Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2012., 23:20   #1
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
Pravljenje web stranice

Ovako ljudi,dali mi moze netko objasniti kako na napravim web stranicu (besplatno) jer radim za lokalno vatrogasno drustvo,a sve sto nadjem em je full komplicirano il se treba platit.Bio sam radio preko nekog weebly-a al kad sam napravio gad ukucas u google nema sanse da tak sta nadje.
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 23:40   #2
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url/
->add a site button

Za ostale trikove da je google favorizira, treba googlat jer ima toga...reklame, posjecenost itd...
http://www.2createawebsite.com/traff...e-traffic.html

Edit:Stavil sam krivi link, a pravi trenutno ne radi
Overclock je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2012., 00:40   #3
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Luce Pregled postova
Ovako ljudi,dali mi moze netko objasniti kako na napravim web stranicu (besplatno) jer radim za lokalno vatrogasno drustvo,a sve sto nadjem em je full komplicirano il se treba platit.Bio sam radio preko nekog weebly-a al kad sam napravio gad ukucas u google nema sanse da tak sta nadje.
Mani se corava posla. Nadji nekoga ko zna barem malo o tome sto radi, plati mu rucak ili tutni pare u ruke i nek ti slozi WordPress/Joomla/Drupal site.

Objasnit ti kako da napravis web stranicu na forumu je kao da ucis kako sagradit kucu sa svim instalacijama i papirima na forumu, poznatije kao Sizifov Posao™. Za iskustva drugih, pogledaj ovaj dio foruma unazad 12 mjeseci, ima ih jedno 10ak godisnje sa istim pitanjem ko ti.

Btw. isto kao sto se novoizgradjena kuca ne pojavi u lokalnom imeniku sam od sebe, tako nece ni tvoj site. Barem ne uskoro. Google i "add my site to google" + "search engine optimization". Samo tu imas za ucit jedan dobar vikend.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 02:03   #4
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
Al bas je taj sizifov posao...evo od jutros se zahebavam s tim doenama programimam FTP-ma i neznam koje kak vise glupostima...imam osjecaj da sam od tog sveg oglupio i znam manje nego na pocetku,a bas sam gledao po forumu ima mali milion slicnih situacija i u svaku sam stanem i blenem :S
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 13:52   #5
cro-ivan
Registered User
Moj komp
 
cro-ivan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 5
Nije problem objasniti, problem je što to nećeš naučiti u par dana. Izrada stranica nije samo tako ja bi stranicu i gotov sam za par sati, dana. Web dizajn je kompliciran i kao takvog oni koji znaju naplate. Postoje besplatni templeti, programi i slično preko čega možeš u par klikova napraviti stranicu, ali takve stranice i nisu baš IN. Što se tiče googla, e to je još kompliciranija priča. Lako je napraviti da te google prepozna za neke riječi na petoj ili desetoj stranici, za bolju poziciju na google tebi treba SEO znanje ili stručnjak, kojeg opet trebaš platiti ali rezultati su onda vidljivi.

Kao što je zwer rekao, mani se ćorava posla. Za solidnu stranicu potrebno je znanje web dizajna i grafičkog, a za odličnu poziciju na google SEO (optimizacija stranice).
Evo možeš mi javiti na PP što ti točno treba i možemo se nekako dogovoriti... Sigurno ćemo naći nekakav kompromis da oboje budemo zadovoljni.
cro-ivan je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 14:03   #6
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Ako nemaš neki vremenski rok za napravit to, a imaš volje učiti i misliš da će ti to znanje danas-sutra dobro doći, (iako znanje nikad nije naodmet) kreni sa W3. Najprije pogledaj HTML, pa kasnije uključiš i CSS u cijelu tu priču. A ako ti se ne da učiti, skini si neki free Joomla template, instaliraš i samo promijeniš sadržaj kako ti odgovara. To će ti biti najjeftinije i najbrže. Instalacija Joomle stvarno nije komplicirana i imaš brdo for dummies uputa za to
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 17:52   #7
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
Ma skinuo sam ja taj Joomla al vjeruj mi da ga neznam pravo ni pokrenut,koliko bi izasla izrada neke jednostavnije stranice?
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 17:58   #8
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Da ideš u neku firmu tražit ponudu ne vjerujem da bi ispod 1500 kn prošao. Naravno sve ovisi kolko "jednostavno" želiš. A ovak nađeš studenta/učenika/nekog tko ima viška slobodnog vremena, za par sto kuna.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 18:06   #9
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
A eto onda..dajem prednost ljudima s foruma kojima u ovim teskim vremenima treba koja kinta pa nek posalju PM.
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 18:18   #10
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Da ideš u neku firmu tražit ponudu ne vjerujem da bi ispod 1500 kn prošao. Naravno sve ovisi kolko "jednostavno" želiš. A ovak nađeš studenta/učenika/nekog tko ima viška slobodnog vremena, za par sto kuna.
Rajt.

