Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.11.2017., 23:51   #1
marko67
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: crikvenica
Postovi: 26
probook 4510s problem sa zvukom

pozdrav svima,
evo vec neko vrijeme imam problem sa zvukom na ovom vec pomalo starom laptopu, al jos uvijek sluzi svrsi.
rijec je o tome da zvuk kad radi radi super, al ako taknem mricu jace laptop, pogotovo ostale dijelove okolo tipkovnice, zvuk prestane radit.
onda ga mogu dobit nazad jedino ako uspavam lap, pa ga opet pokrenem, i to tako nekoliko puta dok onda vise ni to nije moguce, pa ga moram restartat par puta, i koliko sam skuzio cak i protrest jer jednostavno inace nece nikako radit zvuk, tj winsi javljaju kao da nema zvucnika uopce.

najprije sam zbog jednog drugog problema mislio da je stvar u kablu za napajanje, pa sam narucio novi i rastavio sav laptop i to promijenio, odmah i pregledao zvucnike i ostalo, al nisam uocio nista lose/krivo..

dal bi mi itko znao reci sto da napravim, odnosno dal je imao slican problem?
mislio sam kupit nove zvucnike za taj lap, al opet nisam siguran dal bi to sredilo problem, jer namece mi se pitanje da nije nesto drugo..

na kraju bi bilo najednostavnije kupit neke bluetooth zvucnike, al volio bi barem znat uzrok ovome.

u svakom slucaju hvala unaprijed
marko67 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2017., 08:38   #2
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Kvar je očito hardverske prirode, ako se mene pita vjerojatno matična, detaljnije ICH7 82801 southbridge chip integriran na matičnoj
Nemaš problema s USB portovima, SATA portovima, LANom ili Wirelessom ?
Jer ove funkcije isto idu preko ovog chipa, pa ponekad kada je "načet" zna zezati i na drugim poljima
To što reagira na pritisak tipkovnice ide u prilog ovome jer se taj chip nalazi direktno ispod tipkovnice i vjerojatno se neki cosak chipa lagano razlemio (hladni lem)
Rješenje bi bilo prelemiti cijeli chip a koliko je to isplativo na tom laptopu, to je druga prica
trex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2017., 23:06   #3
marko67
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: crikvenica
Postovi: 26
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
Kvar je očito hardverske prirode, ako se mene pita vjerojatno matična, detaljnije ICH7 82801 southbridge chip integriran na matičnoj
Nemaš problema s USB portovima, SATA portovima, LANom ili Wirelessom ?
Jer ove funkcije isto idu preko ovog chipa, pa ponekad kada je "načet" zna zezati i na drugim poljima
To što reagira na pritisak tipkovnice ide u prilog ovome jer se taj chip nalazi direktno ispod tipkovnice i vjerojatno se neki cosak chipa lagano razlemio (hladni lem)
Rješenje bi bilo prelemiti cijeli chip a koliko je to isplativo na tom laptopu, to je druga prica
ej pozdrav, hvala ti na odg.. nazalost tek sam se maloprije uhvatio laptopa...
ugl, nemam nikakvih problema sa bilo cime drugime... sve radi kako treba.. morat cu malo izguglat vezano za taj chip, tako da cu onda moc detaljnije ispitat.
u svakom slucaju, hvala jos jednom
marko67 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na