Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2002., 12:27   #1
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Dobrodosli na novi forum, sa temom programiranja!

Ovdje do mile duse mozete diskutirati sve sto se tice bilo kojeg programskog jezika, ukljucujuci i skriptne jezike, markup jezike i sl. (HTML, SQL...)

Ugodna zabava!
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2002., 13:06   #2
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by dpajur
Dobrodosli na novi forum, sa temom programiranja!

Ovdje do mile duse mozete diskutirati sve sto se tice bilo kojeg programskog jezika, ukljucujuci i skriptne jezike, markup jezike i sl. (HTML, SQL...)

Ugodna zabava!
Ma svaka ti dala!!!
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2002., 20:39   #3
biljo
The Member
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Samobor
Postovi: 152
Citiraj:
Originally posted by igsablja


Ma svaka ti dala!!!
Piti pive iz bokala, naravno
biljo je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2002., 20:45   #4
Frane
PC Ekspert
 
Frane's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split, Zadar, Zagreb
Postovi: 207
Iako mislim da ovo nije mjesto za ovakva pitanja jer imamo malo strucnog kadra, samo naprijed
__________________
|Neko jako racunalo|
Frane je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2002., 20:50   #5
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Ne NE NE!!!!
Cim cujem rijec programiranje sjetim se Pascala, a kad se njega sjetim, sjetim se i jedva pozitive iz informatike prosle godine....
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2002., 23:17   #6
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by miato
Cim cujem rijec programiranje sjetim se Pascala, a kad se njega sjetim, sjetim se i jedva pozitive iz informatike prosle godine....
Zar smo do toga došli. Ja se programiranja sječam u najljepšem svjetlu.

Nije bilo love za joystic i kazetofon na Commodoreu, pa sam morao pisati. Tako pišuči dosta sam i naučio. Kasnije mi igrice nisu bile interesantne, a tako je i dan danas.

Što da počnem učiti Delphi ili C++ ili nešto treće?
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2002., 23:56   #7
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Originally posted by miato
Ne NE NE!!!!
Cim cujem rijec programiranje sjetim se Pascala, a kad se njega sjetim, sjetim se i jedva pozitive iz informatike prosle godine....
A meni tek slijedi Pascal. I to sljedeće 2god.:mad: A u razredu ima možda 4 čovjeka koji se kuže u to.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2002., 06:57   #8
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by RAK

Zar smo do toga došli. Ja se programiranja sječam u najljepšem svjetlu.

Nije bilo love za joystic i kazetofon na Commodoreu, pa sam morao pisati. Tako pišuči dosta sam i naučio. Kasnije mi igrice nisu bile interesantne, a tako je i dan danas.

Što da počnem učiti Delphi ili C++ ili nešto treće?
A što bi želio raditi?
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2002., 10:52   #9
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Citiraj:
Originally posted by RAK

Zar smo do toga došli. Ja se programiranja sječam u najljepšem svjetlu.

Nije bilo love za joystic i kazetofon na Commodoreu, pa sam morao pisati. Tako pišuči dosta sam i naučio. Kasnije mi igrice nisu bile interesantne, a tako je i dan danas.

Što da počnem učiti Delphi ili C++ ili nešto treće?
java, samo java.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2002., 10:53   #10
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Citiraj:
Originally posted by MadBoY


A meni tek slijedi Pascal. I to sljedeće 2god.:mad: A u razredu ima možda 4 čovjeka koji se kuže u to.
i pretpostavljam da profesor nije jedan od tih 4
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2002., 11:16   #11
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by dpajur


java, samo java.
Sitnije stvari za osobne potrebe. Ne namjeravam učiti nešto što nitko ne zna i što se neće koristiti. Recimo da sam zaključio da bi tu prazninu neznanja trebalo popuniti nećim novim. Nekada mi je nešto potrebno, a onda to nisam sam u mogućnosti napraviti.

Prilično brzo učim i neće mi biti problem krenuti od nule. Samo da ima malo literature novijeg datuma na engleskom ili hrvatskom jeziku. Ako ozbiljno krenem, za 6 mjeseci ću dijeliti savjete ovdje (optimizam mi je vrlina).

