Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.12.2017., 13:28   #31
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor crni1977 Pregled postova
sta mi predlazes posto ni malver bajt a ni kasperski ne nalaze nista sumnjivo na racunaru ???
Neće ni naći, kad GPU divlja kad kreneš surfati. Svi popularni web-preglednici podržavaju uBlock Origin dodatak, pa počni s tim.

Kaj se tiče formatiranja/reinstalacije OS-a, na taj način budeš maknul ono što precomp.exe i društvo ostavljaju iza sebe.

Nažalost, cryptomining web-stranice ostaju problem i nakon reinstalacije sustava.
The Exiled je online  
Staro 28.12.2017., 14:38   #32
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
pa sta uraditi ti si naveo sta se desava ali STA JE RIJESENJE to je bit .imas li konkretan savjet ? e da i ublock koristim oduvijek on je uvijek prisutan na mojim racunarima
crni1977 je offline  
Staro 28.12.2017., 14:48   #33
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Malwarebytes (i većina sličnih) koristi real-time protection za uspješno blokiranje cryptomining/cryptojacking pokušaja, tak da svakak uključi tu opciju, tj. kupi punokrvnu verziju, ako već nisi.

Najveći problem je u stranicama koje posjećuješ, kad očito jedna ili više njih koristi GPU dok bezbrižno surfaš. Ne znam koje je rješenje za to, osim da zaboraviš te web-stranice.

I ako ti nije problem, napiši koji web-preglednik i koji OS koristiš, te koje web-stranice posjećuješ kad GPU taktovi krenu divljati. I ispuni Moj komp opciju.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 28.12.2017. u 15:08.
The Exiled je online  
Staro 28.12.2017., 15:49   #34
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Malwarebytes (i većina sličnih) koristi real-time protection za uspješno blokiranje cryptomining/cryptojacking pokušaja, tak da svakak uključi tu opciju, tj. kupi punokrvnu verziju, ako već nisi.

Najveći problem je u stranicama koje posjećuješ, kad očito jedna ili više njih koristi GPU dok bezbrižno surfaš. Ne znam koje je rješenje za to, osim da zaboraviš te web-stranice.

I ako ti nije problem, napiši koji web-preglednik i koji OS koristiš, te koje web-stranice posjećuješ kad GPU taktovi krenu divljati. I ispuni Moj komp opciju.
imam Malwarebytes corporate sa real time protekcijom verzija sa kljucem +kaspersky 2013.koristim mozilu najnoviju redovno je azuriram .recimo gledam milver site filmove, na youtube onaj rialiti parovi itd. dok usput pijem maksuziju. ono pazljiv sam korisnik nikad napamet ne pritiscem stvari prije nego nesto procitam o cemu je rijec zato mi je bas cudno da mi se ovo desava ako hoces mogu ti uslikati gpu clock i memory clock kad sam na obicnim stranicama a mogu kad sam na youtube i kad gledam filmove da vidis dali je normalno da toliko skoce

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 29.12.2017. u 02:49.
crni1977 je offline  
Staro 28.12.2017., 15:58   #35
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Može, daj screenshot. Isto tak, probaj isključiti hardversku akceleraciju u Firefoxu, pa provjeri kakva je situacija.
The Exiled je online  
Staro 28.12.2017., 16:01   #36
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Može, daj screenshot. Isto tak, probaj isključiti hardversku akceleraciju u Firefoxu, pa provjeri kakva je situacija.
sad cu samo da ja to uslikam lijepo nisam bas neki strucnjak za ubacivanje slika ali trudim se hahahha



eto slika sad kad sam na ovoj stranici a sledecu cu poslati kad sam na youtube i filmovima

A OVO JE KAD SAM NA YOUTUBE A ISTO JE I KAD GLEDAM FILMOVE NA NEKOJ OD ONLINE STRANICA .CIM SAM UKLJUCIO YOUTUBE VIDI SE LUDACKI SKOK GPU CLOCK I MEMORY CLOCK


Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 29.12.2017. u 02:50. Razlog: spojeni postovi
crni1977 je offline  
Staro 28.12.2017., 16:19   #37
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
no i to je ok..
gdje je problem?
grafa dekodira video ..
dadoremix je offline  
Staro 28.12.2017., 16:24   #38
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
no i to je ok..
gdje je problem?
grafa dekodira video ..
DA I ZABORAVIO SAM NAPISATI TEMPERATURA ODE NA 45-47 %

dadoremix dali se tebi cini da je ovo normalno stanje grafike .

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 29.12.2017. u 02:51. Razlog: spojeni postovi
crni1977 je offline  
Staro 28.12.2017., 16:30   #39
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
A sta je 45-47%
Od cega?
Ajd ne kompliciraj... sve je ok
Da je kakav trojan koji rudari
Bilo bi to stalno na 100% zauzeca i vruce da osjetis vrucinu iz kompa
A ako te muci da nesto imas a neznas naci
Format c je lijek
Ako to niste u stanju napravit, potrazite u vasem kvartu majstora
dadoremix je offline  
Staro 28.12.2017., 16:57   #40
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
pa 45 do 47 % je temperatura kad sam na youtube i kad gledam filmove .znam formatirati c a znam i instalirati naravno komplet sve nanovo ali nisam rad ako ne moram zato i pitam na forumu a ovo sto pise gpu speed 100% jeli to ok .
crni1977 je offline  
Staro 28.12.2017., 17:11   #41
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Kod tebe se definitivno nekaj čudno događa. Počevši od toga da Malwarebytes + Kaspersky nisu pravovremeno detektirali precomp.exe, do GPU situacije prilikom reprodukcije YouTube materijala.

Čak ni 4K YouTube ne drži taktove non-stop tolko visoko.

Uglavnom...
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Normalno je jedino, ako se na nekoj od tih stranica vrti video (YouTube i sl.) materijal, a i u tom slučaju, taktovi ne udaraju odmah u plafon.
Pitanje je kakav to YouTube materijal vrtiš?

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 28.12.2017. u 17:24.
The Exiled je online  
Staro 28.12.2017., 17:32   #42
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Kod tebe se definitivno nekaj čudno događa. Počevši od toga da Malwarebytes + Kaspersky nisu pravovremeno detektirali precomp.exe, do GPU situacije prilikom reprodukcije YouTube materijala.

Čak ni 4K YouTube ne drži taktove non-stop tolko visoko.

Uglavnom...

Pitanje je kakav to YouTube materijal vrtiš?
ma obicne prenose online na youtube nista specijalno.gpu load mi je normalan ali ovo gpu speed stalno stoji na 100% osim kad promjenim na oc tad je 105% ili na silenc 97%
crni1977 je offline  
Staro 28.12.2017., 17:34   #43
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
To ti je OC profil. Iskoristi običan GPU-Z i HWiNFO za praćenje taktova i temperature.
The Exiled je online  
Staro 28.12.2017., 17:40   #44
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
imam gpu z ako hoces mogu ti staviti sliku senzora. sad sam nesto uradio pritisnuo sam ovaj gaming booster i on gasi pozadinske pojedine procese radi boljeg gaminga i sad kad gledam online prenose youtube sve je ok taktovi uopste nisu visoki cak sta vise ????? opet su se digli poslije nekog vremena nazalost ma poluditi pa etoooo