Prije su cijene ovakve (za 5 page website sa vijestima i kontakt formom npr.)
~500 kn i red bull - susjedov mali (SEO nula, Joomla/WP cms + prvi template do kojeg dodje)
~2000 kn - neiskusni freelancer (nesto SEOa, WP/Joomla, template sa manjim izmjenama...)
~5-7000 kn - iskusni freelancer (dizajn, SEO, WP/Joomla, FB, odrzavanje, sredjivanje hostinga, itd.)
~15k+ - firma koja drzi do sebe (sve sto i iskusni freelancer samo sa tailor made CMSom i brdo sitnica koje zivot znace)

Kakva firma uzima 1500 kn... pa site nemos dic ispod 4 sata da lici na site (i ima sadrzaj), pa od toga uzmes PDV...? Kakvih 1500 kn
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2012., 18:44   #11
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Ok, 1500 kn je malo za firmu, ali opet stranica s 5 linkova, par rečenica teksta i nekoliko slika niti ne vrijedi puno više.
Inače tih 1500 kn sam stavio zato što sam nedavno tražio cijenik i vidio sam da se cijene kreću od 2000 na dalje. Čak sam vidio neke da imaju neku akciju za početnu cijenu od 1000 kn. Naravno neke firme su uključile PDV u cijenu, a neke nisu.
Konkretno ovi tu nude stranicu za već 2000 kn.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 19:13   #12
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Imam jedno pitanje,pošto nije moj fah
da upitam,dali treba web stranicu "održavat" nakon što je gotova?Tipa da se mora čistit od razne gamadi,može postat sporija,itd?
Valjda me kužite
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 19:20   #13
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
održavanje weba = ažuriranje sadržaja
i naravno popravljanje linkova ili koda ako je nesto "strgano"

e sad dal ti pitas za odrzavanje web stranice ili servera :P
to je razlicito...
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 16:29   #14
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Rajt.

Prije su cijene ovakve (za 5 page website sa vijestima i kontakt formom npr.)
~500 kn i red bull - susjedov mali (SEO nula, Joomla/WP cms + prvi template do kojeg dodje)
~2000 kn - neiskusni freelancer (nesto SEOa, WP/Joomla, template sa manjim izmjenama...)
~5-7000 kn - iskusni freelancer (dizajn, SEO, WP/Joomla, FB, odrzavanje, sredjivanje hostinga, itd.)
~15k+ - firma koja drzi do sebe (sve sto i iskusni freelancer samo sa tailor made CMSom i brdo sitnica koje zivot znace)

Kakva firma uzima 1500 kn... pa site nemos dic ispod 4 sata da lici na site (i ima sadrzaj), pa od toga uzmes PDV...? Kakvih 1500 kn
Apsolutno točno, problem je što kredibilitet koji imaju veliki igrači (firme) košta puno novaca i vremena, ali kad ga stekneš onda možeš dizat svoju cijenu.

Svi mi koji se bavimo s webom smo radili stranice za "kikiriki", ja više ne radim za kikiriki ali nije ni da "cepam", pošteno radim i naplatim, cilj mi je napravit manju bazu stranica koje će svojom kvalitetom same sebe reklamirat (dakle tu prvenstveno mislim na dizajn i SEO) na način da kad me netko pita kolko cepam za ovak nekaj da mogu reć 5-7k bez da se moram opravdavat za išta.

