš uz gas cijelo vrijeme. Preko 15 km tada. Da spustiti volan i u sredini onda vidiš imbus šaraf, ne znam koji je broj imbus šarafa, no veliki neki. A display taj je takav, kad se gas ne dira pokazuje pravo stanje.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2020., 14:13   #997
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Fiido Pregled postova
Hvala na odgovoru!
Da, to za dopunjavanje sam baš tu na temi pročitala, zato sam i mislila uzeti još jedan punjač. Sada nosim u ruksaku pa punim kad dođem na posao (cca 8km), onda opet dopunim kad dođem doma.
Nije mi problem nositi punjač, nego što ako ga zaboravim na poslu/doma, hehehe.

I moram priznati da ne razumijem onaj njegov display. Baterija mi nestane kad dam ful gas (ok - to sam pročitala da je normalno, pojavi se opet kad pustim), ali ne kužim koliko je puna/prazna jer je uvijek ista, ne nestane ni jedna od crtica, a odvozila sam cca 8km.

Može samo upute kako zategnuti stup volana? Pretpostavljam spustiti volan kao da ga želim sklopiti, pa onda unutra zategnuti?

Pravo stanje baterije je ono koje ti se prikazuje pod punim opterećenjem.

Najpametnije ti je bateriju prazniti do pola barem, idealno je do 30ak posto i onda nadopuniti do vrha.


Pritegni sve imbuse koje vidiš na volanu, i to je to što je više dijelova koji se pomoču, više je škripanja i potrebe za dotezanjem, tako je i kod mene na romobilu.
Ista stvar za bateriju vrijedi za romobil moj, ko i za taj bajk.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 11:32   #998
NikolaDS
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Fiido Pregled postova
Pozdrav svima,
registrirala sam se najviše radi ove teme

Isčitala sam cijelu temu - Xiaomi, NikolaDS, pobro44, Anghx - imate li neke provjerene stranice/sellere od kojih naručujete dijelove?
I još samo jedno pitanje - gdje servisirate vaše Fidace?

Ova tema i vaša iskustva su mi bila super korisna kod odluke kupiti ili ne!

Fiidu imam 2 godine, ca 4000 km prosao, nista nisam mijenjao niti servisirao.
Toči i vozi

Kao sto su ti drugi clanovi vec rekli, tu i tamo zategnem srednji stup volana, dopumpam gume i to je to.
Sto se tice pokazivaca stanja baterije, nemam pojma. Znam da ne pokazuje dobro i zapravo nikad ne znas kad ces stati, ali ne zamaram se. Dnevno prolazim 10 km, 5 do posla i 5 nazad (ima i uzbrdica, ozbiljnih) i kada se vratim doma, punim.
NikolaDS je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 11:44   #999
Fiido
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 0
Hvala na savjetima ekipa!
Stup volana dotegnut

Može još pitanje o kočnicama - škripe li vam?
Moje škripe, onako, recimo da mi ne treba zvonce, dovoljno je da malo zakočim, bacaju se ljudi
Fiido je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 13:12   #1000
NikolaDS
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Fiido Pregled postova
Hvala na savjetima ekipa!
Stup volana dotegnut

Može još pitanje o kočnicama - škripe li vam?
Moje škripe, onako, recimo da mi ne treba zvonce, dovoljno je da malo zakočim, bacaju se ljudi

Isto škipe. Na prvu sam ih posprejao necim tipa wd40, ali sad kad su opet počele škripati, odlucio sam da necu jer ono sto kazes, kad prikocis, ljudi me cuju, dok recimo zvonce skoro da ne percipiraju jer nije klasican zvuk zvona.
Medjutim kad kocnice zaroštaju, efekt je potpun
NikolaDS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2020., 13:22   #1001
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Fiido Pregled postova
Hvala na savjetima ekipa!
Stup volana dotegnut

