Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2013., 11:39   #1
vrkic
Registered User
 
vrkic's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zadar
Postovi: 5
LCD Monitor se ne pali u hladnom okruženju

Pozdrav svima, naime imam problem sa monitorom koji evo trenutno radi ispravno jer su sobne temperature ogromne ali doći će i hladnije vrijeme pa bih ga htio popraviti prije nego opet dođu problemi.

Model monitora je LG W2284F, a problemi su počeli u drugom mjesecu. Znači ujutro pri prvom paljenju računalo se upali a monitor ako se pogleda pod većim kutom titra, tj mijenja se iz ugašenog u crnu boju, isto tako ne radi ni stand by lampica u tom trenutku.

Kako su se problemi počeli javljat nakon prebacivanja računala iz dnevnog boravka u sobu koja je dosta hladnija palo mi je pamet probat zagrijat fenom pozadinu monitora gdje ulazi DVI i kabel od AC adaptera i za divno čudo svaki put na taj način bi se upalio. Zadnjih mjeseci nema problema s paljenjem ali ako gledam sliku iz kuta kad se ustanem ispred radnog stola prema monitoru vidim da čitav monitor nekako snježi.

Ima li mu lijeka ili dok radi, radi?
__________________
vrkic je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 12:09   #2
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
U svakom slučaju bi ga trebao odnijeti u servis. Moja firma šalje monitore u lokalni servis i 200 do 300 kn sa PDV-om su popravci, ovisno što je.
E sada, ili ćeš uzeti novi monitor ili ćeš ovog popraviti ili ćeš ostaviti i čekati dok ne crkne skroz, ostaje tebi na odluci.

Osobno, dao bi da ga pogleda stručna osoba da vidi u čemu je kvaka. Možda neka banalna stvar.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2013., 23:57   #3
vrkic
Registered User
 
vrkic's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zadar
Postovi: 5
Onda će na servis, hvala!
__________________
vrkic je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 20:13   #4
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Da ne otvaram novu temu, sličan problem (samo nema veze s temp). Kod prijatelja se ne pali noviji LG led monitor tj ima probleme pri paljenju a spojen je preko HDMI.

Problem je taj da kada mu računalo ugasi monitor nakon 10min neaktivnosti, Eco postavka nije uključena te monitor čeka da ponovno dobije signal. Danas sam bio kod njega i sada je bio ekran crn i tri horizontale plave linije.
Kada se vrati signal ne dobije se slika već većinom bude prikaz "šuma" tj nešto ovako.

To riješi tako što "razdrma" HDMI konektor gore ili jednostavno upali i ugasi monitor te tada sve normalno radi.

Kaže da se to dogodi svakih tjedan-dva -ne uvijek, nakon toga monitor radi normalno satima, danima.
Ja sam mu prije 2 mjeseca čistio kompjuter od prašine, pa sam bio izvadio grafičku, a nabavio sam mu i HDMI kabel od 1.99$ s ebaya kada je kupio monitor jer je original hdmi bio jako debel dok je ovaj tanak i savitljiv.

Kaže dok mu nisam očistio kompjuter (i izvadio grafičku da ju na kompresoru ispušem) da mu je normalno godinu dana radilo s istim HDMI kabelom.

Zna netko do čega bi ovo bilo i kako riješiti?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 21:16   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Nemoj "drmat" HDMI jer će ga s * * * t do kraja a ona samo dobar servis može pomoći.
Za početak makni to 1.99$ smetje i stavi orig. HDMI kabel.
Ako se ponovi da se "teško" pali neka odnese u dobar servis da provjere elektrolite na psu pcb - u, eventualno na logic pcb - u.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2017., 10:21   #6
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Vjerojatno samo elektrolitski kondenzatori u napajanju, što objašnjava zašto radi dok je topao(elektrolitima se povećava kapacitet s višom temperaturom) i zašto lampe trepere(smanjen kapacitet elektrolita) što ti vidiš kao treperenje slike.
To će ti zamjeniti svaki elektroničar za ne veliku cifru novaca.
Naravno, teško je reći 100% da je kvar u tome prije nego se otvori, ali simptomi me navode na to
trex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na