Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.06.2014., 20:30   #1
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Sapphire HD 6970 Toxic GPU3 Temp previsoka

Dakle rješio sam si 6950 Toxic 2Gb, ona ima onaj VaporX hladnjak sa turbinom.Vizualnim pregledom sam utvrdio da kartica nikada nije bila otvarana pa reko da promjenim pastu i malo počistim.Nikada se nisam susreo sa takvim tipom hlađenja.Kada se sve rastavi to izgleda ovako
http://www.xbitlabs.com/articles/gra...0-toxic_3.html
Nanesem je pastu promjenim ove thermal padove na Ram-u sklopim upalim i ode ona preko 100c.Kontam nije nešto dobro sjelo ajd opet, opet isto proguglavam i naletim da ti VaporX hladnjaci nisu ravni nego blago savijeni prema unutra sa površinom kojom nasjedaju na proc i da treba 2-3 puta više paste nego kod običnog hladnjaka(čemu sam se čudio i smijao kada sam skidao staru pastu jer bilo je za jedno pet GPU-a nanešeno,a očito s razlogom).Stavim ja još paste i stvarno pade 20c temp u IDLE.E sad kad ju opteretim GPU,GPU1,GPU2 su OK temp i par stupnjeva razlike su ali GPU3 ode(pustio sam na trenutak do 120c ali kontam da bi otišlo još).Šta je to GPU3 temp i šta sada raditi.Razlika od ostatka temperatura je 40-50c.Jel to nešto na procu (pa možda fali još paste) ili je to neki drugi dio GPU-a?????
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2014., 20:59   #2
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Da nisu VRM-ovi (regulacija napona)?

Kod njih temp zna odskakat kakvih 20C ali kod tebe je to previse. Nesto definitivno nije dobro.
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2014., 21:42   #3
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Možda ti thermal padovi nisu dobri.Malo su deblji bilo od originalnih(ne samo zato što su ne korišteni).

Itko ima još kakvu ideju???????

Zadnje izmijenjeno od: Prki. 01.07.2014. u 16:26.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 17:21   #4
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Možda ti thermal padovi nisu dobri.Malo su deblji bilo od originalnih(ne samo zato što su ne korišteni).

Itko ima još kakvu ideju???????

Pozdrav, mislim da thermal padovi nebi smijeli biti problem ipak su oni malo "elastični", ako si siguran da hladnjak dobro legne na jezgru (vidiš po otisku ako se pasta onako dobro razlijepila po površini) čini mi se da ta grafička pomalo odlazi u vječna lovišta, u svakom slučaju osim provjera gore navedenih stvari nemaš više šta oko nje raditi a da je isplativo, dali je sama jezgra degradirala ili napajanje samoj grafičkoj,...može se tu puno toga nagađati, ako možeš, moj savjet ti je da vratiš grafičku, sretno.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 17:50   #5
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
A šta je GPU3 temp????, da li tko pouzdano zna.Na google nailazim na par različitih tumačenja ali se najviše spominje VRM, a to ne bi imalo onda veze sa jezgrom i pastom.
I kolika bi trebala biti debljina termal padova za GPU.Moje mišljenje je oko 0,5mm

Zadnje izmijenjeno od: Prki. 01.07.2014. u 18:07.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 21:52   #6
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
uz gpu pastu, i thermalpadove za mem, da li si stavio onu termalnu traku i na VRM?





ako nisi, to ti fali i radi toga ti temp idu gore. Bez toga će to grafa vrlo brzo riknuti.
Inače, znam da nije vrijeme niti mjesto ali moram se ponoviti po ne znam koji put. Nemojte skidati hladnjake i mjenajti paste na grafičkama!!! Zbog tih 2-3 stupnja niže temp nabijete si ovakvih problema i onda drž-nedaj kako to riješiti. Grafičku treba samo dobro ispuhati kompresorom, očistiti od prašine i sve će raditi kako treba jako dugo.
Tih 2-3 stupnja niža temp neće pomoći nešto puno grafičkoj, a riskirate ovakve probleme.
Koliko sam imao prilike vijdeti ta termalna traka je vrlo kruta i mrvi se nakon skidanja hladnjaka te ne znam gdje je nabaviti (ebay?).

EDIT: ma da je stara bilo kakva, radila je kako teba i temp su bile ok. Zato i kažem, ne skidati original osim ako nije zaista prijeko nužno. Inače da, izvadi grafu, čekaj tu traku i moja preporuka je da staviš istu debljinu, ne deblju. Neće sve sjesti kako treba i onda će tek biti belaje

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 01.07.2014. u 22:31.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 22:18   #7
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
To je jedino ostalo na VRM.Naručio traku kod kineza.Definitivno je predebela ta traka koju sam nabavio oko 2-3mm je bila i ne dozvoljava ta hladnjak nasjedne ravnomjerno.Hrpa ljudi je imala taj problem s tim Vapor hladnjacima.Kaže lik na OC forumu da se zaj... i stavio 1mm umjesto 0,5mm i dobio ok 15c na memoriji, pa onda vidi šta sam ja dobio.I da traka se smrvila valjda je presušila od temperature.Na Idle su mi temp ok i pod manjim opterećenjima, malo ću sčekati dok stigne traka sa igrama.
A kod nas niti u tragovima toga, a kod Kineza 400x200x0,5mm 8,5 USD.Kod nas me gledaju kao da Uranij tražim.
A da si vidio pastu staru kako je izgledala, pretvorila se u glinu koja se mrvi.

A jel bi moglo da ja stavim pastu na VRam???Kontam ako je pad 0,5mm i stiska se do 0,2mm tu se dalo paste stavit ili ne??

Zadnje izmijenjeno od: Prki. 01.07.2014. u 23:09.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 23:19   #8
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Nemoj da nebi kakav spoj napravio

Jedino ako ti stanu jezici pa onda, ali i to ne samo pastu vec i ljepilo da jezici ne opadnu dole.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 23:23   #9
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Kakvi jezici???
Jel misliš ježići?? pasivni hladnjaci.Ako na to misliš ne može na stock cooler.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 23:26   #10
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
mislio sam da imas neki custom cooler.

Onda nemoj kemijat sa pastom. Strpi se radije nego da nes syebes
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2014., 09:05   #11
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Odavde sam naručivao, imaju dobru kvalitetu i velik izbor: http://www.frozencpu.com/cat/l2/g8/c...Pads_Tape.html
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2014., 21:19   #12
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Definitivno je u pitanju hlađenje VRam-a.Stavio sam ja pastu lijepo i na 4 pločice sjedne tako-tako a na četiri nikako(samo točkicu od kuglice ostavi na pločici), a ako stavim ove padove debele onda opet ta četiri nemaju kontakt sa padom jer ova druga četiro bolje nasjedaju i zbog debljine pada ne dozvoljavaju da se hladnjak privuče kartici dovoljno.
Pisao sam email Sapphire-u koliki padovi idu pa su odgovorili da im treba slika problema da bi ga uspjeli uspješno rješiti, poslao im i sliku (Hvala alengrosevic) pa čekam odgovor.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2014., 17:51   #13
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Da ne otvaram novu temu, ovdje ću.GPU Shader mi se grije više od ostatka grafičke , pa me zanima gdje se to nalazi, jel to na samom procesoru(pa da mi hladnjak ili pasta ne leže dobro) ili je negdje na grafi odvojeno od proca???
Prki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na