Može još pitanje o kočnicama - škripe li vam?
Moje škripe, onako, recimo da mi ne treba zvonce, dovoljno je da malo zakočim, bacaju se ljudi
Da, škripe, al ti ti je do diskova i pakni, nek te ne zamara dok koči
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 13:44   #1002
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Jedino napraviti upgrade kočnica, neki su ugradili svakakve kombinacije. Ove mehaničke na fiidu odlično koče, no nekad zna zaškripati preglasno. To je tako, može samo gore biti s vremenom. Mijenjao sam nedavno pakne, tiše su bile nego original, ali čuje se
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 14:27   #1003
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Bas sam poceo proucavati Fiido modele i model D2/D2S izgledaju super! Ljudi vise manje savjetuju D2S jer nije samo jedna brzina. Moje pitanje je, vi vlasnici ili bivsi vlasnici navedenih igracki, gdje ste kupili? Izvana ili negdje u HR?
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 15:12   #1004
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
D2S u zadnjoj brzini je kraci omjer nego D2. Sada nema nigdje D2 praktički za uzeti, kriza je općenito s biciklima. Imaš D2S na geekbuying, doći će za 16 dana in stock ako im je vjerovati, presale je. Otišle su cijene gore, sad je 630 dolara, ja sam za 500 uzeo. Primjer 1.7. na saleu sam uspio za 620 dolara naručiti D4S, koji je veći bicikl, s brzinama, vecom baterijom i ekranom. D2 je odličnog dizajna.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 15:25   #1005
NikolaDS
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
D2S u zadnjoj brzini je kraci omjer nego D2. Sada nema nigdje D2 praktički za uzeti, kriza je općenito s biciklima. Imaš D2S na geekbuying, doći će za 16 dana in stock ako im je vjerovati, presale je. Otišle su cijene gore, sad je 630 dolara, ja sam za 500 uzeo. Primjer 1.7. na saleu sam uspio za 620 dolara naručiti D4S, koji je veći bicikl, s brzinama, vecom baterijom i ekranom. D2 je odličnog dizajna.

Nastavno na omjer brzina, da li to znaci da su D2 i D2S u konačnici isto brzi? Odnosno da li brzine kod D2S znace nesto u konacnoj brzini?
NikolaDS je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 16:25   #1006
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
S D2 sam mogao bez većih problema 32-33 zavrtit nakon što elektrika stane. Nisam posjedovao D2S, ali morao bi biti bolji za uspone uz pedaliranje i gas u nižoj brzini. Kažu da već na 22-24 vrtiš brzo pedale na D2S.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 08:18   #1007
webstar_007
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: zg
Postovi: 62
Ima netko iskustva s ms neutron n3? Moze se dobiti za nesto malo manke od 3000kn, 350w motor
webstar_007 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 17:57   #1008
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Čitam temu i ne vjerujem za ove zero romobile ha ha.. uglavbom na moru sam probao onaj city coco el skuter, čoperaki izgled i dopao mi se do jaja.. i tako u razgovoru sa ženom postignem kompromis da ga kupim. Idem čitat recenzije i tako to okolo i naletim na te romobile, zero 10x... i sad gledam ista cijena, ovaj skuter moram regat, romobil ubacim u auto i odpeljam kuda god hoćem. Kupio bi si radi posla.. 6 km do posla, 2 prelaska pruge, 0 uzbrdica.. bio sam spreman dat tu lovu za skuter, ali više nisam pametan nakon čitanja ove teme i gledanje tih zero modela.. kakva bi bila preporuka nekog korisnika skutera, ako ih ima, a kakva od ljudi šta imaju te romobile...
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 18:06   #1009
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
ja kupio neutron n2plus . al spremam se na zero 10x .. nebudeš fulao
mada sam na fejsu vidio neki dopis oko 10x romobila, i veli ekipa da se sprema još malo jači 10x sa 60V baterijama .. trenutni je 52V
dadoremix je online   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 21:35   #1010
webstar_007
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: zg
Postovi: 62
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ja kupio neutron n2plus . al spremam se na zero 10x .. nebudeš fulao
mada sam na fejsu vidio neki dopis oko 10x romobila, i veli ekipa da se sprema još malo jači 10x sa 60V baterijama .. trenutni je 52V
Jel si zadovoljan s neutonom? Cija je baterija nutra jel mozda znas?
webstar_007 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 21:44   #1011
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Baš mi je jedan čovjek danas u dostavi došao s zero 10x, mrcina od romobila. Kaže prosječno 50 km radi. A može i 30 u dual modu. Ima za kupiti 60v verzija već.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 22:54   #1012
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Ozbiljno sam razmišljao o Zero10x no nakon onoga u Splitu, nekidan, kad je izgorila hrpa motora zbog "navodno" neispravnog el. skutera nekako baš i nemam neko povjerenje u prometalo sa baterijama jer kad baterija plane to se ne gasi dok sama ne izgori
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 23:16   #1013
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Baš mi je jedan čovjek danas u dostavi došao s zero 10x, mrcina od romobila. Kaže prosječno 50 km radi. A može i 30 u dual modu. Ima za kupiti 60v verzija već.