Koliko sam ja shvatio, najrasprostranjeniji su Delphi i C++ (ili možda griješim). Visual basic je jad i bijeda kao i FrontPage (nije li tako?).
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2002., 13:08   #12
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by RAK


Sitnije stvari za osobne potrebe. Ne namjeravam učiti nešto što nitko ne zna i što se neće koristiti. Recimo da sam zaključio da bi tu prazninu neznanja trebalo popuniti nećim novim. Nekada mi je nešto potrebno, a onda to nisam sam u mogućnosti napraviti.

Prilično brzo učim i neće mi biti problem krenuti od nule. Samo da ima malo literature novijeg datuma na engleskom ili hrvatskom jeziku. Ako ozbiljno krenem, za 6 mjeseci ću dijeliti savjete ovdje (optimizam mi je vrlina).

Koliko sam ja shvatio, najrasprostranjeniji su Delphi i C++ (ili možda griješim). Visual basic je jad i bijeda kao i FrontPage (nije li tako?).
Nebih se baš složio da je VBasic bjeda, samo moraš razlučiti što želiš raditi, ako su to aplikacije u windozama, znači klasično windows vizualno sučelje, netreba ti ništa drugo, vbasic je čist ok.
Ako želiš raditi aplikacije koje će biti u potpunosti (do najmanjeg detalja) po tvom ukusu (znači da ćeš za svaki gumb morat odredit parametre, poput boje veličine položaja, boje kad je kliknut, sjena i svih (bukvalno svih)detalja)onda uzmi C++ ili delphi
Skloniji sam vjerovanju da je C malo lakši od delphia .
Što se tiče Front Pagea, neznam kako je on upao u ovu raspravu, jer je koliko ja znam on HTML editor (i to ne naručito dobar), a u tu kategoriju (mislim, dobrih)svakako upada Macromedia Dreamweaver kao najjači.
Mada ja više volim textualne editore poput AceHTML Pro-a!
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2002., 13:14   #13
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by RAK

Sitnije stvari za osobne potrebe. Ne namjeravam učiti nešto što nitko ne zna i što se neće koristiti. Recimo da sam zaključio da bi tu prazninu neznanja trebalo popuniti nećim novim. Nekada mi je nešto potrebno, a onda to nisam sam u mogućnosti napraviti.

Prilično brzo učim i neće mi biti problem krenuti od nule. Samo da ima malo literature novijeg datuma na engleskom ili hrvatskom jeziku. Ako ozbiljno krenem, za 6 mjeseci ću dijeliti savjete ovdje (optimizam mi je vrlina).

Koliko sam ja shvatio, najrasprostranjeniji su Delphi i C++ (ili možda griješim). Visual basic je jad i bijeda kao i FrontPage (nije li tako?).
--------------------------------------------------------------------------------



P.S.
Imam doma Visual Studio koji u sebi ima Visual C++, pa bi stvarno mogao malo vidjet kako to radi, i kakva je razlika između C++-a
i Visual C++-a.
Letim u knjižnicu nać kakvu literaturu, pa se čujamo kad nešto zgruntam
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2002., 13:59   #14
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by igsablja


P.S.
Imam doma Visual Studio koji u sebi ima Visual C++, pa bi stvarno mogao malo vidjet kako to radi, i kakva je razlika između C++-a
i Visual C++-a.
Letim u knjižnicu nać kakvu literaturu, pa se čujamo kad nešto zgruntam
Imam i ja taj Visual studio i Visual basic 4 i Delphi 5 i 7.0 Enterprise, pa sad ne znaš što da odaberem. Glavno da imam.

FrontPage je naveden kao primjer nečeg lošeg i sporog. Probao sam ga i umro od smjeha. 3x teža stranica od Macromedije.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2002., 14:42   #15
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by RAK


Imam i ja taj Visual studio i Visual basic 4 i Delphi 5 i 7.0 Enterprise, pa sad ne znaš što da odaberem. Glavno da imam.