Zadnje izmijenjeno od: crni1977. 28.12.2017. u 17:50.
crni1977 je offline  
Staro 28.12.2017., 19:21   #45
kameni_zg
Premium
Moj komp
 
kameni_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: malo tu malo tamo
Postovi: 153
Ja sam imao isti problem s istom karticom. Rastavio sam ju, promjenio pastu i od onda je OK. Kad sam ju rastavio i kad sam vidio pastu, postao sam vjernik, poceo sam se molit Bogu da se to vise nikad ne dogodi nikome, jer to je bilo bolno za gledati kako su ju nanjeli. Bilo je je svuda, samo ne po chipu... Uzas. Ta grafa ukoliko prelazi 40 u idle nekaj nije dobro.
__________________
Pošten trgovac: 1
kameni_zg je offline  
Staro 28.12.2017., 19:31   #46
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor kameni_zg Pregled postova
Ja sam imao isti problem s istom karticom. Rastavio sam ju, promjenio pastu i od onda je OK. Kad sam ju rastavio i kad sam vidio pastu, postao sam vjernik, poceo sam se molit Bogu da se to vise nikad ne dogodi nikome, jer to je bilo bolno za gledati kako su ju nanjeli. Bilo je je svuda, samo ne po chipu... Uzas. Ta grafa ukoliko prelazi 40 u idle nekaj nije dobro.
nema sta ona je meni sad u idlle 30-32 stepena to je sve uredu otkad sam rijesio v ram problem koji mi je stvarao onaj procom ili kako vec proces ali me jedino brine malo visoki taktovi kad nesto gledam online
crni1977 je offline  
Staro 28.12.2017., 20:07   #47
kameni_zg
Premium
Moj komp
 
kameni_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: malo tu malo tamo
Postovi: 153
Ok. Posto sam prek mobitela nisam sve pricitao, kad dodjem doma usporedit cu sa svojom kad gledam youtube koliko su taktovi, makar mislim da to nebi trebalo imat veze ak su ti temperature OK
__________________
Pošten trgovac: 1
kameni_zg je offline  
Staro 28.12.2017., 22:34   #48
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
ok bas pogledaj ako ti nije problem a mozes i sliku postaviti ako ti se da .
crni1977 je offline  
Staro 29.12.2017., 19:37   #49
kameni_zg
Premium
Moj komp
 
kameni_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: malo tu malo tamo
Postovi: 153
Prije pokretanja videa: https://www.screencast.com/t/6hIVUlahX

Nakon kaj postavim 4k u youtube mi skoci clock: https://www.screencast.com/t/tp0BHZlN7YpJ

4k youtube Video nakon 2minute gledanja: https://www.screencast.com/t/OgczVP0VmVm

To je valjda normala dok ste stabilizira, no meni se sve to cini normalno. pusti video, skocit ce clock, ali trebao bi se spustiti

Odgledao video do kraja (bio je zanimljiv jebiga ) na 1440p ovo je log (a vidis i graf): https://www.screencast.com/t/KeFDyuOqWxb
__________________
Pošten trgovac: 1

Zadnje izmijenjeno od: kameni_zg. 29.12.2017. u 19:42.
kameni_zg je offline  
Staro 30.12.2017., 09:26   #50
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor kameni_zg Pregled postova
Prije pokretanja videa: https://www.screencast.com/t/6hIVUlahX

Nakon kaj postavim 4k u youtube mi skoci clock: https://www.screencast.com/t/tp0BHZlN7YpJ

4k youtube Video nakon 2minute gledanja: https://www.screencast.com/t/OgczVP0VmVm

To je valjda normala dok ste stabilizira, no meni se sve to cini normalno. pusti video, skocit ce clock, ali trebao bi se spustiti

Odgledao video do kraja (bio je zanimljiv jebiga ) na 1440p ovo je log (a vidis i graf): https://www.screencast.com/t/KeFDyuOqWxb
ja sam uninstall windows 7 instalirao windows 10 najnoviji koji sam nasao i sve fercera za 5 . Ipak je win 10 bolji za ove novije komponente .nisam imao vise snage i volje da se bakcem sa procesima u pozadini .sad sam stavio malverbajt+windows defender i u browser ublock i polako a stavicu i onaj program NO COIN vidim da se sad masovno koristi
crni1977 je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na