Ako ću bit realan mogu reć da samo kvalitetan custom dizajn i prjelom (CSS/HTML) košta barem 1500kn, plus još toliko inplementacija Wordpresa/Đomle i sl.

Većina ljudi (laika) vide samo vizalni dio (dizajn), to je tako i to prodaje "Priču", ako se napravi barem elementarni SEO (Adwords keyword analiza) i dobiveni keywordsi pobacaju u svoje grupe (Title, descr, H1, URL...) i na to se nakelji neki text, ufff, to traje bar 3 dana posla a "klijent" to ne vidi (za razliku od gugla, ironično) i misli da ga "muzeš". A taj dio posla (osnovni SEO) nebi rođenom bratu radio za manje od 2 soma kuna.

Tu dodaj sitnice kod finalizacije sitea (linkovi, tagovi, altovi, optimizacija slika...) i ja ne vidim da ako želim odradit kvalitetan posao kako mogu manje od 4,5-5k naplatit i bit u plusu....

PS
Velika prednost "freelancera" je ta što giganti (recimo logit ili virtus) troše desetke tisuća (i više) kuna mjesečno samo na reklamu, to netko mora platit, kad dobiješ papir od njih sa svim stavkama posla i radnim satima onda oni početnih 5k dođe bliže 15k, plus još te zajebu pa im rentu moraš plačat i sl.

Zadnje izmijenjeno od: Uber Gosu. 23.01.2012. u 16:34. Razlog: Dodatak
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 17:24   #15
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Luce Pregled postova
A eto onda..dajem prednost ljudima s foruma kojima u ovim teskim vremenima treba koja kinta pa nek posalju PM.
E moj prijatelju kako je tebe lako preveslati i uzeti ti lovu.Evo ja sam bez ikakvog znanja web dizajna za svoje apratmane napravio stranicu. Za to sam izvdvojio sat dva vremena.Uz to google serach je odmah nadje bez ikakvih SEO-a Joomila i slicinih pizdarija ( koje osobno niti neznam sto znace ).
Evo na ovom linku http://www.freshcreator.com/sam napravio besplatnu stranicu, uz sve to i besplatan hosting na njihovom serveru.radi vec dvije godine bez ikakvih problema
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 18:35   #16
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
E moj prijatelju kako je tebe lako preveslati i uzeti ti lovu.Evo ja sam bez ikakvog znanja web dizajna za svoje apratmane napravio stranicu. Za to sam izvdvojio sat dva vremena.Uz to google serach je odmah nadje bez ikakvih SEO-a Joomila i slicinih pizdarija ( koje osobno niti neznam sto znace ).
Evo na ovom linku http://www.freshcreator.com/sam napravio besplatnu stranicu, uz sve to i besplatan hosting na njihovom serveru.radi vec dvije godine bez ikakvih problema
Daj link onda kad si tolko ponasan, pa da vidimo je'l to ista valja
Overclock je online   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 20:47   #17
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
E moj prijatelju kako je tebe lako preveslati i uzeti ti lovu.Evo ja sam bez ikakvog znanja web dizajna za svoje apratmane napravio stranicu. Za to sam izvdvojio sat dva vremena.Uz to google serach je odmah nadje bez ikakvih SEO-a Joomila i slicinih pizdarija ( koje osobno niti neznam sto znace ).
Evo na ovom linku http://www.freshcreator.com/sam napravio besplatnu stranicu, uz sve to i besplatan hosting na njihovom serveru.radi vec dvije godine bez ikakvih problema
Vjerojatno bi minimalno jos 2 sata trebalo meni da ti objasnim sto je lose s tom tvojom stranicom, i zasto postena kosta koliko kosta.

No hard feelings. I ja izgradim kočiju sa 4 kotača za 2-3 dana. Ali ju ne prodajem pod auto

Za ostalo, procitaj Uber Gosu-ov komentar na moj post - ako ti samo 2 rijeci ili kratice nisu jasne - nemas blage veze o cemu pricas, a kamoli o izradi web stranica.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 21:13   #18
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Izdvojia si sat-dva vremena?
Šta si, stavija sliku kuće, napisa cijenik i kontakt broj, i to stavija pod index.html?
Nemoj lagati niti nam mazati oči.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 04:37   #19
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Vjerojatno bi minimalno jos 2 sata trebalo meni da ti objasnim sto je lose s tom tvojom stranicom, i zasto postena kosta koliko kosta.