FrontPage je naveden kao primjer nečeg lošeg i sporog. Probao sam ga i umro od smjeha. 3x teža stranica od Macromedije.
Ajd si instaliraj visual studio, pa u vBasicu složi neku malu aplikaciju u stilu :
- forma sa gumbom i sa text poljem
- kod za gumb, nešto stila:

text1.text= time

pokreni to, i dobit ćeš glupu aplikaciju što ti prikazuje vrijeme na klik na gumb!?

Sad probaj to pretvoriti u .exe file, pa onda ljepo to zapakirati u install paket za distribuciju.
E onda tu distribuciju probaj instalirati na disk.
Javi mi što ti je složila.
Meni pukne prilikom instalacije, javi mi da nije našao exe file i gro drugih ˛/#"&*'
piši...
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2002., 15:06   #16
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Citiraj:
Originally posted by igsablja


Meni pukne prilikom instalacije, javi mi da nije našao exe file i gro drugih ˛/#"&*'
piši...
da li imaš instaliran sp za vb? na news-ima se govorilo da se instaliranjem zadnjeg sp-a to rješava (zadnji je 5). ja nisam imao problema niti prije niti nakon stavljanja sp-a, ali moglo bi bit.
choby je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2002., 18:19   #17
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
C#...navodno hebena stvar..ja cu uskoro preci sa rada u php-u na ucenje toga polako...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2002., 20:39   #18
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by MadBoY


A meni tek slijedi Pascal. I to sljedeće 2god.:mad: A u razredu ima možda 4 čovjeka koji se kuže u to.
uzivaj
Al mi nije jasno zasto u program ne stave recimo programiranje (ili kako se to vec zove) u html-u i slicno, sto je primjenjivije u praksi od pascala.
I jos kad se sjetim da smo dobili u skoli 15tak novih kompova od Kinga, sve p41.6 giga...
Pa sto ce nam to u skoli??? :confused:
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2002., 01:51   #19
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Heh zato jer HTML nije programski jezik

Nego, kad vec spominjete Pascal...

Po meni izbor i nemre bit bolji. (Nema sarkazma niti sale). Poanta pascala je da naucite logicki razmisljat, sluzit se osnovnim petljama, slagat jednostavne fukcije i slicno...Da bi se mogli razvit u 'software developere' morate imat dobre temelje. A Pascal je tu fenomenalan zbog sintakse i sveg ostalog.A i Delphi je zapravo napredni Pascal

Nemojte se zanosit da bi vam bilo bolje da ucite recimo C++. To je kao da ste jucer naucili citat, pa opa, ajmo sad procitat jednu Anu Karenjinu...Da vam se objasni Interdev, trebalo bi valjda 1 kvartal (Mozda pretjerah, al ajd...).

A i profesori u skoli mislim da jedva savladavaju Pascal (Vjerojatno bute na kraju skolske godine znali vise od njih). Bojim se da C++ gurue ne zanima predavanje na skolama...

Kaj se tice strojeva...Logicno je da se i skole, kolko mogu, opremaju sa sto novijim hardverajom. Ak bi imali nekakve 486 sa zelenim monitorima u skoli, ko bi to 'odrzavo' (hmm, izraz nije bas pogodan). I kaj sa softwerom, jedva mogu potjerat win3.1 na tome. Sami strojevi ne diktiraju to kaj vi 'mozete' (trebate) ucit.

Jedni kaj bi ja napravio bi da za izborni u skoli se recimo moze izabrat, uz vjeronauk, i nekakva dodatna informatika u kojoj bi mozda mogli se bavit webom ili necim slicnim...

Sad kad bolje razmislim o ovom kaj sam gore napiso mi je sinulo da: Osnove HTML-a se savladaju za 1 skolski sat (Ima 20 osnovnih tagova). A sad, da nekakav prof informatike vam ide govorit o web dizajnu (zbog kojeg vam i govori o HTML-u) ili bilo cem takvom, hm, neznam kakva svrha u tome, mislim da bi bilo puno vise stete neg koristi...