Link za 60v?
dadoremix je online   Reply With Quote
Staro 06.08.2020., 06:12   #1014
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
https://www.funbikes.co.uk/p13393_ze...ectric-scooter

https://www.falconpev.com.sg/product...30090157916227

https://stonebluehobbies.com/product...draulic-brakes

https://revrides.com/products/zero-1...31389639049276

https://www.rideandglide.co.uk/produ...ctric-scooter/


https://electric-scooter.guide/revie...ro-10x-review/

u reviewu piše:

Now in 2020, multiple variants of the 10X have been introduced:

52 V, 18 Ah version with Syncpower batteries
52 V, 24 Ah version with L.G. batteries
60V, 21 Ah version with L.G. batteries

Vidim da ih ima po netu, čak neki nude 60v 28ah verzije.

Tko dostavlja do hrv ne znam, to je za istražit.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2020., 06:22   #1015
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Mali osvrt na e-bajkove i baterije.
Jučer opet Papuk, ktm sa bosch 400 w nije izdržao svih cca 36 km.
Merida sa nekakvom 500 w isto tako ali ona je otključana i vozač je najteži pa i nisam iznenađen.
Specialized Levo sa 500 w izdržao ali možda jer sam gasio na dijelovima staze.
Ako kome treba više info može i na pp.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2020., 09:10   #1016
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Baterije su jegena stvar - ima par dana slažem jednu istu od laptop članaka i na jednom mjestu sam pregrijao malo most koji ide preko plus strane i na malo mrdanja spoj na masu/oklop od iste baterije i iskrenje i dim za sekundu.
Toliko me me iživciralo da sam kasnije podbacivao komadiće dodatne izolacije na sve plus polove (ispod mostova) radi dodatne zaštite jer vibracije od romobila + loša distanca između mosta i oklopa baterije = vatrica


Također ne ostavljam punjenja preko noći i slično jer nikad ne znaš šta može zakazati pa ode sve u 3mp.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2020., 11:41   #1017
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 936
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Link za 60v?
Imao ih je citycoco u Velikoj Gorici, nazovi ih i provjeri jel ostao jos koji komad
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 11:55   #1018
Borealis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Jučer mi s Banggshita poslali D4s.
48. dan od naarudžbe

Zadnje izmijenjeno od: Borealis. 21.08.2020. u 12:17.
Borealis je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 11:16   #1019
Mario14
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Split
Postovi: 0
Evo ja se registrira jer me zanima elektricna bicikla preklopna kao fiido.. Dosta tih bika sam pogleda na internetu i cini mi se da je fiido za novac koji dajes dobijes dosta.. Interesira me fiido d4s..
Mario14 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 11:20   #1020
Mario14
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Split
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Borealis Pregled postova
Jučer mi s Banggshita poslali D4s.
48. dan od naarudžbe
Kakav je fiido d4s.. Jesi zadovoljan?
Mario14 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na