No hard feelings. I ja izgradim kočiju sa 4 kotača za 2-3 dana. Ali ju ne prodajem pod auto .
Osobno sam zadovoljan sa stranicom, a misljenje strucnjaka iz branse ( u velikoj veceni prodavaca magle )me ne zanimaju.Meni je bitno da funkcionira kako spada i da je besplatna te da je gost zadovoljan sa istom.Stvarno ne vidim smisla da placam stranicu nekoliko tisuca kuna, kada iste te kune mogu uloziti u nesto drugo.Recimo za to lovu mogu kupiti bickl za gosta i ponuditi mu besplatno koristenje istog.Vjeruj mi da ce to gost koji dolazi na ljetovanje vise cijeniti negu samu izradu web stranice.


Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Izdvojia si sat-dva vremena?
Šta si, stavija sliku kuće, napisa cijenik i kontakt broj, i to stavija pod index.html?
Nemoj lagati niti nam mazati oči.
Stavio vise slika, opisao sto sve sadraze apartmani, kratku povjest grada na tri jezika ( engleski, talijanski i hrvatski ),cijenik, ,kontakt tel, mail adresu, aktivirao da mi upit sa web stranice direktno dodje na mail,a taj mail putem sms@mail usluge direktno na mob putem sms-a,stavio linkove na par firmi koje su vezane za moj kraj ( javni prijevoz, zracna luka i sl. ).Meni osobno stvarno vise od toga ne treba.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 08:20   #20
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Stavio vise slika, opisao sto sve sadraze apartmani, kratku povjest grada na tri jezika ( engleski, talijanski i hrvatski ),cijenik, ,kontakt tel, mail adresu, aktivirao da mi upit sa web stranice direktno dodje na mail,a taj mail putem sms@mail usluge direktno na mob putem sms-a,stavio linkove na par firmi koje su vezane za moj kraj ( javni prijevoz, zracna luka i sl. ).Meni osobno stvarno vise od toga ne treba.
Velis to sve u 2 sata? Moze link na PP, majstore?
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 11:09   #21
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Osobno sam zadovoljan sa stranicom, a misljenje strucnjaka iz branse ( u velikoj veceni prodavaca magle )me ne zanimaju.
Stvarno te ne zanimaju, predpostavljam da se za upit "pula apartmani" ili šta već ti je bitno nalaziš na 86-oj stranici gugla ako i tamo i da je jedini način da te netko nađe onlint taj da već zna koja tije stranica pa to u startu ubija smisao postojanja stranice, đaba si 2-3 sata života potrošio na pravljenje iste.

A to što je tebi zadovoljavajuća ne znaći ništa, sama tvrdnja da si 2-3 sata potrošio na web stranicu (a pritome si i laik) govori više o "tvojoj" stranici od bilo čega drugoga.

Samo da ti skrenem pažnju na "prodavanje magle", recimo index.hr za 1 (jedan) banner i to ne glavni nego za baner među članicima dobiva 12000kn DNEVNO, pazi za 1 banner dvanaest tisuća kuna dnevno a ima ih 20-ak, sad, ako ti misliš da će tebi i tvojoj stranici netko dat toliki novac za oglašavanje a ne "prodavačima magle" koji imaju PR6 ili veći i AR2500 onda si ti mega car.

Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Meni je bitno da funkcionira kako spada i da je besplatna te da je gost zadovoljan sa istom.Stvarno ne vidim smisla da placam stranicu nekoliko tisuca kuna
Kratko i jasno, ako ne uložiš novac u SEO (da ne gubim vrijeme zovi to reklama) nećeš dobiti povrat i ekstra profit, kao i u svemu drugome. Slažem se da ima puno prodavaća magle, ali to je svuda tako, automehaničari, trgovci, mešetari...get used to it!

Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Vjeruj mi da ce to gost koji dolazi na ljetovanje vise cijeniti negu samu izradu web stranice.
Ali kako će te gost naći, i koliko će te potencialnih gostiju naći je pitanje, kako da ja tebe nađem na guglu, tako što mi ti kažeš di da te tražim?!?!? lol


Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Stavio vise slika, opisao sto sve sadraze apartmani, kratku povjest grada na tri jezika ( engleski, talijanski i hrvatski ),cijenik, ,kontakt tel, mail adresu, aktivirao da mi upit sa web stranice direktno dodje na mail,a taj mail putem sms@mail usluge direktno na mob putem sms-a,stavio linkove na par firmi koje su vezane za moj kraj ( javni prijevoz, zracna luka i sl. ).Meni osobno stvarno vise od toga ne treba.
Ako si to stigao za 3 sata onda si ultra brz, al ono fakat, gotov si prije nego kreneš i tak to...
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 14:53   #22
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Stvarno te ne zanimaju, predpostavljam da se za upit "pula apartmani" ili šta već ti je bitno nalaziš na 86-oj stranici gugla ako i tamo i da je jedini način da te netko nađe onlint taj da već zna koja tije stranica pa to u startu ubija smisao postojanja stranice, đaba si 2-3 sata života potrošio na pravljenje iste.

A to što je tebi zadovoljavajuća ne znaći ništa, sama tvrdnja da si 2-3 sata potrošio na web stranicu (a pritome si i laik) govori više o "tvojoj" stranici od bilo čega drugoga.

Samo da ti skrenem pažnju na "prodavanje magle", recimo index.hr za 1 (jedan) banner i to ne glavni nego za baner među članicima dobiva 12000kn DNEVNO, pazi za 1 banner dvanaest tisuća kuna dnevno a ima ih 20-ak, sad, ako ti misliš da će tebi i tvojoj stranici netko dat toliki novac za oglašavanje a ne "prodavačima magle" koji imaju PR6 ili veći i AR2500 onda si ti mega car.


Kratko i jasno, ako ne uložiš novac u SEO (da ne gubim vrijeme zovi to reklama) nećeš dobiti povrat i ekstra profit, kao i u svemu drugome. Slažem se da ima puno prodavaća magle, ali to je svuda tako, automehaničari, trgovci, mešetari...get used to it!


Ali kako će te gost naći, i koliko će te potencialnih gostiju naći je pitanje, kako da ja tebe nađem na guglu, tako što mi ti kažeš di da te tražim?!?!? lol



Ako si to stigao za 3 sata onda si ultra brz, al ono fakat, gotov si prije nego kreneš i tak to...
Upises prezime iili mjesto ( nisam iz Pule, zivim u jednom malom ribarskom mjestu pokraj Pule ) i Google izbacuje na prvoj stranici, negdje 4 ili peti red.Sto se tice brzine, ako radis na provideru koji ima dobar upload onda ide jako brzo ( strani provider ),uz to ako si bacio oko na stranicu preko koje sam radio vidio bi da je ona napola napravljena, te zato i treba malo vremena.Slazem se sa tobom da bi trebalo uloziti vise u stranicu, ali samo ukoliko se radi o firimi koja zaradjuje ogromu lovu ili ukoliko imas web shop.Za moje apartmane je dovljno i ova besplatna.Kao sto sam prije napisao pogledaj detaljno mogucnosti one stranice pa ce ti biti jasno zasto me Google brzo pronalzi i zasto je stranicu jednostavno napraviti.Inace korisnici me nadju na nacina da na besplatnim oglasnici pa cijeloj europi postavljam oglase sa linkom na web i facebook profil.A vjeruj mi da imam toliko upita da prodam i sve aprtmane od blizih susjeda.Ja razumijem tebe da se ne slazes sa mojim razmisljanjem, ipak si ulozio u svoje obrazovanje i sada zelis vratiti tovlovu sto prije i uz to nesto zaraditi
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 17:17   #23
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Ja razumijem tebe da se ne slazes sa mojim razmisljanjem, ipak si ulozio u svoje obrazovanje i sada zelis vratiti tovlovu sto prije i uz to nesto zaraditi
Pa u principu po struci nemam veze s webom, ali to je nebitno. Ako si ti zadovoljan to je to, nema potrebe da plačaš, ali vjeruj ti meni da živiš u nekom gradu (Pula, Rijeka, Rovinj...) i da se baviš nekretninama ili nečim sličnim (visokokonkurentnim) i da nemaš dobar SEO vrlo brzo bi te konkurencija pojela, ali doslovce.