Eto, malo razmislite o tom kaj sam napiso. Mislim da je to dobra tema za diskutiranje
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2002., 01:56   #20
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
C#...navodno hebena stvar..ja cu uskoro preci sa rada u php-u na ucenje toga polako...
Da, mjesavina C++ i VB-a. Fundamentalan jezik .NET-a.

Sam bas nemres povlacit paralele izmedju C# i php-a. (Ok, nisi direktno povuko paralelu, al ljudi koji neznaju mogu pomislit da je to slicno, a zapravo je totalno razlicito)
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2002., 02:08   #21
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Citiraj:
Originally posted by RAK


Imam i ja taj Visual studio i Visual basic 4 i Delphi 5 i 7.0 Enterprise, pa sad ne znaš što da odaberem. Glavno da imam.

FrontPage je naveden kao primjer nečeg lošeg i sporog. Probao sam ga i umro od smjeha. 3x teža stranica od Macromedije.
Pa zavisi zapravo kaj bi htio programirat. Neznam, dal bi htio ucit kak radit nekakve 'ozbiljne' aplikacije, ili cisto 'uzivat' u programiranju...

Ak je 'uzivanje':

Jedan moj frend odavde (frend = Rus, odavde = Dublin) je vrlo iskusan developer, nema na kojoj platformi / na kojem jeziku nije programiro u zadnjih 15 godina. Po njegovom, Delphi je jedna od najugodnijih stvari u kojima mos programirat.

Forntpage - pa kaj se cudite ljudi, pa M$ je dokazo da je u stanju kupit sam najgore proizvode/firme. Frontpage, Visio i slicna govna, sve 3rd party crap koji su kupili. Bljuv
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2002., 06:52   #22
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by choby


da li imaš instaliran sp za vb? na news-ima se govorilo da se instaliranjem zadnjeg sp-a to rješava (zadnji je 5). ja nisam imao problema niti prije niti nakon stavljanja sp-a, ali moglo bi bit.
Nisam stavljao nikakav SP, samo čista instalacija. Ali nekako mi smrdi na onaj programčić za pakiranje u sklopu visual studia, a ne na Vbasic.
Kad složim neku aplikaciju, i od nje napravim exe to radi ok, problem nastaje kad taj exe i ostatak probam složiti u instalacioni paket.
Daj napiši kako se ti hrvaš s tim, baš me zanima procedura, možda imam koju grešku u koracima
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2002., 07:12   #23
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by sbp


Pa zavisi zapravo kaj bi htio programirat. Neznam, dal bi htio ucit kak radit nekakve 'ozbiljne' aplikacije, ili cisto 'uzivat' u programiranju...

Ak je 'uzivanje':

Jedan moj frend odavde (frend = Rus, odavde = Dublin) je vrlo iskusan developer, nema na kojoj platformi / na kojem jeziku nije programiro u zadnjih 15 godina. Po njegovom, Delphi je jedna od najugodnijih stvari u kojima mos programirat.

Forntpage - pa kaj se cudite ljudi, pa M$ je dokazo da je u stanju kupit sam najgore proizvode/firme. Frontpage, Visio i slicna govna, sve 3rd party crap koji su kupili. Bljuv

Frontpage je sinonim za uzas, grozno nesto. Ali ima jedan 3rd party koji radi, a zove se SQL Server... naravno, nema veze s programiranjem ali desi se da i MS kupi dobru stvar.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2002., 09:52   #24
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Citiraj:
Originally posted by igsablja


Nisam stavljao nikakav SP, samo čista instalacija. Ali nekako mi smrdi na onaj programčić za pakiranje u sklopu visual studia, a ne na Vbasic.
Kad složim neku aplikaciju, i od nje napravim exe to radi ok, problem nastaje kad taj exe i ostatak probam složiti u instalacioni paket.
Daj napiši kako se ti hrvaš s tim, baš me zanima procedura, možda imam koju grešku u koracima
pa u principu se ne hrvam, to ide samo. odeš na add-in manager, load-aš vb application wizard, pokreneš ga, daš mu odgovore koji ga zanimaju i on ti spakira exe file, zajedno sa svim kontrolama i run-time-ovima. ja radim sa vb6, za ranije verzije ne odgovaram. inače, da sad ne bi bilo nisam znao, to kaj on napravi je katakoma, exe file od 100 kB-a ti završi u setup-u od 5 MB-a, ali to je kao zbog svih usranih dll-ova koje mora pokupit.
choby je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2002., 12:57   #25
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by choby