Ja samo velim da je lakše platit nekom ko zna 2-3 soma kuna za neki osnovni SEO (na samoj stranici) jer u bilo kakvom biznisu se to vraća u prvoj godini, ne treba ulagat milijone u kampanju ali neki minimum da.

Ulaganje u znanje je najbolje ulaganje, a kvalitetno odrađen posao će ti u konačnici zaradit puno više novca...
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 21:34   #24
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
2-3 soma za SEO Za iznajmljivanje apartmana Rađe te pare potrošiti na google ads!
  Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 08:23   #25
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
2-3 soma za SEO Za iznajmljivanje apartmana Rađe te pare potrošiti na google ads!
Ima ljudi koji će ua 2-3 soma napravit solidan posao, a ako se ne radi o nekom jako konkurentnom mjestu (a sva manja su takva) da se napravit fini posao, kao što je RAUL naglasio neko mjesto kraj pule, nisu vodice, nije dubrovnik, ne mora bit u igri 50 000kn.

adwords treba pametno koristit, i prije ulaganja 1 kune u AW treba onsite SEO biti riješen, onda je dobitak od AW potpun...
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2012., 15:39   #26
high5
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: N/A
Postovi: 46
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Rajt.

Prije su cijene ovakve (za 5 page website sa vijestima i kontakt formom npr.)
~500 kn i red bull - susjedov mali (SEO nula, Joomla/WP cms + prvi template do kojeg dodje)
~2000 kn - neiskusni freelancer (nesto SEOa, WP/Joomla, template sa manjim izmjenama...)
~5-7000 kn - iskusni freelancer (dizajn, SEO, WP/Joomla, FB, odrzavanje, sredjivanje hostinga, itd.)
~15k+ - firma koja drzi do sebe (sve sto i iskusni freelancer samo sa tailor made CMSom i brdo sitnica koje zivot znace)

Kakva firma uzima 1500 kn... pa site nemos dic ispod 4 sata da lici na site (i ima sadrzaj), pa od toga uzmes PDV...? Kakvih 1500 kn
Da li i održavanje naplaćuju? Ako jesu koliko okoprilike...
high5 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 21:16   #27
kremar63
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
ako baš ništa ne znaš...počni malo čačkati po html i css.
sa osnovama html-a već možeš napraviti stranicu (istina, neće biti zadnji krik, ali napravit ćeš stranicu)

skinuti gotovi template i samo kopirati možeš uvijek.
malo googlaj, sve nađeš na netu.
...ako imaš volje, nije teško.
kremar63 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 14:36   #28
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Ako se ne moze krenuti od kocena, ja glasam za joomlu/WP... ja sam se konkretno s joomlom poceo zabavljati radi vlastite znatizelje... pa napravio jednu pa drugu pa trecu stranicu... uz 1500 pokusaja i pogresaka... sad u pravilu znam postaviti joomla sajt, osnovne zahvate na sql bazi napraviti, modificirati pomalo php i css kod da radi i prikazuje onako kako ja hocu... s jedne strane "ne's ti znanja", al s druge, ovak s prtljanjem pomalo naucim nesto tog css-a i html-a i php-a i sql queryja... ja zadovoljan

al treba bit uporan, ne htjet da site izgleda pro a potrosit na njega 2 i pol sata...

@raul normalno da ti je rezultat na prvoj stranici googla ako netko u trazilicu napise "apartmani raul pula"... ono sto tebi treba da bi pospjesio iznajmljivanje je da se pojavis na prvoj stranici kad netko napise "apartmani jadran", "apartmani istra" ili "apartmani pula"... + jos to sve na engleskom i talijanskom kako si spomenuo... necu ni spominjat ostale kljucne rijeci... a to se zove SEO... naravno, ako imas stalnu klijentelu kojoj samo treba vizitka na internetu, mea culpa...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2015., 12:29   #29
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
ideja je zlata vrijedna
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2015., 12:31   #30
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Samo ju nisi morao ovako javno reci. Sad ce te svi kopirati.
Mileni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na