pa u principu se ne hrvam, to ide samo. odeš na add-in manager, load-aš vb application wizard, pokreneš ga, daš mu odgovore koji ga zanimaju i on ti spakira exe file, zajedno sa svim kontrolama i run-time-ovima. ja radim sa vb6, za ranije verzije ne odgovaram. inače, da sad ne bi bilo nisam znao, to kaj on napravi je katakoma, exe file od 100 kB-a ti završi u setup-u od 5 MB-a, ali to je kao zbog svih usranih dll-ova koje mora pokupit.
Pa ja napravim isto, al kad hoću pokrenuti tu instalaciju, vrisne mi!!!
Budem sutra baš prepisao točno koju grešku javi pa ti postam.
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2002., 13:10   #26
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by igsablja


Mada ja više volim textualne editore poput AceHTML Pro-a!
Svaka ti dala, to je nabolji editor, koristim ga od kad se zvao AceExpert
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2002., 13:15   #27
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by sbp
Po meni izbor i nemre bit bolji. (Nema sarkazma niti sale). Poanta pascala je da naucite logicki razmisljat, sluzit se osnovnim petljama, slagat jednostavne fukcije i slicno...Da bi se mogli razvit u 'software developere' morate imat dobre temelje. A Pascal je tu fenomenalan zbog sintakse i sveg ostalog.A i Delphi je zapravo napredni Pascal

Osnove HTML-a se savladaju za 1 skolski sat (Ima 20 osnovnih tagova). A sad, da nekakav prof informatike vam ide govorit o web dizajnu (zbog kojeg vam i govori o HTML-u) ili bilo cem takvom, hm, neznam kakva svrha u tome, mislim da bi bilo puno vise stete neg koristi...

Eto, malo razmislite o tom kaj sam napiso. Mislim da je to dobra tema za diskutiranje
Slažem se. Pascal je tu da se nauči sintaksa, a i stvarno nije težak, mislim najteže stvari su vezane liste i sl., a dok do toga dođete već će te rasturat (pod uvjetom, da to ozbiljno shvaćate) Pascal.

Što se tiče HTMLa, definitvno nema smisla da profesori predaju dizajn, svrhu dizajna, ili još bolje ocjenjuju dizajn, jer su oni samo profesori u srednjoj školi, a ne dizajneri i kritičari dizajna
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2002., 13:19   #28
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by elven


Svaka ti dala, to je nabolji editor, koristim ga od kad se zvao AceExpert
Sad imam verziju 5.06.1, mislim da nije izašla novija.
Šteta što gro ljudova uopće nezna za njega, a zakon je!!!
Prav za prav, miliji mi je od dreamweavera mx.
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2002., 13:28   #29
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by igsablja


Sad imam verziju 5.06.1, mislim da nije izašla novija.
Šteta što gro ljudova uopće nezna za njega, a zakon je!!!
Prav za prav, miliji mi je od dreamweavera mx.
ah, ah. već sam dosadan sam sebi, ali slažem se još jednom, možda upravo naše veličanje tog programa zaintrigira ljude, pa ga isprobaju (i vrlo vjerojatno ostanu "na njemu")
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2002., 14:09   #30
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by elven


ah, ah. već sam dosadan sam sebi, ali slažem se još jednom, možda upravo naše veličanje tog programa zaintrigira ljude, pa ga isprobaju (i vrlo vjerojatno ostanu "na njemu")
JEAH!!!
Nemamo ga kaj veličat program je perfa, to će skužit svaki iskusni webmaster.
Dovoljno je 10 min. rada, ako znaš biznis, da skužiš sve cake i jednostavnost programa.
Jedina mana, mu je zapravo i prednost, a to je da se moraš barem malo kužit u HTML da bi radio u njemu.
Ljudovi mi ne radimo za Visicom Mediu , samo smo oduševljeni programom
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na